صفحه 286 از 364 نخستنخست ... 186236276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296336 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,851 تا 2,860 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام دوست عزیز نوروز پیروز

تا جایی که من اطلاع دارم چنین امکانی رسما و عملا وجود ندارد. البته من طبیعتا اطلاعات همه ژورنالها را ندارم ولی با توجه به مکانیزم داوری که تقریبا همیشه رایگان توسط داوران انجام میشود ژورنالها اهرمی برای تسریع عملا ندارند به جز یکی دو تا ایمیل یادآوری ادیتور به داوران.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    خیلی متشکر از پاسخ شما عزیزان
    maxi1 و
    susighton

فقط میخواستم بدونم چطور ممکنه مدت زمان داوری ژورنالها رو بدست اورد؟ خیلی از مقالات لزوما زمان دریافت و ریووایز و زمان اکسپت تنها نشان دهنده واقعیت از مدت زمان داوری را اثبات نمیکنه. حتی خود پابلیشر springer یه مدت زمان داوری رو تعیین کرده در ایتدای صفحه هر ژورنالی اما برای بنده (رشته صنایع) حداقل خودشون هم به اون زمان رعایت نکردن (مثال: حداقل زمان دریافت اولین کامنت 100 روز که خب الان از 120 روز همگذشته)

بنابذاین چطور میشه مدت زمان داوری ژورنالها رو پیدا کرد؟ سایت یا موتور جستجوگری وجود داره؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

دوستان سلام
    2 ماه میشه مقاله ای رو برای یکی از ژورنال های الزویر فرستادم و در مرحله under review هستش و یکی از داور ها ایرانی هست و ازش پرسیدم اصلاحات رو برای ژورنال فرستاده ولی چیزی برای من از طرف ژورنال نیومده...خواستم بدونم باید پیگیری کنم یا بازم وایسم؟
    مرسی

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

معمولا کار را بیشتر از یک داور بررسی میکنند بنابراین شاید ادیتور منتظر جواب داور دیگر مانده است.

با اینکه فکر میکنم پیگیری خیلی تاثیری نداشته باشد با اینحال به نظرم ضرری هم ندارد. اگر کمی هم احتمال داشته باشد که کارزیر دست ادیتور مانده باشد شاید توجه کند و پیشرفتی حاصل شود.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط imanarabipour نمایش پست ها
    دوستان سلام
    2 ماه میشه مقاله ای رو برای یکی از ژورنال های الزویر فرستادم و در مرحله under review هستش و یکی از داور ها ایرانی هست و ازش پرسیدم اصلاحات رو برای ژورنال فرستاده ولی چیزی برای من از طرف ژورنال نیومده...خواستم بدونم باید پیگیری کنم یا بازم وایسم؟
    مرسی

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام. دوستان من میتونم از اساتید خارجی برای نگارش متن انگلیسی کمک بگیرم؟ اگر چنین چیزی وجود داره ممکنه یک نمونه نامه رو به اشتراک بذارید؟

Junior Member

سلام
    مقاله من در یکی از ژورنالهای Springer پذیرفته شد و همون روز copyright رو براشون فرستادم.
    الان حدود 14 روز میگذره و وضعیت مقاله من تو حالت "copyright transfer" مونده و وارد مرحله typesetting نشده. درصورتیکه خودشون گفتن حدود 14 روز پس از accpet نسخه proof برای شما فرستاده میشه.
    دوستانی که در Springer مقاله چاپ کردند، آیا این زمان منطقی است؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط spring2016 نمایش پست ها
    سلام
    مقاله من در یکی از ژورنالهای Springer پذیرفته شد و همون روز copyright رو براشون فرستادم.
    الان حدود 14 روز میگذره و وضعیت مقاله من تو حالت "copyright transfer" مونده و وارد مرحله typesetting نشده. درصورتیکه خودشون گفتن حدود 14 روز پس از accpet نسخه proof برای شما فرستاده میشه.
    دوستانی که در Springer مقاله چاپ کردند، آیا این زمان منطقی است؟
    سلام مساله خاصی نیست منتظر باشید پروف آماده شود برایتان میفرستند زمان دقیقی در این نوع موارد وجود ندارد

دوستان سلام
    مقاله ای برای یکی از ژورنال های الزویر فرستادم بعد از 4 ما حدودا revise خورد و انجام دادم مجدد فرستادم
    بعد از یکی دو روز وضعیت مقاله under review شد ولی باز بعد یکی دو روز در وضعیت reviewer invited قرار گرفت
    خواستم بدونم یعنی چی؟یعنی چند تا داور مجدد قرار هست بخونن نسخه اصلاح شده رو؟!

سلام، قبلا یه استادی یه جایی صحبت میکرد میگفت اگه میخوایین برای یه نشریه مقاله بفرستین به چند تا از مقاله های خودشون ارجاع بدین.
    من البته منظورم نشریات ای اس ای با ای اف پایین تر هستش، می خواستم نظر شما رو بدونم،
    بنظرتون ممکنه نشریه ای اس ایی باشه که همچین توقعی داشته باشه؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    سلام، قبلا یه استادی یه جایی صحبت میکرد میگفت اگه میخوایین برای یه نشریه مقاله بفرستین به چند تا از مقاله های خودشون ارجاع بدین.
    من البته منظورم نشریات ای اس ای با ای اف پایین تر هستش، می خواستم نظر شما رو بدونم،
    سلام بعضا اینطور هستند. اما مجلات با رتبه بالاتر کمتر اینگونه هستند

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

پس این حرف یک جور منطقی هست .اینکه ژورنال توقع داشته باشد به این حالت شاید نباشد ولی اینکه شما مقاله خودتان را با مسیر فکری و خط پژوهشی ژورنال و ادیتورش منطبق کنید خیلی بیراه نیست.

من فکر میکنم این گفته برای ژورنالهای قدیمی و استخواندار که امکان گزینش از بین کارهای دریافتی برای ادیتور بیشتر است صحیح تر باشد تا ژورنالهای پایین تر که تا حدی بر اساس مقالات رسیده و نه لزوما دیدگاه مطلوب ادیتور بسته میشوند.

البته این عامل را واقعا نباید عامل خیلی مهم ای از بین همه عوامل به شمار اورد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)