صفحه 15 از 19 نخستنخست ... 5678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 190

موضوع: گرفتن پذیرش با مدرک دانشگاه آزاد

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش با مدرک دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh6 نمایش پست ها
    البته دوستانی هم بودن که مک گیل و UBC پذیرش گرفتن برای مستر با فاند و الان واسه PhD MIT می خونن از علم و صنعت. اما شرایطشون خیلی خاص بوده مثلا یکیشون 12 تا مقاله ISI داشت (تو دوره کارشناسی). من روال نرمال رو می گم از چیز هایی که دیدم. از دانشگاه آزاد برای فاند گرفتن باید شرایط خیلی خیلی خیلی خاصی داشته باشین. البته این نظره منه.

شما نه تنها اطلاعاتتون غلطه بلکه حتی به نتایج مندرج در همین سایت هم گویا توجه نفرمودید ...

که اگه کمی دقت داشتید اینطور " خیلی خیلی خیلی خاص" نمیکردید و به خاطر هیچ باعث نا امیدی دوستان نبودید ...

اصلاً به دانشگاه ازاد بودن ربطی نداره ریجکت شدن ... باید ضعف رو جای دیگه جستجو کرد!

خیلی از دانشگاههای چین و هند (نه خوباش) از همین دانشگاه ازاد هم گمنام ترند! ویا کشورهای داغونتر دیگه ... نمره خوب امتحانات GRE , جنرال و سابجکت و یه تافل خیلی بالا و همینطور یکی دو تا مقاله .... اینا چیزایی هستند که رقابت ایجاد میکنند

والبته معدل ! من خودم پشیمونم که دولتی ریاضی خوندم چون میانگین معدل دانشکده علوم پایه در زمان فارغ التحصیلیم زیر 13 بود که نشون دهنده سختگیریهای بی مورده ... ای کاش لیانس رو ازاد میخوندم ولی معدلم 18 بود!!

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    شما نه تنها اطلاعاتتون غلطه بلکه حتی به نتایج مندرج در همین سایت هم گویا توجه نفرمودید ...

که اگه کمی دقت داشتید اینطور " خیلی خیلی خیلی خاص" نمیکردید و به خاطر هیچ باعث نا امیدی دوستان نبودید ...

اصلاً به دانشگاه ازاد بودن ربطی نداره ریجکت شدن ... باید ضعف رو جای دیگه جستجو کرد!

خیلی از دانشگاههای چین و هند (نه خوباش) از همین دانشگاه ازاد هم گمنام ترند! ویا کشورهای داغونتر دیگه ... نمره خوب امتحانات GRE , جنرال و سابجکت و یه تافل خیلی بالا و همینطور یکی دو تا مقاله .... اینا چیزایی هستند که رقابت ایجاد میکنند

والبته معدل ! من خودم پشیمونم که دولتی ریاضی خوندم چون میانگین معدل دانشکده علوم پایه در زمان فارغ التحصیلیم زیر 13 بود که نشون دهنده سختگیریهای بی مورده ... ای کاش لیانس رو ازاد میخوندم ولی معدلم 18 بود!!
    یعنی شما میگید از آزاد به MIT رفتن با یه معدل 18-19 ممکنه؟؟ من شرایط خیلی خیلی خاص برای این مورد در جواب پست خانم نازنین گفتم. در ضمن من تمام مثال هایی رو که آوردم حضورا باهاشون صحبت کردم. ریجکت شدن یا نشدن اتفاقا خیلی به دانشگاهی که توش درس خوندین وابستست و یکی از عوامل تعیین کننده در پیدا کردن ساپورت اساتید. من یکی از دوستانم که 3 ماه پیش یه interview با skype با یک استاد هندی در دانشگاه آلبرتا داشت ازش خواسته بودن که علم و صنعت رو با شریف مقایسه کنه چون استاد فقط شریف می شناخت. اسم و رسم دانشگاه خیلی پراهمیته. الان شما خودتون دارین معدل 18 آزاد رو با 13 سراسری یکی می کنید، چرا فکر می کنید اساتید این کارو نمی کنند؟
    ویرایش توسط kaveh6 : January 29th, 2013 در ساعت 02:19 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh6 نمایش پست ها
    یعنی شما میگید از آزاد به MIT رفتن با یه معدل 18-19 ممکنه؟؟ من شرایط خیلی خیلی خاص برای این مورد در جواب پست خانم نازنین گفتم. در ضمن من تمام مثال هایی رو که آوردم حضورا باهاشون صحبت کردم.

دوست خوبم ...

اصولاً واژه" خیلی خیلی خیلی خاص" نباید معطوف به دانشگاه ازاد بشه و اینطور به نظر بیاد که پذیرش از mit به خاطر ازاد بودن نیاز به شرایط خیلی خیلی خیلی خاص داره ...

mit خود به خود شرایطی غیر قابل پیش بینی داره ... تاپیک نتایج ریجکت 2013 رو ببینید دوستی با نتایجی عالی و معدلهای خوب(ازدانشگاهای خوب کشور) و تافل 118 و gre فوق العاده و مقالات خوب از چند دانشگاه امریکا در رشته بیزینس ریجکت شده ...

معدل برای دپارتمان مثل غربال بزرگ اولیه عمل میکنه (که اونم تو دانشگاههای مختلف راه داره برای جبرانش ...) ... و شرایط رقابت رو فاکتورهای دیگه در مراحل بعد به وجود میارن

اسم دانشگاه نهایتاً اگه بخواد تاثیر بزاره تو مراحل آخر تاثیر میزاره که چند نفر همچیشون شبیه هم هست و سخته برای استاد انتخاب یکیشون! ودر اون صورت دانشگاه ازاد باشی یا دانشگاهی از هند خیلی فرق نمیکنه اگه رقیبت از دانشگاههای معتبر اروپا باشه ... بازم اینجور وقتا فاکتورایی مثل مکاتبه یا مصاحبه قبل اپلای با استاد بیشتر تاثیر داره

در نهایت اسم شریف و تهران رو کنار میزارم(به احترام سایر نظرات از اول تاپیک تا اینجا) ولی اگه قراره ارشد رو در سایر دانشگاهها با معدل 15 و صرف وقت زیاد در دروسی که شاخه اینده دکتری شما نخواهد بود که هم مانع کسب نمرات خوب زبان خواهد بود و هم روی مقاله نویسی شما تاثیر میزاره ، بخونید ... همون بهتر که ازاد بخونید ولی وقت شما روی چند درس خاص برای مقاله دراوردن از اونا و تقویت زیبان صرف بشه و در نهایت هم مدرکی با معدل بالای 18 داشته باشید .

من یکی از دوستانم که 3 ماه پیش یه interview با skype با یک استاد هندی در دانشگاه آلبرتا داشت ازش خواسته بودن که علم و صنعت رو با شریف مقایسه کنه چون استاد فقط شریف می شناخت. اسم و رسم دانشگاه خیلی پراهمیته. الان شما خودتون دارین معدل 18 آزاد رو با 13 سراسری یکی می کنید، چرا فکر می کنید اساتید این کارو نمی کنند؟
    من شما و دیگران رو به تجربه دوستانی که نمیشناسید حواله نمیدم ولی برای باز شدن دیدتون بهتره یه سر هم به فروم thegradcafe بزنید اونجا نظرات بیشتری رو از سراسر دنیا میتونید جویا بشید!

بله ! من قاطعانه میگم معدل 18 دانشگاه ازاد قزوین از 15 دانشگاه اصفهان بهتره .... چون در مورد 15 دانشگاه اصفهان اصلاً به خاطر نقص مدرک بررسی نمیشه شرایط شما در کشوری مثل کانادا ...

در ضمن برای دکتری شما وقتی روی یه زمینه کار کردید استاد دانشگاه مزبور سعی میکنه سواد شما رو محک بزنه خودش و به اسم دانشگاه توجه نمیکنه ... مگر اینکه هیچ چیز درست و حسابی دیگه برای ارائه نداشته باشید به جز اسم دانشگاه!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

دوست خوبم ...

اصولاً واژه" خیلی خیلی خیلی خاص" نباید معطوف به دانشگاه ازاد بشه و اینطور به نظر بیاد که پذیرش از mit به خاطر ازاد بودن نیاز به شرایط خیلی خیلی خیلی خاص داره ...

mit خود به خود شرایطی غیر قابل پیش بینی داره ... تاپیک نتایج ریجکت 2013 رو ببینید دوستی با نتایجی عالی و معدلهای خوب(ازدانشگاهای خوب کشور) و تافل 118 و gre فوق العاده و مقالات خوب از چند دانشگاه امریکا در رشته بیزینس ریجکت شده ...

معدل برای دپارتمان مثل غربال بزرگ اولیه عمل میکنه (که اونم تو دانشگاههای مختلف راه داره برای جبرانش ...) ... و شرایط رقابت رو فاکتورهای دیگه در مراحل بعد به وجود میارن

اسم دانشگاه نهایتاً اگه بخواد تاثیر بزاره تو مراحل آخر تاثیر میزاره که چند نفر همچیشون شبیه هم هست و سخته برای استاد انتخاب یکیشون! ودر اون صورت دانشگاه ازاد باشی یا دانشگاهی از هند خیلی فرق نمیکنه اگه رقیبت از دانشگاههای معتبر اروپا باشه ... بازم اینجور وقتا فاکتورایی مثل مکاتبه یا مصاحبه قبل اپلای با استاد بیشتر تاثیر داره

در نهایت اسم شریف و تهران رو کنار میزارم(به احترام سایر نظرات از اول تاپیک تا اینجا) ولی اگه قراره ارشد رو در سایر دانشگاهها با معدل 15 و صرف وقت زیاد در دروسی که شاخه اینده دکتری شما نخواهد بود که هم مانع کسب نمرات خوب زبان خواهد بود و هم روی مقاله نویسی شما تاثیر میزاره ، بخونید ... همون بهتر که ازاد بخونید ولی وقت شما روی چند درس خاص برای مقاله دراوردن از اونا و تقویت زیبان صرف بشه و در نهایت هم مدرکی با معدل بالای 18 داشته باشید .

من شما و دیگران رو به تجربه دوستانی که نمیشناسید حواله نمیدم ولی برای باز شدن دیدتون بهتره یه سر هم به فروم thegradcafe بزنید اونجا نظرات بیشتری رو از سراسر دنیا میتونید جویا بشید!

بله ! من قاطعانه میگم معدل 18 دانشگاه ازاد قزوین از 15 دانشگاه اصفهان بهتره .... چون در مورد 15 دانشگاه اصفهان اصلاً به خاطر نقص مدرک بررسی نمیشه شرایط شما در کشوری مثل کانادا ...

در ضمن برای دکتری شما وقتی روی یه زمینه کار کردید استاد دانشگاه مزبور سعی میکنه سواد شما رو محک بزنه خودش و به اسم دانشگاه توجه نمیکنه ... مگر اینکه هیچ چیز درست و حسابی دیگه برای ارائه نداشته باشید به جز اسم دانشگاه!!
    بله فرمایش شما کاملا متینه!
    منم این رو به چشم دیدم! فرقی نداره که شما حتی از شریف مدرک داشته باشی یا از دانشگاه فلان، فلان جا! اول معدل شما رو نگاه می کنند!

ولی بر اساس نمرات خام! منطورم معدل و تافل و ...! یه تعدای نفرات میان بیرون! توی این بین همه چیز نفر به نفر چک میشه! یعنی وقتی 100 نفر رو بکشند بیرون و شما توی اون صد نفر باشی دیگه این رو نگاه نمی کنند که معدل شما دو نمره از معدل فلانی بالاتره یا پایینتر! سطح مقالات، پروژه ها، دانشگاه، میزان شرکت شما در فعالبت های مختلف و .....! همه و همه نقش دارند! این طور هم نیست که فقط اسم دانشگاه براشون مهم باشه! اونا تمام دانشگاههای ما رو می شناسند! و دقیق تمام شرایط رو بررسی می کنند! اسم دانشگاه فقط می تونه یه بخشی شما رو جلو بندازه! یعنی اینکه شما فارغ التحصیل شریف هستید دلیل بر قبولی صد در صد شما نیست! شما یک پوئن مثبت به دست میارید ولی ممکنه در برابر یک دانشجوی دیگه از یک دانشگاه پایین تر چندین پوئن در زمینه های مختلف از دست بدید! شرایط هر فرد فرق می کنه!

در کل معدل زیر می نیمم دانشگاه از هر دانشگاهی ریجکت میشه چون کامپیوتر می نیمم رو خیلی سفت و سخت اعمال می کنه! ولی اینکه در بعد از این پله چه اتفاقی می افته کاملا بستگی به شرایط فرد داره!
    به طور مثال اگر شما یک فرد با معدل 16 از شریف رو با یک نفر با معدل 20 از دانشگاه ازاد مقابسه کنید این دوتا تقریبا هم وزن هستند! یکی دانشگاه بهتر یکی معدل بهتر! ولی فقط این دو تا پارامتر نیست! مسلما کسی که توی شریف درس خونده اپشن بیشتری دم دستش بوده و در اکثر مواقع برد با اونه! ولی نه فقط صرف دانشگاهش بلکه سوابق تحصیلی و کاریش برنده اش می کنه!

در کل زیاد به اسم دانشگاه گیر ندید!

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

نقل قول نوشته اصلی توسط omiga نمایش پست ها
    بله فرمایش شما کاملا متینه!
    به طور مثال اگر شما یک فرد با معدل 16 از شریف رو با یک نفر با معدل 20 از دانشگاه ازاد مقابسه کنید این دوتا تقریبا هم وزن هستند! یکی دانشگاه بهتر یکی معدل بهتر! ولی فقط این دو تا پارامتر نیست! مسلما کسی که توی شریف درس خونده اپشن بیشتری دم دستش بوده و در اکثر مواقع برد با اونه! ولی نه فقط صرف دانشگاهش بلکه سوابق تحصیلی و کاریش برنده اش می کنه!

در کل زیاد به اسم دانشگاه گیر ندید!
    به نظره من هم حرفت در مورد شریف درسته ولی اگه تو همین مقایسه به جای شریف، خواجه نصیر،علم و صنعت یا تبریزو جایگزین کنی نظرت چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin5555555 نمایش پست ها
    به نظره من هم حرفت در مورد شریف درسته ولی اگه تو همین مقایسه به جای شریف، خواجه نصیر،علم و صنعت یا تبریزو جایگزین کنی نظرت چیه؟
    ببینید من جنرال بحث رو انجام دادم! هر دانشگاهی نفاط قوت و ضعف خودش رو داره!
    به فرض مثال
    شریف -> قطب مخابرات! نتیجتا اگه کسی با مدرک مخابرات از شریف فارغ التحصیل شه یه پوئن مثبت اضافی داره!
    دانشگاه تهران -> قطب دیجیتال و وجود پروفسور نوابی! دیگه توضیح نمیدم!
    علم و صنعت -> فکر کنم قطب دیوایس هست! مطمئن نیستم!
    دانشگاه تبریز -> قطب فوتونیک و مگاترونیک!
    دانشگاه ارومیه -> خوراک طراحی ای سی و انالوگ CMOS دیزاین! پروفسور حدیدی!
    و ....!

اینا مال برق بود!

هر دانشگاهی یه سری نقاط فول پاور داره و اونا نقض بازی می کنند نه صرفا اسم دانشگاه! تو خود امریکا هم همین طوره! هر دانشگاهی تو هر فیلدی برتر نیست! رده بندی فرق می کنه!
    ولی خب رزومه یک نفر کامل نشون میده چند مرده حلاجه! یه شبه یه نفر نابغه نمیشه! بالاخره سوابق کاریش روی اینترنت هست! معرف هاش هستند! اسم مقالاتش هست و ......!
    خلاصه همه چیز نقش بازی می کنه!

من شریف رو مثال زدم! چون اسمش اونجا بود!
    ولی در کل منظورم این بود هر دانشگاهی یه وزنی داره! یه نقاط قوتی داره و اگه شما توی نقاط قوتش باشی مسلما رزومه ات بوست میشه! ولی اینطور نیست که چون به اون امکانات دسترسی داری شما فرد لایقی هستی!

اونا بیشتر به این نگاه می کنند که شما تو هم رده هات چه کار کردی! شما اگه بهترین دانشگاه ایران هم درس خونده باشی ولی رزومه ات نشون بده که ادم پر کاری نبودی شانسی در برابر کسی که بدترین دانشگاه درس خونده ولی پر کار بوده تقریبا نداری! کمیته پذیرش استاد یافتن این موارد هستند و همه رو وزن می دن بسته یه چیزی که از شما انتظار دارند!

خلاصه اینقدر این اسم دانشگاه رو بزرگ نکنید! اگر شما توی دانشگاه اسم و رسم دار درس خونده باشی فقط یک پوئن جلو می افتی و این به معنی پذیرش صد در صد شما نیست! حداقل 10 تا پوئن اون وسط دخیل هسنند تا شما پذیرش بشی! این ده رو رو استاندارد اروپاییش گفتم اونا اینطوری حساب می کنند (ریکام، انگیره نامه، لول دانشگاه، لول معدل، نمره زبان، رزومه، سابقه پژوهشی، سابقه کاری و ...!) ده موردش می کنند نمره میدن نمرات برتر رو می گیرند! مثلا ذر مورد اراسموس یه بنده خدایی گفته بود که کسی بالای 80 بشه توی اکشن یک مستر صد در صد پذیرش میشه! به هر لول 10 نمره داده بودن و از 100 هر کی 80 گرفته بود پذیرش شده بود! یه همچین سیستمی رو سوئد هم پیاده می کنه! امریکا هم باید یه همچین ترکیبی داشته باشه حالا مونده به دانشگاهش که چیارو بخواد!

در کل مدارکی که از شما می گیرند برای بررسی پذیرش هست وگرنه می گفتن اسم دانشگاهتون رو بگید تا قبول و ریجکت کنیم!

باز هم می گم اینقدر مسئله دانشگاه رو بغرنج نکنید!

Junior Member

شما اشتباه می کنید! اینطور نیست که برخی به خاطر پایین بودن معدل اصلا بررسی نشن. نمونه ای دیدم که فردی با معدل 13 از یکی از دانشگاههای رنک زیر 100 جهان، پذیرش فول فاند گرفته و یکی از دلایل این پذیرش هم به گفته استادش خوب بودن دانشگاه لیسانسش (امیرکبیر) بوده!!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط jvdn نمایش پست ها
    شما اشتباه می کنید! اینطور نیست که برخی به خاطر پایین بودن معدل اصلا بررسی نشن. نمونه ای دیدم که فردی با معدل 13 از یکی از دانشگاههای رنک زیر 100 جهان، پذیرش فول فاند گرفته و یکی از دلایل این پذیرش هم به گفته استادش خوب بودن دانشگاه لیسانسش (امیرکبیر) بوده!!
    داداش گلم ...

سایت دانشگاههای کانادا رو بخونید خیلی خیلی واضح نوشته مینیمم رو برای ایران " karshenasi point 16-20" یا "karshenasi arshad point 16-20"....

لطفاً از "یکی شنیدم" ها یا "یکی بوده" رو به عنوان راهنمایی برای دیگران که ممکنه سرنوشتشون رو عوض کنه بکار نبرید!!

در مورد امریکا اغلب gre میتونه لیسانس پایین رو البته با شرط وجود یه مستر معدل بالا پوشش بده (در فروم تحصیل در امریکا بحث شده) ... ولی اینکه یکی به خاطر اسم دانشگاهش پذیرش گرفته ... بماند!

استناد ما به واقعیاتیه که به عنوان پروسه پذیرش وجود داره ....
    من بیام بگم یه نفر رو دیدم استاد عاشقش شده بهش پذیرش داده ! (حالا شایدم یکی بوده باشه اینجوری ولی این چیزی نیست که عمومیت داشته باشه و بهتره همون خاطره بمونه !)

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

نقل قول نوشته اصلی توسط jvdn نمایش پست ها
    ببینید غیر ممکن نیست! ولی مال کسی هست که 1) استاد خیلی بخوادش! 2) استاد شدیدا توی کمیته نفوذ داشته باشه!
    حالا توی امیرکبیر که جنرال نمره بالاست! و نمره 13 یعنی خیلی کم! و عموما نفرات متوسط و یا کمتر دانشکده اصلا بدرد پذیرش نمی خورند! چون این نشون میده که شما اکتیو نیستید! ولی خیلی از دانشگاهها معدل 13 معدل خوبی حساب میشه چون کلا دانشگاه توی نمره دادن خسیسه! خلاصه ایشون خیلی شانس اورده و یه مورد خاصه! زیاد دلتون رو بهش خوش نکنید!

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin5555555 نمایش پست ها
    دوست عزیزم به نظر شما نفر اول معدل 15 دانشگاه خواجه نصیر و نفر دوم دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات معدل 19.5 در صورت مساوی بودنه بقیه شرایط برای پذیرش شما شانس را به کدام میدهید(به کسی بر نخورد صرفا مثال بود و یک نظر خواهی ساده)ببینید من اون دو دانشگاه را مقایسه نمیکنم ها فقط منظورم شانسه پذیرشه همین
    من لیسانس امیرکبیر بودم و فوق آزاد دوستانی هم از هر دو دانشگاه در دانشکده های مختلف دارم که درگیر پذیرش بودند و رفتند یا هنوز هستند، جواب من و نظر شخصی بر اساس مشاهداتم به سوال بالا با فرض مساوی بودن بقیه شرایط از هر نظر اینه که معدل 19.5 شانس بیشتری داره نه دانشگاه خواجه نصیر.
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)