صفحه 8 از 364 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

با عرض سلام بنده چهار ماه پیش یک مقاله برای یک ژورنال ELSEVIER فرستادم،الان 40 روزه که مقاله حالت the required reviews completed را داراست. این خوبه یا بد؟نمی دونم چه اتفاقی افتاده که این همه مدت جواب ندادن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hfarhadi نمایش پست ها
    با عرض سلام بنده چهار ماه پیش یک مقاله برای یک ژورنال ELSEVIER فرستادم،الان 40 روزه که مقاله حالت the required reviews completed را داراست. این خوبه یا بد؟نمی دونم چه اتفاقی افتاده که این همه مدت جواب ندادن
    این استتوس نشون میده که اونا از شما رویژن خواستن و شما هم رویژن رو انجام دادین و براشون فرستادین و اونا هم دریافت کردن. بطور کلی خیلی خوبه. راستش منم الان 3 هفته هست که توی همین استتوس قرار دارم و ظاهرا کار خاصی نمیتونیم بکنیم. نمیدونم خوبه که یه ایمیل بهشون بزنیم و پیگیری کنیم؟

دوستان نظری ندارن؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدت زمان معمول پذیرش یک مقاله isi

سلام
    بستگی به ژورنال و کیفیت مقاله شما داره
    مثلا شاید در ژورنال های معتبر با Impact Factor بالا به طور کلی زمان کمتری نیاز باشه حتی در مواردی کسی که مقاله فوق العاده ای ارائه کنه این زمان حدود 1 ماه بشه
    اما در حالت کلی استاد شما درست فرموده. تازه ژورنال های معتبر به این سادگی پذیرش نمی دن باید حتما موضوع جدید باشه اگه عجله داری باید تو ژورنال هایی با Impact factor=1-2 تلاش کنی
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط chapdast نمایش پست ها
    این استتوس نشون میده که اونا از شما رویژن خواستن و شما هم رویژن رو انجام دادین و براشون فرستادین و اونا هم دریافت کردن. بطور کلی خیلی خوبه. راستش منم الان 3 هفته هست که توی همین استتوس قرار دارم و ظاهرا کار خاصی نمیتونیم بکنیم. نمیدونم خوبه که یه ایمیل بهشون بزنیم و پیگیری کنیم؟

دوستان نظری ندارن؟
    Sorry , your comment is wrong! This status means that editor received the reports from reviewers and He/she sends the final decision to the authors soon !
    Note: If the status of required reviews completed takes more than 1--2 weeks, usually your paper is rejected!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    Sorry , your comment is wrong! This status means that editor received the reports from reviewers and He/she sends the final decision to the authors soon !
    Note: If the status of required reviews completed takes more than 1--2 weeks, usually your paper is rejected!
    مرسی از کامنت شما، ولی من شک دارم هنوز که اینجوری باشه که شما میگید... البته یه احتمال وجود داره و اون اینکه روال کار از یه جورنال به جورنال دیگه فرق کنه!

دلیل: من 2 بار دیگه قبلا همین مقالمو به همین جورنال فرستاده بودم و هر دو دفعه بدون اینکه به این استتوس برسه یکراست Decision رو اعلام میکردند که ریجکت شده ولی توی Reviewer's Comment مینوشتن که اگه این کارها رو انجام بدی میتونی دوباره resubmit کنی. این دفعه آخری Reviewer از کارم تعریف کرده بود و فقط خواسته بود که چند تا کامنت جزئی در مورد یکسری مسائل عملی بدم که زیادم ربطی به کار من نداشت. من اینکارو کردم و رویژن رو فرستادم و 2 هفته بعدش استتوس به the required reviews completed تبدیل شد.

اگه حرف شما درست باشه، چه دلیلی داره که سریعا ریجکت مقاله رو به نویسنده نگن و مثلا 40 روز طولش بدن؟

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

مرسی از کامنت شما، ولی من شک دارم هنوز که اینجوری باشه که شما میگید... البته یه احتمال وجود داره و اون اینکه روال کار از یه جورنال به جورنال دیگه فرق کنه!

دلیل: من 2 بار دیگه قبلا همین مقالمو به همین جورنال فرستاده بودم و هر دو دفعه بدون اینکه به این استتوس برسه یکراست Decision رو اعلام میکردند که ریجکت شده ولی توی Reviewer's Comment مینوشتن که اگه این کارها رو انجام بدی میتونی دوباره resubmit کنی. این دفعه آخری Reviewer از کارم تعریف کرده بود و فقط خواسته بود که چند تا کامنت جزئی در مورد یکسری مسائل عملی بدم که زیادم ربطی به کار من نداشت. من اینکارو کردم و رویژن رو فرستادم و 2 هفته بعدش استتوس به the required reviews completed تبدیل شد.

اگه حرف شما درست باشه، چه دلیلی داره که سریعا ریجکت مقاله رو به نویسنده نگن و مثلا 40 روز طولش بدن؟
    درود
    بعد از ریوایز ، پاسخی که دریافت می کنید وابسته به این هست که شما چقدر از خواسته های reviewer رو پوشش داده باشید. تصمیم گیرنده اصلی ادیتور هست ولی به طور معمول تصمیم ادیتور منوط به نظر داورهاست. مگر اینکه نظرات داورها متناقض و یا متضاد با یکدیگر باشند که در چنین شرایطی خب بالطبع ادیتور با یک ارزیابی کلی نتیجه رو اعلام می کنه.
    در اکثر موارد بعد از اعلام چنین پاسخی، نظر بر پذیرش مقاله هست. بویژه که کار شما مینور ریویژن خورده. بسته به اعتبار ژورنالها فرآیند ارزیابی مقالات پروسه طولانی رو دربرمی گیره که این پروسه بعد از دریافت فرم ریوایز شده مقاله شما هم ممکنه طولانی بشه. من تجربه این رو دارم که مقاله ای بعد از 12 ماه اکسپت شده باشه و یک دوره 4 ماهه ریوایز بخوره ولی خب بعد از اون اکسپت شد. بهتره یک بار ( و نه بیشتر) ایمیل زده بشه و وضعیت فعلی ارزیابی مقاله پرسیده بشه. احتمال اینکه رد بشه وجود داره ولی اونقدر زیاد نیست که به خودتون هراس راه بدید. به احتمال زیاد یا اکسپت می شه یا یک بار دیگه ریوایز می خوره.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Thank you for your kind issues! but i am sure! The required reviews completed does not have any relation to the revision! As i told you, it means that editor received the reports from reviewers and he sends the final decision as revision, acceptance or reject to the authors soon!
    I did not say that it is rejected definitely! The reason is so simple! In some journals, editors receive 50 articles per day so at first they prefer to handle and send comments to the accepted or under revision articles! Then they go into the rejected articles! so it takes time more than normal! but of course it is not an exact theory!

Member
    رشته و دانشگاه
    Web Science, USF

پیش فرض پاسخ : مدت زمان معمول پذیرش یک مقاله isi

ممنون
    تا اونجا که من از پاسخ شما فهمیدم هرچه impact factor کمتر باشه زمان انتظار بیشتره .
    با این حساب فکر می کنید برای ژورنال های با ایمپکت فکتور 1-2 چه قدر طول بکشه؟
    من فقط میخوام یک برآورد زمانی داشته باشم تا بتونم برنامه ریزی کنم .

My comments were general issues and not related to your case!
    Your paper is accepted and accept my greeting in advance!

Junior Member

آخه من فکر نمی کنم یه ایمیل reject فرستادن 40 روز طول بکشه،تازه دفعه قبل که reject کرد سریعتر بود(در حد یک هفته) اصلا هم تو حالت the required reviews completed قرار نگرفت. تازه من تو کارای قبلیم reject زیاد داشتم هیچکدوم اینجوری نبوندن حتی accept ها هم اینجوری نمی شد.
    من شنیدم در این مواقع editor داره خودش مقاله رو می خونه.نمیدونم درسته یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)