صفحه 198 از 364 نخستنخست ... 98148188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208248298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,971 تا 1,980 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfaza نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نیاز به یک مشورت دارم. لطفا اگر کسی تجربه ای داره منو راهنمایی کنه.
    من یک مقاله رو به ژورنال ایمکت 3 فرستادم. الان بعد از 4.5 ماه ریجکت شده. نکته اینجاست که ادیتور نوشته که از دو تا داورت یکیشون هنوز جواب نداده و ما به همین یکی اکتفا می کنیم و نظر داور دوم این بود:
    کلا 4 خط از چکیده منو کپی کرده بعد نوشته روش استفاده شده که قبلا بوده فقط تو همه پارامترها رو با هم در نظر گرفتی! پس به درد ژورنال ما نمیخوره {نکته اینه که کار من استخراج یک سری معادله بوده با کمک یک principle و طنز حرف داور مثل اینه که بگه قانون نیوتن که نیوتن کشفش کرده تو چرا ازش استفاده کردی.در حالیکه در کار من دغدغه محققان دقیقا در نظر گرفتن تعداد پارامترهای بیشتر بوده و این کار دقیقا جدید بوده}

با همه این اوصاف کار با یک کامنت مسخره ریجکت شده و اما سوال من:
    استادم میگه چون کامنت نشانه نخوندن مقاله بوده و هیچ بار علمی نداره با یک نامه محکم به ادیتور مجددا به همین ژورنال میفرستیم. من میگم به جای اینکار به یک ژورنال دیگه بفرستیم . ایشون میگن که چون کار های مشابه تو حتی در ژورنال های ایمپکت پایین متوسط 3 ماه طول کشیده review شه بهتره که همینجا فرستاده شه چون یکبار وارد مرحله داوری شده و ثانیا داشتن یک ریجکت برای سابمیت یک ژورنال جدید یک نمره منفی محسوب میشه.
    الان من نمیدونم با توجه به وقت کمی که مخصوصا تا ددلاین ها دارم. بهتره همینجا بفرستم یا جای دیگه؟ مرددم واقعا
    ببخشید طولانی شد
    خیلی ممنونم از اینکه وقت میذارین و راهنمایی میکنین
    سلام
    دوست عزیزمون خیلی مبسوط توضیح دادند. به نظر من هم تنها در حالتی می تونید به همون ژورنال اول مجدد رجوع کنید که به رجکشن اعتراض داشته باشید در غیر این صورت بعد از رجکت شدن در یک ژورنال مقاله رو مجدد به همون جا نمی‌فرستند. اما شما حق اعتراض دارید چون تنها یک داور مقاله شما رو بررسی کرده. البته چه داور دوم فرضی با کار شما موافق باشه چه نباشه، ایرادی که این داور اول وارد کرده که خیلی هم عمده و اساسی به نظر میاد باید پاسخ داده بشه. در مواردی که ایراد خیلی عمده هست، ادیتور پاسخ شما و مقاله ریوایز شده رو برای داور میفرستم باید داور راضی بشه.
    منطقی به نظر میاد به جای دیگه سابمیت کنید چون ممکنه پروسه اعتراض به جایی نرسه و وقتتون هم تلف بشه و آخر کار مجبور بشید برای جای دیگه بفرستید.
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام. کاش اسم ژورنالتون رو می گفتید یا حداقل می گفتید واسه کدوم publisher هست و یا اینکه رشته شما چی هست! (دوستانی که سوال می پرسن لطفا این موارد رو ذکر کنید چون در مورد پاسخگویی تاثیر گذاره)

اول اینکه اون 4 خطی که شما میگی کپی کرده یک چیز عادی هست چون معمولا روال داوری این هست که ابتدای گزارش داوری، تو یک پاراگراف داور خلاصه کار شما رو ذکر کنه و بعد نقد داوریش رو بیان کنه که بعضی داورا تنبل هستن و از رو چکیده کپی میکنن این بخش رو!

دوم، خیلی از داورها ابتدا مقاله رو یک نگاه کلی میکنن و اگه به نظرشون بیاد که اون مقاله contribution مطلوب داره شروع به خوندن مقاله با جزئیات میکنن پس این داور تشخیص داده کار شما contribution لازم رو نداره حالا چرا این نظرو داده؟ یک بخش از علتش رو که شما تو نیم خط اینجا آوردی، اگر بیشتر از اینی که اینجا نوشتی برات توضیح داده (حتی تو 2 خط) پس نشون دهنده اینه که یا واقعا contribution بالایی کارت نداشته یا اینکه تو چکیده و متن مقاله به خوبی در مورد contribution کارت توضیح ندادی و داور با نگاه کلی به مقاله متوجه contribution کارت نشده. ببین، داورا اکثرا سرشون شلوغه و تو نگاه اول فقط چکیده و نهایتا conclusion مقاله رو کامل میخونن و بقیه مقاله رو در حد 5 دقیقه بیشتر نگاه نمیندازن پس باید یا تو چکیده و conclusion به خوبی contribution مقالت bold شده باشه و یا اینکه از طریق شکل و جدول این مورد نشون داده شده باشه تا در کوتاهترین زمان داورها متوجه بشن. (ممکنه داور پرحوصله تری باشه که همون اول وقت بذاره مقاله رو دقیق تر ببینه ولی شما باید همیشه بدترین حالت رو درنظر بگیری).
    راستی معمولا بعیده editor وضعیت مقاله رو قبل از اینکه نظر داور دوم بیاد مشخص کنه مگر اینکه اون داور از داوری انصراف داده باشه که تو این حالتم باز میرن سراغ داور دیگه. شما به editor یا ژورنال برای پرس و جو در مورد مدت زمان داوری مقاله و این چیزا موقعی که مقاله under review بود ایمیل زده بودید؟

سوم، داورها معمولا علاوه بر اون کامنتی که شما می بینی یک کامنت محرمانه برای editor می فرستن و توضیحاتی در مورد مقاله و نظرشون در مورد مقاله رو میدن که لازمه نویسنده ها ازش خبر نداشته باشن(!) که بهش میگن reviewer confidential comments to editor، پس نمیشه گفت تمام نظر این داور همینی بوده که شما دیدی! ضمن اینکه مقاله reject شده بعید بدونم با نامه دادن به editor چیزی درست بشه، نهایتش اینه که این مقاله رو مجدد submit کنید که اونم به نظرم بدون هیچ تغییری واسه همین ژورنال باز بخواید بفرستید جالب به نظر نمیرسه. باز اگر تغییراتی تو مقاله داده بشه و مجدد واسه همینجا فرستاده بشه ارزشمند هست.

چهارم، بنده متوجه این جمله نشدم: "بهتره که همینجا فرستاده شه چون یکبار وارد مرحله داوری شده و ثانیا داشتن یک ریجکت برای سابمیت یک ژورنال جدید یک نمره منفی محسوب میشه"، مگه وضعیت مقاله شما الان reject نیست؟! اگر هست دیگه اهمیتی نداره قبلا اونجا داوری شده یا نه، شما الان باید از ابتدا مقاله submit کنید و انگار یک مقاله جدید دارید میفرستید و اینکه قبلا یکبار داوری شده بعید بدونم تاثیری داشته باشه. ضمنا reject از یک ژورنال چه ربطی به ژورنال دیگه داره؟! اصلا یک ژورنال دیگه از کجا میخواد بفهمه که شما قبلا این مقاله رو جایی فرستاده بودید و reject شده تا اینکه بخواد نمره منفی داشته باشه؟! اصلا نمره منفی یعنی چی؟ خیلی باید بدشانس باشید که مقالتون رو واسه یک ژورنال دیگه فرستادید بازم زیر دست همین editor یا reviewer بیوفته (احتمالش خیلی کم هست).

پنجم، نظر شخصی بنده اینه که یک ژورنال دیگه با حدود همین IF پیدا کنید که به مقالتون میخوره و کارتون رو اونجا بفرستید. چون این ژورنال بعد از 4.5 ماه به شما گفته یک داور هنوز جواب نداده و اون یکی هم که خیلی خلاصه جواب داده که نشون میده تو زمینه مقاله شما داور ندارن یا در حال حاضر همه داوراشون سرشون شلوغه و وقت داوری تو این حوزه رو ندارن. پس بازم واسه اینجا بفرستید ممکنه همین مشکل پیش بیاد تازه اگر editor قبول کنه مقاله reject شده بدون هیچ تغییری مجدد براشون فرستاده بشه.

ضمنا همه این موارد نظر و تجربه شخصی بنده بود، تصمیم گیری با خودتون.
    موفق باشید
    اولا ممنونم که خیلی مقصل توضیح داده بودین
    رشته من مکانیک هست و ژورنال nonlinear dynamics بود. نظر داور هم دقیقا همون نیم خط بود که دلیل هایی رو ما در مقاله bold کردیم و گفتیم که کار ما دقیقا چیه. ادیتور هم گفته چون پروسه طولانی شده و داور اول جواب نداده فقط به همین داور دوم اکتفا میکنیم چون نظر critical دارند. درمورد نمره منفی هم این نظر استادم بود که خودم هم تعجب کردم. میگه چون 1 بار این پروسه انجام شده دیگه 4 ماه طول نمیکشه و ثانیا میگه (که این واسه خودم خیلی عجیبه) ژورنال های دیگه از ما میخوان که آیا قبلا به جایی فرستادید؟ آیا قبلا ریجکتی داشتید یا نه؟ که اگر ما بگیم بله (که باید بگیم) با دید منفی مقاله داوری میشه.
    هدف استادم اینه که یک نامه اعتراضی محکم با شواهد ودلایل بنویسیم به اضافه این که یکم توی چکیده و نتایج موضوع رو boldتر کنیم و بفرستیم همین جا
    در آخر باز هم از شما تشکر میکنم

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

رشته من مکانیک هست و ژورنال nonlinear dynamics بود. نظر داور هم دقیقا همون نیم خط بود که دلیل هایی رو ما در مقاله bold کردیم و گفتیم که کار ما دقیقا چیه. ادیتور هم گفته چون پروسه طولانی شده و داور اول جواب نداده فقط به همین داور دوم اکتفا میکنیم چون نظر critical دارند. درمورد نمره منفی هم این نظر استادم بود که خودم هم تعجب کردم. میگه چون 1 بار این پروسه انجام شده دیگه 4 ماه طول نمیکشه و ثانیا میگه (که این واسه خودم خیلی عجیبه) ژورنال های دیگه از ما میخوان که آیا قبلا به جایی فرستادید؟ آیا قبلا ریجکتی داشتید یا نه؟ که اگر ما بگیم بله (که باید بگیم) با دید منفی مقاله داوری میشه.
    هدف استادم اینه که یک نامه اعتراضی محکم با شواهد ودلایل بنویسیم به اضافه این که یکم توی چکیده و نتایج موضوع رو boldتر کنیم و بفرستیم همین جا
    سلام اعتراض به هيچ جايي نمي رسد و به نظر من حتما براي يك جورنال ديگر بفرستيد روي بحثهاي غيرخطي جورنالهاي متعددي وجود دارد كه مي توانيد بفرستيد

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

خواهش میکنم
    این ژورنال خوب و سطح بالایی هست پس نباید انتظار داشته باشید به راحتی مقاله accept کنن (یعنی حتی اگر اون یکی داور هم جواب داده بود و نظرش مثبت بود بازم مقاله شما رو editor رد میکرد چون تو چنین ژورنال هایی editor کوچکترین شکی در کیفیت مقاله داشته باشه reject رو انتخاب میکنه). اگر چکیده و نتایج رو bold کنید و بتونید یک نامه واقعا تاثیرگذار هم بنویسید ممکنه editor مقاله شما رو برای داوری به دست افراد دیگه بده (البته این دیگه شانس شماست چقدر داوری زمان می بره چون زمان داوری رابطه کاملا مستقیم با شخص reviewer داره). اگر میخواید این کارو کنید هرچی زودتر نامه رو بنویسید و ارسال کنید.

بعضی ژورنالا می پرسن که قبلا این مقاله جایی reject شده یا نه، ولی خیلی از ژورنالا هم نمی پرسن. البته اون دسته از ژورنالا هم که می پرسن فک کنم فقط editor از پاسخ شما مطلع میشه و دیگه داورا این مورد رو متوجه نمیشن. ضمن اینکه بعید بدونم بازم دید منفی رو editor بذاره چون reject امری طبیعیست و مقالات متعدد سطح بالا حتی با نویسنده های شناخته شده و مطرح هم reject میشه.
    خواهش میکنم، موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

سلام
    من در یکی از ژورنالهای اسپرینگر مقاله سابمیت کردم. چطوری اونو پیگیری کنم؟ بعد سابمیت یه ایمیل اومده که دریافت شد و تا ده روز خبر میدیم/
    باید منتظر ایمیل باشم؟ یا برم تو سایت؟
    در ژورنال Empirical Economics

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sasanparvar نمایش پست ها
    سلام
    من در یکی از ژورنالهای اسپرینگر مقاله سابمیت کردم. چطوری اونو پیگیری کنم؟ بعد سابمیت یه ایمیل اومده که دریافت شد و تا ده روز خبر میدیم/
    باید منتظر ایمیل باشم؟ یا برم تو سایت؟
    در ژورنال Empirical Economics
    سلام دوست عزیز
    تا اونجایی که اطلاع دارم اکثر ژورنال های springer سابمیت آنلاین دارن. شما هم اگر تو این ژورنال پروفایل دارید (اینطوری که گفتید خودتون مقاله رو سابمیت کردید و corresponding author هم هستید) پس میتونید الان برید داخل پروفایلتون و ببینید مقاله در چه مرحله ای هست. البته اگر مقاله reject، revise، accept بشه حتما به شما ایمیل خواهند داد، ولی اگر مقاله از وضعیت with editor بره under review معمولا ژورنالا ایمیلی نمیدن چون اتفاق خاصی نیوفتاده! و این مورد رو باید از تو پروفایل خودتون مشاهده کنید.
    موفق باشید

Junior Member

سلام. من میخوام مقاله ای برای ژورنال energy conversion and management بفرستم. IF=4.8 هستش. سوالم اینه که این ژورنال(که میدونم اعتبارش بالاست) چقدر طول میکشه تا جواب بده؟ فرآیند داوریش سخته؟ ضمنا کاری که من کردم کاره خوبیه و به گفته استادم روبراهه. ولی خیلی دوست دارم ببینم چقدر تو این ژورنال شانس دارم. ممنون میشم یکی که تو حوزه انرژی کار کرده جوابمو بده.

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mostanad نمایش پست ها
    سلام. من میخوام مقاله ای برای ژورنال energy conversion and management بفرستم. IF=4.8 هستش. سوالم اینه که این ژورنال(که میدونم اعتبارش بالاست) چقدر طول میکشه تا جواب بده؟ فرآیند داوریش سخته؟ ضمنا کاری که من کردم کاره خوبیه و به گفته استادم روبراهه. ولی خیلی دوست دارم ببینم چقدر تو این ژورنال شانس دارم. ممنون میشم یکی که تو حوزه انرژی کار کرده جوابمو بده.
    سلام
    طبق اطلاعات خود ژورنال که در لینک زیر اومده و همینطور با بررسی مقالاتی که اخیرا در این ژورنال چاپ شده میشه پیش بینی کرد که نتیجه اولیه (revise یا reject) کمتر از 1.5 ماه طول خواهد کشید که زمان کاملا مناسبی هست، البته این فقط یک پیش بینی بر اساس مشاهدات هست و ممکنه در مورد هر مقاله تغییر داشته باشه
    http://journalinsights.elsevier.com/...4/review_speed

بنده تو حوزه انرژی کار نکردم ولی هر ژورنالی که سطحش بالا باشه طبیعتا سطح داوریش بالا بوده که منجر به این اتفاق شده! نظر شخصی بنده اینه که با توجه به مشاهدات چون زود جواب میدن شانستون رو امتحان کنید و مقاله رو براشون بفرستید نهایتش اینه که چند هفته ای منتظر میمونید ولی ارزششو داره چون ممکنه جواب مطلوب از این ژورنال بگیرید که قطعا براتون ارزشمند خواهد بود.
    موفق باشید

Junior Member

سلام. ایا کنفرانس برق اگه یکی توش مقاله بده حتما باید ارایه بده و مثلا تا اردیبهشت برای ieee نمی فرستند ؟ حالا اگه تو این مدت یه مقاله مشابه برسه به ieee اون زودتر چاپ میشه؟ ممنون
    و یه چیزه دیگه مثلا فرمت اش نوشته word باشه و من جاهای دیگه هم دیدم (ieee) بقیه ی کنفرانس های ieee هم فرمت ورد گداشته هم latex پس چرا معمولا همه با latex مینوسند پس چرا کنفرانس برق ورد می خواد مگه نمی خواد مقاله انگلیسی را بده تو ieee. من نمی فهمم . لطفا کمک کنید . خیلی ممنون

35 روز پیش مقاله ای رو به مجله heat &mass اشپرینگر فرستادم. بعد از دو روز وضعیت مقاله به "editor assigned" تغییر کرد. ولی تا امروز که بیش از یک ماه گذشته وضعیت مقاله تغییری نکرده. لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمائید. آیا این مدت زمان برای بودن مقاله در دست ادیتور طبیعیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)