صفحه 242 از 364 نخستنخست ... 142192232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252292342 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,411 تا 2,420 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

يه سوال دارم
    معمولا تو مقالات با روش تحقيق كيفي، از محقق متن مصاحبه ها رو هم درخواست ميكنن يا خير؟

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام
    مقاله ای رو تو رشته مهندسی صنایع به یه مجله نسبتا خوب فرستادم که از طرف هر سه داور برسسی و ریوایز خورد هر چند ریوایزها بیشتر روی مباحث علمی کمتر تاکید دارن و روی نقص های املایی و... هستند. مشکل من اینکه هر داور به ترتیب چند نقص و سوال از مقاله داشتن که بعضی هاشون واقعا سوال هایی هستند که جوابشون بدیهی یا اصلا جوابی ندارند. اگه به همه سوال ها و نقص های مطرح شده جواب ندم چه اتفاقی میفته و اینکه شانس اکسپت شدن مقاله چقدره؟؟ ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    يه سوال دارم
    معمولا تو مقالات با روش تحقيق كيفي، از محقق متن مصاحبه ها رو هم درخواست ميكنن يا خير؟
    تو appendix مقاله بیارید. بعضی از داورها این رو ایراد میگیرن

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MohsenRahimi نمایش پست ها
    سلام
    مقاله ای رو تو رشته مهندسی صنایع به یه مجله نسبتا خوب فرستادم که از طرف هر سه داور برسسی و ریوایز خورد هر چند ریوایزها بیشتر روی مباحث علمی کمتر تاکید دارن و روی نقص های املایی و... هستند. مشکل من اینکه هر داور به ترتیب چند نقص و سوال از مقاله داشتن که بعضی هاشون واقعا سوال هایی هستند که جوابشون بدیهی یا اصلا جوابی ندارند. اگه به همه سوال ها و نقص های مطرح شده جواب ندم چه اتفاقی میفته و اینکه شانس اکسپت شدن مقاله چقدره؟؟ ممنون.
    سلام هیچ کامنتی را خالی نگذارید و همه را پاسخ دهید. حال برخی کامنتهای داوران هست که برای پاسخ نیاز است در متن مقاله هم تغییری رخ دهد که اغلب کامنتها اینگونه است و درصدی از آنها شاید نیازی به تغییر در متن نداشته باشد اما در نامه پاسخ به داوران پاسخ بایستی داده شود. در مورد شانس اکسپت هم هیچ چیز خاصی نمی توان گفت. موفق باشید

سلام.
    دوستان ژورنالی با کد1888-2471 با نام Aims microbiology v رو میتونید بررسی کنید از نظر اعتبار ؟ آیا ISI میباشد ؟ یا بطور کل معتبر است؟

و دوم اینکه
    من مقاله ای به ژورنالی فرستادم و الان ظاهرا ریویژن خورده. حالا این کامنت های داوران باید در مقتاله اعمال بشه ؟ چون ظاهرا در ایمیل به من گفته که در قالب یک کاور لتر به تک تک سوالات پاسخ بدید. یعنی هم باید جواب داورها رو بدم در یک کاور لتر و هم کامنتهای داور رو در صورت لزوم در منیواسکریپت اعمال کنم؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2014 نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان ژورنالی با کد1888-2471 با نام Aims microbiology v رو میتونید بررسی کنید از نظر اعتبار ؟ آیا ISI میباشد ؟ یا بطور کل معتبر است؟

و دوم اینکه
    من مقاله ای به ژورنالی فرستادم و الان ظاهرا ریویژن خورده. حالا این کامنت های داوران باید در مقتاله اعمال بشه ؟ چون ظاهرا در ایمیل به من گفته که در قالب یک کاور لتر به تک تک سوالات پاسخ بدید. یعنی هم باید جواب داورها رو بدم در یک کاور لتر و هم کامنتهای داور رو در صورت لزوم در منیواسکریپت اعمال کنم؟
    سلام مجله مذکور ISI نیست اما نمایه Emerging Sources Citation Index طاهرا دارد. اعتبار هم نسبی است. باید ببینید نسبت به چه مجله ای مقایسه می کنید. نسبت به مجلات ISI خوب خیر. در سایت مجله نوشته ظاهرا قرار است در آینده در اسکوپوس ایندکس شود.
    برای انجام ریوایز باید در نامه ای به تک تک سوالات داوران پاسخ و تغییرات متناسب را در متن مقاله ترجیحا با رنگ دیگری که مشخص باشد در متن انجام دهید. طبیعتا متن مقاله هم باید تغییراتی بکند.

نقل قول نوشته اصلی توسط tabatabaei2008 نمایش پست ها
    سلام مجله مذکور ISI نیست اما نمایه Emerging Sources Citation Index طاهرا دارد. اعتبار هم نسبی است. باید ببینید نسبت به چه مجله ای مقایسه می کنید. نسبت به مجلات ISI خوب خیر. در سایت مجله نوشته ظاهرا قرار است در آینده در اسکوپوس ایندکس شود.
    برای انجام ریوایز باید در نامه ای به تک تک سوالات داوران پاسخ و تغییرات متناسب را در متن مقاله ترجیحا با رنگ دیگری که مشخص باشد در متن انجام دهید. طبیعتا متن مقاله هم باید تغییراتی بکند.
    آقای طباطبایی این ژورنال همانگونه گفتید در master journal و Emerging Sources Citation Index ایندکس شده ولی هنوز در اسکوپوس خیر.
    من بیشتر سوالم اینه که در آینده چنانچه به امید خدا بخواهیم برای دانشگاهی اپلای کنیم آیا ارزش اسنادی داره این ژورنال یا صرفا ژورنالهایی که isi هستند در پروسه اپلای مفید هستن و اساتید توجه میکنند؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2014 نمایش پست ها
    آقای طباطبایی این ژورنال همانگونه گفتید در master journal و Emerging Sources Citation Index ایندکس شده ولی هنوز در اسکوپوس خیر.
    من بیشتر سوالم اینه که در آینده چنانچه به امید خدا بخواهیم برای دانشگاهی اپلای کنیم آیا ارزش اسنادی داره این ژورنال یا صرفا ژورنالهایی که isi هستند در پروسه اپلای مفید هستن و اساتید توجه میکنند؟
    اگر نظر من را بخواهید مقاله خود را اگر برای مجلات غیر ISI که در scopus ایندکس می شوند می خواهید بفرستید برای آن دسته مجلاتی بفرستید که در ناشرهای معتبر ایندکس می شوند. مثلا در رشته ما ناشرهای معتبر IEEE, Elsevier, Springer, Wily, Sage, Oxford, Emerald, ASME, Tylor &Francis هستند البته مجلات تکی هم بعضا هستند که بسیار معتبر هستند و در ناشرهای معتبر نیستند. که آنها موارد استثنایی هستند. به نظر من مقاله خود را برای مجلاتی که توسط ناشرهای معتبر در رشته خودتان چاپ می شوند بفرستید. در این صورت در رزومه شما موثر است. البته نظر سایر دوستان را هم جویا شوید. موفق باشید

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    همین دیگر! همین هشت ماه رنجم می دهد! متاسفانه من از ژورنالهای الزویر اصلا خاطره ی خوبی ندارم یعنی شده در حدود یکسال مقاله ام دست ژوزنال بوده و بعد از کلی ایمیل و تماس تنها با نظر یک داور رد شده است! و خب بعدش آمدم و مقالاتم را در ژورنالهای پابلیشرهای دیگری چون asme و اشپرینگر سابمیت کردم و چاپ شده اند و خب اینبار دوباره آمدم به طور تکی یک مقاله به یکی از ژرونالهای نه چندان ایمپکت بالای الزویر مقاله سابمیت کردم و دوباره تجربیات تلخم تکرار شد! همانطور که پیشتر هم عرض کردم اصلا ادیتور پاسخم را نمی دهد یک کارمند الزویر توجه بفرمایید یک کارمند الزویر و نه حتی کارمند ِ آن ژورنال به من پاسخ می دهد و همان حرفهای همیشگی اش را تکرار می کند! برای withdraw کردن نظر ادیتور مهم است در این ژورنال که اصلا ادیتور پاسخگو نیست!
    حال باشد صبر می کنم ما که هشت ماه صبر کردیم یک ماه دیگرهم رویش! ولی واقعا بعدش withdraw می کنم! نمی دانم چرا وقتی تکی مقاله ای می دهم این تجربیات تلخ تکرار می شود! همیشه مجبورم اسم چند نفر را که هیچ کاری نکرده اند بعنوان نویسنده ی همراه بیاورم که براستی درست نیست!
    الان یک هفته است که درخواست withdraw دادم و دوباره کارمند آمد و گفت مرا درک می کند و به ادیتور می گوید! دوباره به همان کارمند ایمیل زدم گفتم پس چرا هنوز مقاله ام تحت بررسی است پاسخی نگرفتم دوباره از طریق خود سایت به ادیتور ایمیل فرستادم. فکرش را می کردم که اینگونه شود بعید می دانم که پاسخی دریافت کنم همینطور هشت ماه وقتم رفته فکر نکنم اصلا پاسخی از این ژورنال دریافت کنم! آیا می شود مقاله ام را به ژورنال دیگری سابمیت کنم و شریط را در بخش کامنت و در کاور لتر به ادیتور بگویم و ایمیل هایی که به این ژورنال فرستادم را هم ضمیمه کنم؟ چون واقعا نیاز به این مقاله دارم و شاید این ژورنال اصلا نخواهد پاسخم را بدهد! و مقاله ای که برایش چند ماه وقت گذاشتم را همینطور نگه دارد!
    ویرایش توسط sarah9093 : August 25th, 2017 در ساعت 01:10 PM

Junior Member

سلام
    برای نوشتن مقاله ی review paper در یه زمینه ای باید در اون زمینه صاحب نظر بود؟؟ یا قبل از اون چندین مقاله ی مرتبط بایستی چاپ کرده باشیم؟؟
    منی که تا الان هیچ مقاله ای نداشتم اگر بخوام تو حوزه ای که مدنظرم هست یه review paper بنویسم ریجکت میشه؟؟ (و استاد راهنما ی منم رزومه ی خوبی نداره تو زمینه ای که میخوام مقاله بنویسم.)
    من از یکی شنیدم review paper رو از کسایی قبول میکنند که رزومه ی بسیار تاپی در همون زمینه داشته باشند ؟ راسته؟؟!!
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)