صفحه 350 از 364 نخستنخست ... 250300340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,491 تا 3,500 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Banned

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehn نمایش پست ها
    سلام
    نویسنده مسئول باید پیگیری کند.
    بنظرم کمی سرچ کنید مثلا:
    https://www.researchgate.net/post/Wh...nor_correction

کامنت های لینک بالا مطالعه کنید ...

موفق باشید

پ.ن: ممنون میشم اگر کسی قبلا تونسته نظر ادیتور تغییر دهد تجربیات خودش به اشتراک بگذارد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    مقاله در هر مرحله ریجکت بشه این حق برای نویسندگان محفوظه که به رای مجله/ادیتور اعتراض کنند.
    این مورد برای خود من پیش آمده و در یک مجله بسیار های ایمپکت ادیتور رد کرد. با اینکه نویسندگان همکار من که بسیار هم باتجربه بودند عنوان کردند که دیگه نمیشه مقاله رو برگردوند با نوشتن ی Rebuttal letter به همون ادیتور و ارایه توضیحات قانع کننده، نظر ایشون رو عوض کردم. البته حواستون باشه که این مسیله همیشه جواب نمیده و در صورتی که ادیتور یا مجله سهوا یا با بی دقتی مقاله شما رو رد کرده باشند جواب میده. اگه ادیتور با اشراف کامل مقاله رو رد کرده باشه با توضیح شما چیزی عوض نمیشه. من توصیه میکنم اگه همچنان مصر به چاپ در همان مجله را دارید، همه نظرات داورها رو کامل دقیق اصلاح کنین و این نامه ای که گفتم رو هم بزارین روشو بفرستین برای مجله. البته اگه مقاله تون رد بشه زحمت این کارتون به هدر میره.شاید حتی بهتر باشه به همون ادیتور ایمیل بزنین بگین احیانا به نظرتون اعتراض داشته باشیم و دلایلمون هم اوکی باشه باز مقاله رد میشه یا جای امیدواری هست، اگه گفت نه که بیخیال، اگه گفت اره میتونین به اینکه مقاله رو اضلاح کنین بفرستین هم فکر کنین. و توصیه دیگه اینکه در صورتی که مجله مشابه دیگه ای وجود داره به فکر اون مجله باشید
    سلام هفته پیش ایمیل زدن به ادیتور مستقیما فعلا جواب ندادن. امروز دوباره زدن منتظریم. نمیدونم چقدر طول میکشه. بعضی وقتها ادیتورها واقعا روی اعصابند

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام به همگی بالاخره مقاله منم از هفت خوان رستم ردشد و اکسپت شده حالا ازم اصل مقاله با لاتک رو میخوان.که من بلد نیستم و تو این بازه وقت یادگیری ندارم ونمیتونم بدم بیرون. حالاموندم چکار کنم ؟ممنون میشم اگه تجربه ایی دارید به اشتراک بزارید.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

به خود مجله ی ایمیل بزنید بگین لاتکس بلد نیستین، میشه همون ورد رو قبول کنین
    نقل قول نوشته اصلی توسط ttttaaaahaa نمایش پست ها
    سلام به همگی بالاخره مقاله منم از هفت خوان رستم ردشد و اکسپت شده حالا ازم اصل مقاله با لاتک رو میخوان.که من بلد نیستم و تو این بازه وقت یادگیری ندارم ونمیتونم بدم بیرون. حالاموندم چکار کنم ؟ممنون میشم اگه تجربه ایی دارید به اشتراک بزارید.
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    به خود مجله ی ایمیل بزنید بگین لاتکس بلد نیستین، میشه همون ورد رو قبول کنین
    ممنون دوست عزیز.یعنی قبول میکنن؟

Junior Member

سلام. دو تا سوال دارم:
    1- آیا می توان مقاله ای که به یک مجله فرستاده ایم و ریجکت شده را اصلاح کرد و دوباره به همان مجله ارسال کرد؟؟ علت رد مقاله را داوران گفتند : قدیمی بودن مراجع + نواوری های کم
    اگر مراجع را به روز کنم و کمی نواوری را بیشتر کنم و به همان مجله مجدد ارسال نمایم امکان داره ریوایز بخوره و اکسپت بشه؟؟؟؟

2- آیا می توان یک مقاله را با اسم فقط یک نفر به مجله ارسال کرد و بعد از پذیرش اسم 3 نفر دیگر را به مجله اضافه کرد؟؟ از کجا بفهمیم که در فلان مجله می توان اسم اضافه کرد؟

در کدام مرحله معمولا می توان اسم اضافه کرد؟؟ ریوایز یا اکسپت؟ کسی تجربه داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmh نمایش پست ها
    سلام. دو تا سوال دارم:
    1- آیا می توان مقاله ای که به یک مجله فرستاده ایم و ریجکت شده را اصلاح کرد و دوباره به همان مجله ارسال کرد؟؟ علت رد مقاله را داوران گفتند : قدیمی بودن مراجع + نواوری های کم
    اگر مراجع را به روز کنم و کمی نواوری را بیشتر کنم و به همان مجله مجدد ارسال نمایم امکان داره ریوایز بخوره و اکسپت بشه؟؟؟؟

2- آیا می توان یک مقاله را با اسم فقط یک نفر به مجله ارسال کرد و بعد از پذیرش اسم 3 نفر دیگر را به مجله اضافه کرد؟؟ از کجا بفهمیم که در فلان مجله می توان اسم اضافه کرد؟

سلام دوست عزیز با آرزوی موفقیت برای شما.

1- بله می شه اینکارو کرد. در بعضی مواقع وقتی داورا رد می کن حتی دیده شده اعلام می کنن اصلاح کنید دوباره بفرستید در صورتیکه ریجکت کردن و اصلاح نخورده. فقط جای سوال می مونه شما که کار رو انجام دادید تموم شده، چطوری می خواید به نوآوریش اضافه کنید؟
    2- قانونا نمیشه توی توضیحات خیلی از ژورنال ها اینو نوشته اما من در عمل دیدم که اسم اضافه کردن بد از اکسپت کردن مقاله. نمونش اتفاقی که برای خودم هم افتاد. نویسنده مسئول بعد از ارسال مقاله و فکر می کنم گرفتن اکسپن، اسم یک نفر رو اضافه کرد و حتی ترتیب اسامی رو هم تغییر داد. ولی اصلا توقع نداشته باشید به صورتمتداول اینکار رو براتون انجام بدن ولی خب تا جاییکه من می دونم نشدنی نیست.

با احترام

نقل قول نوشته اصلی توسط ttttaaaahaa نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز.یعنی قبول میکنن؟
    اگه انتشاراتش درست درمون باشه قبول میکنن احتمالا.
    حالا هیچ ضرری نداره ایمیل زدن. نهایتش میگن نه حتما باید لاتکس بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmh نمایش پست ها
    سلام. دو تا سوال دارم:

1- سوال اینجاست که خوب چرا باز همون مجله؟ اگه رشته تون طوری هست که مجلات زیادی هست که میتونین مقاله رو به اونا هم بفرستین لزومی نداره به مجله قبلی بفرستین. رد شدن مقاله یعنی (چه منطقی چه غیر منطقی) ی بار مقاله تون رو دوست نداشتن، نخواستن، خوششون نیومده یا حالا هر تعبیر دیگه. پس بهتره به جای اینکه مقاله رو ب جایی بفرستین که همین اولش ی بار برچسب رد بهش زدن به مجله دیگه بفرستین. اگه به هر دلیل مجله دیگه ای وجود نداره یا خود مجله ازتون خواسته که باز از نو سابمیت کنین اونوقت توجیه داره که ی بار دیگه اونجا رو امتحان کنین و گرنه نه
    2- آره ولی چرا؟ جسارتا منظورم شما نیستین اما معمولا این اتفاقها وقتی دیده میشه که طرف با مقاله ای حاصل دسترنج خودش بوده خواسته ی پولی هم به جیب بزنه یا خواسته مقاله ش رو با 3 نفر دیگه شیر کنه که اونها هم اسمش رو توی مقالاتشون بزنن. از قلم افتادن یکی یا نهایت دو نفر شاید اتفاق بیفته ولی 3 و تعداد بیشتر نه تنها عادی نیست، کاملا هم غیر حرفه ای هست و حتی شاید جلوتون در بیان بگن آقا چه خبره سه نفر. این اولین بار بود ی همچین سوالی دیدم، معمولا بحث کم و زیاد کردن ی نفر پیش میاد (مثل استاد مشاوری چیزی که طرف نمیدونه اسمش رو بزنه یا نه). توصیه میکنم اینکار رو (اضافه کردن 3 نفر) انجام ندین! این کار خیلی ضایع هست. بجای اینکارا، به هر قصد و نیتی، اگه احیانا خواستین تعداد زیادی اسم اضافه کنین توی همون اولین لحظه سابمیت این کار رو کنین.
    و اینکه در هر مرحله ای قبل از چاپ (خواه آنلاین یا قرار گرفتن در یک شماره خاص) میشه این کار رو کرد، هر چند دیده شده افراد بعد از قرار گرفتن روی سایت هم تغییراتی در اسامی دادن. اینهم باز چیز جالبی نیست، بهترین حالت اینه که اسامی چاپ شده همانی باشه که زمان ارسال مقاله هست

سلام به همگی بعد از پذیرش مقاله جهت چاپش باید این فرمو پرکنم ولی نمیدونم کدوم گزینه رو باید بزنم؟که دردسر نشه ممنونم اگه اطلاع دارید کمکم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)