صفحه 300 از 364 نخستنخست ... 200250290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310350 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,991 تا 3,000 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط asemanizady نمایش پست ها
    سلام دوستان، یکی از داورا از ما خواسته که "coefficient of determination" یا همون R2 که تو کارای آماری ازش بعنوان ضریب تعیین استفاده میکنن و واضح هست که چیه رو توضیح بدیم تو متن کارمون و میگه که چون اولین باره که دارین ازش استفاده میکنین باید اول تعریفشو بگین. ولی آخه هیچکس چنین کاری نمیکنه و هرکسی که یکم با کارای آماری آشنایی داشته باشه میدونه که R2 چیه.حالا بنظر شما صاحب نظران، اینکه فقط تو فایلی که پاسخ کامنت داورا رو میدیم بهش یجوری بفهمونیم که این نیاز به داشتن تعریف تو متن مقاله نداره کافیه؟
    سلام

من پیشنهاد میکنم شما تمام کامنتها رو تا حد امکان جواب بدید و اعمال کنید. بخصوص کامنتهای این شکلی که عملا نه وقتی از شما میگیره و نه دردسری داره. من خودم یک بار سر یه مقاله با این کامنت خنده دار داور مواجه شدم که پرسیده بود معنی کلمه assess چیه و بهتره بجاش از یه کلمه دیگه استفاده بشه و... که اتفاقا جواب کامنت رو هم دادم و اعمال هم کردم.
    اصلا حساس نباشید و سریع ریوایز رو جمع کنید تا مقالتون زودتر اکسپت بشه.
    موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام دوست عزیز

داورها/ادیتور مقاله را علاوه بر بعد کیفی کار با یک نگاه به نوع گروه مخاطب ژورنالشان - خوانندگان مقالات ژورنال - بررسی میکنند . بنابراین شاید احساس میکنند با جنس خوانندگانی که دارند لازم است شما این اصلاح را اعمال بفرمایید.

البته این فقط یک احتمال است و ممکن است دلیل دیگری داشته باشد.

من اگر باشم همراهی میکنم تا کار زودتر به مرحله چاپ برسد.

پایدار باشید

سلام دوستان، یکی از داورا از ما خواسته که "coefficient of determination" یا همون R2 که تو کارای آماری ازش بعنوان ضریب تعیین استفاده میکنن و واضح هست که چیه رو توضیح بدیم تو متن کارمون و میگه که چون اولین باره که دارین ازش استفاده میکنین باید اول تعریفشو بگین. ولی آخه هیچکس چنین کاری نمیکنه و هرکسی که یکم با کارای آماری آشنایی داشته باشه میدونه که R2 چیه.حالا بنظر شما صاحب نظران، اینکه فقط تو فایلی که پاسخ کامنت داورا رو میدیم بهش یجوری بفهمونیم که این نیاز به داشتن تعریف تو متن مقاله نداره کافیه؟
    ویرایش توسط susighton : November 25th, 2019 در ساعت 02:59 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام حتما تعریف کنید حداکثر یک رابطه به مقاله شما اضافه میکند. این مساله متداول است که اصطلاحات ریاضی ولو به ظاهر بدیهی در مقاله تعریف شود.

susighton , miladg, tabatabaei2008 , tecra ممنونم از همه ی شما بزرگواران بابت راهنماییتون و وقتی که میگذارید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط IsfTeams نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگر در زمان پروف اسم یکی از نویسندگان رو حذف کنیم ایا مشکلی پیش میاد؟
    اگر امکان حذف داره ایا باید به ادیتور توضیح بدیم و بهترین حالت چه توضیحی براش هست؟
    به احتمال زیاد مشکلی نیست. به نظرم نیاز نیست حتی توضیح بدید. نهایتش ازتون توضیح میخان که نمیخان انشالله
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

میجر رویژن میتونه خیلی با ریجکت فرق داشته باشه. البته شاید رشته به رشته متفاوت باشه ولی در خیلی از حوزه های مهندسی مثل مواد و مکانیک و بایو، مقالات تحت عنوان میجر ریویژن به نویسندگان برگردونده میشه. جالبه بسیاری از این میجرها در عمل ماینور هم نیستن اما خوب انگار میجور ریوایز میزنن که طرف بشینه رو مقاله ش کار کنه. برای مثال اگه مقاله شما مشکل زبان داشته باشه به احتمال زیاد میجوره اما میشه همین مشکل رو با یک ادیت خوب انگلیسی رفع کرد
    در نهایت اینکه، فارغ از اینکه نوع ریوایز شما چی هست، اگه شما بتونید نظرات داوران رو مرتفع کنید مقاله شما قطعا پذیرفته میشه. بعضا مقاله رد هم بشه باز احتمال زنده کردن مقاله صفر نیست. میشه با اعمال تغییرات لازم و رفع ایرادات گرفته شده توسط داورها مقاله رو به انضمام ی نامه برگردوند

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    میجر ریویژن عملا فرق زیادی با ریجکشن نداره. معنیش اینه که باید تغییرات کلی در مقاله تون بدید که معمولا طول هم میکشه. نظر دوستمون میلاد کاملا صائب است مجله دیگری را امتحان کنید.
    l
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

سلام به همگی .من 27 November مقالمو یه ژورنال الزویر سابمیت کردم و دو روز قبل رفته تو decision in process. تا جایی که سرچ کردم احتمالا ادیتور میخواد زیجکت کنه. اخه تا جایی ک تونستم تمپلیت ژورناله رو رعایت کردم و ضمنا با سرچ مقالاتش کاملا مربوطه به کارم.نظرتون چیه یعنی نرفته داره ریجکت میشه؟ این مقاله منو پیر کرد

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط manchester12 نمایش پست ها
    سلام به همگی .من 27 November مقالمو یه ژورنال الزویر سابمیت کردم و دو روز قبل رفته تو decision in process. تا جایی که سرچ کردم احتمالا ادیتور میخواد زیجکت کنه. اخه تا جایی ک تونستم تمپلیت ژورناله رو رعایت کردم و ضمنا با سرچ مقالاتش کاملا مربوطه به کارم.نظرتون چیه یعنی نرفته داره ریجکت میشه؟ این مقاله منو پیر کرد
    دوست عزیز اولا که چیزی معلوم نیست. شما امید داشته باش.
    در کل ریجکتها بنظر من به کیفیت مقاله کمک میکنه. بعبارتی شما نظرات ریفریها رو میتونی در مقاله اعمال کنی و نقاط ضعف مقالتو برطرف کنی برا ژورنالهای بعدی.
    من یادمه یک از پابلیکیشنهام حدود دو سال طول کشید تا اکسپت بشه. و الان هم یکی از پر ارجاع ترین مقالات است.
    بنابراین این ها رو به فال نیک بگیر.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    دوست عزیز اولا که چیزی معلوم نیست. شما امید داشته باش.
    در کل ریجکتها بنظر من به کیفیت مقاله کمک میکنه. بعبارتی شما نظرات ریفریها رو میتونی در مقاله اعمال کنی و نقاط ضعف مقالتو برطرف کنی برا ژورنالهای بعدی.
    من یادمه یک از پابلیکیشنهام حدود دو سال طول کشید تا اکسپت بشه. و الان هم یکی از پر ارجاع ترین مقالات است.
    بنابراین این ها رو به فال نیک بگیر.
    موفق باشید
    بله درست میفرمایید.اتفاقا ی بار ریجکت شد و من بهترش کردم و فرستادم اینجا.مشکلم اینه اصلا اینجا نرفت تحت داوری از ادیتور یهو رفته واسه تصمیم گیری.اینش سواله واسم.شما کارتون درست بوده و من همین چاپ شه کافیه ارجاع نخواستم
    .بنا ب تجربه شما ب نظرتون شاید تمپلیت یا ایرادی از این دست میگیرن؟

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط manchester12 نمایش پست ها
    بله درست میفرمایید.اتفاقا ی بار ریجکت شد و من بهترش کردم و فرستادم اینجا.مشکلم اینه اصلا اینجا نرفت تحت داوری از ادیتور یهو رفته واسه تصمیم گیری.اینش سواله واسم.شما کارتون درست بوده و من همین چاپ شه کافیه ارجاع نخواستم
    .بنا ب تجربه شما ب نظرتون شاید تمپلیت یا ایرادی از این دست میگیرن؟
    همانطور که خودتون اشاره کردید احتمال زیاد تمپلیت شما مطابق با دستورالعملهای ژورنال نبوده است. چون بطور کلی تمامی مقالات بلحاظ علمی مستقیم ریجکت نمیشوند و حتما تمامی آنها برای داوری خواهند رفت. مگر اینکه مقاله تمپلیت مناسب مقاله را نداشته باشد و یا اینکه مشکل سرقت ادبی داشته باشد(plagiarism).
    نگران نباشید. اگر این هم ریجکت شد میفرستید جورنال پایینتر.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)