صفحه 55 از 364 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    \شما چنین چیزی توی مقاله ات نداری که به کسی برخورده باشه؟
    به متد یه شخص خاص که نه، ولی به کلیت یک روشی که همه استفاده میکنن چرا. اصلن این یکی از نواوری های کاره که استادم هم اضافه کرده بود، منطقش هم کاملن واضح بود.و البته خوب این یک بخش مقاله هست و تا الان فقط یک نفر ایراد گرفته بود که چرا که این رو با روش‌های مرسوم مقایسه نکردید(که کرده بودیم، فکر کنم نصف صفحه در این مورد بحث تو discussion بود) و این طرف همونی بود که گفته بود چرا ننوشتید از چه رابطه‌ای برای خواص مواد استفاده کردید!
    این کار نتایج کارشون رو زیر سوال نمیبره، بلکه روش رو استاندارد میکنه که اگر دو نفر همون کار رو کردن به یک نتیجه برسن.
    از ایده‌هایی که دادید بسیار ممنونم،
    راستش قبلن برای یکی از دوستان که از ایران رفته بود فرستادم و تقریبن شاخ در اورده بود که این چاپ نشده و کار خودش به سرعت چاپ شده بود (توی یه ژورنال).
    نمیدونم شاید یک ایراد همین باشه!
    iBT complete Speaking&Writing ideas
    http://www.applyabroad.org/forum/att...4&d=1349378128

Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics (PhD) - University of Windsor

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    شما در ي برگه مجزا كامنتهاي داورهاي را كپي كن و زير هر كامنتي هم نظر خودت را بگو؛ اگه نظر داور را قبول نداري كه بايد دليل بياري. اگه نظرش را قبول داري بايد بگي كجا و چطوري نظرش را لحاظ كردي. معمولا تغييرات را با فونت Bold يا استفاده از رنگ فونت ديگه اي براي اون قسمت كه تغيير داده شده ميشه به داور فهموند. مثلا زير هر كامنت بگيد كه فلان صفحه، تغييرات با رنگ قرمز مشخص شده. شخص هم سريع ميتونه بره چك كنه و بفهمه چيكار كردي. استفاده از بالن و ... مرسوم نيست
    یه نظر من ادیتور از دوستمان یک نسخه از مقاله رو که اپدیت کرده شده و هیچ علامتی توش نیست رو می خواهد. من معمولا 3 تا فایل ارسال می کنم.
    1. پاسخ به نظر داوران (یک فایل پی دی اف مجزا)
    2.مقاله ی آپدیت شده و علامت گذاری شده
    3. مقاله ی آپدیت شده بدون علامت گذاری

نقل قول نوشته اصلی توسط farsam1984 نمایش پست ها
    یه نظر من ادیتور از دوستمان یک نسخه از مقاله رو که اپدیت کرده شده و هیچ علامتی توش نیست رو می خواهد. من معمولا 3 تا فایل ارسال می کنم.
    1. پاسخ به نظر داوران (یک فایل پی دی اف مجزا)
    2.مقاله ی آپدیت شده و علامت گذاری شده
    3. مقاله ی آپدیت شده بدون علامت گذاری
    ممنون از دوستان بابت پاسخ. البته تو قسمت آپدیت فقط میشد یه فایل برای مقاله آپدیت کرد ضمنا ادیتور از من نخواست که چند نسخه ارسال کنم من هم متن بدون علامت گذاری رو آپ کردم و در فایل پاسخ به داوران تغییرات رو با آدرس صفحه و خط ارسال کردم
    حالا جالبه که مقالم وضعیتش شده Editor invited
    ظاهرا ادیتوره شک داره نظر یه ادیتور دیگه رو خواسته البته قبل از این که جواب من رو به داور ارسال کنه (دو تا از داورا اکی داده بودن و فقط یکیشون ایراد گرفته بود). حالا نمی دونم این وضعیت خوبه یا بد؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    soroush88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط HAMED.B نمایش پست ها
    ممنون از دوستان بابت پاسخ. البته تو قسمت آپدیت فقط میشد یه فایل برای مقاله آپدیت کرد ضمنا ادیتور از من نخواست که چند نسخه ارسال کنم من هم متن بدون علامت گذاری رو آپ کردم و در فایل پاسخ به داوران تغییرات رو با آدرس صفحه و خط ارسال کردم
    حالا جالبه که مقالم وضعیتش شده Editor invited
    ظاهرا ادیتوره شک داره نظر یه ادیتور دیگه رو خواسته البته قبل از این که جواب من رو به داور ارسال کنه (دو تا از داورا اکی داده بودن و فقط یکیشون ایراد گرفته بود). حالا نمی دونم این وضعیت خوبه یا بد؟
    در خیلی از ژورنال ها واژه editor invited به معنی دعوت ادیتور جدید نیست و میتونه به معنی ارسال ریوایز برای ادیتور باشه. بعد ادیتور بسته به نظر خودش و حجم و موارد خواسته شده در ریوایز و تخصص خودش تصمیم میگیره که ریوایز رو برای داور ارسال کنه یا خودش در مورد مقاله تصمیم بگیره. گاهی حتی ادیتور احساس میکنه یک داور بی طرف نیست و ممکنه مقاله ریوایز شده رو برای داور جدیدی بفرسته. به هر صورت جواب ریوایز معمولا 1 ماه بعد از ارسال میاد.
    نگرانی یک اتلاف وقت تمام عیار است. چون چیزی را تغییر نمی دهد. تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند.

پیش فرض پاسخ : مدت زمان معمول پذیرش یک مقاله isi

با سلام
    کسی تجربه چاپ مقاله در این ژورنال ها رو داشته؟ اگه آره، هر کدوم چقدر زمان میبره تا جواب بدن؟
    Japanese Psychological Research if:0.37

Asian Journal of Social Psychology if:0.54

South African Journal of Psychology if:.41

دو مجله اول مربوط به دیتابیس وایلی هستند و مجله سوم مربوط به سیج. اگه به طور حدودی هم در مورد این دیتا بیس ها اطلاعات دارید ممنون میشم کمکم کنید. یه سوال دیگه اینکه اگه میل بزنم سوال کنم که چقدر زمان میبره تا جواب بدنٰ به جایی میرسم؟ یا اگه تو کاور لتر عنوان کنم که در صورت امکان زودتر مقاله منو بررسی کنن اثری داره؟ در حقیقت اگه تا 8بهمن اکسپت مقالم نیاد 6واحد پایان نامم 18 رد میشه و شاگرد اولی رو از دست میدم. اگه راهکاری دارید کمکم کنید. با تشکر.

Junior Member

با سلام

حدود دو هفته قبل مقاله ای رو به ژورنالی ارسال کردم و حالا که وضعیت اون رو چک می کنم با جمله زیر روبرو میشم:
    Marked file is uploaded
    دقیقا 10 روزه که در وضعیت فوق قرار داره. اصلا منظورشون چیه؟

با تشکر از شما.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط NT2013 نمایش پست ها
    با سلام

حدود دو هفته قبل مقاله ای رو به ژورنالی ارسال کردم و حالا که وضعیت اون رو چک می کنم با جمله زیر روبرو میشم:
    Marked file is uploaded
    دقیقا 10 روزه که در وضعیت فوق قرار داره. اصلا منظورشون چیه؟

با تشکر از شما.
    سلام
    هر وقت شما مقاله اي را براي مجله ميفرستيد در انتهاي كار كه مطالب و به عبارتي فايل ها را آپلود ميكنيد ميبينيد كه ي تعداد از آن فايل ها اجباري هست. يعني بايد اين فايل آپلود بشه. مثلا در تمام مجلات فايل manuscript يا main text بايد آپلود بشه. اين فايل هاي اجباري با يك ستاره اي چيزي مشخصه روشون كه نويسنده بفهمه كه بايد اين فايل ها را آپلود كنه. Submission خودتون را چك كنيد، فك كنم يكي از اين فايل ها جا افتاده. فايلهايي مثل Figures، ،Tables اجباري نيستند چون مقاله اي ممكنه باشه كه جدول يا عكس يا هر 2 را نداشته باشه. اما فايل هايي چون Research Highlights و Manuscript عموما بايد آپلود بشه
    در پناه راستي
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    سلام
    هر وقت شما مقاله اي را براي مجله ميفرستيد در انتهاي كار كه مطالب و به عبارتي فايل ها را آپلود ميكنيد ميبينيد كه ي تعداد از آن فايل ها اجباري هست. يعني بايد اين فايل آپلود بشه. مثلا در تمام مجلات فايل manuscript يا main text بايد آپلود بشه. اين فايل هاي اجباري با يك ستاره اي چيزي مشخصه روشون كه نويسنده بفهمه كه بايد اين فايل ها را آپلود كنه. Submission خودتون را چك كنيد، فك كنم يكي از اين فايل ها جا افتاده. فايلهايي مثل Figures، ،Tables اجباري نيستند چون مقاله اي ممكنه باشه كه جدول يا عكس يا هر 2 را نداشته باشه. اما فايل هايي چون Research Highlights و Manuscript عموما بايد آپلود بشه
    در پناه راستي

دوباره سلام،
    فکر نمی کنم مربوط به فایل های لازمه باشه آخه از مرحله Preliminary Check رد شده و 10 روزه که با پیغام ذکر شده ربرو میشم.
    ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط NT2013 نمایش پست ها
    دوباره سلام،
    فکر نمی کنم مربوط به فایل های لازمه باشه آخه از مرحله Preliminary Check رد شده و 10 روزه که با پیغام ذکر شده ربرو میشم.
    آخه خودشون گفتن كه فايل هاي مشخص شده آپلود نشده
    در نهايت ميتونيد به مجله ايميل بزنيد بپرسيد مشكل چيه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

با سلام

من یک هفته پیش واسه یک مجله ای اس ای مقاله فرستادم
    تا امروز وضعیت مقاله مرتبا اینطور بوده:
    1- reviewer selection