صفحه 3 از 364 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

با لاخره هر ژورنالی که برید تو وب سایتش اسم editor هاش هست. آدرس email اون ها هم هست.

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

مدت زمانی که طول می کشه بسته به ژورنال داره. بعضی سابقه ی 13 ماه انتظار هم دارند. پس هفت ماه جای تعجب نداره. معمولا این طوریه که هرچه ایمپکت فکتور بالاتر باشه زودتر تصمیم گیری می کنند.

یک راهی هم وجود داره برای این که مطمئن بشوید که در نرم زمان همون ژورنال است یا بیش از حد طول کشیده این که abstract چند مقاله از آخرین نسخه های مجله رو ببینید. معمولا تاریخ submit، revise و در نهایت accept رو نوشته. در آخر هم این که حداقل برای اکثر مجله ها امکان withdraw وجود داره یا از طریق همون سایتی که submit کردید یا از طریق ایمیل به ادیتوری که مقاله را برای اون فرستادید (اگر برای شخص خاصی نفرستادید به editor in chief ایمیل بزنید)

بچه ها کسی تا حالا برا ژورنال ASCE مقاله داده؟ من مقاله رو 8 ماه پیش submit کردم ولی دریغ از یک email؟ حتی email که براشون زدم جواب ندادن. کسی تجربه داره یا میتونید راهنمایی کنید؟ آخه من دلم به همین مقالم خوشه. :'( :-X
    درود بر کورش بزرگ، بنیانگذار امپراطوری پارس

در ایران باور عمومی این است که ASCE بهترین و سخت ترین مجله است (که همیشه این طور نیست و به طور مثال J Mech Phys Solids ژورنال خیلی قوی تری از Engineering Mechanics است) اگر همین یک مقاله را دارید و برای apply به accept اون نیاز دارید کار اشتباهی کردید که برای ASCE فرستادید چون به گمانم نرم انتظار برای این جور مجلات تخصصی در همین حد است. پیشنهاد می کنم به editor in chief ایمیل بزنید (شما که نه، منظورم استادتان است یا همان کسی که corresponding author است) و یک کم سفت صحبت کنید که اگر تا مدت معینی جوابی نشوید withdraw می کنید. بگذارید یک ماجرایی را که در جریانش هستم برایتان بگویم. یکی از اساتید استرالیا یک مقاله ای را برای mechanics research communication فرستاده بود و بعد از یک سال هیچ جوابی نگرفته بود. اون هم مقاله را پس گرفت و فرستاد Solids & Structures که اگر از قبلی سرتر نباشد ( که هست ) لااقل بدتر نیست. خیلی زود هم مقاله اش accept شد.

یک نکته مهم : اگر خودتان ایمیل می زنید و corresponding author هم نیستید نباید انتظار جواب داشته باشید. چون معمولا ادیتورها جواب ایمیل را خیلی زود می دهند (فوقش می گویند تحت بررسی است)

برای ارتباط با handling editor اگر به Elsevier مقاله را فرستادید کافیست در صفحه ای که شماره مقاله را چک می کنید روی گزینه send email بروید و از او بخواهید که زود تر به شما جواب بدهد چون نیاز به نتیجه آن دارید. اگر به جای دیگر فرستادید که نمی دانید handling editor چه کسی است به همان editor-in-chief نامه را بفرستید. در ضمن هنگام فرستادن نامه حتما مطمئن باشید که در فرمت خوبی نامه را آماده کرده ایِد که تاثیر بد نگذارد. سر دبیر فکر نکنه شما نامه رسمی نمی تونید بفرستید و حالا می خواهید مقاله چاپ کنید!!!

او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

باید یک موضوع را مطرح کنم و آن این است که impact factor هیچ ارتباطی با زمان داوری ندارد. همان طور که ars گفته برای پیدا کردن یک ژورنال با زمان داوری سریع زمان داوری های مقالات اخیر آن ژورنال را نگاه کنید. در ضمن حتما چک کنید که مشابه مقالات شما در آنجا چاپ میشه یا نه!!!!! در غیر اینصورت شما اشتباه انتخاب کرده اید!!
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Junior Member

To PEDRAK:

I submitted to ASME. ASME is very slow in reviewing and very stubborn to publish something. you have to wait.
    good luck for your research
    Best
    K1

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

سلام

فکر کردم چنتا چیزو بگم مفید باشه

1- بر خلاف نظر بعضی دوستان هر چه impact factor یک مجله بالاتر بره، شماره های بیشتری از اون در سال منتشر میشه. برای مثال در رشته من (مهندسی مواد) یک مجله هست با impact factor:1.5 که هر دو هفته یکبار یک شماره منتشر می کنه ولی خب بالطبع تعداد مقالات ارجاعی به اونها هم بسیار بالاست.
    impact factor بیانگر مسائل مختلف از قبیل سطح کیفی مقالات ارائه شده و غیره هم هست که این آخری رو برای انتخاب یک مجله خیلی باید مدنظر قرار داد. چه بسا سطح کار ما پایینتر از حداقل های اون مجله باشه.
    2- صرف اینکه رشته ما X هست، دلیل نمی شه ما مقالمونو به هر مجله که در زمینه رشته ما منتشر میشه بفرستیم. مجلات ISIاعم از اونهائی که تو Elsevier منتشر میشن یا Springer به صورت کاملا تخصصی و در زمینه های محدودی مقالات رو می پذیرن.
    3- مدت زمانی که برای اعلام پذیرش/پذیرش مشروط و رد شدن یک مقاله طول می کشه بستگی به عوامل مختلفی نظیر در الویت بودن انتشار مقالات با مضامین خاص مد نظر اون مجله، تازه یا تکراری بودن کار شما، حجم مقاله شما و خیلی مهم داورانی داره که مجله برای ارزیابی کار شما انتخاب می کنه (واقعا بعضا کند عمل می کنن، من مواردی رو شنیدم که حتی کندی عمل داوران منجر به تعویض داور مقاله یا حتی حف اون داور از فهرست داوران مجله شده است) و عوامل دیگر
    4- در ضمن من که با e-mail که ژپورنال هائی که براشون مقاله دادم، پیامی فرستادم، بعضا جواب دادن و بعضا نه. اینم به مسوول این قضیه و میزان مربوط بودن سوال ما بر می گرده

امیدوارم توضیحات مناسبی رو ارائه کرده باشم.
    بدرود
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

پیش فرض الگوی داوری مقالات

با بررسی نحوه نگارش داوری چند مقاله تصمیم گرفتم این پیغام را ایجاد کنم.

به نظر من متنی که داورها برای ارزیابی مقاله شما می نویسند کمابیش از یک اگو تبعیت میکند (بدون توجه به قبول یا رد شدن مقاله). با توجه به همین موضوع می خواستم از بقیه خواهش کنم که نظر خودشان را در این باره لطفا بگویند. از بین متون انگلیسی به نظر من داوریها خیلی شبیه writing GRE می باشد. اگر دوستان اطلاع بیشتری دارند بفرمایند. به نظر من یاد گرفتن داوری صحیح اگرچه نیاز به وقت و تمرین دارد ولی یک فن است که قابل یاد گیری است و در آینده می تواند خیلی مفید باشد.

مشابه این بحث نحوه نگارش مقاله است . جدیدا دانشگاه شریف کلاس نگارش مقاله گذاشته بود ولی به نظر من مفت نمی ارزید. شاید داشتن یک مرجع بسیار کار ساز باشد. یک پیشنهاد که من خودم ار آن استفاده کردم خواندن متن مقالات (با توجه به قواعد نگارش و نه موضوع بحث) افراد معتبر در زمینه کاری خودم . بعد از مدتی کم کم شما نا خواسته خواهید توانست شبیه افراد پذیرفته شده علمی بنویسید. اما این کار خیلی زمان بر است.

اگر مرجعی که نحوه نوشتن داوری و متون علمی را توضیح داده باشد بفرمایید.

مرسی

Senior Member

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

داورها عموما به اين موارد توجه ميكنند:
    1. اينكه contribution كار شما دقيقا چي هست و شما چه نو آوري نسبت به كارهاي قبلي (خودتان يا ديگران) داشته ايد.
    2. اينكه دقيقا روش كار يا الگوريتم پيشنهادي رو به خوبي نوشته باشيد. در اين قسمت اگه از بلوك دياگرام يا شكل استفاده كنيد خيلي بهتر هست.
    3. اينكه نتايج به اندازه كافي ارائه كرده باشيد و نتايج رو با كارهاي ديگران يا قبلي خودتون با ذكر رفرنس مقايسه كرده باشيد.
    4. اينكه به خوبي رو نتايج بحث كنيد و توجيه داشته باشيد براي نتايج و برتري احتمالي اش نسبت به كارهاي قبلي كه باهاش مقايسه شده.
    5. اينكه مقاله رو منسجم و خوب نوشته باشيد. اشتباه املايي و گرامري كم باشه.
    دقت كنيد كه چكيده خيلي مهم هست. هم بايد دليل اين كاري كه كرديد رو بگيد و اينكه چه اهميتي داره. هم روش رو مختصر توضيح بديد و در آخر هم نتيجه اي كه گرفتيد رو بگيد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)