صفحه 9 از 364 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

این به این معنی هست که داور جواب خودش(reviewer report) رو سابمیت کرده و الان ادیتور دیگه باید نظرات اونا رو بخونه و تصمیم بگیره
    اینکه چهل روزه که از این status میگذره 99% معنی خوبی داره چون اگه نظر داورا منفی بود ادیتور خیلی ساده مینوشت
    I regret to inform u .....
    ولی ظاهرا الان اوضاع اینجوریه که ادیتور هنوز حوصلش نشده revision داورا رو بررسی کنه
    خوشبین باش
    نقل قول نوشته اصلی توسط hfarhadi نمایش پست ها
    با عرض سلام بنده چهار ماه پیش یک مقاله برای یک ژورنال ELSEVIER فرستادم،الان 40 روزه که مقاله حالت the required reviews completed را داراست. این خوبه یا بد؟نمی دونم چه اتفاقی افتاده که این همه مدت جواب ندادن

Junior Member

احتمالش خیلی خیلی خیلی ضعیفه که تو این مورد شما ریجکت شه
    آخه من فکر نمی کنم یه ایمیل reject فرستادن 40 روز طول بکشه،تازه دفعه قبل که reject کرد سریعتر بود(در حد یک هفته) اصلا هم تو حالت the required reviews completed قرار نگرفت. تازه من تو کارای قبلیم reject زیاد داشتم هیچکدوم اینجوری نبوندن حتی accept ها هم اینجوری نمی شد.
    من شنیدم در این مواقع editor داره خودش مقاله رو می خونه.نمیدونم درسته یا نه؟

Junior Member

یه پیشنهاد دیگه هم واسه اینکه خیالت راهت شه اینه که برو field of expertise ادیتور رو بخون
    اگه خیلی نزدیک به موضوع مقالت بود یعنی خودشم داره مقالتو میخونه
    آخه من فکر نمی کنم یه ایمیل reject فرستادن 40 روز طول بکشه،تازه دفعه قبل که reject کرد سریعتر بود(در حد یک هفته) اصلا هم تو حالت the required reviews completed قرار نگرفت. تازه من تو کارای قبلیم reject زیاد داشتم هیچکدوم اینجوری نبوندن حتی accept ها هم اینجوری نمی شد.
    من شنیدم در این مواقع editor داره خودش مقاله رو می خونه.نمیدونم درسته یا نه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدت زمان معمول پذیرش یک مقاله isi

اصلا اینطوری نیست و زمان انتظار هیچ ربطی به IF نداره و بستگی به رویه اون ژورنال داره همون طوری که قبلا یک از دوستان هم گفت راهش اینه که بری تو سایت اون ژورنال و ببینی معمولا چند وقته مقالات توی اون ژورنال قبول میشن. حتی واسه IEEE هم همینطور
    نقل قول نوشته اصلی توسط imanegr نمایش پست ها
    ممنون
    تا اونجا که من از پاسخ شما فهمیدم هرچه impact factor کمتر باشه زمان انتظار بیشتره .
    با این حساب فکر می کنید برای ژورنال های با ایمپکت فکتور 1-2 چه قدر طول بکشه؟
    من فقط میخوام یک برآورد زمانی داشته باشم تا بتونم برنامه ریزی کنم .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

سلام من می خواستم در مورد صفحات خورشیدی یه مقله accept کنم ایا کسی می تونه چند استاد معروف ایرانی در دانشگاهای آمریکا را معرفی کنه

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

با سلام خدمت همه دوستان
    همان طور که میدانید بهترین راه فهمیدن مدت زمان انتظار برای داوری یک مقاله، مراجعه به مقالات مشابه از ژورنال مورد نظر است،معمولاً تو پاورقی یا بالای صفحه اول زمان دریافت مقاله، دریافت revised version و تاریخ قبول، نوشته شده .
    اما بعضی از ژورنالها چنین اطلاعاتی را در مقالات خود قرار نمیدهند.راه حل چیست؟

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1812003 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    همان طور که میدانید بهترین راه فهمیدن مدت زمان انتظار برای داوری یک مقاله، مراجعه به مقالات مشابه از ژورنال مورد نظر است،معمولاً تو پاورقی یا بالای صفحه اول زمان دریافت مقاله، دریافت revised version و تاریخ قبول، نوشته شده .
    اما بعضی از ژورنالها چنین اطلاعاتی را در مقالات خود قرار نمیدهند.راه حل چیست؟
    میتونید به Manager اون ژورنال ایمیل بزنید و ازشون بپرسید. معمولا اکثر ژورنالها یک زمان بندی تقریبی برای این مساله دارند و این زمان رو به عنوان due date به reviewer هاشون اعلام میکنند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لطفا داوری صورت گرفته رو در مورد مقاله من را بررسی کنید.

با سلام
    من یک مقاله را برای زورنال پاور دلیوری ( آی تریپل ای ) فرستادم . در این مقاله به جای یک روش حفاظت که 40 سال سابقه داره یک روش جدیدتر و ساده تر ارائه دادم ( جهت اطلاع علاوه بر شبیه سازی ، بخشی از کار ( نه همش ) را هم بصورت عملی انجام داده بودیم) . بعد از دو ماه و نیم یک نامه دریافت کردم که مقاله شما رد شده نظرات داورها را هم فرستاده بودند. گفته بود که
    We regret to advise you that the Reviewing Committee is unable to accept the subject paper for publication as a PES Transactions paper even with possible revisions.
    جالب بود داورها می خواستند ما تمام ایرادات روش قبلی را که طی 40 سال برطرف شده بود یکجا برطرف کنیم ( البته از یکسری ایرادات به حق هم نباید گذشت ).تا اینجای کار ایراد نداشت ولی یک ماه پیش دیدم همین ژورنال یک مقاله ( نویسندگان برزیلی ) دقیقا در همین زمینه چاپ کرده که فقط به روش مرسوم قبلی یک منطق فازی اضافه کرده بود و جالب است ایرادات بنی اسرائیلی داورهای مقاله ما در مورد این مقاله موجود بوده و هست.
    روده درازی را ببخشید سئوال اینجاست:
    ما همان مقاله قبلی را داریم اصلاح می کنیم و دقیقا نتایج را با همین مقاله اخیر مقایسه کردیم آیا علیرغم جمله بالا ( انگلیسی )می توانیم دوباره این مقاله را به همان ژورنال بفرستیم ( قیافه مقاله و متن آن 40 درصد تغییر خواهد کرد و نتایج با آخرین مقاله همان ژورنال مقایسه خواهد شد) یا خیر باید برای یک ژورنال دیگر بفرستیم؟
    آیا اگر برای یک ژورنال دیگر بفرستیم این سئوال پیش نمی آید که اصلی ترین ارجاع مقاله ما به ژورنال پاور دلیوری است چرا برای یک جای دیگر فرستادیم؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hmort نمایش پست ها
    با سلام
    من یک مقاله را برای زورنال پاور دلیوری ( آی تریپل ای ) فرستادم . در این مقاله به جای یک روش حفاظت که 40 سال سابقه داره یک روش جدیدتر و ساده تر ارائه دادم ( جهت اطلاع علاوه بر شبیه سازی ، بخشی از کار ( نه همش ) را هم بصورت عملی انجام داده بودیم) . بعد از دو ماه و نیم یک نامه دریافت کردم که مقاله شما رد شده نظرات داورها را هم فرستاده بودند. گفته بود که
    We regret to advise you that the Reviewing Committee is unable to accept the subject paper for publication as a PES Transactions paper even with possible revisions.
    جالب بود داورها می خواستند ما تمام ایرادات روش قبلی را که طی 40 سال برطرف شده بود یکجا برطرف کنیم ( البته از یکسری ایرادات به حق هم نباید گذشت ).تا اینجای کار ایراد نداشت ولی یک ماه پیش دیدم همین ژورنال یک مقاله ( نویسندگان برزیلی ) دقیقا در همین زمینه چاپ کرده که فقط به روش مرسوم قبلی یک منطق فازی اضافه کرده بود و جالب است ایرادات بنی اسرائیلی داورهای مقاله ما در مورد این مقاله موجود بوده و هست.
    روده درازی را ببخشید سئوال اینجاست:
    ما همان مقاله قبلی را داریم اصلاح می کنیم و دقیقا نتایج را با همین مقاله اخیر مقایسه کردیم آیا علیرغم جمله بالا ( انگلیسی )می توانیم دوباره این مقاله را به همان ژورنال بفرستیم ( قیافه مقاله و متن آن 40 درصد تغییر خواهد کرد و نتایج با آخرین مقاله همان ژورنال مقایسه خواهد شد) یا خیر باید برای یک ژورنال دیگر بفرستیم؟
    آیا اگر برای یک ژورنال دیگر بفرستیم این سئوال پیش نمی آید که اصلی ترین ارجاع مقاله ما به ژورنال پاور دلیوری است چرا برای یک جای دیگر فرستادیم؟
    سلام دوست عزیز.
    در پاسخ به هر دو سوال شما، بایدی در اینجا وجود ندارد. مالکیت معنوی مقاله متعلق به شما و همکاران شماست، شما می توانید این مقاله را به هر ژورنالی که دوست دارید بفرستید و نیاز ندارد به کسی حساب پس بدهید.
    البته در مورد این که آیا بهتر است به همان ژورنال بفرستید یا نه اظهار نظر قطعی نمی توان کرد. چون ممکن است این دفعه داوران همان نفرات قبلی باشند اما اصلاحات صورت گرفته را بپذیرند یا این که افراد دیگری داوری کنند و ایرادات دیگری به آن بگیرند (عکس این دو مورد هم صادق است.) به هر حال با توجه به این که به نظر می رسد زمان داوری این ژورنال نسبتاً کوتاه باشد (دو ماه و نیمی که خودتان گفتید) شاید بیارزد که یک بار دیگر مقاله تان را برای همین ژورنال بفرستید. آخرش این است که اگر دوباره ریجکت شد، می توانید مقاله را برای جای دیگری بفرستید.
    و یک نکته اضافی این که دوست عزیز، الزاماً آن ژورنالی که عنوان و محتوایی مشابه با موضوع شما دارد، ممکن است بهترین محل برای ارسال مقاله شما نباشد. در انتخاب ژورنال فاکتورهای متعدد دیگری هم دخیل هستند، مثل تعداد شماره چاپ شده در سال، وجود مقالات چاپ شده با عنوان مشابه، تعداد هیئت داوران، سیستم داوری (Peer review یا غیره)، متوسط زمان پاسخگویی، وجود داوران دارای تخصص در زمینه مقاله شما، شاخص های علمی ژورنال (IF و...) و... . هر چند با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق باز هم نمی توان مطمئن بود مقاله ریجکت نخواهد شد، به نظر می رسد بخت و اقبال نیز تا حدی در این قضیه دخیل باشد.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Banned

سلام

نتیجه داوری یک ژورنالی برای من این اومده!

browsed through the submission.
    The major selling point of this paper is a solution method.
    However, there is no proof, theoretical or empirical, about the quality of
    the solution obtianed by the method.
    I cannot make any positive recommendation.

خوب من باید چی کار کنم ؟ باید شبیه سازی بیشتری انجام بدم ؟

یعنی اینا گفتند همه مقاله به درک چون شبیه سازیش کم هستش رد شه ؟

ممنون می شم نظر بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)