صفحه 287 از 364 نخستنخست ... 187237277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297337 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,861 تا 2,870 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    سلام، قبلا یه استادی یه جایی صحبت میکرد میگفت اگه میخوایین برای یه نشریه مقاله بفرستین به چند تا از مقاله های خودشون ارجاع بدین.
    من البته منظورم نشریات ای اس ای با ای اف پایین تر هستش، می خواستم نظر شما رو بدونم،
    بنظرتون ممکنه نشریه ای اس ایی باشه که همچین توقعی داشته باشه؟

این موضوع به طور طبیعی رخ می دهد، یعنی وقتی شما مقاله را به مرتبط ترین مجله ارسال بفرمایید طبعا کارهای مشابه کار شما قبلا آنجا چاپ شده و در یک مرور ادبیات خوب، به تعدادی از آنها طبیعتا اشاره می شود. یعنی لازم نیست به صورت مصنوعی و زورکی این آمار را بالا ببرید.

جدا از این مساله ای که بالا گفتم، بعضی ادیتور ها طی فرایند داوری یا بعد از پذیرش اولیه از شما خواهند خواست که به مقالات همان مجله ارجاع بدهید که طبعا کار صحیح و اخلاقی نیست، من حتی در مجلات معتبر هم این داستان را دیده ام. گاهی این مساله ابعاد وسیع و مهندسی شده ی پیدا میکنه که مشکلاتی برای مجله در پی داره. در گذشته چنذ مجله ی به علت همین سلف سایت فله ای اندکس هاشون ازشون گرفته شد.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

با سلام خدمت دوستان من بیش از 4 ماه است که مقاله ام را به ژورنال Wind Engineering ارسال کرده ام. تا کنون دو بار در وضعیت Awaiting Reviewer Assignment قرار گرفته اما دوباره به وضعیت Awaiting Reviewer Selection برگشته است. دلیل آن چه چیزی میتواند باشد؟ و پیشنهاد شما چیست که من چه کاری انجام دهم؟
    با تشکر

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام کسی از دوستان از رشته های پزشکی یا زیست هست؟
    من میخوام یه مقاله سابمیت کنم نشریه ازم تاییده کمیته اخلاق میخواد (مقاله روانشناسی هست و آزمونش رو روی افراد عادی شبیه یک پرسشنامه ساده در نظر بگیرید)
    بعد میگه اگه نداری (که البته من ندارم) چرا؟ اگه معاف بودی چرا؟ و اگه داری، جزئیاتش رو ارائه بده ......... الان من چکار کنم؟

Did your study receive research ethics committee (e.g. Institutional review board) approval? (Please note this information should also be stated in your Method section.)
    If No, state the reason why (including possibly ‘My country doesn’t have an Institutional Review Board’).

اگه بنویسم ندارم بعد در توضیح اضافه کنم که

The procedures followed were in accordance with the ethical standards of the responsible committee on human experimentation (institutional and national) and with the Helsinki Declaration

چطوره؟؟

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط babak8937 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان من بیش از 4 ماه است که مقاله ام را به ژورنال Wind Engineering ارسال کرده ام. تا کنون دو بار در وضعیت Awaiting Reviewer Assignment قرار گرفته اما دوباره به وضعیت Awaiting Reviewer Selection برگشته است. دلیل آن چه چیزی میتواند باشد؟ و پیشنهاد شما چیست که من چه کاری انجام دهم؟
    با تشکر
    کلا وقتی نشریه به این شکل فعاله و داره روی مقاله کار میکنه (پروسه داور انتخاب کردن و ...) بهترین کار صبر کردنه تا نتیجه داوری رو براتون بفرستن

Banned

مقاله ای که ریوایز خورده دوباره به همون داورها فرستاده میشه؟
    چرا نوشته may be re-reviewed ؟ یعنی ممکنه اصلا داوری نره و خود ادیتور تصمیم بگیره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    مقاله ای که ریوایز خورده دوباره به همون داورها فرستاده میشه؟
    چرا نوشته may be re-reviewed ؟ یعنی ممکنه اصلا داوری نره و خود ادیتور تصمیم بگیره؟
    وقتی ریوایز میخوره هر سه حالت ممکنه:

1- داوری مجدد نشه و خود ادیتور تصمیم به پذیرش یا رد مقاله بگیره.
    2- به همون داورا برای بررسی مجدد فرستاده بشه.
    3- ادیتور از کامنتهای داورای اولیه و جواب های نویسنده ها راضی نشده باشه و یک دور داوری جدیدو با داورای نو شروع کنه..

هر سه نوع رو دیدم..

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    وقتی ریوایز میخوره هر سه حالت ممکنه:

1- داوری مجدد نشه و خود ادیتور تصمیم به پذیرش یا رد مقاله بگیره.
    2- به همون داورا برای بررسی مجدد فرستاده بشه.
    3- ادیتور از کامنتهای داورای اولیه و جواب های نویسنده ها راضی نشده باشه و یک دور داوری جدیدو با داورای نو شروع کنه..

هر سه نوع رو دیدم..
    پس خود ادیتور ممکنه راضی بشه از جوابها؟
    این برای هر دو نوع میژور و مینور صادقه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

پس خود ادیتور ممکنه راضی بشه از جوابها؟
    این برای هر دو نوع میژور و مینور صادقه؟
    بله کاملن امکانش هست، یه امر سلیقه ایه. در بعضی مجلات، اصلن موقع وارد کردن نظرات داوری یه گزینه هست که از داور می پرسه آیا میخواد نسخه ریوایزیو دوباره داوری کنه یا نیازی نیست.

بنظرم میتونه برای major هم صادق باشه. هرچند بیشتر برای minor صادق هست، چون منطقی نیست فرآیند داوری برای چهارتا اصلاح کوچیک تکرار شه و مقاله معطل بمونه.

Banned

سلام

ایا کسی تا به حال برخورد کرده به اینکه کد نوشته شده بخوان داورها؟ ما متدی رو دولپ کردیم که تو یه ژورنال با ایمپکت حدودی 7 چاپ شده. الان همین متد رو برای ژورنال دیگر برای مساله ای دیگر بکار بردیم و داور ها ریوایز زدن که تقریبا ماژور بود. ادیتور نوشته منتظریم جواب بدین بفرستین.
    میخوام ببینم احتمال داره کد بخوان و اگر اینطوره و نوسنده نخواد بده چی میشه؟ به خصوص که متد ناول بوده باشه

ApplyAbroad Guru

سلام

ایا کسی تا به حال برخورد کرده به اینکه کد نوشته شده بخوان داورها؟ ما متدی رو دولپ کردیم که تو یه ژورنال با ایمپکت حدودی 7 چاپ شده. الان همین متد رو برای ژورنال دیگر برای مساله ای دیگر بکار بردیم و داور ها ریوایز زدن که تقریبا ماژور بود. ادیتور نوشته منتظریم جواب بدین بفرستین.
    میخوام ببینم احتمال داره کد بخوان و اگر اینطوره و نوسنده نخواد بده چی میشه؟ به خصوص که متد ناول بوده باشه
    داور نمیتونه سورس کد بخواد چون intellectual property شما حساب میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)