صفحه 258 از 364 نخستنخست ... 158208248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268308358 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,571 تا 2,580 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط spring2016 نمایش پست ها
    سلام
    حدود یه ماه پیش مقاله ای رو به یکی از ژورنالهای الزویر فرستادم. اصلاح خورد.
    حدود 8 روزه که نسخه اصلاح شده رو آپلود کردم.
    توی این 8 روز وضعیتش "with editor" هست و تغییری نکرده.
    آیا این 8 روز زیاد نیست؟ چون داورها همون داورهای قبلین و ادیتور لازم نیست وقت بذاره برای پیدا کردن داور!
    به نظرتون اشکال یا ایرادی وجود داره؟
    سلام
    نخست باید بگویم که بسیار خوش شانس بوده اید که فرآیند داوریتان تنها یکماه طول کشیده. برای نمونه بنده آخرین مقاله ام بعد از هفت ماه ریوایز خورد و بعد از اصلاح و پاسخ به داوران، الان به مدت یک هفته است که وضعیتش with editor است . پس این حالت ، حالت عجیبی نیست. گاهی وقت ها حتی ممکن است ماهها در این وضعیت باشد! بسته به شلوغی سر ادیتور دارد. اما در کل جای هیچ نگرانی نیست.
    پیروز باشید.

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط simu نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز شرمنده که دیر جواب می دم. راستش درگیر یک مقاله دیگرم بودم. مقاله ای که 20 سپتامبر فرستادم خوشبختانه دسامبر اکپسپت گرفت. فقط نسخه ای که برای proof for review فرستادند برای قبل از ریواز است. مونده بودم که چرا نکات ریواز در این نسخه نهایی مقاله لحاظ نشده. دو سه روزی با مسئول مربوطه در گیره بودم فقط گفت که نگران نباش ما حتما قبل از جاپ نهایی با شما تماس می گیرم. بعد یکی از دوستانم گفت که خیلی تغییر ندادی در ریواز همین هم چاپ بشه خودش خوبه حالا سخت نگیر !!. حالا ببینم چی میشه.
    اسم اون نشریه Acta ecologica sinica است. یک نشریه چیینی است. در الزویر است ولی ایمپکت نداره ولی در اسکوبوس است. اصلا موندم چیکار کنم. دو سه تا ایرانی دیدم که چاپ شدند. دارم فکر می کنم مثل شما withdraw بدم بفرستم یک نشریه دیگه. چون در شاخه های ساینس علم روز به روز پیشرفت می کنه همین الان همن مقاله ام قدیمی محسوب میشه. یکی از دوستان بالا گفت 11 ماه صبر کردی باز هم صبر کن. نمی دونم.
    سلام گرامی
    دشمنتان شرمنده! منم الان پست شما را دیدم و دلم نیامد که تجربه ام را از مقاله ام نگویم. همان مقاله ای که هشت ماه در یکی از ژورنالهای الزویر تحت داوری بود و هر چه به ادیتور ایمیل میزدم تنها یک کارمند ساده الزویر پاسخم را می داد و حتی وقتی ده بار درخواست withdraw دادم بازهم وضعیت مقاله ام تغییری نکرد و همچنان Under review باقی ماند. و خب بعد از کلی ایمیل فرستادن تصمیم گرفتم که مقاله را به ژورنال دیگری سابمیت کنم و البته تمام ایمیل هایم به ژورنال پیشین را نگاه داشتم که بعدش دچار مشکل نشوم و البته این موضوع را به ادیتور ژورنال جدید گفتم. اما بعد از حدود سه ماه داوری مقاله ام ریجکت شد و یکی از داوران معتقد بود که مقاله خوبیست اما باید یک ریوایز کلی انجام شود و بعد دوباره سابمیت شود هر چند داور دیگر موافق چاپ آن بود.
    خلاصه این مقاله ریجکت شد و من هم فرصت اصلاح آن را نداشتم گذاشتم سر فرصت! تا اینکه دقیقا ماه پیش یک ایمیل از همان ژورنال الزویر دریافت کردم مبنی بر اینکه مقاله ام اکسپت شده است!! یعنی بعد از حدود 14 ماه مقاله ام بدون هیچ ریوایزی اکسپت شد و اصلا آنهمه ایمیلهایی که به ادیتور فرستاده بودم و درخواست withdraw داده بودم هیچ یک را ادیتور ندیده بود! این ژرونال الزویر آی اس آی هم هست ولی ایمپکتش بسیار پایین است.
    امیدوارم که برای شما هم اینگونه اتفاق بیفتد!

Junior Member

سلام
    مقاله ای رو که به یکی از ژورنالهای الزویر فرستاده بودم، ریوایز خورد.
    ریوایز رو که فرستادم، حدود 2 هفته است که "تحت داوری" است.
    جواب داوری مجدد مقاله قبلی من، حدود 4 روزه اومد.

آیا جای نگرانی داره؟
    چرا اینقدر طول کشیده؟ من به همه سوالاشون جواب منطقی دادم.
    ممکنه دوباره یکسری ایراد بگیرند؟

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط spring2016 نمایش پست ها
    سلام
    مقاله ای رو که به یکی از ژورنالهای الزویر فرستاده بودم، ریوایز خورد.
    ریوایز رو که فرستادم، حدود 2 هفته است که "تحت داوری" است.
    جواب داوری مجدد مقاله قبلی من، حدود 4 روزه اومد.

آیا جای نگرانی داره؟
    چرا اینقدر طول کشیده؟ من به همه سوالاشون جواب منطقی دادم.
    ممکنه دوباره یکسری ایراد بگیرند؟
    سلام
    از مدت زمان داوری هییییچ نتیجه ای نمیشه گرفت. هرچی ممکنه باشه. ممکنه داورها وقت ندارن مقاله شما رو ببینن. من دیدم ریوایز مقاله 4 5 ماه طول کشیده تا فقط داور بگه همه اصلاحات انجام شده و موافق پذیرشه! برای همین یه جمله ساده 5ماه طولش دادن. برای همین نگران چیزی نباشید. منتظر باشید تا ادیتور تصمیم نهایی رو بگیره. دو هفته که چیزی نیست.

Junior Member

سلام. من یک ماه و پنج روز پیش در یکی از ژورنالهای Editorial manager مقاله سابمیت کردم. دو روز بعد مقاله رو برگردوندند و گفتند که اسامی نویسنده ها رو بر حسب حروف الفبا بنویسید و دو مرتبه بفرستید. بعد از اینکه مقاله را مجددا فرستادم وضعیت تبدیل به Editor assigned شد و تقریبا یک ماه همینطور باقی ماند. الان یک هفته هست که در وضعیت Editor Invited قرار گرفته. بنظرتون جای نگرانی داره یا طبیعیه؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Seyedmh نمایش پست ها
    سلام. من یک ماه و پنج روز پیش در یکی از ژورنالهای Editorial manager مقاله سابمیت کردم. دو روز بعد مقاله رو برگردوندند و گفتند که اسامی نویسنده ها رو بر حسب حروف الفبا بنویسید و دو مرتبه بفرستید. بعد از اینکه مقاله را مجددا فرستادم وضعیت تبدیل به Editor assigned شد و تقریبا یک ماه همینطور باقی ماند. الان یک هفته هست که در وضعیت Editor Invited قرار گرفته. بنظرتون جای نگرانی داره یا طبیعیه؟
    سلام این مساله طبیعی است و منتظر باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام گرامی
    دشمنتان شرمنده! منم الان پست شما را دیدم و دلم نیامد که تجربه ام را از مقاله ام نگویم. همان مقاله ای که هشت ماه در یکی از ژورنالهای الزویر تحت داوری بود و هر چه به ادیتور ایمیل میزدم تنها یک کارمند ساده الزویر پاسخم را می داد و حتی وقتی ده بار درخواست withdraw دادم بازهم وضعیت مقاله ام تغییری نکرد و همچنان Under review باقی ماند. و خب بعد از کلی ایمیل فرستادن تصمیم گرفتم که مقاله را به ژورنال دیگری سابمیت کنم و البته تمام ایمیل هایم به ژورنال پیشین را نگاه داشتم که بعدش دچار مشکل نشوم و البته این موضوع را به ادیتور ژورنال جدید گفتم. اما بعد از حدود سه ماه داوری مقاله ام ریجکت شد و یکی از داوران معتقد بود که مقاله خوبیست اما باید یک ریوایز کلی انجام شود و بعد دوباره سابمیت شود هر چند داور دیگر موافق چاپ آن بود.
    خلاصه این مقاله ریجکت شد و من هم فرصت اصلاح آن را نداشتم گذاشتم سر فرصت! تا اینکه دقیقا ماه پیش یک ایمیل از همان ژورنال الزویر دریافت کردم مبنی بر اینکه مقاله ام اکسپت شده است!! یعنی بعد از حدود 14 ماه مقاله ام بدون هیچ ریوایزی اکسپت شد و اصلا آنهمه ایمیلهایی که به ادیتور فرستاده بودم و درخواست withdraw داده بودم هیچ یک را ادیتور ندیده بود! این ژرونال الزویر آی اس آی هم هست ولی ایمپکتش بسیار پایین است.
    امیدوارم که برای شما هم اینگونه اتفاق بیفتد!
    ُسلام سارای عزیز
    باز شرمنده که دیر چواب می دم.
    خوشحالم که بالاخره مقاله ات اکسپت گرفته. در کل نمی دونم این الزیور چرا این جوریه. فکر کنم حدود یک ماه پیش من بهشون ایمیل زدم و پرسیدم که چی شد دو سه روز بعد نسخه برای ریوایز ارسال شد. الان فکر کنم یک هفته ده روزی بشه که اکسپ گرفتم. بیشتر از 1 سال طول کشید. از دوست عزیزی که بهم پیشنهاد کردند صبر کن تشکر می کنم.
    این مطلب رو نوشتم که دوستان عزیز ناامید نشوند چاپ مقاله برای ما که در ایران هستیم کار ساده ای نیست ولی خوب باز هم با همین امکانات میشه کارهایی انجام داد.

سلام دوستان،
    تا حالا مقاله آی اس آی نداشتم ولی خداروشکر باهر زور و زحمتی بود (بدون کمکی به اندازه عدس از طرف استاد راهنما توی پروژه) تونستم یه مقاله در سطح آی اس آی بنویسم، الان همین استاد حلال زاده اومده میگه اینو چاپ کنیم تو بهترین ژورنال این فیلد، این ژورنال هم حداقل 3.5 ماه تا اولین ریویو طول میکشه، ولی من میخام سریع یه مدرکی از این مقاله دستم باشه با استادای اونور صحبت بکنم بگم چیکار کردم و چی دارم. به نظرتون چیکار کنم، بدم همین ژورناله که آخرشم معلوم نیست قبول بکنن یا نه (بعد 3.5 ماه) یا اینکه بدم یه جای پایینتر درحد 2 ماه؟؟؟ اصن به نظرتون یه مقاله سابمیت شده رو میشه به عنوان کار انجام شده به استادای این فیلد توی کشورای دیگه نشون داد؟ نگن این بابا مقاله چاپ نشدشو پخش کرده پس بهش اعتماد نکنیم.
    خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط AhmadSafari نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    تا حالا مقاله آی اس آی نداشتم ولی خداروشکر باهر زور و زحمتی بود (بدون کمکی به اندازه عدس از طرف استاد راهنما توی پروژه) تونستم یه مقاله در سطح آی اس آی بنویسم، الان همین استاد حلال زاده اومده میگه اینو چاپ کنیم تو بهترین ژورنال این فیلد، این ژورنال هم حداقل 3.5 ماه تا اولین ریویو طول میکشه، ولی من میخام سریع یه مدرکی از این مقاله دستم باشه با استادای اونور صحبت بکنم بگم چیکار کردم و چی دارم. به نظرتون چیکار کنم، بدم همین ژورناله که آخرشم معلوم نیست قبول بکنن یا نه (بعد 3.5 ماه) یا اینکه بدم یه جای پایینتر درحد 2 ماه؟؟؟ اصن به نظرتون یه مقاله سابمیت شده رو میشه به عنوان کار انجام شده به استادای این فیلد توی کشورای دیگه نشون داد؟ نگن این بابا مقاله چاپ نشدشو پخش کرده پس بهش اعتماد نکنیم.
    خیلی ممنون
    سلام
    سال نو مبارک
    نخست بگذارید چند تا نکته را خدمتتان عرض کنم:
    1)برای ارتباط با استادان خارجی و اپلای کردن نیازی نیست حتما حتما شما مقاله اتان اکسپت یا چاپ شده باشد خیلی ها بدون نوشتن حتی یک مقاله پذیرش فول فاند گرفتند.
    2) در هنگام مکاتبه با استادان نیازی نیست که مقاله را برایشان ارسال کنید یعنی خودشان هم نمی خواهند معمولا آنها از شما رزومه درخواست می کنند که در آنهم شما می توانید در بخش publications عنوان مقاله اتان را ذکر کرده و در کنارش در پرانتزی به وضعیت فعلی مقاله (سابمیت ، تحت داوری ، اکسپت ..) اشاره کنید. پس یادتان باشد در ایمیلی که به استادان می زنید قرار نیست با جزییات و شرح بسیار در مورد کارهایتان صحبت کنید.
    اما اینکه فرمودید که ژورنالی که استادتان تمایل به سابمیت مقاله در آن را دارد حداقل 3.5 ماه طول می کشد تا اولین نتیجه بدست آید و شما هم می خواهید به ژورنالی با ایمپکت پایین تر بدهید چرا که فکر می کنید داوریش سریعتر است! خب این طرز تفکر اشتباه است! چون اصلا سرعت داوری ربطی به سطح بالا یا پایین بودن ژورنال و یا بالا بودن ایمپکت و پایین بودن آن ندارد. بنده خودم در بهترین ژورنال رشته ام مقاله چاپ کردم کمتر از چهار هفته! و در یک ژورنال بسیار سطح پایین 14 ماه طول کشید تا مقاله ام اکسپت شد! دیگر اینکه هیچ کس نمی تواند مدت زمان دقیق داوری یک ژورنال را تخمین بزند چون بستگی به پاسخگویی داوران و نیز پیگیر بودن ادیتور دارد و نه چیز دیگر. از اینرو شاید سرعت داوری همان ژورنال مورد نظر استاد شما بسیار سریعتر از ژورنال مورد نظر شما باشد.

پیروز باشید.

سلام

اقا من سه تا مقاله فرستادم یکیش در عرض دوماه پذیرش شد هی زود زود داور سوال اینا پرسید تموم شد...
    ولی بقیه مقالات الان سه ماهه سابمیت کردم فقط همون اولش ایمیل اومد که سابمیت کردی, دیگه بعده اون هیچیییییی نشده کلا, منتظر باشم یا....?

چکار باید بکنم? خیلی طول کشید.
    قبلش چندجا فرستادم رد شد الانم این ژورنالا انگار نه انگار که مقاله ای فرستادم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)