صفحه 343 از 364 نخستنخست ... 243293333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,421 تا 3,430 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام، اگر مقاله شبیه سازی اسم نویسنده یک نفر باشد احتمال چاپ شدن آن کم می شود؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام، می بخشید مقاله چند روز پیش اکسپت شد و پروف آن آمد. من همان موقع پروف آن را انجام دادم. باز هم ایمیل اومده که پروف خود را انجام دهید. مجله الزویر هست و برام نوشته:
    Date author corrections submitted (25 Jan). حالا سوالم اینه آیا پروف رو اشتباه انجام دادم. در پروف برای من گزینه سابمیت نشون نمی ده.
    https://web8.elsevierproofcentral.co...959f86&type=au
    به نظرتون باید چکار کنم؟ کسی تجربه مشابهی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sokooot نمایش پست ها
    سلام، می بخشید مقاله چند روز پیش اکسپت شد و پروف آن آمد. من همان موقع پروف آن را انجام دادم. باز هم ایمیل اومده که پروف خود را انجام دهید. مجله الزویر هست و برام نوشته:
    Date author corrections submitted (25 Jan). حالا سوالم اینه آیا پروف رو اشتباه انجام دادم. در پروف برای من گزینه سابمیت نشون نمی ده.
    https://web8.elsevierproofcentral.co...959f86&type=au
    به نظرتون باید چکار کنم؟ کسی تجربه مشابهی داره؟
    سلام و تبریک بابت پذیرش مقاله. به همان ایمیلی که براتون فرستادن ریپلای بزنین و ازشون بپرسید

Banned

مقاله من چاپ شده فقط میخواستم ببینم این رو گفته داور

Also the authors must include into the article the kind of research that support this article (PhD? other?) and when / the period was developed.

سلام دوستان بالاخره بعد ازیه سال مقاله منم ریوایز خورده حالا سوالم اینه ماژور ریوایز امید اکسپت داره؟ این یعنی من تا آوریل وقت دارم ویرایشو انجام بدم؟ممنون ازهمگی
    Reviewers have now commented on your paper. You will see that they are advising that you revise your manuscript. If you are prepared to undertake the work required, I would be pleased to reconsider my decision.

For your guidance, reviewers' comments are appended below.

If you decide to revise the work, please submit a list of changes or a rebuttal against each point which is being raised when you submit the revised manuscript.

Please note: When uploading your revised files, please make sure only to submit your editable source files (i. E. Word, tex).

Your revision is due by 09 Apr 2021.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ttttaaaahaa نمایش پست ها
    سلام دوستان بالاخره بعد ازیه سال مقاله منم ریوایز خورده حالا سوالم اینه ماژور ریوایز امید اکسپت داره؟ این یعنی من تا آوریل وقت دارم ویرایشو انجام بدم؟ممنون ازهمگی
    Reviewers have now commented on your paper. You will see that they are advising that you revise your manuscript. If you are prepared to undertake the work required, I would be pleased to reconsider my decision.

For your guidance, reviewers' comments are appended below.

If you decide to revise the work, please submit a list of changes or a rebuttal against each point which is being raised when you submit the revised manuscript.

Please note: When uploading your revised files, please make sure only to submit your editable source files (i. E. Word, tex).

Your revision is due by 09 Apr 2021.
    سلام
    بله قطعا امید هست. اصلا شما به میجور یا مینور بودن نگاه نکنید چون اولا خیلی از مجلات دیگه اون دسته بندی میجور و مینور رو ندارن دیگه و اینکه اگه هم بخوان نوعش رو قید کنن اکثرا میجور مینویسن. پس میجور بودن حس بدی بهتون دست نده.
    و اینکه بله شما تا اون زمان وقت دارید ریوایز رو سابمیت کنین، هر چند به نفع شماست که در اسرع وقت این کار رو بکنین.
    و اینکه خیلی از وقتا تاریخ ددلاین میتونه تمدید بشه، ی ایمیل میزنین و درخواست تمدید تاریخ سابمیت رو میکنین. هر چند شما سعی کنین حتی خیلی زودتر از اون تاریخ سابمیت رو انجام بدید
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    سلام
    بله قطعا امید هست. اصلا شما به میجور یا مینور بودن نگاه نکنید چون اولا خیلی از مجلات دیگه اون دسته بندی میجور و مینور رو ندارن دیگه و اینکه اگه هم بخوان نوعش رو قید کنن اکثرا میجور مینویسن. پس میجور بودن حس بدی بهتون دست نده.
    و اینکه بله شما تا اون زمان وقت دارید ریوایز رو سابمیت کنین، هر چند به نفع شماست که در اسرع وقت این کار رو بکنین.
    و اینکه خیلی از وقتا تاریخ ددلاین میتونه تمدید بشه، ی ایمیل میزنین و درخواست تمدید تاریخ سابمیت رو میکنین. هر چند شما سعی کنین حتی خیلی زودتر از اون تاریخ سابمیت رو انجام بدید
    ممنونم دوست عزیز سپاسگزارم ازپاسخگویتون

Junior Member

سلام

سوال اول:
    بنظرتون حالت Required Reviews Completed چقدر زمان می برد ؟ (1. در حالت اول فقط مینیمم داوری کامل شده و هنوز منتظر نظر بقیه داورا هستن. 2. در حالت دوم کمک ادیتور باید کامنت داورا بخواند و مقاله به حالت Decision in Process ببرد و نظر خود را به ادیتور اصلی اعلام کند.)
    من که سرچ کردم مثل اینکه یک هفته عادیه برای این حالت و اینکه ژورنالی مثل الزویر اگر نیاز به داوری بیشتر داشته باشد به حالت Under Review بر خواهدگشت.

مرسوم است که نویسنده مسئول به ادیتور ایمیل بزند. من دیدم الزویور یه جا دارد که هر نویسنده ای می تونه از خود گردانندگان الزویور در مورد وصعیت ژورنال سوال کند. این کار غیر حرفه ای است ؟ (اگر نویسنده مسئول وقت نکند پیگیری کند!)
    مثلا یکی که مقاله اش برای مدت طولانی تحت داوری بود-سوال کرده بود (از خود گردانندگان الزویور) و گفته بودن هنوز یکی از داورا نظر خودش را نهایی نکرده ...

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehn نمایش پست ها
    سلام

سوال اول:
    بنظرتون حالت Required Reviews Completed چقدر زمان می برد ؟ (1. در حالت اول فقط مینیمم داوری کامل شده و هنوز منتظر نظر بقیه داورا هستن. 2. در حالت دوم کمک ادیتور باید کامنت داورا بخواند و مقاله به حالت Decision in Process ببرد و نظر خود را به ادیتور اصلی اعلام کند.)
    من که سرچ کردم مثل اینکه یک هفته عادیه برای این حالت و اینکه ژورنالی مثل الزویر اگر نیاز به داوری بیشتر داشته باشد به حالت Under Review بر خواهدگشت.

مرسوم است که نویسنده مسئول به ادیتور ایمیل بزند. من دیدم الزویور یه جا دارد که هر نویسنده ای می تونه از خود گردانندگان الزویور در مورد وصعیت ژورنال سوال کند. این کار غیر حرفه ای است ؟ (اگر نویسنده مسئول وقت نکند پیگیری کند!)
    مثلا یکی که مقاله اش برای مدت طولانی تحت داوری بود-سوال کرده بود (از خود گردانندگان الزویور) و گفته بودن هنوز یکی از داورا نظر خودش را نهایی نکرده ...

سلام
    سوال اول: تفریبا چند روزه (میانگین همون یک هفته) تکلیف مقاله ای که در حالت required reviews received/completed قرار گرفته مشخص میشه. در این حالت که نظرات داورها رسیده، فقط کافیه ادیتور نتیجه داوری رو ببینه و تصمیم خود راجع به مقاله رو بگیره. البته خیلی کم پیش میاد که داور جدید اضافه بشه و وضعیت مقاله به حالت قبل یعنی تحت داوری برگرده اما خوب احتمال این حالت هم هست
    سوال دوم: بله اینکه نویسینده ای غیر از نویسنده مسیول پیگیر کارهای مقاله بشه غیرحرفه ای هست. بهتره مسیول مکاتبات همون یک نفر نویسنده مسیول باشه. البته همونطور که گفتید ممکنه مجلات به پیگیری های نویسنده های دیگه هم پاسخ بدن

Junior Member

ممنون از راهنمایی شما

ذر مورد سوال اول:
    بستگی دارد - خیلی وقت ها پیش میاد داورها هم نظر نباشند و نیاز باشد به دعوت داور جدید باشد یا خود ادیتور مقاله بخواند و تصمیم بگیرد. (حتی بدون تغییر وصعیت مقاله)
    و اینکه کلا مثل اینکه این کار ادیتورها مجانی انجام می دن و به همین دلیل زمان می برد.

در مورد سوال دوم و پیگیری وضعیت مقاله - من خودم از این قسمت ژورنال الزویر استفاده کردم:
    Chat with a member of our support team
    کد:
    https://service.elsevier.com/app/chat/chat_launch/supporthub/publishing/
    آنلاین پاسخگو بودن. من با توجه به اینکه نویسنده اول بودم و نه نویسنده مسیول فقط می خواستم ببینم این سرویس چطوری است. خیلی خوب و مودبانه برخورد کردند و خودشان به دلیل اینکه وضعیت طولانی شده بود (بیش از 4 ماه مقاله دست ادیتور بود - بدون تغییر وضعیت) مستقیم با مدیر ژورنال ارتباط برقرار کردند.
    مدیر ژورنال هم به من ایمیل زد و گفت با ادیتور صحبت کرده تا زودتر تکلیف مشخص شود. حدود 3 روز بعد مقاله وارد حالت داوری شد.
    تمام این کارها فقط با شماره پیگیری مقاله انجام شد.

بنده خودم چنین رویکردی پیشنهاد نمی کنم. مگر اینکه : ماندن مقاله در حالتی خیلی طولانی شده باشد. (در مورد بنده این ژورنال حدود یک ماه تصمیم اولیه می دهد و مقاله 4 ماه دست ادیتور مانده بود و جلو نرفته بود - اقدام کردم - درکل خوب شد ... امیدوارم ادیتور ناراحت نکرده باشم!)

چندتا سوال جدید:

1. واقعا ادیتور از انتشارات پول نمی گیرد ؟ یعنی فقط و فقط برای اعتبار چنین کاری انجام می هد ؟ (حتی Editor-in-Chief)

2. Editor-in-Chief چه مواردی برای چاپ مقاله در نظر دارد ؟
    مثلا اگر یک سال تعداد مقاله های ارسالی برای ژورنالی کم شود - آیا روی نرخ پذیرش تاثیر دارد ؟ یا برعکس اگر زیاد باشد چی ؟
    و اینکه آیا مابین Q1 و Q2 خیلی اختلاف است ؟ ( یعنی ژورنال پایین تر می تونه احتمال پذیرش مقاله بالا ببرد)

3. تعداد مقاله های چاپ شده در سال آیا بر روی اعتبار ژورنال تاثیر مثبت دارد ؟

و از این دست تحلیل ها اگر داشته باشید - بنده و دیگران می تونیم استفاده کنیم.

باسپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)