صفحه 237 از 364 نخستنخست ... 137187227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247287337 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,361 تا 2,370 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری

سلام دوستان من الان دارم مقاله می نویسم برای یک سازمان که بعد بهم کسری خدمت بدن و گفتن باید اکسپت و بعد پابلیش بشه مقاله تا امتیازش رو بهت بدیم
    سوالی که دارم این هست که از کجا میشه فهمید اون ژورنال چند ماه طول میکشه تا اکسپت و پابلیش بشه؟
    معمولا توی خود مقالات تاریخ دریافت مقاله و تاریخ اکسپت رو میزنن ولی این ژورنال رو چند مقالش رو دانلود کردم ولی چیزی داخل مقالاتش ننوشته بود...راه دیگه ای وجود نداره تا بفهمم چند ماه طول میکشه تا اکسپت مقاله ها بیاد؟
    ژورنالی هم که گفتن این هست molecular biotechnology ژورنال عضو springer
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Shayanirani نمایش پست ها
    سلام دوستان من الان دارم مقاله می نویسم برای یک سازمان که بعد بهم کسری خدمت بدن و گفتن باید اکسپت و بعد پابلیش بشه مقاله تا امتیازش رو بهت بدیم
    سوالی که دارم این هست که از کجا میشه فهمید اون ژورنال چند ماه طول میکشه تا اکسپت و پابلیش بشه؟
    معمولا توی خود مقالات تاریخ دریافت مقاله و تاریخ اکسپت رو میزنن ولی این ژورنال رو چند مقالش رو دانلود کردم ولی چیزی داخل مقالاتش ننوشته بود...راه دیگه ای وجود نداره تا بفهمم چند ماه طول میکشه تا اکسپت مقاله ها بیاد؟
    ژورنالی هم که گفتن این هست molecular biotechnology ژورنال عضو springer
    ممنون میشم راهنمایی کنید

میتونید به سردبیر مجله یا مسئول سابمیشن ایمیل بزنید، معمولا در مورد سوالاتی مثل مدت زمان داوری و ... راهنمایی میکنن.

سلام دوستان...

من به یه ژورنالی Q1، مقالم رو فرستادم، حالا ریوازش آمده..سه تا داور مقاله رو بررسی کردن و دو تا داور از مقاله راضی بودن ولی یه سری سوالات رو پرسیدن...یک داور میگه رجیکت بشه و اصلا دو تا سوال خیلی بی ربط و چرت پرسیده!!

من اینکار رو با شبیه سازی با نرم افزار انجام دادم...رشتم مکانیکه و با نرم افزار سی اف ایکس انجام دادم..این نرم افزار شبیه فلوئنت هست..که به صورت لاتین به این نرم افزار ها کامریکال کد(commercialcode) میگن.

حالا مشکل از اینجا شروع میشه که در مقاله بدلیل نداشتن لایسنس نرم افزار، نمیتونیم بگیم با این نرم افزار شبیه سازی کردم..و باید بگیم کد نویسی کردم....

و من هم به همین خاطر در مقاله حرفی از نرم افزار فلوئنت و سی اف ایکس نزدم...ولی نمیدونم چرا این دو تا داور که نظرشون مثبت بوده کار من رو به کامریکال کد(یعنی با نرم افزار) ربط دادن و گفتن کار من کامریکال کد هست و اسم نرم افزار شبیه سازی رو داخل مقاله بگین....

نمیدونم حرف این داور ها برای چی هست...شاید صرفا فقط این داور یه حرفی زدن و من باید توضیح بدم کارم کدنویسی هست...و شاید هم به خاطر اینه که در جایی از مقاله من سوتی دادم که مشخص میکنه این کار با نرم افزار هست!

دو تا رویکرد داریم:

1. کار من توربین(سه بعدی) هست و استاد راهنمام هم حالت دو بعدی یه نوع توربین دیگه رو برای پایان نامه ارشد و دکتراش کد نویسی کرده و میتونیم به داورا بگیم این کدی که برای کار خودم نوشته شده، کد توسعه یافته از کار قبلی استادم هست...

2. بگم با نرم افزار بوده...ولی ممکنه لایسنس رو بخوان و من ان موقع باید چکار کنم...

ممنون میشم منو راهنمایی کنین..

با سلام...منظور از قسمتی که مشخص شده چیه؟ از ادیتور هست.

The review of this paper is now complete, and I am including the Reviewers' reports (directly at the end of this email and sometimes as attachments). As you can see, one Reviewer recommends rejection, and the others recommend possible reconsideration after minor/major revisions. If you are able to revise the manuscript thoroughly in response to the Reviewers' comments, I believe that it would be suitable for second review. I should add that, in view of the strong criticisms, anything but a thorough response and revision would just be an unfortunate waste of time.

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_Pishtaz نمایش پست ها
    با سلام...منظور از قسمتی که مشخص شده چیه؟ از ادیتور هست.

The review of this paper is now complete, and I am including the Reviewers' reports (directly at the end of this email and sometimes as attachments). As you can see, one Reviewer recommends rejection, and the others recommend possible reconsideration after minor/major revisions. If you are able to revise the manuscript thoroughly in response to the Reviewers' comments, I believe that it would be suitable for second review. I should add that, in view of the strong criticisms, anything but a thorough response and revision would just be an
    unfortunate waste of time
    .
    سلام چون یک داور ریجکت داده و دیگری ریوایز به شما تذکر داده که باید پاسخ کامل و دقیقی بدهید وگرنه مقاله ریجکت می شود البته ادیتور آدم خوش انصافی بوده چون اغلب مجلات وقتی یک داور میگه ریجکت و دیگری میگه ریوایز ریجکت می کنند. توجه داده که پاسخ کاملی بدهید حتما

نقل قول نوشته اصلی توسط tabatabaei2008 نمایش پست ها
    سلام چون یک داور ریجکت داده و دیگری ریوایز به شما تذکر داده که باید پاسخ کامل و دقیقی بدهید وگرنه مقاله ریجکت می شود البته ادیتور آدم خوش انصافی بوده چون اغلب مجلات وقتی یک داور میگه ریجکت و دیگری میگه ریوایز ریجکت می کنند. توجه داده که پاسخ کاملی بدهید حتما
    ممنون...البته دو تا داور گفته ریوایز و یکی گفته ریجیکت.

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

ممنون...البته دو تا داور گفته ریوایز و یکی گفته ریجیکت.
    اوکی پس برداشت من اشتباه بودش. بهر حال یک همچین توصیه ای کرده و چیز خاصی نیست. انشاله اکسپت شود

سلام..یکی از سوالات داور مقالم به صورت زیر هست، منظور از بحث های عملی(Practical) که داور گفته چیه؟

1. Although this is a valuable addition to the field, the novelty seems still a bit below the scratch of the journal ... . As a computational work, the contributions could be attributed to the computational scheme or to the numerical predictions. However, the current work did not advance any of these directions appreciably. The numerical approaches have been developed well, and the findings turn out to be preliminary for turbines in general. If the authors could summarize the findings in a better/generalized way or add more practical discussions on the guidelines for the optimization and design of Wells turbines, for instance, this work could be more interesting. Otherwise, this work might be considered as a routine work.

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

سلام..یکی از سوالات داور مقالم به صورت زیر هست، منظور از بحث های عملی(Practical) که داور گفته چیه؟

1. Although this is a valuable addition to the field, the novelty seems still a bit below the scratch of the journal ... . As a computational work, the contributions could be attributed to the computational scheme or to the numerical predictions. However, the current work did not advance any of these directions appreciably. The numerical approaches have been developed well, and the findings turn out to be preliminary for turbines in general. If the authors could summarize the findings in a better/generalized way or add more practical discussions on the guidelines for the optimization and design of Wells turbines, for instance, this work could be more interesting. Otherwise, this work might be considered as a routine work.
    سلام دوست عزیز. بنده نظر شخصی خودم رو میدم، امیدوارم مفید باشه.

یعنی مواردی که در دنیای واقعی کاربرد داره. شما مقاله ارائه دادی که مباحث تئوری در اون بحث شده و اساسا اکثرا مقالات مهندسی مسائل دنیای واقعی رو به فضای تئوری میبرن و با مفروضات موجود و روش های مختلف اون رو حل میکنند که مقاله ای ارزش بالایی داره که به مسائل دنیای واقعی نزدیک باشه و محدودیت های زیادی نداشته باشه. در کنار این مورد وقتی در مورد یک مبحث کار تئوری انجام میدید معمولا لازمه که یه بخش عملی داشته باشید یا مثلا یک case study داشته باشید یا نتایجتون رو با دنیای واقعی مقایسه کنید و در موردش توضیح بدید، به عبارتی باید تو مقالتون نشون بدید کاری که انجام دادید دردی رو از مسائل دنیای واقعی دوا میکنه یا حداقل کمک میکنه که به مسائل عملی نزدیک تر بشیم و صرفا یک کار تئوری و ریاضیاتی نیست چیزی که این روزها در خیلی از مقالات متاسفانه دیده میشه.

دقت کنید داور گفته که اگه یافته هاتون رو بهتر و ساختاریافته بیان کنید یا مثلا در مورد بهینه سازی و طراحی این توربین بحث های عملی ارائه بدید میتونه مقالتون جالب تر بشه. احتمالا ژورنال خوب و سطح بالایی مقالتون رو فرستادید که چنین ایرادی ازتون گرفته.

موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Junior Member

سلام دوستان
    مقاله ای رو به یکی از ژورنال های Springer فرستادم که بعد از فرآیند داوری نظر ادیتور و داور به acceptable after revaluation and major revision بود. بعد از ارسال تصحیحات، 40 روز بعد مقاله رو برای داوری مجدد به داورا ارسال کردن و الان یک ماه هست که وضعیت مقاله به صورت در دست داوری هست. میخواستم بپرسم این فرآیند داوری مجدد چقدر طول میکشه؟ با توجه به اینکه جلسه دفاعم ماه بعد هست، آیا ایمیلی مبنی بر تسریع در روند داوری به مسئول ژورنال مناسب هست؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)