صفحه 52 از 364 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

نقل قول نوشته اصلی توسط NT2013 نمایش پست ها
    سلام،
    من یک مقالرو سال گذشته به یکی از ژورنال های Elsevier سامبیت کردم و پس از یک مدت طولانی جوابش آمد که نیاز به ریواز دارد. البته مواردی که نیاز به اصلاح داشتند، چندان سخت و پیچیده نبودند.
    من هم اصلاح کردم و دوباره سابمیت کردم. الان بیش از سه هفته که نسخه اصلاح شده را فرستادم ولی هنوز جواب نیومده. من تجربه های دیگه هم داشتم که در طی چند روز و حتی یک روزه هم جواب دادند.
    الان نگرانم. نظر شما چیه؟
    مرسی.
    سه هفته که چیزی نیست. باید صبر داشته باشی.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط eden نمایش پست ها
    مقاله بعد اینکه با کامنت ریویور ها ریجکت شه و شما اشکالاتو برطرف کنی و دوباره بفرستی همونجا و اون مقاله به ریویور های قبلی اسایین میشه یه میدن به آدمای دیگه ای؟ اگه مورد اول باشه، دفعه ی دوم اکسپت میشه حتما یا امکان داره زوایای جدیدی از مقاله دربیارن بازم ریجکت و روز از نو...
    سلام
    حتما نه! خود مجلات هم صراحتا ميگن كه تضميني نيست اگه اشكالات داورها را برطرف كردي دوباره سابميت كني به همان افراد بفرستيم كه مثلا اكسپت شه (به عنوان New submission تلقي ميشه).
    فقط در حد احتماله كه بفرستن. البته برخي از مجلات اصلا مقاله را ديگه نميپزن كه حالا به كي بخوان بفرستن يا نه چون تزشون اينه كه مقاله ريجكتي اگه هم ايرادگيري بشه باز قابل قبول نيست
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Member eden آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD , EE

اینکه میفرمایین نیو سابمیشن میشرو شک دارم. چون دیدم مقاله ها میپرسن که این مقاله قبلا فرستاده شده بوده یا نه و اگه بوده شماره ی سابمیشن و توضیحات ریویوور نیازه. درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    سلام
    حتما نه! خود مجلات هم صراحتا ميگن كه تضميني نيست اگه اشكالات داورها را برطرف كردي دوباره سابميت كني به همان افراد بفرستيم كه مثلا اكسپت شه (به عنوان New submission تلقي ميشه).
    فقط در حد احتماله كه بفرستن. البته برخي از مجلات اصلا مقاله را ديگه نميپزن كه حالا به كي بخوان بفرستن يا نه چون تزشون اينه كه مقاله ريجكتي اگه هم ايرادگيري بشه باز قابل قبول نيست

نقل قول نوشته اصلی توسط eden نمایش پست ها
    اینکه میفرمایین نیو سابمیشن میشرو شک دارم. چون دیدم مقاله ها میپرسن که این مقاله قبلا فرستاده شده بوده یا نه و اگه بوده شماره ی سابمیشن و توضیحات ریویوور نیازه. درسته؟
    بله همه چي ممكنه
    هر مجله قلق خودش را داره. يكي ميبيني مقاله اي كه اصلاح ماينور رو انجام ميدي ميفرستي اين سري ميشه ميجور يا كلا ريجكت ميشه (تجربه خودم)، يكي ي جور ديگه و و و و ....
    عرض من كلي بود
    اطلاع داريد كه اساسا اگه مقاله اي بي نقص باشه يك ضرب پذيرفته ميشه، اگه نقص داشته باشه ميره براي ريوايز، يعني مجله فكر ميكنه كه مقاله ميتونه اصلاح بشه و دوباره مورد داوري قرار بگيره.
    اما اگه مجله كاري را ريجكت كرد يعني ديگه فكرش اينه كه ديگه جايي براي اصلاح نيست (چه اصلاح از نوع ماينور چه ميجور). بنابراين اگه مقاله، قابل داوريِ مجدد باشه ديگه مجله ريجكتش نميكنه.
    اما خوب بعضي ها مثل من مياد مقاله ريجكتي را ميفرسته به همان مجله، اما بنا به گقته اديتور، مقاله من دوباره رفت براي داوري، نه از من كد مقاله قبلي را خواستن نه چيز ديگه، نظرات داوراي جديد هم فرق ميكرد، كاملا كاملا مقالم مقاله جديد تلقي شده بود
    چيزي كه بالا گفتم كليت قضيه س! قبول ميكنم كه ممكنه يك مجله بياد كاري كه شما گفتي را انجام بده چون در هنگام سايميت مقاله اي ديدم كه گفته بود آيا مقاله شما قبل براي چاپ در اين ژورنال تحت بررسي قرار گرفته شده يا نه كه من گفتم نه، ولي شك نكن كه فرستادنش به داوران قديمي چيز تضمين شده نيست.
    در برخي از موارد نادر هم ديدم (براي خودم تجربه شده) كه مجله ريجكت كرد اما در متنش نوشته بود كه ريجكت اما توصيه ميكنيم اصلاح كني دوباره بفرستي
    كلا قانون خاصي نداره

Senior Member Simplex آواتار ها

سلام
    آقا این درسته. من تو جوابم اصلا حواسم به ریجکت شدن مقاله نبود. نمی دونم همینجوری فکر کردم سوال درباره ریوایز خواستنه
    کلام شما متینه.
    مقاله های ریجکتی، دیگه پروسه بررسی شون تموم شده. هر ورژن جدیدی می شه یک سابمیشن جدید و روز از نو روزی از نو.
    ویرایش توسط shasa : October 29th, 2013 در ساعت 01:41 PM

Junior Member

سلام و خسته نباشید

جواب مقاله الزویر من اومده خیلی برایم سوال شده. این متن رو نوشتن:
    The reviewers have commented on your above paper. They indicated that it is not acceptable for publication in its present form.

However, if you feel that you can suitably address the reviewers' comments (included below), I invite you to revise and resubmit your manuscript.

Please carefully address the issues raised in the comments.

گفته مقاله شما در این فرم قابل قبول نیست منظورشو نمی فهمم. بعد گفته ولی حالا اگه می خواید می تونید به نظر داورها جواب بدید. فقط نظر یه دارو رو نوشته که این چند تا سوال پرسیده اما اولش گفته :
    The manuscript is significant regarding to the engineering application for wastewater treatment and is worth of publication in Journal of Saudi Chemical Society. A minor revision is suggested for improving this manuscript before publication.

بنظرتون ارزش جواب دادن به سوالات رو داره؟ برایم جالبه این داروه تعریف کرده و سوال پرسیده اما ادیتور گفته داورها گفتن در این فرم قابل قبول نیست. منظور از فرم چیه؟

اگه مینور ریویژن باشه که خیلی خوبه کامنت ها رو انجام بدید احتمال قوی اکسپت میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط arsniyas نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید

جواب مقاله الزویر من اومده خیلی برایم سوال شده. این متن رو نوشتن:
    The reviewers have commented on your above paper. They indicated that it is not acceptable for publication in its present form.

However, if you feel that you can suitably address the reviewers' comments (included below), I invite you to revise and resubmit your manuscript.

Please carefully address the issues raised in the comments.

گفته مقاله شما در این فرم قابل قبول نیست منظورشو نمی فهمم. بعد گفته ولی حالا اگه می خواید می تونید به نظر داورها جواب بدید. فقط نظر یه دارو رو نوشته که این چند تا سوال پرسیده اما اولش گفته :
    The manuscript is significant regarding to the engineering application for wastewater treatment and is worth of publication in Journal of Saudi Chemical Society. A minor revision is suggested for improving this manuscript before publication.

بنظرتون ارزش جواب دادن به سوالات رو داره؟ برایم جالبه این داروه تعریف کرده و سوال پرسیده اما ادیتور گفته داورها گفتن در این فرم قابل قبول نیست. منظور از فرم چیه؟
    سلام
    بجز نظرات داورها بقيه چيزها حالت تمپليت داره تقريبا
    حتي ي نظر هم باشه همين نامه نوشته ميشه
    شما فقط نظرات داور را به نحو احسن و در اسرع وقت انجام بديد
    شاد باشيد

Junior Member

سلام
    بجز نظرات داورها بقيه چيزها حالت تمپليت داره تقريبا
    حتي ي نظر هم باشه همين نامه نوشته ميشه
    شما فقط نظرات داور را به نحو احسن و در اسرع وقت انجام بديد
    شاد باشيد
    سلم دوباره
    پس به معنی ریجکت نیست درسته؟ امیدواز باشم؟
    یه مشکل دیگه اینکه بهم زمان نداده تا کی جواب بدهم مجله اسپرینگر مهلت یکماهه داده بود اما این هیچی درباره زمان جوابدهی نگفته

نقل قول نوشته اصلی توسط arsniyas نمایش پست ها
    سلم دوباره پس به معنی ریجکت نیست درسته؟ امیدواز باشم؟ یه مشکل دیگه اینکه بهم زمان نداده تا کی جواب بدهم مجله اسپرینگر مهلت یکماهه داده بود اما این هیچی درباره زمان جوابدهی نگفته
    زياد هم اميد داشته باشه مقالت به اصلاح ماينور داره عيب نداره. شما هر وقت ميشه بفرستي. اما زودتر بهتر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)