صفحه 2 از 364 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

چقدر این مسئله به impact factor اون journal بستگی داره؟
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan
    چقدر این مسئله به impact factor اون journal بستگی داره؟
    ممنون
    آرین
    هرچقدر impact بیشتر، ژورنال قویتر ! بقیه بحث مثل loop برمیگرده بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط romeo
    هرچقدر impact بیشتر، ژورنال قویتر ! بقیه بحث مثل loop برمیگرده بالا
    خوب اینو که خودمم می دونستم ... منظورم اینه که آیا این یه قاعده کلیه که journal با impact factor بالاتر همیشه زودتر جواب میده؟
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

اتفاقاً در رشته سیالات ژورنال های خیلی معتبر مثل Journal of Fluid Mechanics یا Journal of Computational Physics (البته این ژورنال فقط سیالاتی نیست ولی تعداد مقالات سیالاتش خیلی بیشتره) که impact factor های بالایی دارن یا حتی AIAA Journal که خیلی معتبره ولی impact factor بالایی نداره خیلی دیرتر از بقیه جواب می دن. به نظر من این رویه منطقیه چون ژورنال های معتبر وسواس بیشتری در داوری به خرج می دن و اینکه زود رد می کنن دلیلی بر زود قبول کردن نیست. معمولاً تو پاورقی یا بالا صفحه اول زمان دریافت مقاله، دریافت revised version و تاریخ قبول نوشته شده اگه به اونا نگاه کنین اطلاعات بیشتری دستتون می یاد.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

با سلام
    دیدم بحث داغی دارید گفتم منم یه تجربه رو بگم. یکی از دوستای من برای یکی از ژورنال های ISI مقاله فرستاد(راجع به عمران به اسم Gead lake) با ضریب 1.7 سه ماه طول کشید که قبولش کردن البته بعدش براش غلط های ویرایشی متن و عکس و غیره رو فرستادن و فکر کنم حدود یک ماه فرصت edit داشت.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

سلام
    كسي از دوستان از اين موضوع اطلاعي داره كه براي پيگيري مراحل accept مقاله ، اگر به همون ژورنال email بزنيم وظيفه دارن جواب بدن يا خير!؟ من يكي از مقالات رو براي يك ژورنال با impact factor بالا فرستادم بعد 5-6 ماه ريجكت شد بعدش به يك ژورنال با رنك پايين تر فرستادم حالا 7 ماهه كه اصلا جواب نميدن! اخيرا email هم زدم وليكن هيچ گونه پاسخي دريافت نكردم...

Senior Member

ژورنالهای معمولی زیاد طولش میدن. اگه email هم بزنید شاید جواب درستی ندن. فقط می تونید انتظار بکشید. به نظر من به editor اصلی email بزنید احتمال جواب گرفتن بیشتره.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    ژورنالهای معمولی زیاد طولش میدن. اگه email هم بزنید شاید جواب درستی ندن. فقط می تونید انتظار بکشید. به نظر من به editor اصلی email بزنید احتمال جواب گرفتن بیشتره.
    سلام
    يك سوال ديگر البته زياد علمي نيست ببخشيد!)
    ميشه اصلا كنسل كرد؟ مقاله رو پس نميدن؟!!! خوب اگه 10 ماه ديگه طول كشيد چي؟....

Senior Member

هنگام submit کردن شما یه سری قوانین رو accept می کنید که بر اساس اونا نمی تونید مقاله رو پس بگیرید. پیشنهاد می کنم حتما اگر عجلع دارید با Edotor اصلی تماس بگیرید. اینجوری شاید زودتر کارتون پیگیری بشه.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

Editor اصلي منظورتون كجا هست؟ ميشه توضيح كوتاهي بديد. من و استادم كه مقاله رو آنلاين ثبت نام كرديم user & pass رو دارم وليكن فقط ID مقاله رو چك ميكنم كه آيا پيشرفتي حاصل شده يا نه زياد در صفحه هاي بعدش نرفتم تا بحال ميشه بگيد از كجا ميشه ايميلEditor اصلي رو يافت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)