صفحه 245 از 364 نخستنخست ... 145195235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255295345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,441 تا 2,450 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط Yaser_Akbari نمایش پست ها
    سلام
    چطور میتونم ادیتور رو قانع کنم که مقاله رو به استاد راهنمای مقطع قبلی من نده برای داوری؟ یک بار دقیقا مقاله به ایشون داد داوری کنه و ایشون هم در کمال معرفت ریجکت زد چون اسمشون نبود...
    تو قسمت opposed reviewers چه دلیلی بنویسم تا مقاله رو به ایشون نده ؟
    جدا از پاسخ درست ghlobe ،‌ اینرو خاطرنشان می کنم که مقالات معمولا با نظر بیش از یک داور داوری می شوند. و نهایتا یکی از اون داور های می تونه راجع به کار شما ذهنیت قبلی داشته باشه و نه همشون. و از اونجایی که برای ریجکت، شما حتمن دلایل رو از ژورنال دریافت می کنید، می تونید حداقل ببینید بقیه داوران درباره کار چی گفتند. اگر که گزینه های مشترک در نظر داورها وجود داره یعنی که بالاخره اون موضوع حساسیت چند تا آدم توی اون فیلد رو بر انگیخته و شما باید بهش توجه کنید. خلاصه حرفم اینه که از دید مثبت بهش نگاه کنید.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

چرا اساتید راهنما تو ایران انتظار دارند تا طرف در قید حیاته هر وقت مقاله بده باید اسم استاد راهنما باشه ؟
    من مقاله هایی که الان میدم 1% هم با تز دوره ارشدم مرتبط نیست چون کلا فیلد کاریمو عوض کردم ولی استاد راهنمام انتظار داره اسمشو بزنم و زنگ میزنه گله و گله بازی که اسمشو بزنم-- الانم دانشجوی دکتری هستم در یک دانشگاه دیگه بازم انتطار داره اسمش باشه
    و حتی درک نمیکنند که برای من بد میشه برای مقطع فعلی --- نمیدونم این چه مریضی هست که اساتید ایرانی دارند.. البته ناگفته نماند این قابل تعمیم نیست و خیلی از اساتید هم خیلی محترم هستند و این موراد رو درک میکنند
    سلام
    من نمی دانم چرا خودم و هرکس دیگری که می شناسم استادشان دقیقا شبیه استاد شما بوده و جز آن خیلی ها نبوده!! برای نمونه استاد دوره ی کارشناسی بنده! وقتی برای گرفتن ریکام لتر رفتم پیشش و خب در خلال صحبتها متوجه شد که در حال ترجمه ی یک کتاب هستم توقع داشت اسمش را در کتابی که داشتم ترجمه می کردم بیاورم!! استاد دوره ی کارشناسی ام بود نه ارشد و چنین توقعی از دانشجویی داشت که چند سال بود که دیگر دانشجویش نبود!

سلام
    چطور میتونم ادیتور رو قانع کنم که مقاله رو به استاد راهنمای مقطع قبلی من نده برای داوری؟ یک بار دقیقا مقاله به ایشون داد داوری کنه و ایشون هم در کمال معرفت ریجکت زد چون اسمشون نبود...
    تو قسمت opposed reviewers چه دلیلی بنویسم تا مقاله رو به ایشون نده ؟
    سلام
    این مورد خیلی عجیب و نادر است! چون معمولا ادیتور کسی که با نویسنده قبلا همکاری کرده و مقاله داده است را بعنوان داور انتخاب نمی کنند حتی دیده ام که برخی از ژورنالها در بخش پیشنهاد داور صراحتا به این نکته اشاره کرده اند و از نویسنده خواسته اند که کسانی را که قبلا با آنها همکاری داشته و مقاله داشته اند را بعنوان داور انتخاب نکنند!
    اما شما خیلی راحت می توانید با بیان اینکه قبلا با این فرد مقاله داشته اید و همکاری کرده اید و اینکه می خواهید یک داور بیطرف مقاله ی شما را بررسی و داوری کند از ادیتور بخواهید این فرد را بعنوان داور انتخاب نکند!

Member Yaser_Akbari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -UT-Electrical Power Engineering

ممنون از همه دوستان عزیز
    متاسفانه دقیقا مقالم رو دادن به استادم که عرض کردم و همین استادم به بنده زنگ زد و گفت چرا اسم منو تو مقاله ای که برای ژورنال ایکس با این مشخصات فرستادی نزدی --- گفتم چطور فهمیدی گفت فرستادن داروی کنم --- رفتم اتاقشون دیدم بله مقالم پرینت گرفته و روی میز کارشن بود !!!!!!!!!!!
    دنیا آدم های جالبی داره --- جالب تر از همه اینها این موضوع این بود که گفت مقاله رو ریجکت زدم -- گفتم چرا خب اسمتو میزدم!!! گفت نه دیگه وقتی من داور مقاله باشم چطور میتونی اسم منو اضافه کنی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    دیدم راست میگفت البته !!!
    گفت برای ژورنال بعدی اسم منم بزنو بفرست.........
    شاید باورتون نشه سه تا داور داوری کرده بودن دو تا داور دیگه خیلی خیلی نظرشون مثبت بود یعنی این آقا نبود حتما پذیرش میشد
    خدایا داریم تو چه کشوری زندگی میکنیم ---
    هنوزم برام سواله چرا ادیتورها این کارو میکنند ---
    موضوع مشابه برای دوستم هم اتفاق افتاده بود که یمک کار داست که اسم یکی از دوستاش توش بود -- برای کار بعدی مقاله جدیدش رو داده بودن به همون دوست مقاله قبلی برای داروی --- البته خداروشکر اون اکسپت زده بود ...
    این موضوع متاسفانه در ژورنال های مخصوصا IEEE بسیار معتبر این روزا رایج شده -- شاید ادیتورها به عنوان یه پوعن مثبت برای نویسنده ها این کارو بکنند در صورتی که نمیدونن تو ایران همه چی برعکسه
    NO PAIN NO GAIN

ممنون از همه دوستان عزیز
    متاسفانه دقیقا مقالم رو دادن به استادم که عرض کردم و همین استادم به بنده زنگ زد و گفت چرا اسم منو تو مقاله ای که برای ژورنال ایکس با این مشخصات فرستادی نزدی --- گفتم چطور فهمیدی گفت فرستادن داروی کنم --- رفتم اتاقشون دیدم بله مقالم پرینت گرفته و روی میز کارشن بود !!!!!!!!!!!
    دنیا آدم های جالبی داره --- جالب تر از همه اینها این موضوع این بود که گفت مقاله رو ریجکت زدم -- گفتم چرا خب اسمتو میزدم!!! گفت نه دیگه وقتی من داور مقاله باشم چطور میتونی اسم منو اضافه کنی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    دیدم راست میگفت البته !!!
    گفت برای ژورنال بعدی اسم منم بزنو بفرست.........
    شاید باورتون نشه سه تا داور داوری کرده بودن دو تا داور دیگه خیلی خیلی نظرشون مثبت بود یعنی این آقا نبود حتما پذیرش میشد
    خدایا داریم تو چه کشوری زندگی میکنیم ---
    هنوزم برام سواله چرا ادیتورها این کارو میکنند ---
    موضوع مشابه برای دوستم هم اتفاق افتاده بود که یمک کار داست که اسم یکی از دوستاش توش بود -- برای کار بعدی مقاله جدیدش رو داده بودن به همون دوست مقاله قبلی برای داروی --- البته خداروشکر اون اکسپت زده بود ...
    این موضوع متاسفانه در ژورنال های مخصوصا IEEE بسیار معتبر این روزا رایج شده -- شاید ادیتورها به عنوان یه پوعن مثبت برای نویسنده ها این کارو بکنند در صورتی که نمیدونن تو ایران همه چی برعکسه
    گرامی من واقعا حال شما را درک می کنم ولی باید خدمتتان عرض کنم که این قضیه تنها منحصر به ایران نمی شود برای نمونه استاد ایتالیایی هم دیده ام که دقیقا همین رفتار زننده را دارد و حتی بدتر یعنی علاوه بر اینکه دوست دارد نامش در مقاله ای بیاید که اصلا کاری برایش نکرده است بلکه تازه یک نام دیگر را هم علاوه بر نام خود اضافه می کند!!!!
    اتفاقا با این نظر شما مخالفم چون هر چه ژورنال معتبر تر باشد انتخاب داوری در آن بسیار سخت گیرانه تر است برای نمونه ژورنالهای الزویر asme دقیقا در بخش انتخاب داور می گویند که داور نباید از دانشکده و دانشگاه ِ نویسنده باشد!! دیگر چه برسد به کسی که قبلا با او مقاله هم داشته ایم! ادیتور ها اصلا به دنبال دادن امتیاز و....به نویسندگان نیستند بلکه برایشان تنها این نکته مهم است که آیا مقاله ی مربوطه شایستگی چاپ شدن در این ژورنال را دارد یا نه! چرا که مسئولیتش بر عهده ی ادیتور است! اگر پس فردا معلوم شود که مقاله تقلبی بوده و دیتاها درست نبودند و چه چه مسئولیت آن تنها بر دوش ادیتور مربوطه بوده و بس!
    احتمالا این استاد سابق شما خیلی در زمینه ی تحقیقاتی شما صاحب نظر است (البته با توجه به تعداد مقالاتی که نامش بعنوان نویسنده آمده! ) از اینرو ادیتور با یک سرچ سریع به او می رسد!
    یک چیزی! مگر شما دانشجوی دکتری نیستید؟ مگر نویسنده ی مسئول استاد شما نیست؟ پس خیلی راحت می توانید به این استاد سابقتان بگویید که نمی توانید این کار را انجام دهید چون نویسنده ی مسئول همکاری نمی کند! و در بخش opposed reviewers همان دلایلی که پیشتر گفته شد را بیان کنید! باور کنید مشکلتان بدون باج دادن به اینگونه آدمها به راحتی حل می شود! فقط تسلیم اینجور افراد نشوید چرا که بالاخره باید یک نفری جلوی اینها بایستد و نه بگوید!

Junior Member

با سلام
    برای مقاله ام که ریوایز ماژور خورده از جانب ژورنال 1 ماه وقت داده شده است.میخوام یه ایمیل بهشون بزنم 10 روز اضافه وقت ازشون بگیرم.کسی میتونه توی متن انگلیسیش بهم کمکی کنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dorahaki نمایش پست ها
    با سلام
    برای مقاله ام که ریوایز ماژور خورده از جانب ژورنال 1 ماه وقت داده شده است.میخوام یه ایمیل بهشون بزنم 10 روز اضافه وقت ازشون بگیرم.کسی میتونه توی متن انگلیسیش بهم کمکی کنه؟
    Dear Editor
    I have submitted the manuscript entitled “XXX “ with number (XXX). The paper revision is due by XX April 2015. I would be pleased if the deadline of revision is extended.
    Kind regards,

سلام دوستان
    یه لطفی بکنید بگید که ژورنالی با نام malaysian journal of microbiology و
    ISSN (print): 1823-8262
    ISSN (online): 2231-7538
    ژورنالی ISI میباشد؟ کلا اعتباری در چه حد داره؟

و اینکه این ژورنال بالا اعتبار بیشتری برای چاپ دارد یا ژورنالی با نام AIMS MICROBIOLOGY ISSN(Online):2471-1888

یه سوال دیگه؟

آیا هزینه پاپ در این ژورنال رایگان هست طبق جمله زیر؟ من منظورش رو بعد سه سال نفهمیدم. یعنی بعد سه سال باید پولی پرداخت شه؟

All fees of publishing are fully waived for the initial three years for all of AIMS' new journals. All published papers' full text from 2016 will be indexed by WoS.

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2014 نمایش پست ها
    یه سوال دیگه؟

آیا هزینه پاپ در این ژورنال رایگان هست طبق جمله زیر؟ من منظورش رو بعد سه سال نفهمیدم. یعنی بعد سه سال باید پولی پرداخت شه؟

All fees of publishing are fully waived for the initial three years for all of AIMS' new journals. All published papers' full text from 2016 will be indexed by WoS.
    درست واضح نیست چی گفته. من حدس میزنم این AIMS یه پابلیشر تازه کاره که داره ژورنالهای جدیدی رو معرفی می کنه. گفته واسه اون ژوزنالهای من که هنوز ۳ سال از عمرشون نگذشته پول چاپ نمی گیرم. یعنی مثلا اگه ژورنال مورد نظر شما بالای ۳ سال عمرش هست (مثلا اولین شماره اش سپتامبر ۲۰۱۴ یا قبلتر چاپ شده) باید پول بدید.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)