صفحه 359 از 364 نخستنخست ... 259309349350351352353354355356357358359360361362363364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,581 تا 3,590 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط researcher89 نمایش پست ها
    سلام ب همگی..من هنوز این مشکل رو دارم..با این تفاسیر ک ب ادیتور و همینطور پشتیبانی sage پیام دادم ولی مجله نه به من جواب داد نه به sage. خود sage هم منو ب صبر دعوت میکنه و هی میگه پیگیریم. الان سوال من اینه ک من میتونم مقاله رو برای مجله ی دیگه ائی بفرستم؟ نمیدونم چرا این اتفاق باید برای من بیفته اخه
    متاسفانه این پابلیشر یکی از کند ترین و بی مسئولیت ترین هاست. من تجربه 1.5 ساله ریجکت دارم با رکورد 8 بار تماس درخلال این زمان داوری. اما خب کاری نمیشه کرد البته من چون سطح مقاله ام خوب بود و با توجه به گفته های رفقای چینی در سایتشون که روند داوری طولانی داره جای دیگر همزمان (اصول اخلاقی باید رعایت بشه ) ارسال کردم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    متاسفانه این پابلیشر یکی از کند ترین و بی مسئولیت ترین هاست. من تجربه 1.5 ساله ریجکت دارم با رکورد 8 بار تماس درخلال این زمان داوری. اما خب کاری نمیشه کرد البته من چون سطح مقاله ام خوب بود و با توجه به گفته های رفقای چینی در سایتشون که روند داوری طولانی داره جای دیگر همزمان (اصول اخلاقی باید رعایت بشه ) ارسال کردم
    دوست بزرگوار یه سوال بپرسم از خدمتتون. بنده هم با مشکل روند کند داوری بعضا مواجه میشم، که دقیقا مجبور میشم راهکار شمارو به کار ببندم، همون ارسال همزمان به مجله دیگه. درسته که از لحاظ اخلاق حرفه ای این کار مشکل داره، ولی خب با توجه به طولانی شدن روند داوری ها و ریسک ریجکتی و نداشتن عمر نوح و صبر ایوب، واقعا چاره ای نمیمونه برای آدم. حالا سوال اینه، مثلا سایمیت می کنیم به یکی از مجلات الزیور و میره گیر می کنه در فرآیند داوری، همزمان میفرستم به مجلات انتشاراتی مثل اشپرینگر، وایلی، تیلور اند فرانسیس و غیره. به نظرتون چقدر احتماش هست قضیه رو در این حالت بفهمن؟ و اگه متوجه شدند عواقبش چیه؟ مستقیم بلک لیست یا هشدار و اخطار و فلان؟

Junior Member

سلام
    زمان ارسال مقاله شما تایید می کنید برای جای دیگری ارسال نشده است.
    بنابراین اگر برخلاف این موضوع عمل کنید نشان می دهد چقدر قابل اعتماد هستید.

منم دانشجوی دکتری بودم و یکی از مقاله هام 18 ماه طول کشید تا چاپ شود (حدود یک سال تا نظر اولیه داورا بیاد ... 4 تا ریوایز) ولی چنین ریسکی نکردم به 2 دلیل: 1. استاد راهنما اجازه نمی داد 2. نمی خواستم رزومه علمی خودمو خراب کنم.

بنظرم احتمال اینکه داور مشابه برای داوری انتخاب شود وجود دارد بنابراین احتمال زیاد ژورنال متوجه خواهدشد.

پیشنهاد می کنم ژورنال خیلی مرتبط با مقاله خودتان انتخاب کنید و خودتان داورهای مرتبط به ژورنال معرفی کنید تا ادیتور بتواند بهتر کار شما جلو ببرد ...

خوشحال میشم نظر بقیه دوستان در این زمینه بخونم.

موفق باشید

مجله مرتبط است..قبلا مقاله رو برای همین ژورنال فرستادم سریع ریجکت کرد..دوباره با تغییر فرستادم..از مرحله ریجکت گذشته ولی 6 ماهه در حال انتخاب داوره..با توجه به اینکه داور پیشنهادی هم معرفی کردم..اخه قضیه اینه ک چرا جواب نمیدن..نه مجله نه انتشارات..نمیفهمم اینو واقعا

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehn نمایش پست ها
    سلام

منم دانشجوی دکتری بودم و یکی از مقاله هام 18 ماه طول کشید تا چاپ شود (حدود یک سال تا نظر اولیه داورا بیاد ... 4 تا ریوایز) ولی چنین ریسکی نکردم به 2 دلیل: 1. استاد راهنما اجازه نمی داد 2. نمی خواستم رزومه علمی خودمو خراب کنم.

بنظرم احتمال اینکه داور مشابه برای داوری انتخاب شود وجود دارد بنابراین احتمال زیاد ژورنال متوجه خواهدشد.

پیشنهاد می کنم ژورنال خیلی مرتبط با مقاله خودتان انتخاب کنید و خودتان داورهای مرتبط به ژورنال معرفی کنید تا ادیتور بتواند بهتر کار شما جلو ببرد ...

موفق باشید

مجله مرتبط است..قبلا مقاله رو برای همین ژورنال فرستادم سریع ریجکت کرد..دوباره با تغییر فرستادم..از مرحله ریجکت گذشته ولی 6 ماهه در حال انتخاب داوره..با توجه به اینکه داور پیشنهادی هم معرفی کردم..اخه قضیه اینه ک چرا جواب نمیدن..نه مجله نه انتشارات..نمیفهمم اینو واقعا

سلام و آرزوی موفقیت.از کیفیت ژورنالتون اطلاعی ندارم ولی در کل تو این بازه از سال خیلی از ادیتورا دیر جواب میدن البته در مورد ژورنالهای معروف این قضیه صدق نمیکنه.بنظرم یه ماهی حداقل صبر کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidtelecom نمایش پست ها
    سلام و آرزوی موفقیت.از کیفیت ژورنالتون اطلاعی ندارم ولی در کل تو این بازه از سال خیلی از ادیتورا دیر جواب میدن البته در مورد ژورنالهای معروف این قضیه صدق نمیکنه.بنظرم یه ماهی حداقل صبر کنید
    منم همین نظر دارم ... 10 روز گذشته همزمان با کریسمس بوده و نمیشه انتظار خاصی داشت ...

یک ماه صبر کنید، بعد ایمیل بزنید و اعلام کنید که قصد دارید مقاله پس بگیرید و بعد برای یه ژورنال جدید ارسال کنید.

موفق باشید

ببخشید..منظورتون از رعایت اصول اخلاقی چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

ببخشید..منظورتون از رعایت اصول اخلاقی چیه؟
    شما باید کاری کنید که تو دام کراس چک مجله نیفتید. ارسال مقاله همزمان به چند جا این ریسک رو داره که مجله با ابزارهایی که داره متوجه بشه و براتون دردساز بشه.
    بعد از مرور پاسخ هایی که افراد به شما دادن، من حس میکنم بهترین کار این نیست که شما مقاله رو به چند جا بفرستین بدون اینکه بفهمن، اخر سر هم هر کدوم اکسپت کرد از بقیه مجلات دیگه ویددرو کرد. نه. بهترین کار این نیست!
    بهترین کار اینکه شما قبل از اینکه مقاله رو به ی مجله ای ارسال کنی، کامل و همه جانبه بررسیش کرده باشی. شما قاعدتا باید قبل از اینکه مقاله رو به این مجله بفرستین میدونستین که این مجله کنده یا ... نه اینکه بعد از ارسالش و گذشت مدت طولانی ناراحت و شاکی باشی که عه چرا این مجله انقدر بده! مشخصه شما نمیدونستی این مجله انقدر کنده!
    من کاری به اینکه الان با این مقاله و این مجله میخواید بکنین ندارم ولی در مقالات دیگه تون در آینده همواره باید مجله ای رو انتخاب کنین که مثل کف دست میشناسینش. زمان داوری، سطج کیفی مجله، میزان سختگیریش، ایمپکتش، کیو 1 بودن و ... همه و همه رو باید کامل بدونین و با علم بر این اطلاعات مجله ای رو برای ارسال مقالتون انتخاب کنین.
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

خوب برای من یکی این سوال گنده هست که چرا مقاله ای که یکبار رد شده مجدد باید به همون مجله ارسال بشه! حتی اگه مقاله رو زیر و رو کرده باشین!
    وقتی ی مجله ی مقاله رو رد کرد دیگه اونو نباید مجدد بفرستی اونجا! نه اینکه چون ی بار رد شده باز حتما رد همیشه. نه! چه بسا بار دوم رد نشه! ولی بحث اینه که اینهمه مجله توی این دنیا هست، این نشد (حالا به هر دلیل) بریم سراغ بعدی! مجله قبلی کمه کمش ی هیستوری بدی از مقاله ریجکتی شما داره که ی مجله جدید دیگه اینو نداره. اینم ی قانون تو ذهنتون داشته باشین که هیچ وقت ی مقاله رو دوبار ی جا نفرستین! رد شد؟ اشکال نداره. بفرستینش ی جای دیگه.
    البته این مسیله رو با قضیه ربوتال لتر (rebuttal letter) اشتباه نگیرید. باهم فرق دارند. شما بعضی وقتا پیش میاد که میبینین مجله و ادیتور و داورها مقالتون رو کاملا به اشتباه رد کردن و در اونجا شما ی نامه میفرستی به مجله و بهشون توضیج میدی به این دلیل و به اون دلیل شما در رد مقاله من اشتباه کردین یا اینکه اگه هم در ی جاهای هم کامنتتاتون درست بوده باشه، حق مقاله من رد نبوده و میشد خیلی راحت رفع بشه که کردیم!! یعنی شما مجدد سابمیت نمیکنی، بلکه همون مقاله رو ریوایز میکنی و میفرستی!

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehn نمایش پست ها
    سلام

موفق باشید

همه نظرات شما درسته اما اون جا که فرمودین داور درست درمون پیشنهاد کنین ادیتور کارتون رو بهتر پیش میبره بنظرم شاید همیشه درست نباشه
    تقریبا در اکثر مواقع (با ی تقریبی میشه گفت همیشه) داورهای پیشنهادی شما انتخاب نمیشن. اینطور هم نیست که مجله یا ادیتور درمونده داور بشن. احتمال این مسیله تقریبا صفره.
    من خودم ادیتور دو مجله معتبر آی اس آی هستم. در تمام سابمیشن هایی که انجام میشه، سیستم خود مجله کلی داور پیشنهاد میده به شما که شما میتونی از بین اونها انتخاب کنی نه از لیست داورهای پیشنهادی نویسندگان. این مسیله دوتا نکته داره. یک اینکه دیگه هیچ نگرانی از این نظر وجود نداره که داور پیشنهاد شده توسط نویسنده با خود نویسنده دوست و رفیق باشه یا ی نیمچه آشنایی داشته باشه و در جریان داوریش، قصورهای نویسندگان رو نادیده بگیره. دوم اینکه اون افرادی که مثلا منه دانشجوی دکترای فلان دانشگاه ایرانی میشناسم و میدونم در اون حوزه سرشناس هستند اساسا داوری مجلات رو قبول نمیکنن چرا که اساسا وقتی برای این کارها ندارند. داوری مقالات رو اساتیدی که منه ایرانی میشناسم انجام نمیدن. چون من به عنوان استاد یا دانشجوی دکتری کسی رو میشناسم که در سطح جهانی خفنه، خوب این آدمها هم نمیان واسه داوری وقت بزارن. داوری مجلات رو اکثر دانشجوهای پست داک و دکتری ها انجام میدن که اصلا با سرچ در اینترنت و الزویر و اشپرینگر نمیشه پیداشون کرد. نتیجه ش این میشه که پیشنهاد دادن یا ندادن داور خیلی فرقی به حال نویسنده ایرانی نداره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)