صفحه 298 از 364 نخستنخست ... 198248288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308348 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,971 تا 2,980 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Banned

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط miladg نمایش پست ها
    سلام

به نظرم هر دو یه معنی رو میدن. و اینکه بله اگر ادیتور از کامنت‌های داورها قانع نشه و احساس کنه نمیتونه تصمیم بگیره، یا از یه داور جدید دعوت به review میکنه یا اینکه از همون داور‌ها می‌خواد که مثلا فلان مورد بخش خاص مقاله رو مجدد بررسی کنن.
    که البته معمولا خیلی کم اتفاق میافته که از داور جدید دعوت کنن.
    با تشکر از حوصله شما در جواب دادن
    فقط هیچ حدسی نمیشه زد درسته که ریجکت هست؟ چقدر طول میکشه جواب بیاد چون گفتین بعیده داور جدید بخوان

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    با تشکر از حوصله شما در جواب دادن
    فقط هیچ حدسی نمیشه زد درسته که ریجکت هست؟ چقدر طول میکشه جواب بیاد چون گفتین بعیده داور جدید بخوان
    خواهش میکنم.

راستش حدس که میشه زد اما خب این حدس قطعا همراه با خطا هست. مثلا میشه مقالات مشابهی رو که در اون ژورنال چاپ شده با کار خودتون بررسی کنید ببینید کار شما در اون سطح هست یا نه. که البته به دلیل دخیل بودن فاکتورهای بسیار که توضیحش مفصله بطور کلی خیلی حدس دقیقی نمیشه زد و باید منتظر جواب باشید.

بعضا ژورنالها، بخصوص ژورنالهای elsevier و springer، یک تایم‌لاین داخل صفحه هر ژورنال قرار میدن که نوشته چقدر روند بررسی کار و جواب دادن طول میکشه. اما از طرفی هم گاهی خیلی به این تایم‌لاین توجه نمیشه و ادیتور کار خودش رو میکنه و ممکنه خیلی دیرتر جواب بده.

به نظرم شما به مدت زمان بررسی مقالات جدیدی که چاپ شدن نگاه کنید و اگر دیدید روند بررسی کار شما داره خیلی بیشتر طول میکشه حتما با ادیتور تماس بگیرید و پیگیری کنید. هیچ ایرادی نداره.

موفق باشید

خواهش میکنم

دقیقا عین فایل اصلی مقاله.
    فقط دقت کنید که هر Figure یا Table رو در یک صفحه مجزا قرار بدید. رفرنس‌ها هم مثل مقاله در انتها لیستشون رو بیارید.
    ممنونم اقا میلاد عزیز بابت راهنماییاتون
    فقط سوالم اینه مطمئینید برای همه ژورنالا رفرنس های داخل
    فایل ساپلمنتی ایندکس میشه؟ مخصوصا برای الزویر.
    سوال بعدیم که فرمودید که شکل و جدول در هر صفحه باشه نمیتونم دوتا جدولو در فایل ساپلیمنی داخل یک صفحه بیارم؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط poyakhodapanah نمایش پست ها
    ممنونم اقا میلاد عزیز بابت راهنماییاتون
    فقط سوالم اینه مطمئینید برای همه ژورنالا رفرنس های داخل
    فایل ساپلمنتی ایندکس میشه؟ مخصوصا برای الزویر.
    سوال بعدیم که فرمودید که شکل و جدول در هر صفحه باشه نمیتونم دوتا جدولو در فایل ساپلیمنی داخل یک صفحه بیارم؟

ممنون
    خواهش میکنم

ببین اصولا باید ایندکس بشه. چون فایل supporting هم بخشی از یک مقاله‌ست و همیشه بعنوان ضمیمه فایل اصلی، در سایت ژورنال قرار داده میشه. و طبق تجربه خودم میدونم که ایندکس میشه.

نه، هر جدول رو در یک صفحه مجزا باید قرار بدید. حتی اگه خیلی کوچیک هم باشه باید یک صفحه مجزا برای خودش داشته باشه. البته شاید ژورنالهایی باشن که نسبت به این موضوع حساسیت نشون ندن، ولی من طبق تجربه خودم و دوستانم عرض میکنم که باید اینطوری باشه.

موفق باشید

Banned

سلام

نتیجه مقاله ما هم اومد و ریجکت. یه داور گفته توصیه به پذیرش. یکی فقط به انگلیسیش ایراد گرفته و چند تا لاین کامنت و سومی گفته درسته اهمیت کار بالا بوده ولی خیلی باید روش کار بشه. واقعیت من کمی احساس bias بودن بهم دست داد چون ادیتور گفته داورها توصیه به ریجکت کردن در حالی که اصلا اینطوری نبوده. انصافا ماژور ریوایز میتونست بخوره. از دوستان به خصوص آقای میلاد اگر نظری دارن بگن من چیکار کنم؟
    اول این اصلاحیه ها رو انجام بدم بفرستم به ژورنال دیگه و بهتر حتی.
    دوم میتونم با یه استاد خوب در خارج لینک بزنم بگم من مقاله اماده دارم و نظرش رو بپرسم؟

Banned

با دوستم که خارج بود و مقاله رو باهاش نوشتم حرف زدم بسیار تعجب کرد. چون هیچ کدوم از داورا ریجکت نکردن واقعا مقاله رو.. کسی از دوستان اگر تجربه داره من عین متن رو براش بفرستم؟ ایشون هم مقاله کم نداره میگفت کامنت ها دقیقا ماژور ریوایز رو معنی میده.

سلام

نتیجه مقاله ما هم اومد و ریجکت. یه داور گفته توصیه به پذیرش. یکی فقط به انگلیسیش ایراد گرفته و چند تا لاین کامنت و سومی گفته درسته اهمیت کار بالا بوده ولی خیلی باید روش کار بشه. واقعیت من کمی احساس bias بودن بهم دست داد چون ادیتور گفته داورها توصیه به ریجکت کردن در حالی که اصلا اینطوری نبوده. انصافا ماژور ریوایز میتونست بخوره. از دوستان به خصوص آقای میلاد اگر نظری دارن بگن من چیکار کنم؟
    اول این اصلاحیه ها رو انجام بدم بفرستم به ژورنال دیگه و بهتر حتی.
    دوم میتونم با یه استاد خوب در خارج لینک بزنم بگم من مقاله اماده دارم و نظرش رو بپرسم؟
    سلام

راستش کلا همیشه این ادیتور هست که نظر آخر رو میده و همه چیز برمیگرده به سلیقه و نظری که ادیتور داشته. حالا آیا مغرضانه بوده یا نه رو واقعا نمیشه به این راحتی ها گفت. بخصوص که یکی از داورها گفته باید خیلی روش کار بشه.

به نظرم شما نظرات این داورها رو به فال نیک بگیرید و سعی کنید تا جایی که امکانش هست مقاله رو ارتقا بدید و بفرستید برای یه ژورنال دیگه.
    لینک زدن با استادی در خارج بستگی به زمان شما داره. اگر فرصتش رو دارید آره خوبه، اگر نه، چون ممکنه طولانی بشه روند پیدا کردن استاد و گرفتن رضایتش، بهتره خودتون مجدد برای یه ژورنال دیگه تلاش کنید.

با دوستم که خارج بود و مقاله رو باهاش نوشتم حرف زدم بسیار تعجب کرد. چون هیچ کدوم از داورا ریجکت نکردن واقعا مقاله رو.. کسی از دوستان اگر تجربه داره من عین متن رو براش بفرستم؟ ایشون هم مقاله کم نداره میگفت کامنت ها دقیقا ماژور ریوایز رو معنی میده.
    عرض کردم که این دیگه واقعا به نظر ادیتور بستگی داره که چه برداشتی از این کامنتها داره.

Banned

سلام

راستش کلا همیشه این ادیتور هست که نظر آخر رو میده و همه چیز برمیگرده به سلیقه و نظری که ادیتور داشته. حالا آیا مغرضانه بوده یا نه رو واقعا نمیشه به این راحتی ها گفت. بخصوص که یکی از داورها گفته باید خیلی روش کار بشه.

به نظرم شما نظرات این داورها رو به فال نیک بگیرید و سعی کنید تا جایی که امکانش هست مقاله رو ارتقا بدید و بفرستید برای یه ژورنال دیگه.
    لینک زدن با استادی در خارج بستگی به زمان شما داره. اگر فرصتش رو دارید آره خوبه، اگر نه، چون ممکنه طولانی بشه روند پیدا کردن استاد و گرفتن رضایتش، بهتره خودتون مجدد برای یه ژورنال دیگه تلاش کنید.
    ممنون
    البته نظر داور محترمه. داوره مستقیم میگفتند ریجکت خدایی ناراحت نمیشدم. ولی اینکه حداقل یکی از داورها ساجست کرده برا پابلیش این رو بگیم non of them بی انصافیه
    به هر حال ممنون

یه appeal فرستادم چون رسما نوشته بود non of the reviewers suggest to be accepted در حالی که اینطور نبوده. به هر روی احتمال خطا هم هست دیگه بهتره ادم امتحان بکنه.

ممنون
    البته نظر داور محترمه. داوره مستقیم میگفتند ریجکت خدایی ناراحت نمیشدم. ولی اینکه حداقل یکی از داورها ساجست کرده برا پابلیش این رو بگیم non of them بی انصافیه
    به هر حال ممنون

یه appeal فرستادم چون رسما نوشته بود non of the reviewers suggest to be accepted در حالی که اینطور نبوده. به هر روی احتمال خطا هم هست دیگه بهتره ادم امتحان بکنه.
    خواهش میکنم

متاسفانه در اغلب موارد به چالش کشیدن نظر ادیتور جز اتلاف وقت نتیجه دیگه‌ای نداره. توصیه میکنم سریع‌تر دنبال یه ژورنال دیگه باشید.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)