صفحه 319 از 364 نخستنخست ... 219269309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,181 تا 3,190 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

درود بر دوستان گرامی،
    دوستانی که بهتر میدونید و احتمالا سابقه ادیتوری نشریه دارید، من یه سوالی چند وقته ذهنم رو درگیر کرده، اینکه ما چند گروه از ادیتورها رو تو هر نشریه داریم، منتها اینا دقیقا هرکدومشون کارشون چیه؟ ضمن اینکه کدومشون بابت ادیتوری پول میگیرن؟

الان مثلا یه نشریه رو چک کردم، این یه دونه ادیتور این چیف داره، بعد حدود پنج تا associate editor و بعد حدود بیست تایی هم consulting editor

یا یکی دیگه که این یکی حرفه ای تر هستش و مال الزویر هست،
    1 - Editor-in-Chief
    2 تا - Associate Editors
    حدود 60 تا - Editorial Board

برای نشریات معتبر (مثلا خوبای الزویر و ...) البته منظورم هستش.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    درود بر دوستان گرامی،
    دوستانی که بهتر میدونید و احتمالا سابقه ادیتوری نشریه دارید، من یه سوالی چند وقته ذهنم رو درگیر کرده، اینکه ما چند گروه از ادیتورها رو تو هر نشریه داریم، منتها اینا دقیقا هرکدومشون کارشون چیه؟ ضمن اینکه کدومشون بابت ادیتوری پول میگیرن؟

.
    در نشریات علمی معتبر معمولا هیچ کدام بابت ادیتوری حقوق نمیگیرند. ادیتور ارشد مسئول مجله است و ادیتور های associate در واقع دستیارانش هستند که پروسه داوری مقاله، انتخاب داورها، اعمال ددلاین ها و نظیر آنها را پیش میبرند.
    Editorial board معمولا گروهی از افراد صاحبنظر در زمینه تخصصی مجله هستند که شرح وظایف شون ممکنه شامل موارد زیر باشه: https://www.elsevier.com/editors/editorial-boards

سلام به همگی
    بچه ها اگه کامنت یه داور واضح نیست باید در جواب چی بنویسیم به نظرتون؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط manchester12 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    بچه ها اگه کامنت یه داور واضح نیست باید در جواب چی بنویسیم به نظرتون؟
    میتونید طوری برداشت کنید که جواب دادن بهش راحت تر باشه براتون. البته در نامه پاسخ به داورها باید طوری توضیح بدید که به طرف بفهمونین که این برداشت رو کردید. البته چه بسا منظوری که شما دریافت کردید یا دوست داشتید که برداشت کنید منظور نظر داور هم باشه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

سلام
    سوالی داشتم، راستش یکی از مجلات تاکید کرده که داوری که انتخاب میکنید باید

Scopus ID داشته باشه چطور میشه تشخیص داد که آن شخص این ID رو داره؟

با تشکر

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    سلام

با تشکر
    سلام. اسمشون رو اینجا سرچ کنید:‌

https://www.scopus.com/freelookup/fo...=AuthorProfile

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط UN22 نمایش پست ها
    سلام

با تشکر
    هر کی ی مقاله در مجله ای بده که مقالات اون مجله توسط اسکوپوس ایندکس بشه دارای آیدی و اکانت اسکوپوس هست و این رو خود افراد درست نمیکنن، بعد از چاپ اولین مقاله (نمایه شده در اسکوپوس)، میشه اسم نویسنده رو به همراه افیلییشنش در سایت اسکوپوس دید. بازم به عبارتی دیگه، اگه شخصی حداقل ی مقاله در مجله معتبر داشته باشه (که معمولا همه اون مجلات رو اسکوپوس پوشش میده)، قطعا آیدی اسکوپوس هم داره. اگه خودتون مقاله داشتین قبلا، میتونین اسم خودتون رو در سایت اسکوپوس سرچ کنید و پیدا کنید
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

سلام دوستان خسته نباشید.
    مقاله ای رو به مجله ی
    https://www.tandfonline.com/toc/tmar20/current
    فرستادم.

الان 17 روز میگذره و هنوز وضعیت مقاله روی manuscript received by journal مونده و حتی اعلام نکردن که برای داور میفرستن یا نه.
    مجلات دیگر معمولا بعد از سه یا چهار روز خبر میدادند که مقاله رو برای داوری میفرستند یا نه. دیروز هم به مجله پیام دادم که چرا تو این وضعیت مونده اما جوابی نگرفتم. به نظرتون چکار کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanmehr_71 نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید.
    مقاله ای رو به مجله ی
    https://www.tandfonline.com/toc/tmar20/current
    فرستادم.

الان 17 روز میگذره و هنوز وضعیت مقاله روی manuscript received by journal مونده و حتی اعلام نکردن که برای داور میفرستن یا نه.
    مجلات دیگر معمولا بعد از سه یا چهار روز خبر میدادند که مقاله رو برای داوری میفرستند یا نه. دیروز هم به مجله پیام دادم که چرا تو این وضعیت مونده اما جوابی نگرفتم. به نظرتون چکار کنم؟
    درود بر شما،
    اول اینکه این نشریه معتبر هستش و دوم اینکه زمان های پاسخگویی بین نشریات و حتی به نظر من زمان پاسخگویی نشریات به افراد مختلف متفاوت هستش، بنظر من به نشریه ایمیل ندید (تصور میکنم در این مرحله یک مقدار غیر حرفه ای هست)، منتظر بمونید تا وضعیت مقاله تغیر کنه و در نهایت بهتون ایمیل بدن، بعلاوه اون نشریات قبلی خیلی خوب بودن که دو سه روزه جواب میدادن این نشریه هنوز به نظر من بد نیست.
    بجای نگرانی برای این مقاله روی کار دیگه ای متمرکز بشید.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    دوستان مقاله ریویو من تعداد کلماتش بالاس 35 هزار تا و واقعا نمیشه کم کرد. به نظرتان بهترین راهکار چیه؟ سه تا استاد خارجی ایمیل دادم جواب ندادن
    درود بر شما،
    حتما میدونید که برخی از نشریات برای رویوها دعوت نامه میفرستن و برخی دیگه هم من دیدم که به صراحت توی توضیحاتشون گفتن که اگه لیدینگ ریسرچر یا همچین چیزی نیستید کلا رویو برای ما نفرستید. از استادای خوب ایرانی یا اگه نشد از پست داگ های قوی کمک بگیرید. تعداد کلمات شما خیلی بالاست منتها در کل این دلیل رجکت نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)