صفحه 234 از 364 نخستنخست ... 134184224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244284334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,331 تا 2,340 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری

سلام
    دوستان ابان مقالم رو به ژورنال نمایه شده ISI ارسال کردم که فروردین ماه جواب اون اومد. داور اول نظر مثبتی در مورد مقاله داشت و گفته بود مقاله خوب نوشته شده و ی سری تصحیحات در مورد شکل و جدول داده بود اما داور دوم تصحیحات علمی زیادی رو گفته بود. در نهایت تصمیم ادیتور به Revise بود و گفته بود مقاله بعد از انجام تصحیحات و داوری مجدد، قابل چاپ هست. الان حدود 25 روز میشه تصحیحات رو ارسال کردم اما وضعیت مقالم به صورت Editor Invited هست، میتونید در این مورد راهنمایی کنید؟
    معمولا پروسه تصمیم مجدد ریوایز چقدر طول میکشه؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mostanad نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    درسته که یه فایل میشه ولی سوال من دررابطه با مدت زمان داروی بود. یعنی شما میگید همه داورا با هم داوری میکنن؟
    خواهش میکنم دوست عزیز.
    نه، طبیعتا همه داورا با هم داوری نمیکنن چون وقتی شما ریوایز رو میفرستی ادیتور مجدد برای داورها دعوت نامه میفرسته که مقاله x ریوایز خورده و آیا میخواید مجدد داوریش رو ادامه بدید؟ که اکثرا این درخواست رو میپذیرن که در اینصورت باید دید داورا کی به ایمیل نگاه میکنن و طبیعیه یکی سرش شلوغه بعد از 20 روز شروع میکنه به داوری یکی خلوته سرش 2 روزه شروع میکنه به داوری. و حالتیم هست که داور دیگه تمایلی به داوری نسخه ریوایز نداره و اون موقع ادیتور ممکنه داور جدید براتون تخصیص بده که این باعث میشه فرایند داوری طولانی تر بشه و ممکنم هست خود ادیتور با توجه به نظر داور دیگه و دید خودش جواب بده و دنبال داور جدیدم نره. کلا روند داوری خیلی رویه ثابت و مشخصی نداره که بخواید پیش بینی کنید از هر ژورنال به ژورنال دیگه متفاوته و حتی تو یک ژورنال هم روند داوری فرق داره چون هر ژورنال ادیتورهای مختلفی داره و از طرفی خود داورها هم رفتارهای متفاوتی دارن.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط e1396 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ابان مقالم رو به ژورنال نمایه شده ISI ارسال کردم که فروردین ماه جواب اون اومد. داور اول نظر مثبتی در مورد مقاله داشت و گفته بود مقاله خوب نوشته شده و ی سری تصحیحات در مورد شکل و جدول داده بود اما داور دوم تصحیحات علمی زیادی رو گفته بود. در نهایت تصمیم ادیتور به Revise بود و گفته بود مقاله بعد از انجام تصحیحات و داوری مجدد، قابل چاپ هست. الان حدود 25 روز میشه تصحیحات رو ارسال کردم اما وضعیت مقالم به صورت Editor Invited هست، میتونید در این مورد راهنمایی کنید؟
    معمولا پروسه تصمیم مجدد ریوایز چقدر طول میکشه؟
    سلام
    مقاله من هم ریوایز خورده بود، حدودا سه هفته بعد از ارسال اصلاحات پذیرشش اومد، اما برای برخی دوستان تا دو ماه هم طول کشیده، باید داوران مجددا مقاله رو بررسی کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal2000 نمایش پست ها
    سلام
    مقاله من هم ریوایز خورده بود، حدودا سه هفته بعد از ارسال اصلاحات پذیرشش اومد، اما برای برخی دوستان تا دو ماه هم طول کشیده، باید داوران مجددا مقاله رو بررسی کنن.
    خیلی ممنونم از راهنمایی و پاسختون
    البته یک ایمیل هم به مسئول ژورنال در مورد تسریع روند زدم، اونم گفته که به ادیتور برای تسریع یاداوری میکنن اما یک هفته گذشته و هیچ تغییری در وضعیت مقاله رخ نداده

اینکه ادیتور گفته مقاله بعد از داوری مجدد، قابل چاپ هست، یعنی میشه امیدوار بود به اکسپت مقاله؟؟؟؟

سلام دوستان.یه سوالی داشتم خواستم بپرسم ازتون. البته سوال دوستم هست.
    استاد راهنمای ایشون چندین مقاله برای ژورنال های سابمیت کرده بودن که متاسفانه ریجکت شدن ولی از طرف ژورنال به ایمیل دوستم همیشه اون ایمیل منیواسکریپت سابمیشن میومده که این دوستم متوجه میشده استادش مقاله رو کجا سابمیت میکرده. بعد از مدتی دوست من به سربازی رفته و استاد راهنمای ایشون مقاله رو در یک ژورنالی که نه ISI هستش و نه درجه اعتبار درستی داره و هم اینکه در لیست سیاه وزارت بهداشت قرار داره سابمیت کرده که بعد از 3 ماه اکسپت شده. این ژورنال با اینکه پولی بوده ولی باز هم با وجود عدم پرداخت هر گونه پولی از طرف نویسندگام مقاله رو اکسپت کرده که جای سوال هستش(البته دو بارزی درخواست پرداخت فی رو داشته ولی نویسندگان توجه نکرده اند). خلاصه بعلت اینکه تمام هزینه های کار آزمایشگاهی بر عهده دوستم بوده الان خیلی ناراحت هستش که استاد راهنم مقاله اش رو تو یه چنین ژورنال سطح پایین و بی کیفیتی چاپ کردهو شاکی هستش که چرا استاد راهنم ایشون رو در جریان ارسال مقاله به این ژورنال قرار نداده. همچنین هیچ گونه ایمیلی هم مبنی بر منیواسکریپت سابمیشن از طرف این ژورنال براش نیومده که متوجه قضیه بشه/
    حالا دو سوال:
    مگر اینکه وقتی مقاله ای اکسپت میشه نباید تمام نویسندگان ذی نفع فرم کپی رایت پرمیشن رو امضا بکنند و اسکن کنند و به ژورنال بفرستن؟ ووفتی ایشون چنین فرمی رو امضا نکردن و مقاله اکسپت و چاپ شده چطور چنین چیزی امکان پذیره؟
    و آیاا این دوستمون میتونه مقاله اش رو ویددراو کنه از ژورنال بی اعتبار؟؟؟ لازم به ذکر که فاصله اکسپت مقاله تا الکترونیکال پابلیش که روی سایت اومده 1 روز بوده در حالیکه در ژورنالهای معتبر این زمان خیلی طولانی تره؟ آیا چنین چیزی امکانذیره؟
    با تشکر

Junior Member

با سلام

یک سوال داشتم و سپاسگذار خواهم بود اگر یه نفر به به سوالم پاسخ بده.

من یک مقاله را حدود یک سال و نیم پیش به یکی از ژورنال های پایگاه springer با ایمپکت 1.6 فرستادم که بعد از طی مراحل طولانی داوری 3 ماه قبل وضعیت مقاله به revise تغییر پیدا کرد. بعد از 3 ماه برطرف کردن اشکال مقاله را به ژورنال فرستادم. که توسط سردبیر در ظرف مدت 10 روز reject شد. اصلا سردبیر مقاله را برای داورها نفرستاد و به دلایلی همچون plagiarism مقاله را رد کرد. و از ما خواست که دلایل خود را بفرستید تا در واحد Appeal (تجدید نظر) دوباره توسط دبیران مورد بررسی قرار گیرد. دلایل ما خیلی کامل بود و به صورت یک نامه برای سردبیر ارسال شد. در نامه ذکر شده بود که ظرف مدت 10 روز به نامه در واحد Appeal پاسخ داده خواهد شد. اما الان تقریبا 15 روز از آن می گذرد ولی هنوز جوابی دریافت نشده است. به نظر شما این مورحله چند روز طول می کشد تا پاسخی به نامه داده شود؟ اصلا جوابی به پاسخ ما داده خواهد شد؟
    با تشکر و آرزوی موفقیت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saber1369 نمایش پست ها
    با سلام

یک سوال داشتم و سپاسگذار خواهم بود اگر یه نفر به به سوالم پاسخ بده.

من یک مقاله را حدود یک سال و نیم پیش به یکی از ژورنال های پایگاه springer با ایمپکت 1.6 فرستادم که بعد از طی مراحل طولانی داوری 3 ماه قبل وضعیت مقاله به revise تغییر پیدا کرد. بعد از 3 ماه برطرف کردن اشکال مقاله را به ژورنال فرستادم. که توسط سردبیر در ظرف مدت 10 روز reject شد. اصلا سردبیر مقاله را برای داورها نفرستاد و به دلایلی همچون plagiarism مقاله را رد کرد. و از ما خواست که دلایل خود را بفرستید تا در واحد Appeal (تجدید نظر) دوباره توسط دبیران مورد بررسی قرار گیرد. دلایل ما خیلی کامل بود و به صورت یک نامه برای سردبیر ارسال شد. در نامه ذکر شده بود که ظرف مدت 10 روز به نامه در واحد Appeal پاسخ داده خواهد شد. اما الان تقریبا 15 روز از آن می گذرد ولی هنوز جوابی دریافت نشده است. به نظر شما این مورحله چند روز طول می کشد تا پاسخی به نامه داده شود؟ اصلا جوابی به پاسخ ما داده خواهد شد؟
    با تشکر و آرزوی موفقیت
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    اول اینکه اگه مقاله ریوایز خورد و بعد شما ریوایز کردین و بعد از این مرحله مقاله به خاطر پلاگیریسم ریجکت شده خیلی عجیبه! چون قاعدتا این اتفاق باید همون اول میفتاده نه اینکه ریوایز بزنن و بعد اینکارو بکنن
    مگه اینکه ریوایز شما یه ماژور ریوایز بوده و توی ورژن جدید شما قسمت های خیلی زیادی رو به مقاله اضافه کرده باشید...من منطق کار ادیتور رو متوجه نشدم
    در نهایت اگه توی نامه اپیل ذکر شده که توی ۱۰ روز بهتون پاسخ داده میشه شما باید منتظر پاسخ بمونید و این حقتونه که پاسخی حالا چه مثبت و چه منفی داشته باشید
    در رابطه با زمان هم من شخصا جای شما باشم چند روز دیگه هم صبر میکنم و بعد به ادیتور نامه ای میزنم (در حقیقت کارسپاند مقاله این کار رو میکنه) و جواب اپیل محترمانه رو با ذکر همون بندی که گفته این جواب در ده روز فرستاده میشه خواستار میشم

امیدوارم که جوابتون رو زودتر بدن
    چون نهایتا بدون جواب شما تکلیف مقاله تون معلوم نیست و نمیدونید که باید جای دیگه ای سابمیتش کنید یا باید منتظر پروسه ی اینا بمونید
    یه نکته دیگه هم اینکه پروسه ۱ و نیم ساله برای یه مقاله نسبتا زیاده (هرچند من بیشترشم دیدم) ولی شاید باید توی انتخاب ژورنال هم تجدید نظر میکردید

الانم مقاله تا این مرحله پیش رفته حیفه که منتظر جواب نمونید و تکلیف مقاله رو فاینال نکنید

امیدوارم که خبر خوبی بهتون داده بشه

موفق باشید

سلام دوستان

دوستان من در مورد یه موضوعی نیاز به راهنمایی دارم که ممنون میشم کمکم کنید.

من دو روز پیش جواب داوری مقالم اومد که ریواز خورده. داور اول خیلی از روش ارئه شده خوشش اومده و تعریف کرده و ازین حرفا. داور دومی هم اول کار تعریف کرده و بعد یه سری جاها را گفته بهتره جور دیگه ای بیان کنی. مشکل من با همین قسمت از صحبت داور دوم هست. حقیقتش من الگوریتمم را با بهترین الگوریتم این فیلد کاری مقایسه کردم که مال من کمی بهتر و البته سریع تر عمل کرده. حالا داور دوم میگه که هنوز زوده که با قطعیت بگیم این روش سریع تر و بهتره و باید اون قسمت ها که همچین ادعایی کردی را اصلاح کنی. از طرفی داور اول کاملا برعکس اینو میگه! اون میگه کاملا روشت را متمایز کن از بقیه روش ها مخصوصا از لحاظ سرعت که خیلی سریع تر هست. در کل میگه روش تو با روش هایی که تا الان ارائه شده فرق داره.

جالبه که اینم بگم که من از فایل pdfــی که داور اول برای ویرایش بر روی اون کامنت قرار داده بود اسمش را فهمیدم و اون کسی هست که من الگوریتمم را با الگوریتمش مقایسه کردم! با اینکه روشش را کلی انتقاد کردم ولی خیلی منصفانه نظر داده و تعریف کرده.

حالا که چنین تناقضی وجود داره به نظر شما من باید چیکار کنم؟ به حرف کدوم داورا باید گوش بدم که مقاله ریجکت نشه؟

با تشکر فراوان

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام دوستان

دوستان من در مورد یه موضوعی نیاز به راهنمایی دارم که ممنون میشم کمکم کنید.

من دو روز پیش جواب داوری مقالم اومد که ریواز خورده. داور اول خیلی از روش ارئه شده خوشش اومده و تعریف کرده و ازین حرفا. داور دومی هم اول کار تعریف کرده و بعد یه سری جاها را گفته بهتره جور دیگه ای بیان کنی. مشکل من با همین قسمت از صحبت داور دوم هست. حقیقتش من الگوریتمم را با بهترین الگوریتم این فیلد کاری مقایسه کردم که مال من کمی بهتر و البته سریع تر عمل کرده. حالا داور دوم میگه که هنوز زوده که با قطعیت بگیم این روش سریع تر و بهتره و باید اون قسمت ها که همچین ادعایی کردی را اصلاح کنی. از طرفی داور اول کاملا برعکس اینو میگه! اون میگه کاملا روشت را متمایز کن از بقیه روش ها مخصوصا از لحاظ سرعت که خیلی سریع تر هست. در کل میگه روش تو با روش هایی که تا الان ارائه شده فرق داره.

جالبه که اینم بگم که من از فایل pdfــی که داور اول برای ویرایش بر روی اون کامنت قرار داده بود اسمش را فهمیدم و اون کسی هست که من الگوریتمم را با الگوریتمش مقایسه کردم! با اینکه روشش را کلی انتقاد کردم ولی خیلی منصفانه نظر داده و تعریف کرده.

حالا که چنین تناقضی وجود داره به نظر شما من باید چیکار کنم؟ به حرف کدوم داورا باید گوش بدم که مقاله ریجکت نشه؟

با تشکر فراوان
    حقیقتش با این توضیحات شما نمی‌شه نظر زیادی داد. قاعدتاً داورها نظرات دقیق‌تر و با جزئیات بیشتری دادن و الان هم شما برداشت خودتون رو از این نظرات بیان کردید.
    در هر حال، من تناقض مستقیمی بین نظر این دو داور نمی‌بینم.
    متفاوت بودن الزاماً به معنی بهتر بودن و سریع‌تر بودن نیست. و به این معنی نیست شما می‌تونید با یک الگوریتم موجود مقایسه کنید و نتیجه بگیرید.
    اگر نقد به مقایسه شما از این جهته که مسئله‌هایی که شما حل کردید مستقیماً با مسائلی که با اون الگوریتم حل شده بوده قابل مقایسه نیست، باید ادعاتون رو همون طور که داور گفته تغییر بدید.
    اگه شما اون الگوریتم رو دوباره پیاده‌سازی کردید و مسائل یکسانی رو با هر دو حل کردید و مقایسه کردید، بله می‌تونید این ادعا رو مطرح کنید.

به طور خلاصه با این توضیحات من تناقض خاصی نمی‌بینم. شما می‌تونید هم‌چنان روی متفاوت بودن روشتون تأکید کنید بدون این که بخواید مستقیماً نتایج رو با یک الگوریتم دیگه مقایسه کنید. بهتر بودن و سریع‌تر بودن رو می‌شه بر اساس ساختار الگوریتم توجیه کرد.
    ولی اگه توضیحاتشون به شکلیه که تناقض وجود داره واقعاً. شما چیزی که از نظر خودتون درست‌تره رو پیش برید. اگه واقعاً فکر می‌کنید مقایسه درست و منطقیه و کامنت اون داور وارد نیست با استدلال در جوابش توضیح بدید که چرا این اعتقاد رو دارید.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member

سلام دوستان.
    من وقتی پیغام های دوستان رو میخونم که مقاله اشون اکسپت شده و یا حداقل ریوایز خورده و چاپ شده، واقعا غبطه میخورم.
    من از پایان نامه ارشدم 2 تا مقاله فعلاً استخراج کردم ( رشته ام مدیریته و پایان نامم در ارتباط با مدیریت ریسک و نوآوری بود) ولی یکش رو فعلا ادیت انگلیسی کردم ودر چند ژورنال از الزویر ، اشپیرینگر و تیلور وفرانسیس سابمیت کردم ولی هربار توسط ادیتور همون اول کار ریجکت میشه خوب هر وقت پیغام ریجکت میبینم سعی می کنم نظرات ادیتور رو اعمال کنم و کارم رو اصلاح کنم ولی باز هم ژورنال بعدی ریجکت می کنه که آخریش همین شب گذشته بود(مجموعاً 4بار).
    واقعا دیگه نا امیدم.

Before sending a manuscript to review, I look at a few significant elements to see whether the paper in its current form has a significant chance of making it past the reviewers. This is to save everyone’s time and facilitate a smooth and quick reviewing process.

While the topic of your manuscript is interesting and worthwhile, I also have serious concerns. My concerns are serious enough to be doubtful that a publishable version could be achieved in the course of one round of major revision. Therefore, I regret to inform you that I unfortunately feel it is unsuitable for publication in Innovation: Organization & Management.

I have to say that the link between risk and innovation is indeed interesting, and as you imply there is already a literature on this. However, among the issues that I identified with the manuscript is the relative underdevelopment of the paper in terms of theory; in order words the hypotheses are insufficiently theorized and the mechanisms that are posed to be responsible for engendering the outcomes do do not come out in sufficient clarity. Second, and more significantly, your data do not allow you to control for endogeneity, e.g. inverse causality: more innovative companies will usually have more sophisticated risk control mechanisms. At least we would need to see control variables. A third issue is that the language of the manuscript is lacking, and it does not seem to have been compiled with utmost care (there is even a mistake in the abstract). The manuscript does not seem to have been copyedited by a professional.

I know this will be a disappointment but I am confident that this is the right decision. I would nevertheless like to encourage you to continue working on your material.

البته در کل توضیحاتی که ادیتور داده خوبه ولی دو بار تو دو هفته ریجکت بشه مقاله ادم کمی دلسرد میشه. اینطور نیست؟
    ویرایش توسط seidi_f84 : July 4th, 2017 در ساعت 09:10 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)