صفحه 23 از 327 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    سلام، در ریوایزی که ازتون خواستن به این مورد average ایراد نگرفتن؟ اگر ایراد نگرفتن مشکلی ندارد، اما میتونید به ادیتور میل بزنید و توضیح بدید که این مورد نیاز به اصلاح دارد. اطلاع بدید مشکلی پیش نمیاد. ممکن هست بین 15 روز تا یک ماه یا کمتر طول بکشد تا جواب نهایی را بدهند. موفق باشید.
    سلام نه ایرادی به اون نگرفته بودن اما خودم دوست ندارم مقالم ضعفی داشته باشه.. پس الان یعنی قبل از اینکه جواب نهایی رو بدو ایمیل بزنم به ادیتور مسئله ای نیست؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    ادیتور یه ژورنال برا ریوایز مقاله اینو گفته:
    The reference mentioned in text should be numbering and superscript
    من ندیدم همچین چیزی...یکی دوتا هم از مقالاتشون دارم رفرنس دهیشون معمولیه...حالا نمی دونم این چجوریه! یعنی رفرنس معمولی بدم با یه عدد بالانویسی شده...بعد این عددو تو رفرنس های آخر بیارم؟ خب این اعداد به ترتیب اومدن تو متن باشن یا چی؟ اصلا تو فرمت ژورنال همچین چیزی نیست! کسی میتونه راهنمایی کنه؟
    سلام، این میگه که رفرنس هایی که در متن مقاله قرار دادید، باید شماره گذاری شود و superscript شود، مثلاً as reported previously 5,6. رفرنس ها هم باید به ترتیب در مقاله از شماره 1 تا آخرین رفرنس باشد. برای اطمینان اگر میخواید نام ژورنال را عمومی یا خصوصی بدید.موفق باشید.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    سلام، این میگه که رفرنس هایی که در متن مقاله قرار دادید، باید شماره گذاری شود و superscript شود، مثلاً as reported previously 5,6. رفرنس ها هم باید به ترتیب در مقاله از شماره 1 تا آخرین رفرنس باشد. برای اطمینان اگر میخواید نام ژورنال را عمومی یا خصوصی بدید.موفق باشید.
    سلام، ممنونم..Journal of Essential Oil Bearing Plants هست که جزو معدود ژورنال های تخصصی رشته ماست ولی سطح بالا نیست شاید به این خاطره این قدر کاراشون قاطیه! تابحال سابقه نداشته ژورنالی چیزی جز فرمتش بخواد اقلا من مواجه نشدم!!...اینجا هم تو author guide همچین مسئله ای نخواسته...
    خب یعنی به ترتیب ذکر در متن شماره گذاری می شن؟ و بر همین اساس رفرنس های پایانی هم شماره گذاری می شن؟ دراینصورت پس اسامی نویسنده در متن ذکر نمیشه و فقط شماره گذاری میشه درسته؟ به فرمت ژورنال هایی که فقط رفرنس ها در متن شماره گذاری میشن و در آخر رفرنس ها به ترتیب اومدن در متن و نه حروف الفبا میان؟
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

ApplyAbroad Champion

سلام، ممنونم..Journal of Essential Oil Bearing Plants هست که جزو معدود ژورنال های تخصصی رشته ماست ولی سطح بالا نیست شاید به این خاطره این قدر کاراشون قاطیه! تابحال سابقه نداشته ژورنالی چیزی جز فرمتش بخواد اقلا من مواجه نشدم!!...اینجا هم تو author guide همچین مسئله ای نخواسته...
    خب یعنی به ترتیب ذکر در متن شماره گذاری می شن؟ و بر همین اساس رفرنس های پایانی هم شماره گذاری می شن؟ دراینصورت پس اسامی نویسنده در متن ذکر نمیشه و فقط شماره گذاری میشه درسته؟ به فرمت ژورنال هایی که فقط رفرنس ها در متن شماره گذاری میشن و در آخر رفرنس ها به ترتیب اومدن در متن و نه حروف الفبا میان؟
    در اینجا نحوه رفرنس دهی را توضیح داده است. تمام ژورنال ها همین نحو رفرنس دهی را میخواهند، حالا فرمت متفاوت است. مثلا اینجا گفته که رفرنس ها در متن superscript شود و در ژورنال دیگر مثلا در داخل [] قرار بگیرند. یک فایل نمونه مقالات این ژورنال را پیوست کردم که مقاله ها را نگاه کنید بهتر مشخص می شود.

شما رفرنس ها را به ترتیب در متن قرار می دهید و همین ترتیب شماره گذاری در رفرنس های پایانی رعایت می کنید. اونجایی که در مورد اسم نویسنده ها توضیح داده برای زمانی است که شما مثلا برای مقایسه مستقیم اسم نویسنده را در متن ذکر می کنید، بطور مثال as it was also mentioned in previous report 5 (Verma, et.al., 2010. رفرنس ها باید شماره گذاری شود.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

سلام،

یک سوالی که مدتیه برای من پیش اومده اینه که چی باعث میشه که یک ژورنال ایمپکت بالا مقاله رو با احتمال بیشتر ریجکت کنه، ولی یک ژورنال با ایمپکت پایین یک مقاله ی متوسط یا حتا نسبتا ضعیف رو هم بپذیره؟
    منظورم اینه که، مگه داورها براشون مهمه که ژورنالی که دارن براش داوری میکنن ضعیف هست یا قوی؟ بالاخره، هر داور یک استانداردهایی برای خودش داره و مقاله ی ضعیف رو رد میکنه دیگه!

با تشکر

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

ادیتور یه میل زده و گفتهIn all Table the second decimal in the percentage numbers is senseless یعنی رقم دوم بعد اعشارو حذف کنم درسته؟...منظورش از percentage number داده هایی هستن که ماهیت درصد دارن یا همه داده ها؟ آخه خب نمیشه! خب مثلا وقتی LSD 0.03 هست...من بگم این صفت معنی داره ولی LSD صفره؟ یا اینکه درصد اجزای اسانس خب خیلیا مقادیر خیلی کم دارن 0.03 و 0.04 خب آخه نمیشه که من بنویسم صفر...ارزش کارم خیلی میاد پایین
    ویرایش توسط blur : April 20th, 2013 در ساعت 10:23 PM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

ادیتور یه میل زده و گفتهIn all Table the second decimal in the percentage numbers is senseless یعنی رقم دوم بعد اعشارو حذف کنم درسته؟...منظورش از percentage number داده هایی هستن که ماهیت درصد دارن یا همه داده ها؟ آخه خب نمیشه! خب مثلا وقتی LSD 0.03 هست...من بگم این صفت معنی داره ولی LSD صفره؟ یا اینکه درصد اجزای اسانس خب خیلیا مقادیر خیلی کم دارن 0.03 و 0.04 خب آخه نمیشه که من بنویسم صفر...ارزش کارم خیلی میاد پایین
    سلام
    من برداشت خودم رو می گم. احتمالا منظورش این بوده که شما اعشار رو حذف کنی و مثلا در بالای ستون تو اون جدولی که داری ارقام رو گزارش میدی بذاری مثلا (100/) و این طوری اون فردی که داره جدول رو می خونه خیلی راحتتر می تونه اعداد رو درک کنه و با هم مقایسه کنه یا این که آنالیزهای شما رو دنبال کنه. یا این که در زیر جدول بگی اعداد فلان ستون باید مثلا در 0.01 ضرب شوند و از این طور چیزا و گرنه من فکر نمیکنم شما بتونی و مجاز باشی وقتی که تفاوت ها در حد صدم هست بیای و همه رو صفر فرض کنی. بازم من چون دقیقا نمی دونم هدف آنالیز چی بوده فقط برداشت خودم رو گفتم.

موفق باشی

ApplyAbroad Guru

همین رو به خودش بگید و بخواهید راهنمایی کنه.

ApplyAbroad Champion

سلام دوست گرامی، شاید ایشون منظورشون این هست که به جای اینکه مثلا بنویسید 0.03 بنویسید %3 . مطمئن نیستم. اگر مقاله مشابه موضوع مقاله خودتون هست بهتر هست که مقایسه کنید که چطور اعداد را قرار میدن. در نهایت بهتر هست که همون طور که ghlobe برزگوار فرمودن از خودشون بپرسید. موفق باشید.

دوستان با سلام 2 تا مقاله را برای داوری پیش من فرستادند

ممنون میشم قبل از شروع مطالعه اصلیش راهنمایی کنید که در چه سایتی می تونم چک کنم که اساسا این مقاله کپی پست از مقالات دیگه نیست.

یکی از مقالات هیچکدوم رفرنسهاشو در داخل متن ارجاع نداده آیا میشه به این دلیل رد کرد یا این یک مشکل ویرایشی کوچک هست؟؟

ممنون میشم نکات اساسی که باید حتما در نظر بگیرم را بهم یادآوری کنید.

ممنون از محبتتان.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)