صفحه 249 از 364 نخستنخست ... 149199239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259299349 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,481 تا 2,490 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال مهم دارم خواهشن زود جواب بدین
    من مقالم آماده هستش برای فرستادن، میخوام برای Emerald بفرستم
    میخوام بدونم، خیلی به بخش reference گیر میدن معمولا؟ اگر تو رفرنس دهی مشکل باشه گیر میدن؟
    و اینکه من اسم استاد استرالیایی که باهاش همکاری کردم رو الان بنویسم ، تاثیر میزاره روی مقاله؟
    اگه مقاله ایراد داشته باشه ارجاع میدن برای رفع اونا درسته؟

سلام
    خب هر ژورنالی مالِ هر پابلیشری هم باشد برایش مهم است که ساختار مقاله مطابق با الگوی تعریف شده ی خودش باشد. ولی معمولا اینگونه تذکرات یا قبل از ارجاع دادن به ادیتور است و توسط یک گروهی که مقاله را چک زبانی و ساختاری می کنند انجام می شود و یا بعد از آنکه مقاله اکسپت شد!
    راستش دیدم کسی اسم استاد دانشگاه تگزاس ای اند ام را هم در مقاله اش آورد ولی ریجکت شد از اینرو نمی شود با قاطعیت گفت که اینکار تاثیر مثبتی دارد. اما گاهی اوقات دیده شده که برخی از ژورنالها نگاهشان و ارزیابیشان از مقاله ی شما تحت تاثیر نام نویسنده و..می باشد . البته یک نکته ی مثبت در مورد مقاله ی شما این است که دیگر گیرِ زبانی به آن نمی دهند! چون می بینند که یک نویسنده ی نیتیو هم در میان نویسندگان حضور دارد.
    اگر مقاله از نظر ادیتور ایراد داشته باشد که درجا ریجکت است و به دست داور نمی دهد!
    اگر مقاله به دست داوران داده شد و داوران ایراداتی بر آن گرفتند در این حالت هم ما با سه حالت روبرو هستیم!
    حالت اول : ایرادات کوچک یا همان minor که سبب ریوایز ماینور می شود!
    حالت دوم: ایرادات بزرگ یا همان major که سبب ریوایز مجر می شود!
    حالت سوم : ایرادات بسیار بزرگ که سبب ریجکت مقاله می شود!

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام. از زمان اکسپت شدن مقاله تا آنلاین شدن نسخه اولیه از اون تو سایت sciencedirect چه مدت زمانی طول میکشه. مقاله من 20 اکتبر پذیرفته شده ولی تا الان آنلاین نشده. و اینکه چقدر طول میکشه تا مقاله volume number بگیره با توجه به اینکه ژورنال مربوطه هر ماه دو تا issue داره؟ و اینکه کسی از مبلغ تشویقی دانشگاه برای چاپ مقالات isi خبری داره( با توجه به اینکه IF ژورنال 5.715 است)؟

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال مهم دارم خواهشن زود جواب بدین
    من مقالم آماده هستش برای فرستادن، میخوام برای Emerald بفرستم
    میخوام بدونم، خیلی به بخش reference گیر میدن معمولا؟ اگر تو رفرنس دهی مشکل باشه گیر میدن؟
    و اینکه من اسم استاد استرالیایی که باهاش همکاری کردم رو الان بنویسم ، تاثیر میزاره روی مقاله؟
    اگه مقاله ایراد داشته باشه ارجاع میدن برای رفع اونا درسته؟

در مورد لحاظ کردن نام، فارغ از این که چه اثری روی نتیجه‌ی داوری داشته باشه اگه کسی با شما همکاری داشته باید اسمش رو عنوان کنید مگر این که همکاری محدود بوده باشه (و اون شخص انتظار نداشته باشه اسمش عنوان شه). از طرف دیگه اون شخص هم باید مطلع باشه که اسمش قراره به عنوان نویسنده در این مقاله ذکر بشه که در این صورت تقریباً حتماً می‌خواد قبل از ارسال به ژورنال خودش چک بکنه و تأیید بکنه که حاضره مسئولیت اشترام در تألیف مقاله رو بر عهده داشته باشه.

در مورد اثرگذاریش هم بستگی داره به نوع فرآیند داوری ژورنال که به احتمال بسیار زیاد double blind review خواهد بود. در این مدل فقط ادیتور از اسامی نویسنده‌ها مطلع خواهد بود بنابراین اثرش محدود به همون ارزیابی کلی اولیه‌ی ادیتور از مقاله است. به عبارت دیگه حضور نویسنده‌ای سرشناس‌تر و از دانشگاهی بهتر می‌تونه احتمال ریجکت شدن مستقیم توسط ادیتور رو کمی کاهش بده ولی بیشتر از اون اثر خاصی نداره و نتیجه‌ی نهایی وابسته به خود مقاله است.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

سلام دوستان

یه ایمیلی از طرف یه ژورنال Sage برای من اومده که میگه are you looking for to be a guest editor 2017??
    بعد نوشته که Submit your Special Collection proposal
    کسی میدونه منظورش چیه؟! آیا بدنبال ادیتور مهمان هستند؟ اگر اینطور هست منظور از قسمت دوم و اسپیشیل کالکشن چیه؟
    ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    در مورد لحاظ کردن نام، فارغ از این که چه اثری روی نتیجه‌ی داوری داشته باشه اگه کسی با شما همکاری داشته باید اسمش رو عنوان کنید مگر این که همکاری محدود بوده باشه (و اون شخص انتظار نداشته باشه اسمش عنوان شه). از طرف دیگه اون شخص هم باید مطلع باشه که اسمش قراره به عنوان نویسنده در این مقاله ذکر بشه که در این صورت تقریباً حتماً می‌خواد قبل از ارسال به ژورنال خودش چک بکنه و تأیید بکنه که حاضره مسئولیت اشترام در تألیف مقاله رو بر عهده داشته باشه.

در مورد اثرگذاریش هم بستگی داره به نوع فرآیند داوری ژورنال که به احتمال بسیار زیاد double blind review خواهد بود. در این مدل فقط ادیتور از اسامی نویسنده‌ها مطلع خواهد بود بنابراین اثرش محدود به همون ارزیابی کلی اولیه‌ی ادیتور از مقاله است. به عبارت دیگه حضور نویسنده‌ای سرشناس‌تر و از دانشگاهی بهتر می‌تونه احتمال ریجکت شدن مستقیم توسط ادیتور رو کمی کاهش بده ولی بیشتر از اون اثر خاصی نداره و نتیجه‌ی نهایی وابسته به خود مقاله است.
    سلام
    راستش من خیلی کم دیدم ژورنالی که داوریش واقعا double blind review باشد. من خودم داور چند تا از ژورنالهای الزویر و پابلیشرهای دیگر بودم وخب در خود وبسایتشان گفته شده بود داوری double blind review هست اما من بعنوان داور دقیقا به همان چیزی که ادیتور دسترسی داشت دسترسی داشتم یعنی نام و نشان نویسندگان بعلاوه ی کاور لتر ! برای خودم هم این اتفاق رخ داده که یک داوری سه بار در سه ژورنال متفاوت داوری یک مقاله ی من را انجام دهد و هر سه بار هم ریجکت کند که در سومین بار خودش در کامنتش نام مرا ذکر کرده بود و گفته بود در فلان تاریخ و بهمان تاریخ من مقاله ام را به ژورنال ایکس و ژورنال ایگرگ سابمیت کردم و داورش هم خودش بودست و مقاله ام را ریجکت کرده است. یعنی تا حالا هرچه که دیدم این بوده است که داور به اطلاعات نویسندگان دسترسی دارد و این نویسنده است که از نام داور بی اطلاع است.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    راستش من خیلی کم دیدم ژورنالی که داوریش واقعا double blind review باشد. من خودم داور چند تا از ژورنالهای الزویر و پابلیشرهای دیگر بودم وخب در خود وبسایتشان گفته شده بود داوری double blind review هست اما من بعنوان داور دقیقا به همان چیزی که ادیتور دسترسی داشت دسترسی داشتم یعنی نام و نشان نویسندگان بعلاوه ی کاور لتر ! برای خودم هم این اتفاق رخ داده که یک داوری سه بار در سه ژورنال متفاوت داوری یک مقاله ی من را انجام دهد و هر سه بار هم ریجکت کند که در سومین بار خودش در کامنتش نام مرا ذکر کرده بود و گفته بود در فلان تاریخ و بهمان تاریخ من مقاله ام را به ژورنال ایکس و ژورنال ایگرگ سابمیت کردم و داورش هم خودش بودست و مقاله ام را ریجکت کرده است. یعنی تا حالا هرچه که دیدم این بوده است که داور به اطلاعات نویسندگان دسترسی دارد و این نویسنده است که از نام داور بی اطلاع است.
    سلام
    این نوع داوری وجود دارد که هنوز شما با آن برخورد نداشته اید. ان شا الله در تجربه های آینده. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    این نوع داوری وجود دارد که هنوز شما با آن برخورد نداشته اید. ان شا الله در تجربه های آینده. موفق باشید
    سلام گرامی
    من نمی دانم شما چگونه از این نوشته ی من به این نتیجه رسیده اید که گفته ام اصلا اینگونه داوری وجود ندارد!
    سخن من در پاسخ به آن دوست که فرمودند " داوری ژورنال که به احتمال بسیار زیاد double blind review خواهد بود." این بود که "راستش من خیلی کم دیدم ژورنالی که داوریش واقعا double blind review باشد"
    و خب گمان نبرم که معنی اش این باشد که اصلا برخورد نداشته ام! ولی تاکنون چه بعنوان نویسنده چه داور بیشتر با نوع Single blind review مواجه شدم حتی ژورنالهایی که خودشان در سایتشان گفته اند داوری از نوع
    double blind review هست اما در عمل داور به اطلاعات و کاورلتر دسترسی دارد! (چیزی که بعنوان داور تجربه کردم!)

سلام دوستان لطفا راهنماییم کنید من یه مقاله برا یه ژورنال فرستادم و بهشون گفته بودم که داخل یه کنفرانس بین المللی داخل ایران ارائه دادم اون رو. حالا ایمیل زیر برا من اومده که نسخه مقدماتی مقاله رو براشون بفرستم یعنی اونی که داخل کنفرانس ارائه دادم که نسخه فارسی رو قبلا براشون فرستادم ولی الان میگن که نسخه انگلیسی رو در صورت امکان بفرستم.
    دوستان لطفا راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم
    Hello Dr. Hossein,

Thank you for sending me your updated files. I apologize, but I am a bit confused. Can you send me the two files again (the updated TPAMI submission file and the preliminary paper that was sent to the Iranian conference)? When sending them, please label them "TPAMI submission" and "Preliminary Version", this way we can ensure they are not being mixed up. Also, please ensure that the Preliminary version is in English if at all possible. Lastly, because this is considered a preliminary version, please be sure to include a detailed summary of differences between the two papers.

Please feel free to contact me if you have any questions. Thank you very much for your help.

Best,

Joyce

سلام. امکان داره مقاله ای اکسپت بشه و بعد چند روز ریجکت بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MohsenRahimi نمایش پست ها
    سلام. امکان داره مقاله ای اکسپت بشه و بعد چند روز ریجکت بشه؟
    سلام
    من به شخصه همچین چیزی رو نه دیدم و نه شنیدم. ولی در یه ژورنال من دیدم که پذیرش مقاله در ابتدا در اصطلاح به صورت Provisional Acceptance بود. یعنی بعد که ادیتور مقاله را اکسپت کرد، مقاله رفت زیر دست یه ادیتور یا دستیار ادیتور دیگه که اشکالات مقاله را از لحاظ استایل و ... بررسی کنن. در اون نامه Provisional Acceptance هم اشاره شده بود که اگر مقاله مشکلی داشته باشه یا برای اصلاح به نویسندگان برمیگردونیم و یا ممکنه اصلا ردش کنیم! به هر حال اینجوری نیست که همینجوری یه مقاله را که پذیرش کردن یه دفعه ردش کنن! اصلا نگران نباشین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)