صفحه 213 از 364 نخستنخست ... 113163203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223263313 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,121 تا 2,130 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط tabatabaei2008 نمایش پست ها
    سلام بله من داور چند مجله بوده ام و می توانند در الزویر نظرات دیگران را ببینند
    توی سیستم EVISE که من تجربه داوری باهاش رو داشتم میشه دید البته بعد از ثبت ریوایز. EES رو نمیدونم چون باهاش تا حالا کار نکردم. توی سیستم Scholar one که وایلی، تیلور و امرالد استفاده می کنن هم میشه دید.

موفق باشید.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Banned

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط tabatabaei2008 نمایش پست ها
    سلام بله من داور چند مجله بوده ام و می توانند در الزویر نظرات دیگران را ببینند
    ولی الان من قادر به دیدن نظرات سایر داوران و desicion letter نیستم. مقاله ریجکت شده خیلی دوست داشتم نظرات سایرین را هم ببینم ولی فقط قادر به دیدن نظر خودهستمو decision letter را هم بازتنها نظرم را می بینمmajor revisionزده بودم برای مقاله و مقاله بطور کامل ریجکت شده! برای یکی از دانشگاههای ایران هم بود.

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Reactor نمایش پست ها
    ولی الان من قادر به دیدن نظرات سایر داوران و desicion letter نیستم. مقاله ریجکت شده خیلی دوست داشتم نظرات سایرین را هم ببینم ولی فقط قادر به دیدن نظر خودهستمو decision letter را هم بازتنها نظرم را می بینمmajor revisionزده بودم برای مقاله و مقاله بطور کامل ریجکت شده! برای یکی از دانشگاههای ایران هم بود.
    احتمالا شما تنها داور بودید و از روی تصمیم شما ادیتور تصمیمش رو گرفته. و این هم خیلی طبیعی هست که اگر داور(ها) بگن major revision ادیتور ریجکت کنه مقاله رو.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pouriatiz نمایش پست ها
    احتمالا شما تنها داور بودید و از روی تصمیم شما ادیتور تصمیمش رو گرفته. و این هم خیلی طبیعی هست که اگر داور(ها) بگن major revision ادیتور ریجکت کنه مقاله رو.
    شاید! بیچاره مقاله چند ماهی بود که تحت داوری بوده من 20 روزه پاسخم را دادم ولی همچنان چند ماهی بعد از داوری منهم under review بود و خب دیدم ریجکت شده ولی decision letter معمولا همان ایمیلی که به نویسنده ارسال می شود هست که من آن را هم نمی بینم و بجایش تنها نظر خودم را می بینم یعنی کلیک می کنم روی آن و بازهم نظر خود را می بینم!
    ژورنال خوبی بود ایمپکت نزدیک به سه داشت و خب مقاله در حدش واقعا نبود من برای اینکه از ایران بود و از یکی از دانشگاههای خوب هم بود دیگر با دیده ی اغماض و اینها major revision گفتم دلم نیامد ریجکت بشود

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

دوست عزیز، شما زمانی می تونین نظر بقیه داورها رو ببینید که مقاله ریجکت نشده باشه و نویسنده ریوایز مقاله رو سابمیت کرده باشه. وگرنه، اصلا امکان دیدن بقیه نظرات وجود نداره. دلیل ریجکت شدن مقاله هم این بوده که شما اصلاحات کلی زدین و اون یکی داور ریجکت زده که باعث شده ادیتور تصمیم بگیره که مقاله رو ریجکت کنه. البته یه بار من توی یه ژورنال توی امرالد ریجکت زدم یه مقاله، بعد دیدم که داور دیگه مقاله رو تایید کرده و مقاله چاپ شده. کلا بستگی به نظر ادیتور داره.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Junior Member Mechanics20 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering, applied design

شاید! بیچاره مقاله چند ماهی بود که تحت داوری بوده من 20 روزه پاسخم را دادم ولی همچنان چند ماهی بعد از داوری منهم under review بود و خب دیدم ریجکت شده ولی decision letter معمولا همان ایمیلی که به نویسنده ارسال می شود هست که من آن را هم نمی بینم و بجایش تنها نظر خودم را می بینم یعنی کلیک می کنم روی آن و بازهم نظر خود را می بینم!
    ژورنال خوبی بود ایمپکت نزدیک به سه داشت و خب مقاله در حدش واقعا نبود من برای اینکه از ایران بود و از یکی از دانشگاههای خوب هم بود دیگر با دیده ی اغماض و اینها major revision گفتم دلم نیامد ریجکت بشود
    این امکان هم هست که شما جزو داورهای اصلی نبودید، و فقط ازتون کامنت خواسته باشن
    مخصوصا زمانی که داوری به تازگی عضو یه ژورنال شده باشه ممکنه این حالت پیش بیاد
    موفق باشید
    شروع راه‌های جدید سخت است، اما نه به‌ سختی تحمل شرایط نامناسب و از دست‌رفته.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب بدن که paper ای رو که submit کردیم برای اولین بار جواب بدن که مثلا آقا این نیاز به revise داره یا اینکه مثلا زبانش ضعیفه یا ...؟ به هر حال فاصله تا اولین پاسخ معمولا چقدره؟
    ممنون
    آرین
    من توی مجله ی radiation measurements و oxford journal سابمیت کردم ریجکت کردن ولی اولی ظرف یک روز و دومی ظرف دو روز جوابمو دادن. الان توی ژورنال journal of biological physics سابمیت کردم فرداش ایمیل زدن که اسپانسر مالی باید تو acknowledgment معرفی میکردی و الان از زمان اصلاح کردنش 5 روز میگذره هنوز ج ندادن. دل توی دلم نیست. خدا کنه اکسپت کنن قلبم توی دهنمه همش از هولش. همش هم سر inbox هستم ببینم بالاخره ج میدن یا نه

دیریست که دلدار پیامی نفرستاد ... ننوشت کلامی و سلامی نفرستاد )

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hipax نمایش پست ها
    توی سیستم EVISE که من تجربه داوری باهاش رو داشتم میشه دید البته بعد از ثبت ریوایز. EES رو نمیدونم چون باهاش تا حالا کار نکردم. توی سیستم Scholar one که وایلی، تیلور و امرالد استفاده می کنن هم میشه دید.
    موفق باشید.
    در سیستم EES هم شما بعد از ثبت نظر خودتون میتونید نظرات بقیه داورها رو ببینید و در نهایت هم نامه ای که برای نویسنده مسوول میره رو هم میتونید ببینید ولی ممکنه تمام ژورنال ها چنین امکانی رو نداشته باشن. تو تیلور و امرالد به ژورنال بستگی داره و همه ژورنال ها این امکان رو به داور نمیدن که نظرات رو ببینه! (صرف نظر از نوع سیستم مورد استفاده)

امکان داره اون ژورنال این امکان رو نداشته باشه ولی تو الزویر فک کنم همه ژورنال ها این امکان رو دارن که بتونید ببینید.
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

نقل قول نوشته اصلی توسط sasanparvar نمایش پست ها
    سلام/ ممنون بایت راهنمایی ها/ بررسی کردم/ اما نداره کی رسیده کی اکسپت شده!
    چرا میزنه

آدرس ژورنال رو بگو برات چک کنم

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pouriatiz نمایش پست ها
    بعیده یک مقاله تنها با یک داور تصمیم گیری بشه ولی ترکیب انواع داوری ها ممکنه، مثلا major با minor ممکنه هم reject بشه و هم major revision بخوره! کلا به خود ژورنال بستگی داره که سختگیریش در چه حد هست.

دوست عزیز به نظرم اشتباه کردید که دیدید از ایران هست و مثلا از دانشگاه خوب هست با پیش فرض و اغماض مقاله رو داوری کردید! وقتی مقاله در حد ژورنال نبوده حتی اگر نویسندگان از بهترین دانشگاه دنیا هم باشن باید با ارائه استدلالتون به editor مقاله رو reject کنید. دلم نیومد و اینا نداره که! یه علتی که یه سری ژورنال ها رو به double blind review آوردن همینه چون بعضی داورها تحت تاثیر نام نویسنده، اسم دانشگاه و بعضی وقت ها ملیت قرار میگیرن.
    ویرایش توسط applyie : February 28th, 2017 در ساعت 05:23 PM دلیل: تشکر از دوست عزیزمون Mechanics20 از اینکه یک اشتباه کوچک رو یادآوری کردند و اصلاح شد!
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)