صفحه 285 از 364 نخستنخست ... 185235275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295335 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,841 تا 2,850 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

باعرض سلام و ادب یک سوال از دوستان داشتم:
    مقاله ای رو ارسال کردم به یک ژورنال و مینور ریوایز خورد و بعداز اصلاح ارسال کردم و چندین روز هست که در حالت Recommended for Acceptance هستش از دوستان کسی میدونه چه معنی میده و یعنی چه؟؟
    متشکر

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط alivictim نمایش پست ها
    باعرض سلام و ادب یک سوال از دوستان داشتم:
    مقاله ای رو ارسال کردم به یک ژورنال و مینور ریوایز خورد و بعداز اصلاح ارسال کردم و چندین روز هست که در حالت Recommended for Acceptance هستش از دوستان کسی میدونه چه معنی میده و یعنی چه؟؟
    متشکر
    یعنی‌ اینکه قبول کردن و به زودی مقالتون چاپ می‌شه. تبریک میگم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Barbadrafte نمایش پست ها
    یعنی‌ اینکه قبول کردن و به زودی مقالتون چاپ می‌شه. تبریک میگم.
    خیلی ممنون متشکر، ولی پس چرا صراحتاً پذیرشش و عنوان نکرده؟ یعنی خیالمون راحت باشه که پذیرفته شده؟ و یک سوال دیگه اینکه اطلاع ندارید چقدر ممکنه این مرحله زمانبر باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alivictim نمایش پست ها
    خیلی ممنون متشکر، ولی پس چرا صراحتاً پذیرشش و عنوان نکرده؟ یعنی خیالمون راحت باشه که پذیرفته شده؟ و یک سوال دیگه اینکه اطلاع ندارید چقدر ممکنه این مرحله زمانبر باشه؟
    تقریبا گفته که پذیرفته شده دیگه. حالا شما میتونید خودتون به ادیتور ژورنال ایمیل بزنید بپرسید. زمان چاپ هم معمولان مشخص نیست. میتونه یک ماه دیگه باشه، میتونه ۶ ماه دیگه. اون رو هم میتونید از ادیتور بپرسید.

Junior Member

سلام
    چند وقت پیش برای انتخاب ژورنال مناسب که زمان داوری کوتاهتری داشته باشه، دردسر زیادی کشیدم. روش هایی برای پیدا کردن ژورنال های با سرعت داوری بالا وجود دارد. اغلب ناشران سرعت داوری ژورنال های خودشون رو اعلام می کنند که البته براساس تجربیات من با واقعیت فاصله زیادی داره. به طور مثال ژورنال Knowledge-Based Systems زمان داوری را تقریبا 6.2 هفته گزارش میده ولی فرآیند داوری مقاله من حدود20 هفته طول کشید. اگر کسی روشی برای انتخاب ژورنال مناسب و سریع داره لطفا آموزش بده.
    اخیرا یک اپلیکیشن (به نام JIF) هست که زمان داوری مقالات رو براساس مقالات چاپ شده محاسبه میکنه و میانگین زمان و نمودار هیستوگرام از زمان داوری ژورنال رو ارائه می کنه. البته فعلا برای الزویر کار میکنه. البته رایگان هم هست.

http://s9.picofile.com/file/83551341...F_x86.msi.html
    http://s9.picofile.com/file/83551341...F_x64.msi.html
    http://s9.picofile.com/file/83551341...p_JIF.pdf.html

ApplyAbroad Superstar

دوستان من مقاله تحقیقاتی-عددی رو به ژورنالی JCR ارسال کردم حدود اکتبر 2018 و هنوز بعد از 6 ماه under review هست در صورتی که برخی دیگر از مقالات رو در VOLUME اخر میبینم در بازه بسیار کمتر از من اکسپت گرفتن بین مثلاً 3 تا 4 ماه اکسپت گرفتند.
    سوال اینجاست مگه ژورنال نباید براساس اولویت به محقق کامنت بدهد؟
    سوال بعدی نقش استاد رهنما (عنوانش) (معروفیتش) چقدر تاثیر گذار خواهد بود در روند ارزیابی و ارسال پاسخ نهایی.

اگر در پایان توصیه یا پیشنهادی دارید ممنون میشم

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

احتمالا کار شمادست داوریست که نمیتواند تصمیم بگیرد. یا البته خیلی سرش شلوغ است. من فکر نمیکنم ژورنالها به قول مدیر پروژه ها/حسابدارها fifo کار کنند. هر موقع داور فرستاد ادیتور ادامه میدهد.

در مورد اسم استاد راهنما من فرض میکنم فرمایش شما مفروض گرفته که نام او جزو نویسنده ها باشد خیلی بستگی باز به محیط ژورنال دارد. بسیاری از ژورنالها ادعا میکنندکه مقاله به صورت ناشناس برای داور ارسال میشود ولی در عمل اینطور نیست. من مواردی دیده ام که استاد سرشناسی میگویند مقاله را برای فلان ژورنال بفرست ادیتورش اشناست...که نشان از نوعی نفوذ دارد.

فکر کنم پیگیری بد نباشد ولی فاصبر صبرا جمیلا فکر میکنم تنها راه واقعی پیش رو برای این ژورنال است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دوستان من مقاله تحقیقاتی-عددی رو به ژورنالی JCR ارسال کردم حدود اکتبر 2018 و هنوز بعد از 6 ماه under review هست در صورتی که برخی دیگر از مقالات رو در VOLUME اخر میبینم در بازه بسیار کمتر از من اکسپت گرفتن بین مثلاً 3 تا 4 ماه اکسپت گرفتند.
    سوال بعدی نقش استاد رهنما (عنوانش) (معروفیتش) چقدر تاثیر گذار خواهد بود در روند ارزیابی و ارسال پاسخ نهایی.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها

سلام
    سوال یک. براساس زمان ارسال مقاله به داورها ارسال می کنند ولی اگر مقاله برای سه داور ارسال شده و حتی یک داور نظر خودشون اعلام نکرده باشند بطور معمول سردبیر طبق الگو ی زمانی که هر داور باید نتایج بررسی و نظر خود به ژورنال ارسال کند معمولا دست نگه میدارند و اگر مدت زمان مقرر سپری شود و رای داور اعلام نشود مجدد داور جدید تعیین و ارسال می شود. که در این حالت متاسفانه روند زمانبر هست.
    سوال دو. نقش نویسنده مسوول (معروفیت) در برخی ژورنال ها تاثیرگذار هست در تسریع روند داوری.
    اگر مقاله شما از سطح ژورنال بالاتر هست و عجله دارید ویتدرا کنید البته طی یک ایمیل به سردبیر توضیح دهید به علت طولانی شدن روند داوری. در غیر این صورت صبر و درخواست تسریع روند داوری. البته تهدید به ویددرا نکنید. شما حتما زمان پاسخ دهی داوری ژورنال در حالت نرمال بررسی کنید که معمولا ذکر می کنند اگر ذکر نشده بپرسید و سپس تصمیم بگیرید.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    bio medical eng

سلام، من مقاله ای رو برای ژورنال porous media فرستادم که در 12 دسامبر کامل اکسپت شد و استتوس مقاله شد ready for production اما الان بالای سه ما هست که حتی آنلاین هم نشده و DOI اون نیومده، آیا این طبیعی هست که DOI دیر بیاد و آنلاین شدن هم زمان ببره؟ چون یکی دیگه از مقالاتم بعد از اکسپت شدن تو یک هفته DOI اش اومد؟!

ApplyAbroad Superstar

خیلی متشکر از پاسخ شما عزیزان
    maxi1 و
    susighton

فقط میخواستم بدونم چطور ممکنه مدت زمان داوری ژورنالها رو بدست اورد؟ خیلی از مقالات لزوما زمان دریافت و ریووایز و زمان اکسپت تنها نشان دهنده واقعیت از مدت زمان داوری را اثبات نمیکنه. حتی خود پابلیشر springer یه مدت زمان داوری رو تعیین کرده در ایتدای صفحه هر ژورنالی اما برای بنده (رشته صنایع) حداقل خودشون هم به اون زمان رعایت نکردن (مثال: حداقل زمان دریافت اولین کامنت 100 روز که خب الان از 120 روز همگذشته)

بنابذاین چطور میشه مدت زمان داوری ژورنالها رو پیدا کرد؟ سایت یا موتور جستجوگری وجود داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)