صفحه 239 از 364 نخستنخست ... 139189229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249289339 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,381 تا 2,390 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری

نقل قول نوشته اصلی توسط bamanoo_7 نمایش پست ها
    بله دقیقا نظر من هم همینه..
    من کارشناسی حسابداری 16/10 و ارشد حسابرسی 16/65 دارم. پایان نامم کار بسیار قوی بود که حدود 2 سال روش وقت گذاشتم و در جلسه دفاع انگلیسی دفاع کردم و در نهایت نمره کامل پایان نامه رو گرفتم. از پایان نامه 3 تا مقاله درآوردم که واسه ژورنال خارجی فرستادم. ولی قبل از انجام پایان نامه، یک مقاله دیگه کار کردم که مثل پایان ناممم قوی بود و فرستادم واسه ژورنالهای خارجی. اینم بگم که آیلتس 8 دارم و زبانم خیلی خوبه و تمامی مقاله هام خودم ترجمه کردم و نوشتم. ولی هنوز GRE یا GMAT امتحان ندادم.

ولی مشکلم اینجاست که از مجلات تاپ شروع کردم به ارسال مقاله و تا الان دونه دونه رجکت شده. با این حال، کار تمامی مقاله هام خیلی خوبه و واقعا بالاتر از حد انتظار تمام کسایی هست که اونو خوندن و دیدن، ولی مشکل اینجاست که از این بهتر نمیتونم رو جزییاتش کار کنم چون علم من فوق لیسانس و اساتید (اساتید حرفه ای با تجربه تعداد مجلات چاپ شده خارجی بالا) که کمکم کردند در همین حد هستش.
    البته به نظر من باید یه تاپیک تخصصی در این مورد ایجاد بشه و به نظرم اینجا جاش نیست ولی خلاصه بهتون بگم که اولین مقاله من حدود 33 بار ریجکت شد. باید سطح توقعتون رو از بیارین پایین تر. خیلی پایین تر. انتظار نداشته باشید که مقاله تون توی یه زورنالی خیلی تاپ چاپ بشه. مشکل رشته حسابداری این هست که خیلی از خارجی ها دیتاهای ایرانی ها رو قبول ندارن البته اگر از دیتاهای دست دوم استفاده کرده باشین. در مورد مقالاتتون هم از تجربه خودم در مورد داوری مقالاتی که کردم و مقالات خودم بهتون میگم. اگر مقالاتتون خیلی خوب هست، شاید به دلیل این هست که خودتون فکر می کنین که خیلی خوبه نه داورا و ادیتورهای ژورنال ها. کسی نمیگه که ماست من ترشه. تجربه من نشون داده که حتی اگر مقاله کمبودهایی هم داشته باشه و دستاوردهاش و گپی که پر کرده واقعا خوب باشه، ادیتور و داورها باهاتون راه میان و قدم به قدم باهاتون اصلاح و چکش کاریش می کنن. مقاله شما شاید توی ایران خیلی خوب باشه ولی به دلیل اختلاف وحشتناک سطح رشته های بیزینس توی ایران با کشورهای دیگه، برای اونها جذابیت زیادی نداره یا ایراداتی داره که نمیشه از چشم پوشید. واقعیتش اینه که باید نظر اساتید ایرانی بیخیال بشین توی پروسه چاپ مقالات خارجی مگه اینکه خودشون واقعا چاپ کرده باشن اونم توی جاهایی خیلی خوب نه ژورنال های پولی. دلیل این توصیه هم اینه که یکی از اساتیدم بهم میگفت که توی رشته های ما مقالات ایرانی ها رو توی ژورنال های خوب چاپ نمی کنن و باید به داخلی ها فرستاد. من که مخالف این عقیده بودم نسخه فارسی مقاله رو به یه ژورنال معتبر داخلی دانشگاه علامه و نسخه انگلیسیش رو به یه ژورنالی که بالا گفتم فرستادم. نسخه انگلیسی چاپ شد بعد از چندین نوبت اصلاح، نسخه فارسی ریجکت خورد با کامنت های واقعا مزخرفی که بهش داده بودن. توی دو تا از مقالاتم هم این اتفاق افتاده. سبک مقاله نویسی خارجی ها با ایرانی ها حداقل توی رشته های ما فرق داره. باید طبق سبک اونا برین و اول از ژورنال های سطح پایین تر شروع کنین.
    یه نکته هم هست اینه که این ژورنال های تاپ معمولا متعلق به انجمن های خاصی هستن که معمولا یه سالی یه بار جمع میشن و مقالاتشون ارائه میدن و میدن همدیگه می خونن و چکش کاریش می کنن بعد میفرستن واسه داوری. به خاطر همین مقالاتشون قبل از چاپ دو سه فیدبک خیلی خوب گرفته.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.A. of Auditing, Imam Reza International Uni of Mashhad

نقل قول نوشته اصلی توسط hipax نمایش پست ها
    البته به نظر من باید یه تاپیک تخصصی در این مورد ایجاد بشه و به نظرم اینجا جاش نیست ولی خلاصه بهتون بگم که اولین مقاله من حدود 33 بار ریجکت شد. باید سطح توقعتون رو از بیارین پایین تر. خیلی پایین تر. انتظار نداشته باشید که مقاله تون توی یه زورنالی خیلی تاپ چاپ بشه. مشکل رشته حسابداری این هست که خیلی از خارجی ها دیتاهای ایرانی ها رو قبول ندارن البته اگر از دیتاهای دست دوم استفاده کرده باشین. در مورد مقالاتتون هم از تجربه خودم در مورد داوری مقالاتی که کردم و مقالات خودم بهتون میگم. اگر مقالاتتون خیلی خوب هست، شاید به دلیل این هست که خودتون فکر می کنین که خیلی خوبه نه داورا و ادیتورهای ژورنال ها.
    دقیقا، اگر دیتا درست و حسابی داشتیم، مسلما خود من نزدیک 2 سال وقتیو که واسه جمع آوری دیتا گذاشتم و صرف یادگیری فوت و فن پژوهش میکردم. حکایت ما هم یجورایی مثل رشته های مهندسی که مثلا آزمایشگاه و شرایط محیطی مناسب و امکانات کافی برای آزمایش ندارن. ولی نیت من در کل این بود که من فوق لیسانس تلاشم واسه انجام کار پژوهشی کردم و میکنم، ولی اونطوری که باید و شاید بازخورد مناسبی دریافت نمیشه چون اون بنده‌های خدا اصلا محدودیت‌های که ما داریم رو حتی بهش فکر هم نمیکنن. گرچه که فکر میکنم بهترین جا برای نشون دادن این موارد و باز کردن دید اونا تو sop هستش..

Junior Member

سلام

دوستان لطفا در مورد زیر راهنمایی کنید.
    در مورد تسریع روند داوری به دلیل برگزاری جلسه دفاعم در ماه اینده، میخوام به سردبیر ژورنال ایمیل بزنم. به نظرتون متن پایین مناسب هست؟

Dear Editor

I have submitted the manuscript with manuscript number (????) on 3 November 2016 (about 10 months ago). The paper revision was submitted on 1 June 2017 (about 2 months ago.
    I am MSc student of ? and my thesis defense session will be held soon and I need the point of this article. The current status of my article is “Under Review”. I would be pleased if it is possible, the paper review process will be done faster.

I would be grateful if you could kindly inform me about that.

Kind regards,

? ?
    ? University
    Tehran, Iran
    ویرایش توسط e1396 : August 4th, 2017 در ساعت 12:28 PM

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط e1396 نمایش پست ها
    سلام

دوستان لطفا در مورد زیر راهنمایی کنید.
    در مورد تسریع روند داوری به دلیل برگزاری جلسه دفاعم در ماه اینده، میخوام به سردبیر ژورنال ایمیل بزنم. به نظرتون متن پایین مناسب هست؟

Dear Editor

I have submitted the manuscript with manuscript number (????) on 3 November 2016 (about 10 months ago). The paper revision was submitted on 1 June 2017 (about 2 months ago.
    I am MSc student of ? and my thesis defense session will be held soon and I need the point of this article. The current status of my article is “Under Review”. I would be pleased if it is possible, the paper review process will be done faster.

I would be grateful if you could kindly inform me about that.

Kind regards,

? ?
    ? University
    Tehran, Iran
    سلام. من بودم هیچ چیزی درباره دفاع و دانشجو بودن و نمره لازم دارم و اینها نمی گفتم (خیلی رفتار حرفه ای نیست). ولی حتمن حتمن بعد از ۲ ماه از سابمیت رویژن به ادیتور ایمیل میزدم و درباره وضعیت مقاله پیگیری می کردم و می گفتم آیا آپدیتی از وضعیت مقاله من داره؟ البته این کار وظیفه corresponding author هست. اگه شما نویسنده مسیول هستی که فبها المراد.
    موفق باشید. ایشالا که اکسپت شه.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    سلام. من بودم هیچ چیزی درباره دفاع و دانشجو بودن و نمره لازم دارم و اینها نمی گفتم (خیلی رفتار حرفه ای نیست). ولی حتمن حتمن بعد از ۲ ماه از سابمیت رویژن به ادیتور ایمیل میزدم و درباره وضعیت مقاله پیگیری می کردم و می گفتم آیا آپدیتی از وضعیت مقاله من داره؟ البته این کار وظیفه corresponding author هست. اگه شما نویسنده مسیول هستی که فبها المراد.
    موفق باشید. ایشالا که اکسپت شه.
    ممنونم از راهنماییتون
    دوستان این مورد خیلی مهمه، میشه بقیه هم نظرشون رو بدن؟

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط e1396 نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون
    دوستان این مورد خیلی مهمه، میشه بقیه هم نظرشون رو بدن؟
    من فکر نمیکنم این کار فایده ای داشته باشه. چون زمان داوری کاملا به داورها بستگی داره. هر ژورنال سر زمان های مختلف reminder میزنه به داورها که بیان نظرشون رو بگن. اینکه شما ایمیل بزنی به ادیتور و اون به خاطر شما بره به داورا ایمیل بزنه که زودتر جواب بدن رو یکم بعید میدونم. قاعدتا به شما یه جواب فرمالیته میده که عذرخواهی میکنیم از اینکه طول کشیده هروقت جوابها بیاد زود اعلام میکنیم!
    من خودم تا حالا کسی رو ندیدم که ایمیل زده باشه به ژورنالی و تونسته باشی فرایند داوری مقاله ش رو تسریع کنه.

با سلام خدمت دوستان عزیز.70 روز پیش مقاله ای به ژورنال springer ارسال کردم که بعد از مدتی ابتدا به حالت Reviewers Assigned تغییر و پس از اون به under review تغییر کرد و پس از اون الان حدود 3 هفته هست که دوباره به حالت Reviewers Assigned تغییر کرده است.دلیل این تغییر دوباره چیه؟ آیا برای داور سوم ارسال شده؟ واینکه تا چه مدت باید منتظر موند تا جواب داده بشه و در صورت ادامه تاخیر چه موقع میشه بهشون ایمیل زد؟ نرمال داوری مقالات توسط این ژورنال 60 روزه اعلام شده است.

Junior Member

سلام دوستان
    از طرف مجله به من این ایمیل اومده از نظر دوستان معنیش چی میتونه باشه و چرا این اتفاق افتاده؟اگر کسی تجربه مشابهی داره اطلاع بده.ژورنال الزویر هست.
    Dear **** *****,
    I am pleased to inform you that I have received all the required reviews, which I will now evaluate before making a decision on your manuscript referenced above.
    In the event that I need to seek the opinion of an additional reviewer, you may see the status of your manuscript revert briefly from 'Ready for Decision' to 'Under Review'.
    To track the status of your manuscript, please log into EVISE�****** and go to 'My Submissions'.
    I will inform you once I have made a decision.
    Thank you again for submitting your manuscript to International Journal of Electrical Power and Energy Systems and for giving me the opportunity to consider your work.
    Kind regards,

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط dorahaki نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از طرف مجله به من این ایمیل اومده از نظر دوستان معنیش چی میتونه باشه و چرا این اتفاق افتاده؟اگر کسی تجربه مشابهی داره اطلاع بده.ژورنال الزویر هست.
    Dear **** *****,
    I am pleased to inform you that I have received all the required reviews, which I will now evaluate before making a decision on your manuscript referenced above.
    In the event that I need to seek the opinion of an additional reviewer, you may see the status of your manuscript revert briefly from 'Ready for Decision' to 'Under Review'.
    To track the status of your manuscript, please log into EVISE�****** and go to 'My Submissions'.
    I will inform you once I have made a decision.
    Thank you again for submitting your manuscript to International Journal of Electrical Power and Energy Systems and for giving me the opportunity to consider your work.
    Kind regards,
    احتمالن نظرات داورهایی که کار رو خوندند با هم سازگار نبوده و ادیتور نتونسته بر اساس نظر اون داورهای اولیه به نتیجه برسه و میخواد کار رو برای داوری به داور/داورهای بعدی هم بفرسته.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    احتمالن نظرات داورهایی که کار رو خوندند با هم سازگار نبوده و ادیتور نتونسته بر اساس نظر اون داورهای اولیه به نتیجه برسه و میخواد کار رو برای داوری به داور/داورهای بعدی هم بفرسته.
    شما توی این وضعیت احتمال اصلاح رو بیشتر میدونید یا ریجکت؟
    این سوال رو از این جهت میپرسم که اگر رای بیشتری به سمت ریجکت بود که ادیتور بدون هیچگونه رودرواسی مقاله رو ریجکت میکرد.
    پس حتما نصف رای به نفع پذیرش مقاله بود که اینجوری گفته.این درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)