صفحه 83 از 364 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293133183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

نکته‌ای که دوستان اشاره کردن در بعضی‌ حالت صحت داره، حالا می‌تونه دلیلش برگرده به سابمیت بسیار زیاد مقالات بی‌ کیفیت از ایران که باعث بدبینی داورها و ادیتورها شده و یا شاید مسائل دیگر. اما مسئله‌ای که خودم از نزدیک درگیر هستم در مجلاتی که مسئولیت دارم اینه که ادیتور با سختی زیاد می‌تونه داور پیدا کنه برای مقالات ایرانی‌‌ها و شاید بخاطر همین موضوع ترجیح میدن اصلا مقاله را وارد پروسه داوری نکنن. در بعضی‌ موقع شاهد این بودم ادیتور از ۲۰ داور دعوت کرد برای داوری و همگی‌ درخواست ادیتور را رد کردن.

Junior Member mazahery آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی)

دوستانی که برای اشپرینگر مقاله ارسال کرده اند، تا حالا با Major Revision مواجه شدن؟
    من این پیام رو دریافت کردم، به نظرتون ارزش داره وقت بذارم؟
    چون خیلی سئوالات کلی پرسیدن !!!

I have enclosed the evaluation(s) of your manuscript. The reviewer(s) have found
    some serious deficiencies with the paper and the Associate Editor has recommended
    that your manuscript be reconsidered after major revisions. I concur with the
    recommendation and your paper is not acceptable for publication in Experimental
    Mechanics in its present form.

The reviewer(s) have provided a detailed description of what they perceive as
    problems with the manuscript and I encourage you to use this opportunity to improve
    the paper for further evaluation. If you do choose to revise it, please respond to
    each of the reviewer's comments in writing, and highlight, preferably in yellow, any
    changes made within the manuscript. Please do not submit your revision with Track
    Changes to show your edits. The production team cannot use a file with Track Changes
    turned on.

نقل قول نوشته اصلی توسط mazahery نمایش پست ها
    دوستانی که برای اشپرینگر مقاله ارسال کرده اند، تا حالا با Major Revision مواجه شدن؟
    من این پیام رو دریافت کردم، به نظرتون ارزش داره وقت بذارم؟
    چون خیلی سئوالات کلی پرسیدن !!!

I have enclosed the evaluation(s) of your manuscript. The reviewer(s) have found
    some serious deficiencies with the paper and the Associate Editor has recommended
    that your manuscript be reconsidered after major revisions. I concur with the
    recommendation and your paper is not acceptable for publication in Experimental
    Mechanics in its present form.

The reviewer(s) have provided a detailed description of what they perceive as
    problems with the manuscript and I encourage you to use this opportunity to improve
    the paper for further evaluation. If you do choose to revise it, please respond to
    each of the reviewer's comments in writing, and highlight, preferably in yellow, any
    changes made within the manuscript. Please do not submit your revision with Track
    Changes to show your edits. The production team cannot use a file with Track Changes
    turned on.
    معلومه که ارزش داره وقت بذاری عزیز. یه مقدار لحنش تنده یعنی احتمالا مقالت خیلی وضعیتش عالی نیست اما اگه خوب و باهوش ریوایز کنی اکسپت رو به زودی می گیری. سعی کن در جوابشون اصلا صحبت تحریک آمیز انجام ندی و تا می تونی مخالفشون صحبت نکنی و گفته هاشون رو عمل کنی مگر اینکه واقعا مجبور بشی! در کل سعی کن یکی دو هفته بشینی خوب روش کار کنی. سعی نکن دو روزه بخوای بدیش

Junior Member mazahery آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی)

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranNZ نمایش پست ها
    معلومه که ارزش داره وقت بذاری عزیز. یه مقدار لحنش تنده یعنی احتمالا مقالت خیلی وضعیتش عالی نیست اما اگه خوب و باهوش ریوایز کنی اکسپت رو به زودی می گیری. سعی کن در جوابشون اصلا صحبت تحریک آمیز انجام ندی و تا می تونی مخالفشون صحبت نکنی و گفته هاشون رو عمل کنی مگر اینکه واقعا مجبور بشی! در کل سعی کن یکی دو هفته بشینی خوب روش کار کنی. سعی نکن دو روزه بخوای بدیش
    متاسفانه سئوالاتی که در major revision پرسیدن، تقریبا ربطی به حوزه کاری من نداره.
    و تو مقالات مشابهی که در همین حوزه کاری من دیدم چاپ شده هم کسی بهش اشاره نکرده.

مثلا من درباره الاستیسیته یک بررسی انجام دادم چندتا سئوال کلی پرسیده که داستان پلاستیسیته چی میشه !!!!!
    احتمالا باید یک فرد آگاهی تو این زمینه بیابم چون برای خودم واقعا مشکله جواب دادن به سئوالات اونها.
    استادهامون هم که کلا .....

Junior Member

سلام دوستان .من دانشجوی کارشناسی هستم و تازه یه مقاله در مورد traffic safety نوشتیم . فرستادیمش برای
    Transportation Research Part F: Traffic Psychology and Behaviour که واسه الزویره.
    ادیتورش یه روز بعد اینو زد :
    Dear Mr. ********,

I have read your work. I need to inform you that TRF: Traffic Psychology and Behaviour welcomes well-written review papers. However, the letters and similar pieces are not in the scope of TRF:Traffic Psychology and Behaviour. Therefore I must reject it.

Thank you for giving us the opportunity to consider your work.

Yours sincerely,

Türker Özkan, PhD

Co-Editor

Transportation Research Part F: Traffic Psychology and Behaviour

از اونجایی که در این زمینه ها تجربه ندارم برام سوال شده که این یارو الان گفته مقالتون چیز سطح پایینیه یا به موضوع ژورنال ما مربوط نمیشه؟؟؟ اصلا مگه ادیتور میتونه در مورد سطح علمی مقاله قضاوت کنه؟ داور چیکارست پس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sabaoth نمایش پست ها
    سلام دوستان .من دانشجوی کارشناسی هستم و تازه یه مقاله در مورد traffic safety نوشتیم . فرستادیمش برای
    Transportation Research Part F: Traffic Psychology and Behaviour که واسه الزویره.
    ادیتورش یه روز بعد اینو زد :
    Dear Mr. ********,

I have read your work. I need to inform you that TRF: Traffic Psychology and Behaviour welcomes well-written review papers. However, the letters and similar pieces are not in the scope of TRF:Traffic Psychology and Behaviour. Therefore I must reject it.

Thank you for giving us the opportunity to consider your work.

Yours sincerely,

Türker Özkan, PhD

Co-Editor

Transportation Research Part F: Traffic Psychology and Behaviour

از اونجایی که در این زمینه ها تجربه ندارم برام سوال شده که این یارو الان گفته مقالتون چیز سطح پایینیه یا به موضوع ژورنال ما مربوط نمیشه؟؟؟ اصلا مگه ادیتور میتونه در مورد سطح علمی مقاله قضاوت کنه؟ داور چیکارست پس؟
    ایشون داره به شما می گه که مقالتون تعداد صفحات کمی داره و در قالب letter دسته بندی می شه و از اونجا که اینها مقاله لتر قبول نمی کنن. کارتون وارد پروسه داوری نشده. ادیتور هم همه کارست اول نگاه می کنه ببینه اصلا کارتون در سطحی هست(اهدافش با ژورنال یکی هست و فرم درسته و غیره) وارد پروسه بشه یا نه اگه آره وارد داوری می شه بعد صحبتهای داورها رو نگاه می کنه تصمیم می گیره اگه ریجکت نکرد ریوایز می کنه تا اجازه حرف زدن داشته باشی و آخر هم جواب همه رو باز می خونه و باز تصمیم می گیره دوباره ریوایز کنه یا اکسپت کنه! کلا همه کاره ایشون هست!

سلام دوستان
    من یه مقاله فرستادم به یه ژورنال کاملا تخصصی computers and structures که به نظر منظم میرسید. میانگین زمان داوریش 2 ماه بود. الان مقاله ما 2 ماهه که with editor !!! آخه یعنی چی مگه ما وقتمونو از سر را پیدا کردیم. بدبختیما. حالا این نامرو نوشتم withdraw کنم. لطفا ببنید مناسبه؟

Our manuscript was submitted on Jun 25, 2014, and its status has been being “with editor” ever since. We believe that 2 months is a long period of time for finding proper reviewers. In order to save the time of both the editor and the authors, we have decided to submit the manuscript to another journal

Hereby, we would like to withdraw this submission from the journal due to the above reason. Your kind consideration and attention is highly appreciated. Please accept my apology for any inconvenience. I look forward to hearing from you at our earliest convenience

,Kind regards
    ..
    ..

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

Our manuscript was submitted on Jun 25, 2014, and strange is that its status is still “with editor”!! Why? Hereby, we would like to withdraw this submission from the journal due to long delay. It seems the journal has not considered article or even has not sent it to reviewers at all. I look forward to hearing from you at our earliest convenience

,Kind regards

نقل قول نوشته اصلی توسط ezraiel نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه مقاله فرستادم به یه ژورنال کاملا تخصصی computers and structures که به نظر منظم میرسید. میانگین زمان داوریش 2 ماه بود. الان مقاله ما 2 ماهه که with editor !!! آخه یعنی چی مگه ما وقتمونو از سر را پیدا کردیم. بدبختیما. حالا این نامرو نوشتم withdraw کنم. لطفا ببنید مناسبه؟

Our manuscript was submitted on Jun 25, 2014, and its status has been being “with editor” ever since. We believe that 2 months is a long period of time for finding proper reviewers. In order to save the time of both the editor and the authors, we have decided to submit the manuscript to another journal

Hereby, we would like to withdraw this submission from the journal due to the above reason. Your kind consideration and attention is highly appreciated. Please accept my apology for any inconvenience. I look forward to hearing from you at our earliest convenience

,Kind regards
    ..
    ..
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    Our manuscript was submitted on Jun 25, 2014, and strange is that its status is still “with editor”!! Why? Hereby, we would like to withdraw this submission from the journal due to long delay. It seems the journal has not considered article or even has not sent it to reviewers at all. I look forward to hearing from you at our earliest convenience

,Kind regards

خیلی ممنونم Tarkan78 عزیز. شما خیلی هم به من و هم به بقیه دوستان کمک می کنید. شرمنده چون زیاد به بقیه امتیاز ندادم قوانین فروم اجازه نمیده دوباره به شما امتیاز بدم. فقط یه سوال: این متن خیلی تند نیست؟!! شاید بعدا پیش بیاد اینجا دوباره مقاله بفرستیم چون یه جورایی ژورنال خاصیه. بعدا ورندارن بزارنمون تو بلک لیست یا الکی ریجکتمون کنن؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ezraiel نمایش پست ها
    خیلی ممنونم Tarkan78 عزیز. شما خیلی هم به من و هم به بقیه دوستان کمک می کنید. شرمنده چون زیاد به بقیه امتیاز ندادم قوانین فروم اجازه نمیده دوباره به شما امتیاز بدم. فقط یه سوال: این متن خیلی تند نیست؟!! شاید بعدا پیش بیاد اینجا دوباره مقاله بفرستیم چون یه جورایی ژورنال خاصیه. بعدا ورندارن بزارنمون تو بلک لیست یا الکی ریجکتمون کنن؟
    اول از همه بگم که من موافق خارج کردن مقاله از روند داوری نیستم. چرا که مجلات معتبر همه چیزشون حساب کتاب داره.
    اینی هم که زده with editor لزوما به این معنا نیست که مقاله شما هنوز به داور ارسال نشده یا هیچ کاری روش انجام نشده. من داشتم مقاله ای 2 ماه with editorبود اما سر دو ماه نتیجه مقاله برام آمده!!! یعنی درسته وضعیت اصلا under review نشد اما مقاله من داروی شد و نتیجش آمد. شاید مقاله شما هم این شکلی باشه!
    پس شاید بهترین کار الان این باشه که شما ی ایمیل جویای وضعیت مقاله بفرستید بعد اگه دیدید دارن دنبال داور میگردن اونوقت مقاله را پس بگیرید

اتفاقا متنی که شما گذاشته بود تند تر بود. مثلا متن شما میگفت که مقاله ما را نفرستادید داور که ممکنه حدس درستی نباشه.
    در ضمن نیاز به معذرت خواهی و این چیزا نیست. من جای شما باشم و بخام مقاله را خارج بکنم، فقط میگم که "لطفا مقاله من را از روند داوری خارج کنید"، همین! نیاز به بیان علت نیست. در ضمن در متن من از عبارت "به نظر میرسه" استفاده کردم تا اگه بگم انگار مقاله من به داور ارسال نشده.

در نهایت اینکه شما متنی را که به صلاح هست بفرستید.
    نیاز به دادن امتیاز هم نیست. در پناه حق باشید
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)