صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: گرایش کنترل و اتوماسیون

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

پیش فرض پاسخ : پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

من می خوام از هر راهی که شده به اتوماسیون برسم.می خواستم برم صرفا plc یاد بگیرم که میگن تابلو برق هم plc داره و plc که بصورت مجزا کاربرد نداره! حالا شما پیشنهاد میدین چیکار کنم.برم تابلو برق یاد بگیرم؟کمکی میکنه؟یا نه برم فقط دنبال plc?
    اشکی که هنگام شکست می ریزیم,عرقی است که هنگام تلاش نریختیم!

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرایش کنترل و اتوماسیون

دوست خوب شما چرا در تاپيك هاي مختلف اين سوال رو مطرح كرديد؟‌قبلا قوانين فاروم رو نخونديد احتمالا. اين كارتون باعث زحمت مديران و بي جهت اضافه شدن صفحات تاپيكه.لطفا اين موارد رو رعايت كنيد .
    در جوابتون بايد بگم هر چيزي بلد بودنش خوبه . من نميتونم بگم سراغ تابلو بريد يا نه اما PLC‌يك سيستم كنترلي كامپيوترايز شده است براي هر جا هم كاربرد داره. اگر در قسمت كنترلي سنسورها بتونيد كار كنيد وسيعتره . اما تابلو هم ميتونيد ياد بگيريد زياد پيچيده نيست. اگر دنبال PLC‌ميريد اول مقدماتشو ياد بگيريد و خودتون رو به يك برند خاص مثل زيمنس يا آلن بردلي يا ... محدود نكنيد. شما Concept ‌رو فرا بگيريد اگر بتونيد تو يه كارخونه ي اتومايز شده هم كارآموزي بگذرونيد خوبه. اما از نظر ادامه تحصيل ميدونم در فرانسه رشته اي به نام PLC هست من در آمريكا صرفا چيزي به اين اسم نديدم. اونها كه در فرانسه 4 سال اين رشته رو ميخونن كساني هستند كه برنامه هاي پيچيده مثل كنترل توربين هاي گازي رو مينويسن كه ما فقط مصرف كننده اش هستيم . لذا اگر هم ياد بگيريد اينجا چيز زيادي ياد نميگيريد. براي رشته هم اگر اطلاعاتي بدست آورديد اينجا Share‌كنيد تا دوستانتون هم استفاده كنند. شادزي-
    ویرایش توسط Simon : July 18th, 2012 در ساعت 12:44 AM
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

ببخشید نمی دونستم کجا باید بنویسمش.در تاپیک دیگه ای جوابمو دادین اما بعدش حذف شد!!!یعنی بدون اطلاع؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

ممنون از جوابت ولی من هنوز جواب سوالمو نگرفتم.منظورم این نیست که رشته ی plc بخونم.منظور اینه که میخوام industrial automation بخونم.همونطور که خودتون هم اشاره کردید ایران چیز زیادی از plc نمیشه یاد گرفت.بخاطر همین میخوام دست پر برم اونور.یعنی حتی اگر plc هم اینجا بصورت professional یاد نگرفتم حداقل یه زمینه برای خودم فراهم کرده باشم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh1986 نمایش پست ها
    ممنون از جوابت ولی من هنوز جواب سوالمو نگرفتم.منظورم این نیست که رشته ی plc بخونم.منظور اینه که میخوام industrial automation بخونم.همونطور که خودتون هم اشاره کردید ایران چیز زیادی از plc نمیشه یاد گرفت.بخاطر همین میخوام دست پر برم اونور.یعنی حتی اگر plc هم اینجا بصورت professional یاد نگرفتم حداقل یه زمینه برای خودم فراهم کرده باشم.
    براي دانش PLC نياز به تابلو برق نيست. تابلو برق براي كار در اينجا خوبه . پس فقط كتاباشو بخونيد اگر هزينه براتون مهم نيست كلاسشو1 -2 دوره بريد و اگر جايي پيدا كرديد مثل كارخانه كمي اونجا تجربه كسب كنيد. بنظرم اگر بريد اتوماسيون صنعتي اونها خودشون اينها رو دوباره براتون تكرار ميكنن . به همين خاطر توصيه ام اينه كه خيلي هم روش وقت نگذاريد اگر قصدتون رفتنه . اگر خيلي علاقمندي PLC لوگو جنبه ي آموزشي داره بتوني بخري باهاش يه پروژه ي دانشگا هي انجام بدي براي آشنايي و تا حدودي تجربه خوبه.
    موفق باشي

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

دکترای کنترل تو آمریکا چند ساله اس؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh1986 نمایش پست ها
    بچه ها من الکترونیک خوندم اما کلا به گرایش کنترل علاقه دارم.الان هم دنبال اپلای کردن برای مستر در رشته ی اتوماسیون صنعتی هستم.زیاد در این زمینه کار نکردم.حالا یه سوال دارم.دوستان بهم پیشنهاد دادن که برم و طراحی تابلو برق یاد بگیرم.به نظر شما این کار رو انجام بدم یا اینکه نه برم فقط کار کنترلی انجام بدم.می خوام بدونم یاد گرفتن تابلو برق و... ربطی به کنترل و اتوماسیون داره یا نه؟
    برا کار در زمینه اتوماسیون صنعتی لازمه و پیش نیازش برق صنعتیه که باید بلد باشید تا بتونید تو این زمینه کار کنید پس برا شروع میتونید دوره برق صنعتی درجه 2 تو فنی حرفه ای را بگذرونید بعد از این دوره میتونید دوره plcو اتوماسیون صنعتی را برید مدارکش هم بین المللیه و معتبر

بچه ها من الان مدرک plc رو از سازمان فنی گرفتم. و تا حدودی برنامه نویسی بلدم. ولی با توجه به اینکه مطالبش کلا فرار هس به نظرتون حالا چیکار کنم تا در این زمینه پیشرفت کنم؟ که بعد دو سال که apply میکنم دست خالی نرم. خوشحال میشم از راهنماییتون

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amilliyoung نمایش پست ها
    بچه ها من الان مدرک plc رو از سازمان فنی گرفتم. و تا حدودی برنامه نویسی بلدم. ولی با توجه به اینکه مطالبش کلا فرار هس به نظرتون حالا چیکار کنم تا در این زمینه پیشرفت کنم؟ که بعد دو سال که apply میکنم دست خالی نرم. خوشحال میشم از راهنماییتون

يا تو آموزشگاه ها مشغول شيد يا تو يه كاري كه در ارتباط با PLC‌باشه وگرنه بعد دو سال فوت قضيه از دستتون ميره. شادزي

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    يا تو آموزشگاه ها مشغول شيد يا تو يه كاري كه در ارتباط با PLC‌باشه وگرنه بعد دو سال فوت قضيه از دستتون ميره. شادزي
    واللا مشکل منم همینه که نمیدونم چه کاری پیدا کنم که در ارتباط با plc باشه.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)