صفحه 4 از 364 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

با سلام
    اگه کمی در اینترنت بگردید مطالب جالبی رو در این مورد پیدا می کنید که کاملا توضیح داده که چطور باید یک مقاله علمی را نوشت و چقدر و چگونه هر قسمت را شرح داد. بعضی ها هم از روی نوع مقاله قسمت هایی رو پیشنهاد دادن که خیلی مفیده (من دارم از این منابع استفاده میکنم). البته تو سایت برخی از ژورنال های online هم توضیحات مفیدی نوشته که بدرد بقیه رشته ها هم می خوره. مثلا به لینک زیر یه سر بزن:
    http://abacus.bates.edu/~ganderso/bi...ng/HTWtoc.html
    با اینکه رشته من عمرانه خیلی بدردم خورد. البته اگه بازم راجع به این موضوع مطلبی خواستی به من یه mail بزن یا سرچ کن How to write a scientific paper
    ویرایش توسط studentz : March 23rd, 2012 در ساعت 06:53 PM دلیل: حذف ایمیل

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

در جایی در همین فروم نوشتم که داورها بترتیب روی قسمتهای زیر تاکید می کنند:

1. Abstract
    2. Introduction
    3. Conclusion
    4. Results and Discussion
    5. و در نهایت و اگر حوصله داشتند یه نگاهی به Model می اندازند (در صورتیکه عملا سخترین قسمت کار برای شما بوده است) داوران هیچ وقت حوصله و وقت ندارند که بشینند مدل شما را دقیق بخوانند

یک داور باید و باید در قسمتهای اول تا سوم متوجه بشود که مدلها و کارهای قبل از شما چه ایراداتی و کمبودهایی داشته و شما الان می خواهیید چه چیزی را رفع کنید. این همان چیزی است که به آن Contribution گفته می شود.
    یک مقاله باید کاملا واضح باشد یعنی حتی کسی که هیچ Background ی از کار شما ندارد (ممکن است این شخص همان داور باشد )، با خواندن مقاله 70 درصد کار شما را درک کند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

I should you should ask your colleagues about the journals which respond in a proper time. One of the journals in our major had 2 months! delay in giving the ID number to a manuscript.

پیش فرض Manuscript Status

Status مقاله من اول بصورت Submitted بعد از یک روز بصورت With editor، بعد از دو روز بصورت Technical Check in Progress و حدود یک ماهه که مجددا بصورت With editor هست. یعنی این ediotor داره چیکارش می کنه؟

از این جهت می پرسم که معمولا ترتیب Status بصورت زیر است:

1. Submitted
    2. Under review
    3. Revision needed or Rejected or accepted

پیش فرض پاسخ : Manuscript Status

سردبیر داره بررسی میکنه که آیا مطابق استانداردهای مجله است که برای داور بفرسته یا نه.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

من با این گفته شما موافق نیستم.

این کار را اولا در مرحله Technical Check in Progress یا بار اولی که With editor بود، انجام می دهد. دوما دیگه 1 ماه که نباید طول بکشه!!

در قسمت technical check in proress فقط رعایت قواعد اولیه دستوری و نوشتن مراجع و ترتیب شکل و مراجع را بررسی میکنند. بعد ار این مرحله سر دبیر بررسی میکنه که آیا موضوع با موضوعات مورد بحث مجله میخواند یا نه (شاید هم کمی نظرات خودش را بدهد اما به صورت جدی داوری نمیکند).

من مقاله ای داشتم که در مرحله Technical.. برگشت خورد و به من گفتند در مجله باید ابتدا جدول و بعد شکلها را بگذارید. اما بعد از مدتی سردبیر آن را به داوری فرستاد. اگر خیلی نگرانید شاید بد نباشد یک email بزنید و ازشان سوال کنید.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

اگر خیلی نگرانید شاید بد نباشد یک email بزنید و ازشان سوال کنید.
    دیروز ایمیل زدم و امروز جوابم را اینطوری داد:

Dear .....

Thank you for your message. I took my summer vacation from 10 July to 10 August.
    I appologise for the delay, but as it happened you were not very fortunate with your submision date...
    I'll try to speed up the review process as much as possible, but as you may guess, this mainly depends on reviewers being prompt.

Sincerely yours,

خدایی اینها چقدر خوشند!!!!

دوست عزیز به نظر من به همه چیز با دید ممثبت نگاه کنید. ممکن است به داوری بفرستد که خیلی زود جواب بده و این خیلی بهتر از داوری باشسد که یک ماه پیش مقاله را میگرفت و 6 ماه طول میداد. شاید هم اصلا خوددش داور بشود.

به هر حال امیدوارم شما هرچه زودتر نتیجه بگیرید.

البته در جواب ایمیلش، 7 نفر داور را معرفی کردم که این 7 نفر استادهای دانشگاهای آمریکا هستند و کاملا با approach مقاله من آشنا هستند. همگی آنها در آن ژورنال مقاله دارند. امیدوارم که سریع جواب بگیرم. در این مقاله تنها به اسم من است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)