صفحه 231 از 364 نخستنخست ... 131181221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241281331 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,301 تا 2,310 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری

نقل قول نوشته اصلی توسط samira6666 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز خواهش می کنم بمن جوابی بدهید
    برای چاپ ای اس ای شخصی که فوق لیسانس داره حتما باید اسم یک دکترا یا استاد دانشگاه بعنوان همکار ذکر بشه ؟؟؟ نمیشه شخصی که فوق لیسانس داره خودش تنهایی مقاله رو بفرسته ؟؟؟ اونا قبول می کنند ؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط hipax نمایش پست ها
    سلام، جایگاه علمی برای ناشرین و سردیبران مهم نیست. مهم فقط کیفیت مقاله و دستاورد علمی هست که ارائه می دین.

در ادامه جواب دوستان عرض میکنم:

دوست عزیز حتمنی وجود نداره! شما میتونید مقاله رو تک اسم بفرستید. مقاله های تک اسم هم کم نیستید و میتونید سرچ کنید و ببینید
    اما بودن یه استاد یا یه کسی که مقاله رو سوپروایز کرده برای شما به عنوان دانشجوی ارشد (و احتمالا تازه کار در این بخش علمی) خب میتونه خیبی کمک کننده باشه
    داور ها هم معمولا اولین کاری که میکنند اسم نویسنده ها رو یه سرچ ساده میکنند تا از درجه علمیشون با خبر باشند و با اون دید مقاله رو میخونن (البته برای بعضی از ژورنال ها مقاله ها بدون اسم نویسنده برای داورها فرستاده میشه)
    بنابراین مقاله شما تک اسم بره پدیرش میشه و شاید هم اکسپت بشه اگه کیفیت مورد نظر رو داشته باشه
    اما بودن یه اسم یا چند اسم با تجربه در کنار اسم شما هم حس تیم وورک بودن کار رو القا میکنه و هم به داورها حس بهتر و مطمین تری رو میده و خوبی های خودشو داره

خلاصه کنم:

فرستادن مقاله تک اسم حتما و حتما شدنیه ولی ترجیح اینه که اگه با استادی کار کردید از نظرات ایشون هم استفاده کنید و اسم ایشون یا افراد دیگه هم باشه (کسایی که شما رو توی این راه کمک کردند و تاثیری داشتند)
    معمولا مقاله رو خود استاد شما ریواز کنه قبل سابمیت نهایی خیلی از مشکلات و کاستی های مقاله تون زودتر برطرف میشه
    در نهایت هم برای نوشتن توی رزومه اکادمیکتون مطمینا مقالاتی که با استادهاتون کار کردید خب تاثیر و حس بهتری رو به خواننده رزومه تون میده
    مقاله تک اسم برای دانشجوی ارشد معمولا این سوالات رو به ذهن میازه که چرا یه دانشجوی ارشد مقاله تک اسم داده؟! سوپروایزرش کجای کار بوده؟ چرا اسم سوپروایزر نیست ؟ و ....

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    در ادامه جواب دوستان عرض میکنم:

دوست عزیز حتمنی وجود نداره! شما میتونید مقاله رو تک اسم بفرستید. مقاله های تک اسم هم کم نیستید و میتونید سرچ کنید و ببینید
    اما بودن یه استاد یا یه کسی که مقاله رو سوپروایز کرده برای شما به عنوان دانشجوی ارشد (و احتمالا تازه کار در این بخش علمی) خب میتونه خیبی کمک کننده باشه
    داور ها هم معمولا اولین کاری که میکنند اسم نویسنده ها رو یه سرچ ساده میکنند تا از درجه علمیشون با خبر باشند و با اون دید مقاله رو میخونن (البته برای بعضی از ژورنال ها مقاله ها بدون اسم نویسنده برای داورها فرستاده میشه)
    بنابراین مقاله شما تک اسم بره پدیرش میشه و شاید هم اکسپت بشه اگه کیفیت مورد نظر رو داشته باشه
    اما بودن یه اسم یا چند اسم با تجربه در کنار اسم شما هم حس تیم وورک بودن کار رو القا میکنه و هم به داورها حس بهتر و مطمین تری رو میده و خوبی های خودشو داره

خلاصه کنم:

فرستادن مقاله تک اسم حتما و حتما شدنیه ولی ترجیح اینه که اگه با استادی کار کردید از نظرات ایشون هم استفاده کنید و اسم ایشون یا افراد دیگه هم باشه (کسایی که شما رو توی این راه کمک کردند و تاثیری داشتند)
    معمولا مقاله رو خود استاد شما ریواز کنه قبل سابمیت نهایی خیلی از مشکلات و کاستی های مقاله تون زودتر برطرف میشه
    در نهایت هم برای نوشتن توی رزومه اکادمیکتون مطمینا مقالاتی که با استادهاتون کار کردید خب تاثیر و حس بهتری رو به خواننده رزومه تون میده
    مقاله تک اسم برای دانشجوی ارشد معمولا این سوالات رو به ذهن میازه که چرا یه دانشجوی ارشد مقاله تک اسم داده؟! سوپروایزرش کجای کار بوده؟ چرا اسم سوپروایزر نیست ؟ و ....

موفق باشید
    ممنونو از پاسخ کامل و جامعتون
    واقعیت اینه که من شاغلم و مشکلی که در مرخصی داردم باعث میشه فرصت نکنم برم پیش اساتید . اتفاقا پیشنهاد نوشتن مقاله رو به یک استادی دادم ولی ایشون حاضر نبودند در ایمیل یا تلفنی ایرادات منو بیان کنند و اصرار داشتند هفته ای یک بار حضوری برم ...یکی دوبار که رفتم یک سری ایرادات جزیی که بیشتر ویرایشی بود گرفتند ..

از طرف دیگه پایانامه ی ارشدم رو هم وقتی می نوشتم استاد گرانقدر م هیچ کمک خاصی بمن نکرد البته نمیدونم شاید این نوع برخورد عادی باشه . !!
    این شد که به ذهنم رسید شاید اگر خودم بدون منت رو مقاله هام کار کنم بهتر باشه. یا خودم بنویسم بعد به یه استاد نشون بدم بگم اگه تایید می کنی به اسم تو بفرستم اینجوری مشکلی بوجود میاد ؟؟؟

یسوال دیگه هم اینکه چاپ ISI هزینه داره ؟؟

دوستان سلام امکانش هست یکی که زبانش قویه یه چند خط به عنوان نامه برام بنویسه؟
    میخام برای ادیتور بفرستم که اگر بشه مبلغ چاپ رو به خاطر این که از دانشگاه ساپورت نمیشم و مشکلات مالی دارم نپردازم یا لااقل بهم مقداری تخفیف بدن
    تو خود سایت ژورنال نوشته اگر ساپورت مالی ندارید درخواستتون رو برتی ادیتور بفرستید ایشون بسته به سطح مقالتون تصمیم گیری میکنه
    مرسی از محببتون
    فکر کن داری برای خودت یا برادرت نامه رو مینویسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali1983 نمایش پست ها
    دوستان سلام امکانش هست یکی که زبانش قویه یه چند خط به عنوان نامه برام بنویسه؟
    میخام برای ادیتور بفرستم که اگر بشه مبلغ چاپ رو به خاطر این که از دانشگاه ساپورت نمیشم و مشکلات مالی دارم نپردازم یا لااقل بهم مقداری تخفیف بدن
    تو خود سایت ژورنال نوشته اگر ساپورت مالی ندارید درخواستتون رو برتی ادیتور بفرستید ایشون بسته به سطح مقالتون تصمیم گیری میکنه
    مرسی از محببتون
    فکر کن داری برای خودت یا برادرت نامه رو مینویسی
    سلام مبلغ چاپ اصولا چقدره ؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samira6666 نمایش پست ها
    ممنونو از پاسخ کامل و جامعتون
    واقعیت اینه که من شاغلم و مشکلی که در مرخصی داردم باعث میشه فرصت نکنم برم پیش اساتید . اتفاقا پیشنهاد نوشتن مقاله رو به یک استادی دادم ولی ایشون حاضر نبودند در ایمیل یا تلفنی ایرادات منو بیان کنند و اصرار داشتند هفته ای یک بار حضوری برم ...یکی دوبار که رفتم یک سری ایرادات جزیی که بیشتر ویرایشی بود گرفتند ..

از طرف دیگه پایانامه ی ارشدم رو هم وقتی می نوشتم استاد گرانقدر م هیچ کمک خاصی بمن نکرد البته نمیدونم شاید این نوع برخورد عادی باشه . !!
    این شد که به ذهنم رسید شاید اگر خودم بدون منت رو مقاله هام کار کنم بهتر باشه. یا خودم بنویسم بعد به یه استاد نشون بدم بگم اگه تایید می کنی به اسم تو بفرستم اینجوری مشکلی بوجود میاد ؟؟؟

یسوال دیگه هم اینکه چاپ ISI هزینه داره ؟؟

خواهش میکنم
    من توی پست قبل نکات مربوط به اسم استاد رو عرض کردم بنابراین تکرارش نمیکنم
    بسته به خودتون داره
    با توجه به اون شرایط چه تصمیمی بگیرید
    استادها اکثرا در همون حد نظر میدن ، ویرایشی میکنن، نظر خاصی در مورد اضافه شدن ریزالت ها میدن و ... همون نکته ها هم از تجربه شون میاد و کمک کننده ست
    (البته هستن استادهایی که هیچ کمکی نمیکنند و هستن استادهایی که خیلی خیلی بیشتر کمک میکنند)
    در نهایت شما مقاله رو برای ایشون میفرستید و ایشون نظراتشونو میدن و شما اسم ایشون رو میزنید
    حالا بازم توی پست قبلی عرض کردم که نزنید هم شدنیه و چه نکاتی در ادامه ش خواهد داشت

چاپ مقاله قاعدتا نباید هزینه ای داشته باشه. اکثر ژورنال های تاپ دنیا رایگان هستند (ممکنه برای چاپ رنگی یا open access شدن هزینه ای رو بخوان از شما که اونم پرداختش اختیاریه). هستند ژورنال هایی که برای چاپ مقالات هزینه هم میگیرند.
    ولی در نهایت شما قاعدتا بای بتونید مقاله تون رو رایگان چاپ کنید و مشکلی نباشه براش

موفق باشید

Junior Member

با سلام و احترام به دوستان.

من حدود یه سال پیش یک مقاله ISI سابمیت کردم، که دو ماه پیش ریویژن خورد و اصلاحات رو به تازگی ارسال کردم. منتها مدت یک سال خیلی زیاد بود و این مدت چون به پذیرش مقاله برای مصاحبه دکتری احتیاج داشتم، بخش های ابتدایی کارم در مقاله خارجی رو به یک مقاله علمی پژوهشی داخلی تبدیل کردم و پذیرشش رو گرفتم که هنوز چاپ نشده و عنوانش نه بطور کامل اما تا حدودی با مقاله خارجی فرق داره، حالا خیلی استرس دارم که مقاله خارجیمو قبول نکنن، چون یه بخشی تعهد گرفتن که این مقاله همش یا بخشی از اون برای جای دیگه فرستاده نشده و منم گفتم نه. البته اولش نشده بود اما زمان فرستادن ریویژن دوباره پرسیدن که گفتم نه. (اضافه کنم که مجله داخلی دارای نمایه وISC و Scopusو LISTA هست)
    حالا چی میشه؟ خواهش میکنم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه... .

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام،

بیشتر از اینکه ژورنال ها بتونن این قضیه رو بفهمند، معمولا پای اخلاقیات در میون هست. این رو هم بگم که معمولا همه کسانی که با پژوهش سر وکار دارند یجوری با این قضایا درگیرن. چون این خیلی سخته که یک نفر هر کارش یک کار جدید باشه و قسمتی از کار قبلی رو در خودش نداشته باشه. اگر شما اون مقاله علمی پژوهشیتون چاپ شده و این ISI در همین مرحله متوجه نشه که قسمتی از کار شما قبلا چاپ کردید، دیگه بعدش هم فکر نمیکنم متوجه بشن. بنظرم اگر کار تا قسمت هایی متفاوت هست نگران نباشید و صبر کنید ببینید چی میشه.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal2000 نمایش پست ها
    با سلام و احترام به دوستان.

من حدود یه سال پیش یک مقاله ISI سابمیت کردم، که دو ماه پیش ریویژن خورد و اصلاحات رو به تازگی ارسال کردم. منتها مدت یک سال خیلی زیاد بود و این مدت چون به پذیرش مقاله برای مصاحبه دکتری احتیاج داشتم، بخش های ابتدایی کارم در مقاله خارجی رو به یک مقاله علمی پژوهشی داخلی تبدیل کردم و پذیرشش رو گرفتم که هنوز چاپ نشده و عنوانش نه بطور کامل اما تا حدودی با مقاله خارجی فرق داره، حالا خیلی استرس دارم که مقاله خارجیمو قبول نکنن، چون یه بخشی تعهد گرفتن که این مقاله همش یا بخشی از اون برای جای دیگه فرستاده نشده و منم گفتم نه. البته اولش نشده بود اما زمان فرستادن ریویژن دوباره پرسیدن که گفتم نه. (اضافه کنم که مجله داخلی دارای نمایه وISC و Scopusو LISTA هست)
    حالا چی میشه؟ خواهش میکنم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه... .
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام،

بیشتر از اینکه ژورنال ها بتونن این قضیه رو بفهمند، معمولا پای اخلاقیات در میون هست. این رو هم بگم که معمولا همه کسانی که با پژوهش سر وکار دارند یجوری با این قضایا درگیرن. چون این خیلی سخته که یک نفر هر کارش یک کار جدید باشه و قسمتی از کار قبلی رو در خودش نداشته باشه. اگر شما اون مقاله علمی پژوهشیتون چاپ شده و این ISI در همین مرحله متوجه نشه که قسمتی از کار شما قبلا چاپ کردید، دیگه بعدش هم فکر نمیکنم متوجه بشن. بنظرم اگر کار تا قسمت هایی متفاوت هست نگران نباشید و صبر کنید ببینید چی میشه.

موفق باشید
    خیلی ممنون از توضیحاتتون. مقاله داخلی بنده هنوز چاپ نشده فقط پذیرش قطعیشو گرفتم. در مورد طراحی پلت فرم بود که مقاله داخلی بصورت ابتدایی اما در مقاله خارجی همون بیس بصورت پیشرفته انجام شد. انشالله که مشکلی پیش نیاد.

Junior Member panny آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc of textile chemistry eng

سلام دوستان.
    ببخشید من مقاله ای برای ژورنال Indian Journal of Chemistry -Section A (IJCA) فرستادم. تا چند روز پیش توی قسمت استاتوس نوشته بود awaiting assignment ، اما الان دیدم نوشته Archived

یعنی ریجکت کردن؟ ): (استادم corresponding author بودن ، الانم ایران نیستن تا چند روز دیگه ، گفتم بپرسم شاید شما بدونین....)

نقل قول نوشته اصلی توسط panny نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ببخشید من مقاله ای برای ژورنال Indian Journal of Chemistry -Section A (IJCA) فرستادم. تا چند روز پیش توی قسمت استاتوس نوشته بود awaiting assignment ، اما الان دیدم نوشته Archived

یعنی ریجکت کردن؟ ): (استادم corresponding author بودن ، الانم ایران نیستن تا چند روز دیگه ، گفتم بپرسم شاید شما بدونین....)

اگه اشتباه نکنم ریجکت شده متاسفانه. من مقاله ای رو سابمیت کرده بودم در اشپرینگر. بعد 2.5 ماه دیدم نوشته reject without external review و در عین حال زیرش نوشته بود در تاریخ فلان archived شده.حالا نمیتونم برای شما رو 100 درصدی بگم ریجکت شده ولی خب برای من این حالتی بود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)