صفحه 214 از 364 نخستنخست ... 114164204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224264314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,131 تا 2,140 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

البته این تصویر صرفا مقالاتی که فقط دوتا داور دارن رو بررسی کرده در صورتیکه خیلی از مقالات با سه داور و برخی هم بیشتر داوری میشن!
    دوستانی که علاقمند به موضوع داوری مقالات هستند بد نیست لینک زیر رو هم بخونن، مطالب جالبی داره.
    https://www.elsevier.com/connect/is-...st-a-crapshoot
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

دوستانی که ریویو کردن مقاله ای رو میشه بگن این سیستم ادیتوریالی چحوری استاتوش هاش آپدیت میشه یعنی خود سیستم اتومات آپدیت میکنه یا برفرض داور یا ادیتور گزینه پیش فرض مورد نظرش رو انتخاب میکنه؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2014 نمایش پست ها
    دوستانی که ریویو کردن مقاله ای رو میشه بگن این سیستم ادیتوریالی چحوری استاتوش هاش آپدیت میشه یعنی خود سیستم اتومات آپدیت میکنه یا برفرض داور یا ادیتور گزینه پیش فرض مورد نظرش رو انتخاب میکنه؟
    سلام دوست عزیز
    تا اونجایی که بنده دیدم داور که نمیتونه status مقاله رو تغییری بده، فقط نظرات خودش رو داخل سیستم ثبت میکنه که این نظرات یکیش نظر نهایی داور هست که باید یکی از گزینه های major revise و reject و ... رو انتخاب کنه (که حتی این گزینه ها هم در بعضی ژورنال ها باهم فرق داره!). اصلا معنادار نخواهد بود که داور بخواد status کلی مقاله رو عوض کنه! این موارد باید با ادیتور باشه و احتمالا در حالت نرمال مثلا وقتی ادیتور چندتا داور برای مقاله دعوت میکنه، هر موقع یکی از اونا داوری رو قبول کنه باید اتومات وضعیت به under review تغییر کنه ولی مثلا وقتی نظرات تمام داورها ارائه میشه قطعا این ادیتور خواهد بود که وضعیت رو باتوجه به نظرات داوران به revise و reject و ... تغییر میده. یه سری موارد دیگه هم هست که بازم داور فقط مطلع میشه ازش ولی تغییرش دست ادیتور هست، مثلا وقتی برای داور نامه داوری یک مقاله میاد ذکر میشه که شما مثلا 2 هفته فرصت دارید به این نامه جواب بدید که این دو هفته تو ژورنال های مختلف متفاوت هست و یا برای مثال گفته میشه برای داوری این مقاله 60 روز زمان دارید که بازم این مدت زمان تو ژورنال های مختلف فرق داره و حتی تو یک ژورنال هم ممکنه تو شاخه های مختلف این زمان تغییر کنه!
    موفق باشید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    بعیده یک مقاله تنها با یک داور تصمیم گیری بشه ولی ترکیب انواع داوری ها ممکنه، مثلا major با minor ممکنه هم reject بشه و هم major revision بخوره! کلا به خود ژورنال بستگی داره که سختگیریش در چه حد هست.
    مقاله ای داشتم در ASME که کمتر از یکماه از سابمیتش اکسپت شد! و تنها یک داور هم آن را داوری کرده بود و بدون هیچ ریوایزی فول اکسپت شد! البته کم پیش می آید این مورد و خود ادیتور وقتی از یک مقاله خوشش می آید پروسه داوری اش را تسریع می بخشد (fast track) و یک داور را هم برای آن می گمارد.

دوست عزیز به نظرم اشتباه کردید که دیدید از ایران هست و مثلا از دانشگاه خوب هست با پیش فرض و اغماض مقاله رو داوری کردید! وقتی مقاله در حد ژورنال نبوده حتی اگر نویسندگان از بهترین دانشگاه دنیا هم باشن باید با ارائه استدلالتون به editor مقاله رو reject کنید. دلم نیومد و اینا نداره که! یه علتی که یه سری ژورنال ها رو به double blind review آوردن همینه چون بعضی داورها تحت تاثیر نام نویسنده، اسم دانشگاه و بعضی وقت ها ملیت قرار میگیرن.
    نه من داوری ام را سعی کردم صادقانه انجام دهم یعنی نظراتم را بدون هیچ اغماضی نوشتم و اینکه زبانش اصلا خوب نیست مدلسازی اش چه مشکلاتی دارند .....یعنی هرآنچه که واقعا به نظرم از ایرادات مقاله بود را بیان کردم ولی از آنجا که باید میان گزینه های اکسپت و ریجکت و ریوایز ...یکی را انتخاب می کردم major revision را انتخاب کردم! حال به امیدی که شاید داور دیگری نگاه بهتری به مقاله داشته باشد و یک ضرب ریجکت نگردد ....اگر می خوستم نا عادلانه رفتار کنم که باید اکسپت یا ماینور ریویژن را انتخاب می کردم....ولی خب نویسنده اول به نظرم زحمت فراوان کشیده بود ولی مقاله اش در حد این ژورنال نبود واقعا باید به ژورنالهای مرتبط با رشته اش می داد..

Banned

البته این تصویر صرفا مقالاتی که فقط دوتا داور دارن رو بررسی کرده در صورتیکه خیلی از مقالات با سه داور و برخی هم بیشتر داوری میشن!
    دوستانی که علاقمند به موضوع داوری مقالات هستند بد نیست لینک زیر رو هم بخونن، مطالب جالبی داره.
    https://www.elsevier.com/connect/is-...st-a-crapshoot
    من مقاله ای داشتم که 5 نفر داور داشته باشد! جالب بود که سه تایشان موافق چاپ مقاله بودند نفر چهارم می گفت یک سری مشکلات باید پیش از چاپ رفع گردد و نفر پنجم فقط حرفش یک کلمه بود"ریجکت" که خب باتوجه به نظر ایشان ریجکت شد کاملا مقاله!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechanics20 نمایش پست ها
    این امکان هم هست که شما جزو داورهای اصلی نبودید، و فقط ازتون کامنت خواسته باشن
    مخصوصا زمانی که داوری به تازگی عضو یه ژورنال شده باشه ممکنه این حالت پیش بیاد
    موفق باشید
    درود
    درست است که ادیتور نظرات را بر طبق بک گراند داوران مورد اهمیت قرار می دهد ولی در هر حال بنده ام چز ذاوران بودم و باید این امکان را می داشتم که نامه ادیتور و نظرات باقی داروان را ببینم! وقتی که گزینه هایی چون decision letter ..را داشتم پس قاعدتا می بایست قادر به دیدن آن می بودم! البته من این ژورنال را خوب می شناسم و خب خیلی نویسندگان ایرانی از آن خاطره خوشی ندارند داوریها هفت هشت ماه طول می کشد و در آخر هم بعد از کلی نامه نگاری به ادیتور با نظر یک داور ریجکت می گردد مقاله ! گمان برم این مقاله ام به چنین سرنوشتی دچار شده است!

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Reactor نمایش پست ها
    مقاله ای داشتم در ASME که کمتر از یکماه از سابمیتش اکسپت شد! و تنها یک داور هم آن را داوری کرده بود و بدون هیچ ریوایزی فول اکسپت شد! البته کم پیش می آید این مورد و خود ادیتور وقتی از یک مقاله خوشش می آید پروسه داوری اش را تسریع می بخشد (fast track) و یک داور را هم برای آن می گمارد.

نه من داوری ام را سعی کردم صادقانه انجام دهم یعنی نظراتم را بدون هیچ اغماضی نوشتم و اینکه زبانش اصلا خوب نیست مدلسازی اش چه مشکلاتی دارند .....یعنی هرآنچه که واقعا به نظرم از ایرادات مقاله بود را بیان کردم ولی از آنجا که باید میان گزینه های اکسپت و ریجکت و ریوایز ...یکی را انتخاب می کردم major revision را انتخاب کردم! حال به امیدی که شاید داور دیگری نگاه بهتری به مقاله داشته باشد و یک ضرب ریجکت نگردد ....اگر می خوستم نا عادلانه رفتار کنم که باید اکسپت یا ماینور ریویژن را انتخاب می کردم....ولی خب نویسنده اول به نظرم زحمت فراوان کشیده بود ولی مقاله اش در حد این ژورنال نبود واقعا باید به ژورنالهای مرتبط با رشته اش می داد..
    بله تو روال داوری امکان اینکه مقاله با یک داور پیش بره هست ولی کلا معمول و منطقی نیست و خیلی از ادیتورها چنین ریسکی نمیکنن مگر اینکه واقعا مقاله کاملا با کارهای خودشون بخوره و اطمینان از کیفیت مقاله داشته باشن ولی این مورد خیلی کم اتفاق میوفته.

دوست عزیز شما خودتون گفتید که با دیده ی اغماض و اینها دلتون نیومده ریجکت کنید! من که نگفتم
    (((خب مقاله در حدش واقعا نبود من برای اینکه از ایران بود و از یکی از دانشگاههای خوب هم بود دیگر با دیده ی اغماض و اینها major revision گفتم دلم نیامد ریجکت بشود)))

نقل قول نوشته اصلی توسط Reactor نمایش پست ها
    من مقاله ای داشتم که 5 نفر داور داشته باشد! جالب بود که سه تایشان موافق چاپ مقاله بودند نفر چهارم می گفت یک سری مشکلات باید پیش از چاپ رفع گردد و نفر پنجم فقط حرفش یک کلمه بود"ریجکت" که خب باتوجه به نظر ایشان ریجکت شد کاملا مقاله!
    درسته. با توجه به کیفیت ژورنال، نوع مقاله، موضوع مقاله ممکنه تعداد داورای ژورنال افزایش پیدا کنه. البته بعضی وقت ها هم بعد از ثبت نظر چند داور ادیتور داور جدید اضافه میکنه. ضمن اینکه شما خودتون استنباط کردید و میگید یک داور فقط حرفش یک کلمه بوده(!)، همونطور که خودتون داوری کردید حتما دیدید که داورها میتونن کامنت هایی برای ادیتور بطور محرمانه بفرستن که نویسنده کاملا ازش بی اطلاع هست و همیشه بی اطلاع خواهد بود! شاید در مورد مقاله شما اون داور دلایل قانع کننده داشته. در مورد داوری مقالات این مورد وجود داره که ممکنه بعضی داورا خیلی وقت نذارن یا تخصصشون خیلی مرتبط نباشه یا دقت زیادی نکرده باشن و یا به هر دلیل دیگه ای متوجه بعضی ایرادات مقاله نشن پس وقتی حتی چند داور هم بگن مقاله خوبه نمیشه گفت 100% مقاله بدون ایراد هست ولی حتی وقتی یک داور بگه مقاله ایراد داره و باید ریجکت بشه حتما دلایل خاصی هم ارائه میده و میشه با بررسی نظراتش متوجه ایراد مقاله شد و به راحتی مقاله ریجکت بشه!

Banned

دوست عزیز شما خودتون گفتید که با دیده ی اغماض و اینها دلتون نیومده ریجکت کنید! من که نگفتم
    (((خب مقاله در حدش واقعا نبود من برای اینکه از ایران بود و از یکی از دانشگاههای خوب هم بود دیگر با دیده ی اغماض و اینها major revision گفتم دلم نیامد ریجکت بشود)))
    منظورم فقط قسمت انتخاب گزینه بود! اولش می خواستم چیزی انتخاب نکنم ولی نمی شد خوب بجای ریجکت major revision را زدم و خب واقعا هم برای چاپ شدن در چنین ژورنالی این مقاله نیاز به یک زیر و رو شدن اساسی داشت! و خب چون داور اول بودم گفتم گزینه ریجکت را نزنم و حتی در پیام مخفی به ادیتور هم گفتم یک مقدار اندکی نوآوری دارد! و در ضمن اگر به دیده اغماض می خواستم داوری کنم که نباید خیلی به مقاله اش گیر می دادم در حالی که کلی مقاله را از ابتدا تا انتها نقدش کردم.ان دیده ی اغماض فقط در انتخاب گزینه ها بود بجای ریجکت major revision را گفتم

درسته. با توجه به کیفیت ژورنال، نوع مقاله، موضوع مقاله ممکنه تعداد داورای ژورنال افزایش پیدا کنه. البته بعضی وقت ها هم بعد از ثبت نظر چند داور ادیتور داور جدید اضافه میکنه. ضمن اینکه شما خودتون استنباط کردید و میگید یک داور فقط حرفش یک کلمه بوده(!)، همونطور که خودتون داوری کردید حتما دیدید که داورها میتونن کامنت هایی برای ادیتور بطور محرمانه بفرستن که نویسنده کاملا ازش بی اطلاع هست و همیشه بی اطلاع خواهد بود! شاید در مورد مقاله شما اون داور دلایل قانع کننده داشته. در مورد داوری مقالات این مورد وجود داره که ممکنه بعضی داورا خیلی وقت نذارن یا تخصصشون خیلی مرتبط نباشه یا دقت زیادی نکرده باشن و یا به هر دلیل دیگه ای متوجه بعضی ایرادات مقاله نشن پس وقتی حتی چند داور هم بگن مقاله خوبه نمیشه گفت 100% مقاله بدون ایراد هست ولی حتی وقتی یک داور بگه مقاله ایراد داره و باید ریجکت بشه حتما دلایل خاصی هم ارائه میده و میشه با بررسی نظراتش متوجه ایراد مقاله شد و به راحتی مقاله ریجکت بشه!
    منظورم واقعا یک کلمه نبودکه یعنی کل حرفش از اول تا انتها ریجکت بود. اولش گفت این مقاله برای چاپ در این ژورنال مناسب نیست چون مدلسازی اش ال است و بل است پس باید ریجکت گردد دوباره گفت زبانش هم مناسب این ژورنال نیست پس مناسب چاپ شدن نیست..خلاصه در هر جمله اش یک ریجکت داشت! و کلا تمام سخن و نظرش را می شد در یک کلمه خلاصه کرد: "ریجکت"

Junior Member

سلام دوستان، یه سوالی دارم
    آیا میشه در مرحله پروف نویسنده مسئول را عوض کرد؟ راستش من دارم مقال ای رو سابمیت می کنم و می خوام خودم رو به عنوان نویسنده مسئول انتخاب کنم تا خودم کارهای ریوایز و ... را انجام بدم. می خواستم ببینم آیا می شه در مرحله نهایی نویسنده مسئول رو عوض کنم؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr11 نمایش پست ها
    سلام دوستان، یه سوالی دارم
    آیا میشه در مرحله پروف نویسنده مسئول را عوض کرد؟ راستش من دارم مقال ای رو سابمیت می کنم و می خوام خودم رو به عنوان نویسنده مسئول انتخاب کنم تا خودم کارهای ریوایز و ... را انجام بدم. می خواستم ببینم آیا می شه در مرحله نهایی نویسنده مسئول رو عوض کنم؟
    سلام دوست عزیز
    اینکه امکانش هست یه بحث هست که بله اگر ژورنال بخواد میتونه نویسنده مسوول رو تغییر بده ولی اینکه این کار منطقی هست و معنی داره و ژورنال قبول میکنه این کارو انجام بده یا نه بحث دیگه ای هست که به نظرم کم باشن ژورنال هایی که در مرحله پروف قبول کنن شما نویسنده مسوول رو عوض کنید چون بی معنی هست! نویسنده مسوول یعنی کسی که تمام مکاتبات رو به عهده داشته، بعد یکی تمام مکاتبات رو انجام بده و کار که تموم شده اسم یکی که هیچ مکاتبه ای نداشته بخوره به عنوان مسوول!! بعید بدونم ژورنالی قبول کنه. ضمنا، چه کاریه؟! مثلا شما میخواید الان نویسنده مسوول باشید تا پیگیری کنید و بعد تو پروف اسم استادتون رو بزنید مسوول؟ که چی بشه؟ استادتون نویسنده مسوول رو میخواد چیکار؟!

به نظرم اگر واقعا به مقاله تسلط دارید و کمی هم از روال سابمیت مقاله اطلاع دارید خودتون رو بزنید مسوول و اخرشم به استادتون بگید ژورنال قبول نکرد نویسنده مسوول رو تغییر بده! اگرم استادتون واقعا در جریان کامل مقاله هست و به متن مقاله تسلط داره و فرصت هم داره که درست پیگیری کنه خوب خودشو مسوول بزنید ولی تجربه نشون داده تو دانشگاه های کشور ما این کارو نکنیم کلا بهتره!!

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)