صفحه 4 از 19 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 190

موضوع: گرفتن پذیرش با مدرک دانشگاه آزاد

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : ليسانس از دانشگاه آزاد يا پيام نور

شاید سوال شما از طرف مدیران حذف بشه چون قبلاً تا حدی صحبت شده.

اما من اگه بخوام جواب شما را خیلی کوتاه بدم، باید بگم اصلاً مشکلی نیست! مخصوصاً اگه با موارد دیگه مثل نمرات زبان و مقاله و ... جبران کنید، میتونید حتی به دانشگاه های بسیار بسیار خوب فکر کنید، من دیدم کسی را که با لیسانس دانشگاه آزاد، بعد از دانشگاه واشینگتن فارغ التحصیل شده! اگه بازم شک دارید با چند تا key word مناسب در Google جستجو کنید و نتیجه را خودتون مشاهده کنید.

البته من باید بگم خودم دانشگاه دولتی درس خوندما! 8) خیلی روش تعصب دارم!
    .Great works are performed, not by strength, but by perseverance

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

بستگی داره،

اینو بدونید که واسه MSc ها کار به مراتب بسیار بسیار سخت تر از PhD ها است. چون کمتر استادی هست که از گرنت خودش ساپورتت کنه چون مدتش 2 ساله و نمیرزه واسشون ولی PhD چهار ساله. پس میمونه اسکالرشیپ های خود دانشگاه که رقابت شدیدی هست روشون. کانادا رو خیلی سخت بشه فاند کامل گرفت ولی آمریکا امکانش شاید (نمیدونم) باشه. منم سراسری بودم ولی تجربه اینو بهم ثابت کرد که واسه کسایی که دانشگاهشون یا معدلشون (مثل من) خیلی خوب نیست کار خیلی سخته. ولی PhD رو مطمئنم به دانشگاه و معدل بسته به شرایط دانشگاه خیلی کمتر ربط داره.

Senior Member

سلام
    البته من جواب این سوال را در پاسخ به پیام خصوصی دادم. ولی چون قرار شد در فروم پاسخ بدیم اینجا هم وارد می کنم.
    ببینید بستگی به دانشگاه داره. یعنی اون دانشگاهی که می خواهید اپلای کنید. بعضی دانشگاه ها از دانشگاه های ایران اطلاعات خوبی دارند. فرق صنعتی شریف را مثلا با دانشگاه های دیگه می دونن. فرق دانشگاه های دولتی را با آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی می دونن. بسیاری از دانشگاه های کانادا و بعضی دانشگاه های آمریکا جزء این دسته هستند. اینها دانشجویان آزاد و پیام نور را پذیرش نمی دن. یا به ندرت پذیرش می دن. حتی ارزش معدل ها را می دونن. معدل پایین این دانشگاه مثلا معادل معدل توپ اون دانشگاه هست را می دونن. دانشگاه های کانادا اکثرا خیلی اطلاعات خوبی نسبت به دانشگاه های ایران دارند. یکی از دوستانم تعریف می کرد که در یکی از دانشگاه های کانادا که متاسفانه اسمش یادم نیست دقیقا نوشته بود که معدل دانشجویان ایرانی که اپلای می کنن حتما باید 16 به بالا باشه و اگر از دانشگاه آزاد هستند مدارکشون را نفرستند. چون بررسی نمیشه. اما باز هم گرفتن پذیرش در کانادا هم غیر ممکن نیست اگر مابقی شرایطتون خوب باشه.
    اما بعضی دانشگاه ها فرق بین دانشگاه های ایران را نمی دونن. برای این دانشگاه ها فقط معدل مهمه. حالا از هر جا که باشه. اروپا و بعضی دانشگاه های آمریکا جزء این دسته هستند.
    برای سنگاپور هم تا اونجا که من می دونم اطلاعاتشون در مورد دانشگاه های ایران این طوری هست که دانشگاه شریف و امیرکبیر و چند دانشگاه معتبر در تهران و صنعتی اصفهان و دانشگاه شیراز را به خوبی می شناسند و دانشجویان این دانشگاه ها شرایط خیلی خوبی برای پذیرش دارند. اما فرق دانشگاه های دیگر را خیلی خوب نمی دونن.

با سلام
    ببينيد خيلى بستگى داره به اينكه كجا بخواهيد اپلاى كنيد و چه جور درس خونده باشيد.

دانشگاه هاى كانادا(به غير از يو بى سى و تورنتو) تفاوتى بين آزاد و سراسرى قايل نيستند. ما الان تو دانشگاه خودمون از تهران، شريف، گيلان، آلمان و آزاد هم كلاسى هستيم.و از دوستان من درمونترال از دانشگاه آزاد در تمام دانشگاه ها هستند (كنكورديا، يونيوقسيته دو مونقيال و مك گيل).

نكته مهم اين هست كه چه جورى درس خونده باشيد.كسى كه دانشگاه آزاد با معدل 18 فارغ التحصيل شده ،نسبت به كسى كه با معدل 15-14 از شريف فارغ التحصيل شده، قطعا پذيرش هاى بهترى ميتونه بگيره.

براى نمونه:
    يكى از دوستان من كه ايران دانشگاه آزاد شهرستان (اراك) درس خونده بود با معدل 5/18 براى دكترا اومده مك گيل(رنك زير100)
    و بعضى از دوستان من با معدل هاى 16-15 از شريف و تهران اومدند كنكورديا (رنك حدود 400).

موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط mAhdi

اگه بازم شک دارید با چند تا key word مناسب در Google جستجو کنید و نتیجه را خودتون مشاهده کنید.
    میشه لطفا این key word مناسب برای سرچ رو بفرمایید بهش نیاز دارم
    I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

shimist
    Guest

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش با مدرک دانشگاه آزاد

سلام
    ميخواستم بدونم كدوم دانشگاههاي ايران و يا ساير كشورها دانشجويان ارشد ازاد رو براي دكترا پذيرش نميكنند؟

Junior Member

با سلام .
    بنده ترم آخر رشته برق قدرت هستم از دانشگاه آزاد يزد و معدلم حدود 14 هستش.براي ارشد خيلي وقته كه دارم در مورد سوئد تحقيق ميكنم.مسئله ايي كه هست اينه كه اكثر كسايي كه واسه اين رشته اقدام ميكنن از دانشگاه هاي شريف و تهران...طراز اول كشور هستند با معدل هايي بالا و ديگر اينكه فقط دانشگاههاي چالمرز و KTH اين رشته رو دارن و پذيرش از اين دو دانشگاه در سوئد به مراتب سخت تر از بقيه دانشگاه هاست.خواستم نظر شما دوستان را در مورد اين بدونم كه با در نظر گرفتن شرايط بنده(و شايد خيلي از كساي ديگه)خودم اقدام كنم بهتر است يا اينكه به شركت بسپارم؟؟؟
    آخه ميترسم اگه خودم اقدام كنم Reject بشم.
    آيا فرقي در پذيرش هست؟يا اينكه شانس آنها با وجود رابطاني در سوئد بيشتر است؟
    و هزينه شركت به شرط پذيرش خواهد بود.

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط molamamad
    با سلام .
    بنده ترم آخر رشته برق قدرت هستم از دانشگاه آزاد يزد و معدلم حدود 14 هستش.براي ارشد خيلي وقته كه دارم در مورد سوئد تحقيق ميكنم.مسئله ايي كه هست اينه كه اكثر كسايي كه واسه اين رشته اقدام ميكنن از دانشگاه هاي شريف و تهران...طراز اول كشور هستند با معدل هايي بالا و ديگر اينكه فقط دانشگاههاي چالمرز و KTH اين رشته رو دارن و پذيرش از اين دو دانشگاه در سوئد به مراتب سخت تر از بقيه دانشگاه هاست.خواستم نظر شما دوستان را در مورد اين بدونم كه با در نظر گرفتن شرايط بنده(و شايد خيلي از كساي ديگه)خودم اقدام كنم بهتر است يا اينكه به شركت بسپارم؟؟؟
    آخه ميترسم اگه خودم اقدام كنم Reject بشم.
    آيا فرقي در پذيرش هست؟يا اينكه شانس آنها با وجود رابطاني در سوئد بيشتر است؟
    و هزينه شركت به شرط پذيرش خواهد بود.

چیزی که برای دانشگاه های سوئد مهمه اینه که minimum های لازم برای همه مدارک خواسته شده رو داشته باشی، مثل معدل، نمره زبان و . . . مخصوصا نمره زبان که اگه حداقل رو نداشته باشی تحت هیچ شرایطی درخواستت رو بررسی نمی کنن، یعنی پذیرشی به اسم مشروط ندارن. اگه شما حداقل هارو داشته باشی احتمال ریجکت شدن، حتی با وجود مدرک دانشگاه آزاد خیلی پایینه. سوئد از معدود کشوراییه که نوع دانشگاه خیلی تو نتیجه پذیرشش مهم نیست. من دانشگاه آزادی های زیادی رو می شناسم که صرف داشتن حداقل ها، خیلی راحت تو یه رشته خوب تو بهترین دانشگاه های سوئد که دوتاشو شما نام بردی پذیرش گرفتن. با این توضیحات خیلی جای نگرانی وجود نداره
    در مورد اینکه گفتی به شرکت بسپاری برات انجام بدن، به نظر من اصلا لازم نیست، چون اصولا اپلای کردن کار پیچیده ای نیست و خود شما به راحتی می تونی انجام بدی، فقط کافیه خیلی دقیق از سایتشون مراحل اپلای کردن رو بخونی و انجام بدی. مطمئنا موفق خواهی شد
    سایت اپلای برای مستر در سوئد: https://www.studera.nu/studera/1374.html
    موفق باشید
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

Junior Member

مرسي از جوابتون.مسير پذيرش گرفتن اصلا سخت نيست ولي چيزي كه هست من بايد حتما برم ترسم از reject شدنه.

تا زمانی که این ترسو داشته باشید پذیرشی در کار نخواهد بود! سعی کنید اگه کار دیگه ای انجام دادید، اضافه کنید تا کمکتون کنه، مثل انجام حتی یک پروژه ی پژوهشی گروهی کوچک یا هر چی که می تونه امتیاز باشه و شما داریدش. نقاط قوت خودتونو نمایان کنید و فقط به ارسال مدارک اکتفا نکنید و پیگیری کنید از طریقی که موثره. من سال گذشته فقط با پیگیری موثر یه دانشگاه و ok کردم!
    دوستان عزیز، متاسفانه امکان مشاهده پیام‌های شما در اینجا برام مقدور نیست، همچنین اطلاعات من دیگه به روز نیست. اگر در زمینه کار پژوهشیتون سوالی هست که فکر می‌کنید می‌تونم کمک کنم، حتما ایمیل بزنید. در خصوص معلم زبانم باید بگم که ایشون ایران نیستن. موفق باشید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)