صفحه 197 از 297 نخستنخست ... 97147187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207247 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,961 تا 1,970 , از مجموع 2968

موضوع: محاسبه امتیاز قبل از تشکیل پرونده مهاجرت کارکنان ماهر کبک

پیش فرض پاسخ : محاسبه امتیاز قبل از تشکیل پرونده مهاجرت کارکنان ماهر کبک

نقل قول نوشته اصلی توسط Elhan نمایش پست ها
    Wowبسيااار ممنون از پاسخ مسبوطتون
    چند مورد و متوجه نشدم
    ١.تو راهنماي كبك نوشته بود زير شش ماه نمره نداره ولي از شش تا بيست و چهارماه چهار امتياز داره
    من سابقه بيمه دو سال دارم ولي مرتبط نيست تدريس زبان انگليسي و حدودا از مرداد با توجه به نياز به بيمه مجبور به فعاليت شدم و تا اخر دي شش ماه را پر ميكنه در زمينه كامپيوتر و اميدوارم تا بعد اون زمان كبك باز بشه كه اين شش ماه را دخيل كنم پس تا اخر دي ٤امتيازو ميگيرم
    ٢.رشته فني همسرم رو متوجه نشدم كه فرموديد بايد ذكر شه ايشون ديپلم فني و حرفه اي كامپيوتر دارند مگر همون كامپيوتر نيست براي نوع رشته
    و اينكه به نوع رشته فني هم مگر امتيازي تعلق ميگيره؟(مگر اين تعلق امتياز از كارداني به بالا )نيست؟
    ٣.فرموديد عجله كنيد ولي تا زمانيكه كبك باز نشه من كاري نميتونم بكنم
    ٤.مدرك b2 زبان فرانسه گرفتن در مدت سه ماه از صفر بسيار برام سخته
    ايا با اينكه ميدونم a2 و b١ تاثيري در امتياز نداره اما ذكر كنم در تسريع پرونده تاثير داره؟
    در نهايت بينهايتتتتتتت ممنونم

توضیحات دوستمون تقریبا کامل بود فقط من چند نکته راجع به سابقه کار بگم و اون اینکه سابقه کاری در پروسه کبک، لزومی نداره که حتما تو رشته تحصیلیتون باشه (برعکس فدرال). بنابراین از سابقتون تو زمینه های دیگه هم میتونین استفاده کنین که خوب طبیعتا به امتیازتون اضافه میشه.

ضمن اینکه طبق اعلام اداره مهاجرت کبک دیگه داشتن بیمه الزامی نیست برای اثبات سابقه کاری. لینک خبرش:
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...xperience.html

البته ذکر شده ممکنه بعدا ازتون بخوان پس یکم حالت ریسکی داره و با توجه به اینکه گفتین 2 سال سابقه کاری دیگه هم دارین فکر کنم معقولتر باشه که به همون بسنده کنین چون خودبخود امتیازتون رو میبره بالای 60 که خوبه برای متاهل ها. دقیقشو دوباره حساب کنین ولی فکر کنم دور و بر 67-68 میشه.

عجله رو هم فکر کنم منظورشون تو یادگیری فرانسه بود. اگه یاد بگیرین که مسلما عالیه.
    ولی شما چون نیاز به امتیازش ندارین، اگه براتون سخته یا فرصت کافی ندارین، کاری که میتونین بکنین اینه که تو اولین فرصت تشکیل پرونده بدین، فقط تو مراحلش یه جا باید تیک یه گزینه رو بزنین و اعلام کنین که مدرک فرانسه ندارین. بعدا تو ادامه کار میتونین یه مدرک فرانسه هم ارائه بدین که چون امتیازش براتون مهم نیست یه مدرک پایین هم باشه کفایت میکنه، یجورایی فقط واسه نشون دادن اشتیاق.

فکر میکنم یه مقدار سرعت پروسه رو زیاد کنه (این نکته رو مطمئن نیستم)

Junior Member

با سلام
    یه عرضی خدمت مدیریت محترم انجمن داشتم!
    اونم این هستش که شرایط امتیاز بندی اصلا واضح گفته نشده! نه این که این مشکل فقط برای این فروم باشه ها نه کلا هیچ کدوم از سایتها واضح نیستند و یا شاید من متوجه نمیشم!!!
    به عنوان مثال:

• زبان فرانسه 16 امتیاز

""داشتن مدرك زبان فرانسه اجباري است. مداركي كه از طرف سفارت كانادا (بخش كبك) قابل قبول است شامل TCF, TCFQ, TEF, TEFaQ مي باشند. توجه كنيد كه مدارك DELF/DALF و باقي مدارك كه توسط اتاق اقتصاد و بازرگاني دولت فرانسه صادر ميشوند قابل قبول هستند.خبر مربوط به مدارك زبان معتبرتاپيك زبان فرانسه و مدارك معتبر بين المللينحوه محاسبه امتیاز مربوط به زبان فرانسه در زیر می آید:امتیاز مهارتهای شنیداری(Comprehension orale) و گفتاری(Production orale) برای نفر اصلی:A1, A2, B1 = 0
    B2=5
    C1=6
    C2=7
    امتیاز مهارتهای شنیداری(Comprehension orale) و گفتاری(Production orale) برای همراه:A1, A2, B1 = 0
    B2 =2
    C1, C2 =3
    مهارت نوشتاری و خواندن برای نفر اصلی برای سطح B2 به بالا دارای یک امتیاز در هر مهارت است، این مهارت برای همراه نمره ای ندارد.متقاضیان میتوانند برای هرکدام از مهارتها بصورت مجزا امتحان بدهند و امتیاز همان بخش را بگیرند.""

این جا گفته برای شنیداری و گفتاری B2 = 5
    و برای خواندن و نوشتن B2 = 2
    یعنی ما اگه در هر چهار مهارت B2 بیاریم 7 امتباز از زبان فرانسه میگیریم؟؟؟
    اما در جای دیگه ای خوندم که میگفت مهارت های شنیداری و گفتاری B2 هر کدام 5 امتیاز و مهارت های خواندن و نوشتن B2 هر کدام 1 امتیاز.
    یعنی در مجموع 12 امتیاز!
    مسئله بزرگی که ما داریم اینه که زبان بلد نیستیم! تا بتونیم سایت اداره مهاجرت رو موشکافانه مطالعه کنیم و ابهاماتمون حل بشه و همچنین تجربه گذروندن این پروسه رو
    از این قبیل ابهامات زیاده که حتما مطرح خواهم کرد.
    فقط از مدیریت و دوستان آگاه که زحمت و ثواب این اطلاع رسانی رو به دوش میکشن تقاضا دارم این ابهامات را برای کاربرانی چون من بر طرف کنند.
    پیشاپیش سپاسگزارم
    ویرایش توسط alaska1 : September 23rd, 2016 در ساعت 11:10 PM

Junior Member

در ضمن یادم رفت شرایطم رو اعلام کنم:
    1- 32 ساله
    2- کارشناسی نا پیوسته عمران - عمران (دقیقا چهار سال از فارق التحصیلیم میگذره)
    3- فکر کنم رشتم جزو پوزیتیو لیست باشه
    4- زبان فرانسه: گفتار و شنیدار B2 و خواندن و نوشتن B2
    5- زبان انگلیسی تقریبا صفر
    6- سابقه کار 6 ماه
    با تشکر فراوان

Junior Member Reza2kn آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alaska1 نمایش پست ها
    با سلام
    یه عرضی خدمت مدیریت محترم انجمن داشتم!
    اونم این هستش که شرایط امتیاز بندی اصلا واضح گفته نشده! نه این که این مشکل فقط برای این فروم باشه ها نه کلا هیچ کدوم از سایتها واضح نیستند و یا شاید من متوجه نمیشم!!!
    به عنوان مثال:

• زبان فرانسه 16 امتیاز

""داشتن مدرك زبان فرانسه اجباري است. مداركي كه از طرف سفارت كانادا (بخش كبك) قابل قبول است شامل TCF, TCFQ, TEF, TEFaQ مي باشند. توجه كنيد كه مدارك DELF/DALF و باقي مدارك كه توسط اتاق اقتصاد و بازرگاني دولت فرانسه صادر ميشوند قابل قبول هستند.خبر مربوط به مدارك زبان معتبرتاپيك زبان فرانسه و مدارك معتبر بين المللينحوه محاسبه امتیاز مربوط به زبان فرانسه در زیر می آید:امتیاز مهارتهای شنیداری(Comprehension orale) و گفتاری(Production orale) برای نفر اصلی:A1, A2, B1 = 0
    B2=5
    C1=6
    C2=7
    امتیاز مهارتهای شنیداری(Comprehension orale) و گفتاری(Production orale) برای همراه:A1, A2, B1 = 0
    B2 =2
    C1, C2 =3
    مهارت نوشتاری و خواندن برای نفر اصلی برای سطح B2 به بالا دارای یک امتیاز در هر مهارت است، این مهارت برای همراه نمره ای ندارد.متقاضیان میتوانند برای هرکدام از مهارتها بصورت مجزا امتحان بدهند و امتیاز همان بخش را بگیرند.""

این جا گفته برای شنیداری و گفتاری B2 = 5
    و برای خواندن و نوشتن B2 = 2
    یعنی ما اگه در هر چهار مهارت B2 بیاریم 7 امتباز از زبان فرانسه میگیریم؟؟؟
    اما در جای دیگه ای خوندم که میگفت مهارت های شنیداری و گفتاری B2 هر کدام 5 امتیاز و مهارت های خواندن و نوشتن B2 هر کدام 1 امتیاز.
    یعنی در مجموع 12 امتیاز!
    مسئله بزرگی که ما داریم اینه که زبان بلد نیستیم! تا بتونیم سایت اداره مهاجرت رو موشکافانه مطالعه کنیم و ابهاماتمون حل بشه و همچنین تجربه گذروندن این پروسه رو
    از این قبیل ابهامات زیاده که حتما مطرح خواهم کرد.
    فقط از مدیریت و دوستان آگاه که زحمت و ثواب این اطلاع رسانی رو به دوش میکشن تقاضا دارم این ابهامات را برای کاربرانی چون من بر طرف کنند.
    پیشاپیش سپاسگزارم
    سلام دوست عزیز.

بله بعضی از مطالب قسمت ویکی سایت قدیمی شدن و دیگه 100% درست نیستن. یکیش هم همین مسئله زبان فرانسه هست.
    مثلا الان داشتن مدرک زبان کلا اجباری نیست..

راجع به این هم که زبان بلند نیستید، درسته و سوال من هم اینه که آیا بهتر نیست که در مرحله اول به سراغ پیشرفت تو زبان برید؟
    چون به فرض مثال در صورت قبولی و گرفتن ویزا و رفتن به کانادا هم قطعا به مشکل می خورید! چون اونجا هم مردم به زبون همین سایت (انگلیسی یا فرانسوی) صحبت میکنن..

ولی درکل، الان برای بخش زبان حداکثر 22 امتیاز در نظر گرفته شده. تو بخش زبان فرانسوی با گرفتن نمره B2 در مهارت شنیدن و صحبت کردن هرکدوم 5 امتیاز و مهارت های خوندن و نوشتن هم هر کدوم 1 امتیاز رو میگیرید که جمعش میشه 12 امتیاز. نمره زیر B2 هم امتیازی نداره. البته برام یکم عجیب و جالبه که شما میگید زبان بلد نیستم و بعد B2 فرانسه دارید

نقل قول نوشته اصلی توسط alaska1 نمایش پست ها
    در ضمن یادم رفت شرایطم رو اعلام کنم:
    1- 32 ساله
    2- کارشناسی نا پیوسته عمران - عمران (دقیقا چهار سال از فارق التحصیلیم میگذره)
    3- فکر کنم رشتم جزو پوزیتیو لیست باشه
    4- زبان فرانسه: گفتار و شنیدار B2 و خواندن و نوشتن B2
    5- زبان انگلیسی تقریبا صفر
    6- سابقه کار 6 ماه
    با تشکر فراوان
    راجع به امتیازهاتون هم

1. سن = 16
    2. کارشناسی = 10
    3. عمران = 12
    4. زبان فرانسوی = 12
    5. زبان انگلیسی = 0
    6. سابقه کاری = 4
    7. تمکن مالی = 1

البته راجع به وضعیت تاهل و فرزند و اینا هم چیزی نگفتید که فرض رو بر عدم وجودشون میذاریم. تا اینجا جمع امتیازهاتون به 55 میرسه که برای یه فرد مجرد کافیه. فقط اگه تا یکسال دیگه ثبت نام تون رو انجام ندید، اون تاریخ فارغ التحصیلی ممکنه یکم مشکل ساز بشه، که البته اگه این 6 ماه سابقه کارتون تو همین زمینه تحصیلی ارائه شده بوده، میتونید 6 ماه دیگه هم بهش اضافه کنید تا اون مشکل هم بر طرف بشه.

خلاصه امر اینه که شما با وضعیت کنونی، شرایط پذیرفته شدن رو دارید. حالا باید صبر کنیم و ببینیم سال آینده چه اتفاقی میفته.

موفق باشید

دوستمون درست میگه. اطلاعات ویکی یه مقدار قدیمی شده.

راجع به اجباری نبودن زبان دوستمون گفتن، چند موردم من بگم:

- تاریخ دریافت مدرک تحصیلی دیگه اون محدودیت که میگفت باید در 5 سال اخیر مدرک گرفته باشین وجود نداره. یعنی اگه به فرض کسی 10سال پیش هم مدرک تحصیلیشو گرفته باشه امتیازشو کسب میکنه.

- رشته شغلی میتونه حتی متفاوت از رشته تحصیلی باشه. (تو EE فدرال چون اینطور نیست، خیلیا تو این مورد اشتباه میکنن)

- بیمه هم دیگه الزامی نیست (تو ویکی هم ننوشته اینو، ولی چون روال کاربوده باور عموم هنوز براینه که اجباریه) ولی همچنان خیلیا تو این مورد دوست ندارن ریسک کنن.

شاید نکات دیگه ای هم باشه که الان حضورذهن ندارم.

اگه مدیران محترم یه دستی به سر و روی ویکی بکشن خیلی خوب میشه.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadjr نمایش پست ها
    دوستمون درست میگه. اطلاعات ویکی یه مقدار قدیمی شده.

راجع به اجباری نبودن زبان دوستمون گفتن، چند موردم من بگم:

- تاریخ دریافت مدرک تحصیلی دیگه اون محدودیت که میگفت باید در 5 سال اخیر مدرک گرفته باشین وجود نداره. یعنی اگه به فرض کسی 10سال پیش هم مدرک تحصیلیشو گرفته باشه امتیازشو کسب میکنه.

- رشته شغلی میتونه حتی متفاوت از رشته تحصیلی باشه. (تو EE فدرال چون اینطور نیست، خیلیا تو این مورد اشتباه میکنن)

- بیمه هم دیگه الزامی نیست (تو ویکی هم ننوشته اینو، ولی چون روال کاربوده باور عموم هنوز براینه که اجباریه) ولی همچنان خیلیا تو این مورد دوست ندارن ریسک کنن.

شاید نکات دیگه ای هم باشه که الان حضورذهن ندارم.

اگه مدیران محترم یه دستی به سر و روی ویکی بکشن خیلی خوب میشه.
    با تشکر از پاسخهاتون.
    چند مورد رو یادآور بشم:
    1- مدرک زبان اجباری نیست. مگر اینکه از امتیازش بخواید استفاده کنید. فکر نمیکنم جایی از ویکی در مورد اجباری بودن زبان چیزی گفته باشه.
    4- زبان (حداکثر 22 امتیاز)
    از تاريخ 6 دسامبر سال 2011 طبق اعلام رسمی کبک، ارسال مدرك زبان فرانسه براي متقاضي اصلي و همسر و مدرك زبان انگليسي فقط براي نفر اصلي تمامي پرونده هاي جديد Skill Worker كبك در صورتیکه بخواهند از نمره اش استفاده نمایند اجباري است و در صورت عدم ارائه و ارسال مدرك مربوطه هيچ امتيازي از زبان به متقاضي داده نخواهد شد.

دوستان لطفا ویکی رو با دقت مطالعه کنن.

* در مورد بحث بیمه که فرمودید،
    طبق دستورالعمل جدید کبک که در تاریخ 25 نوامبر 2015 منتشر شد، در ابتدا و برای تشکیل پرونده از شما مدرک دال بر قانونی بودن کارتون نمیخوان.
    ولی طبق همون دستورالعمل، در طول بررسی پرونده ممکنه آفیسر از شما بخواد و شما باید قانونی بودن کارتون رو ثابت کنید.
    http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/informations/professional-experience.html

However, they may be asked for this proof at any time during the processing of their file.

و کبک برای این موضوع فقط و فقط گواهی بیمه از اداره بیمه و یا گواهی مالیاتی از اداره مالیات قبول میکنه. پس اصلا به ریسکش نمی ارزه که سابقه بدون یکی از این دو رو ارائه کنید.

• Proof of legalty of your work experience
    This must consist of proof of social security contributions or proof of payment
    of income tax.
    If you cannot provide one of these elements of proof, you must provide proof
    of exemption from payment of social security premiums or proof of exemption from

payment of income tax issued by a government authority (who is not your employer).

Important clarifications on the proof of legality:
    Regardless of the sector in which you work (private, public, parapublic, etc.), you must present proof of legality of your
    work experience.
    All documents attesting to the legality of your work experience must be issued by a government authority.
    The documents issued by your employer or an accountant are not accepted.
    The notice of assessment of income tax is an official document issued by tax authorities that confirms receipt of
    the income tax return and the assessment of submitted information.
    If you work or have worked in a country or territory other than your country of citizenship or permanent residence,
    you must present a photocopy of your work permits.
    Here are some examples of documents that are not accepted as proof of legality:
    – income tax returns;
    – acknowledgements of receipt of income tax returns;
    – registration cards with a social security agency;
    – tax registration cards;
    – pay slips.

* در مورد رشته تحصیلی هم بگم که خیلی ریسکه که سوابق غیر مرتبط با تحصیلتون رو ارائه بدید. هرچند کبک در این مورد اظهار نظر دقیقی نکرده و در مورد سوابق کار 3 شرط رو گذاشته (بدون اینکه در مورد ارتباطش با رشته حرفی زده باشه):
    The work experience of skilled worker applicants must have been acquired:

• during the five years preceding the date of submission of the application for a Certificat de sélection du Québec;
    • in an occupation with a competency level above “D” according to the National Occupational Classification (NOC);
    • legally in the country or territory concerned

ولی موارد زیادی دیده شده که به طرف امتیاز سابقه کارش رو ندادن، بخاطر اینکه با رشتش مرتبط نبوده و یا بالعکس، امتیاز رشتش رو ندادن بخاطر اینکه با سوابق کاریش مرتبط نبوده.
    به هر حال این روش اسمش روشه. skilled worker. یعنی بخاطر مهارت شماست که شما رو میخوان.

* و اما مورد آخر در مورد ویکی:
    ویکی کبک تا قبل از مرحله آنلاین برای دوستانی که به روش کاغذی اپلای کردن کاملا قابل استناد بود.
    برای دوستان آنلاین هم به جز در مورد نحوه ثبت نام آنلاین، در سایر موارد قابل استناد بودش. در زمان ثبت نام آنلاین سعی بر این بود که اصلاح بشه، ولی با توجه به تغییرات و شبهات زیاد این کار انجام نشد تا اینکه ببینیم تمام شبهات رفع بشه به عنوان یه مرجع بشه از اون استفاده کرد.
    ولی با توجه به اعلام اداره مهاجرت مبنی بر اینکه سیستم جدید مهاجرتی برای سال 2017 درنظر گرفته خواهد شد، فعلا تا زمان اعلام جزییات سیستم جدید امکان بروز رسانی ویکی وجود نداره.
    هر چند با کمک چند تن از دوستانمون توی همین فروم، قسمتهایی در مورد جزییات ارسال مدارک و ... در سیستم آنلاین به ویکی اضافه خواد شد.

ماشالله ابهامات که زیاده و اطلاع رسانیشون هم که افتضاحه مثلا همین عدم ارتباط شغل و تحصیلات رو تو cic واسه EE خیلی واضح توضیح دادن که مربوط باشه ولی اینجا حتی تو pdf راهنمای سابمیت هم اشاره نکرده بود و خیلی از بچه ها از این لوپ هول استفاده کردن و همونجوری سابمیت کردن.

ولی یه چیزی که هست با توجه به آنلاین شدن پروسه به نظر میاد دارن یه جورایی از سیستم فدرال دنباله روی میکنن که خوب اونجا نظرات شخصی آفیسرها ظاهرا تا حدودی کاهش پیدا کرده. اینجا هم اگه همین بنا رو داشته باشن اوضاع بهتر میشه قاعدتا.

این توضیح واسه تغییر ندادن ویکی قابل فهمه
    ولی حالا درسته ممکنه تغییرات جدید تو راه باشه اما اون قسمت مربوط به 5سال گذشتن از مدرک تحصیلی رو بردارین فک کنم بد نباشه، چون اون دیگه تقریبا حل شده هستش گویا. بنظر من که از اولشم شرط مسخره ای بوده که گذاشته بودن.

Junior Member

با سلام و تشکر خدمت دوستان بابت پاسخ شفافتون.
    1- باید یه عذرخواهی کنم چون نگفته بودم مجردم، که البته مشخص بود.
    2- تو این بحثی نیست که باید زبان بلد باشیم، اما اگه زبان بلد نیستیم باید صبر کنیم تا اول زبان یاد بگیریم و بعد بریم سایت رو دقیق بخونیم و بعد اقدام کنیم برای کانادا!
    من الان تازه تازه دارم A2 رو تموم میکنم و تا B2 خیلی مونده، تازه با داشتن B2 که خودش نمره ناپلئونیه آیا ما به زبان فرانسه مسلط میشیم؟
    اما این دلیل نمیشه که دست رو دست بزاریم کاری نکنیم، در کنار جمع آوری اطلاعات و مدارک و بالا و پایین، داریم زبانم میخونیم...
    در واقع من شرایطم رو برای زمان اپلای اعلام کردم...
    از ابهامات دیگه ای که بود همین گذشتن 5 سال از فارق التحصیلی بود که دوستان خوبم بهش اشاره کردن و سوالم این هستش که واقعا این مسئله حل شده؟؟؟
    ببخشید دارم سرتون رو درد میارم اما میخواستم ببینم اگر شرایط مهاجرت به کبک(2017) تغییر کنه چه قدر به نفع یا ضرر امثال من هستش؟
    از دوست خوبم reza2kn هم بابت راهنمایی هاشون ممنونم
    پیشاپیش از همه دوستان سپاس گزارم

Junior Member

دوستان اگر کسی میتونه راهنمایی کنه لطفا
    توی مدرک کارشناسی همسرم نوشته دبیر فنی عمران البته چون تمام درسای عمران رو پاس کردن عضو نظام مهندسی هستن و کار نظارت و طراحی پروژه انجام میدن ..کارشناسی ارشدشون مدیریت ساخته که از گرایشهای عمران هستش.با این اوصاف ما میتونیم از 12امتیاز رشته عمران استفاده کنیم؟
    متاسفانه هر جا پیام میزارم کسی راهنمایی نمیکنه

Junior Member Persia_Boy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. ...

نقل قول نوشته اصلی توسط goli62 نمایش پست ها
    دوستان اگر کسی میتونه راهنمایی کنه لطفا
    توی مدرک کارشناسی همسرم نوشته دبیر فنی عمران البته چون تمام درسای عمران رو پاس کردن عضو نظام مهندسی هستن و کار نظارت و طراحی پروژه انجام میدن ..کارشناسی ارشدشون مدیریت ساخته که از گرایشهای عمران هستش.با این اوصاف ما میتونیم از 12امتیاز رشته عمران استفاده کنیم؟
    متاسفانه هر جا پیام میزارم کسی راهنمایی نمیکنه
    در موضوع مرتبط بپرسید معمولا پاسخ داده خواهد شد.
    جستجو بفرمایید در کدام یک از کدهای NOC 2131 و 2231 NOC نزدیکترین عنوان رشته تحصیلی همسرتان موجود است و خودتان با جدول رشته های مورد نیاز کبک مقایسه کنید.

توضیح برای Civil Technical Teacher:
    همانطور که می دانید و در فضای مجازی نیز آمده است؛ هدف تربيت کارشناس دبير فنى متخصص است که بتواند دروس فنى و کارگاهى دورهٔ چهار سالهٔ هنرستان‌هاى صنعتى را تدريس کند. NOC 4021
    اما با توجه به توضیحات که فرمودید احتمال پذیرش و دریافت 12 امتیاز به عنوان کد 2131 به نوعی وجود دارد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)