صفحه 221 از 364 نخستنخست ... 121171211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231271321 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,201 تا 2,210 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری

نقل قول نوشته اصلی توسط samirarch نمایش پست ها
    به نظر من از اینکه از ف ی ل ت ر ادیتور گذشته باید خوشحال بود. اما واقعا هیچ ارتباطی بین نظر ریویور و داور نیست که حالا کسی بخواد با اعداد و ارقام بگه چقدر احتمال اکسپت هست. حتی بین نظر داورها ممکنه تناقض های زیادی ببینید. یکی ممکنه مقاله رو بدون کوچکترین ادیت قبول کنه و دیگری ریجکت!
    من مقاله ام awaiting reviewer scores به مدت دو ماه هستش. کنجکاو بودم احتمال اینکه اکسپت شه چقدر. برای همین پرسیدم سوالمو. از دوستان بابت نظراتشون سپاسگذارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

جای نگرانی نیست. معمولا به داور دو هفته وقت میدن(شاید در برخی مجلات کمتر یا بیشتر) که در صورتی که داور بخواد مدت قابل تمدید هست. و اینکه در صورتی که داورها نظرات متناقض هم داده باشند معمولا مقاله برای داور سوم میره. و در اخر هم ادیتور باید با توجه به نظرات داورها نظر خودش رو مبنی بر تایید یا رد مقاله بده.

سلام دوستان
    در این ایام عید به داد من برسید که از استرس رو به قبله هستم!
    الات تقریباً دوماهه که ریوایز مقاله مون رو فرستادیم و الان یک هفته است که از حالت under review در امده و ادیتور اید نظر بده اما نظر نمیده
    من باید تا 20 فروردین دفاع کنم و به اکسپت این نیاز دارم
    به نظر شما این طول کشیدن طبیعی هست؟
    Major revised خورده بود
    ممنونم

سلام دوستان
    الات تقریباً دوماهه که ریوایز مقاله مون رو فرستادیم و الان یک هفته است که از حالت under review در امده و ادیتور اید نظر بده اما نظر نمیده
    Major revised خورده بود
    ممنونم

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط safakharian نمایش پست ها
    سلام دوستان
    Major revised خورده بود
    ممنونم
    سلام بله طبیعی است حتی اگر تا یک ماه هم طول بکشد طبیعی است

Banned

سلام دوستان
    Major revised خورده بود
    ممنونم
    دو ماه ریوایز مقاله اتان را سابمیت کرده اید؟ خب با توجه به این مدت و نیز اینکه شما هم نیاز مبرم به پاسخش دارید می توانید یک نامه ی بسیار مودبانه و البته صادقانه بنویسید و مشکلتان را بیان کنید اینکه برای فارغ التحصیلی و دفاع از پایان نامه به این مقاله احتیاج دارید و دو ماه هم هست که ریوایز مقاله را سابمیت کرده اید. چون دیده ام که برخی از دوستان این مشکل را داشتند و خب بعد از فرستادن یک ایمیل به ادیتور پاسخ را دریافت کردند! چون وقتی دو ماه پیش ریوایز را سابمیت کرده اید دیگر اینقدر نمی بایست طول بکشد!

بله دو ماه شده تقریبا اما تقریبا دو هفته است رفته در حالت required reviews completed
    اخه بعضی ها میکگن ایمیل بزنیم عصبانی میشن

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

بله دو ماه شده تقریبا اما تقریبا دو هفته است رفته در حالت required reviews completed
    ببینید، سیستم ژورنال های عین اتوماسیون یا همون ایمیل میمونه که همزمان ممکنه داوری 20 تا مقاله بیاد و ادیتور باید زمان صرف کنه تا داوری ها رو بخونه و نظرش رو اعلام کنه. از اونجایی که ادیتورها سرشون خیلی شلوغه این زمان ممکنه طول بکشه. مثلا ادیتور استاد دانشگاه هست، گرنت داره و باید روی پروژه اش کار کنه، هر روز کلی مقاله سابمیت میشه که باید بهشون برسه، جواب داوری هایی که براش از مجله های دیگه می فرستن رو بده و خیلی کارهای دیگه. پس یه ذره صبر کنید. ایمیل بزنید هم مشکلی پیش نمیاد ولی به نظر من بهتره که یه هفته هم صبر کنید اگر جواب مقاله اشون نیومد بهشون ایمیل بزنید. ضمنا به تاریخ هایی که توی سیستم ادیتوریال میبینید دقت کنید. چون اگر این تاریخ ها توی این دو هفته عوض شده باشن یعنی اینکه مقاله تون دست یکی از اعضای هیات تحریریه بوده که باید اول اون نظرش رو اعلام کنه بعد بفرسته برای سردبیر اصلی مجله. ضمنا، پادگان هم نیست که عصبانی بشن، عین خیلی از اساتید خودخواه و مغرور ما هم نیستن که با یه ایمیل شاکی بشن. فقط توی متن ایمیلی که می زنین خیلی با احترام بهشون بگین که اگر میشه جواب مقاله رو زودتر بگین چون ....
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Banned

اتفاقا همین ماجرا برای یکی از دوستانم پیش آمد که برای دفاع نیاز به اکسپت مقاله اش داشت و خب یک ایمیل بسیار محترمانه زد و در آن خیلی صادقانه به ادیتور گفت که برای دفاع و فارغ التحصیلی اش نیاز مبرم به این مقاله دارد و بعد از آن هم سریع پاسخ مقاله اش آمد و تازه ادیتور هم عذرخواهی کرد بابت طولانی شدن پروسه ی داوری! آنها هم اهل دانشگاه هستند و شرایط دانشجویان گراد را درک می کنند پس لزومی ندارد که عصبانی شوند!

Banned

در باب ایمیل زدن به ادیتور و اینکه برخی گمان می کنند که ایمیل زدن به ادیتور سبب رنجش و عصبانیت آنها می شود خب تمام اینها براساس تجربیات افراد گوناگون است. یکی ممکن است یک ایمیل غیر محترمانه به ادیتور بفرستد که در آن با لحنی طلبکارانه جویای وضعیت مقاله اش گردد اما دیگری با لحنی بسیار محترمانه همان درخواست را بکند که خب مسلما نتایج حاصله متفاوت خواهد بود! بنده خودم یک مقاله ای را به یک ژورنالی سابمیت کرده بودم که بعد از یک ماه دیدم همچنان وضعیت مقاله submitted است یک ایمیل محترمانه به ادیتور زدم که خب پاسخی نگرفتم ماه بعد دیدم همچنان وضعیت همان است دوباره ایمیل زدم باز پاسخی نگرفتم ماه سوم هم همینطور در آخر به editor in chief میل زدم و ایشان بسرعت پاسخ ایمیلم را داد و کلی معذرت خواهی کرد و بعد وقتی دانست که associate editor پاسخگوی ایمیلهایم نبوده همان ایمیلی را که به من فرستاده بود CC را آن ادیتور قرار داد! هر چند که باز associate editor پاسخ همان ایمیل editor in chief را هم نداد! ولی من باز یک ماه صبر کردم و بعد یک ایمیل بسیار محترمانه به editor in chief فرستادم و درخواست withdraw کردم و خب ایشان علت را جویا شد و وقتی دانست که همچنان associate editor پاسخگویم نبوده و مقاله ام تحت داوری قرار نگرفته از من خواست که بعلت اینکه بسیار در این مدت صدمه دیده ام(!) مقاله ام را در کوتاهترین مدت خودش تحت داوری قرار دهد (fast track) و بعد یک دقیقه بعد از آن بالاخره associate editor به من ایمیل زد و کلی معذرت خواهی کرد و گفت همه اش تقصیر داوران بوده!! و گفت خودم مقاله ات را داوری می کنم بعد 10 دقیقه بعد ایمیل زد و کامنتهایی در مورد مقاله ام داد که وقتی آنها را پاسخ دادم و مقاله را بر طبق آن درست کردم (که کمتر از یکروز طول کشید) و برایش ریوایز را فرستادم همانروز اکسپت مقاله را دریافت کردم و دوباره هم خودش و هم editor in chief کلی معذرت خواهی کردند و حسابی ما را شرمنده ساختند در کل مقاله ام بعد از گذشت 4 ماه از سابمیت، اکسپت شد! خلاصه لحن ایمیل و واژگان و..بسیار مهم است! من با وجود آنکه واقعا عصبانی شده بودم ولی واقعا ایمیل هایم در کمال ادب و فروتنی بود حتی وقتی نامه ی withdrawal را نوشتم بسیار مودبانه و فروتنانه بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)