صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: تردید: انتخاب رشته بر اساس پیشنهاد استاد؟؟

Senior Member

پیش فرض تردید: انتخاب رشته بر اساس پیشنهاد استاد؟؟

من موضوعهایی رو که می خوام برای PhD کار کنم interdisciplinary هستند و ترکیبی از علومی مثل زیست شناسی، ریاضی ، کامپیوتر، پزشکی و .... رو شامل می شه. یکی از اساتید آمریکایی که روی موضوع مورد علاقه من کار می کنه به من گفته برای رشته پاتولوژی apply کن (خودش عضو هیئت علمی گروه پاتولوژی هست و تنها استادی هست که توی این دپارتمان که زمینه تحقیقاتیش به من می خوره) و گفته من به عنوان دانشجوی PhD می گیرمت و می تونی بیای توی آزمایشگاه من. من همش نگرانم به دلایل زیر:

1. من رشته پاتولوژی رو دوست ندارم اما زمینه تحقیقاتی این استاد رو بینهایت دوست دارم. از طرفی این استاد تنها کسی در اون رشته و دپارتمان هست که روی موضوعهای مورد علاقه من کار می کنه. می ترسم برم این رشته بعد اتفاقی بیفته و نتونم برم آزمایشگاه این استاد. اونوقت باید برم با استادهای دیگه ای کار کنم که از فیلد کاریشون خوشم نمی آد و من بمونم و رشته پاتولوژی که دوستش ندارم.

2. این استاد آدم ویژه ای هست که نمی تونم از کار باهاش صرف نظر کنم.

به نظر شما چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : تردید: انتخاب رشته بر اساس پیشنهاد استاد؟؟

مطلب دوم شما پاسخ نگرانی اول هستش
    خب اگه نمیتونید صرف نظر کنید برید به همون دانشگاه
    مثلا چه اتفاقی بیفته و شما نتونید برید به اون ازمایشگاه؟؟
    منم تقریبا مثل شما هستم و میرم ببینم چی میشه

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    تا جایی که من میدونم خوندن رشته ای که بهش علاقه ندارید مخصوصا" تو دوره ی دکترا از شکنجه هم بدتره، بهمین خاطر خواهش میکنم دقت کن.
    اگه به موضوع تحقیقاتی این استاد اینقدر علاقه مندی خیلی رشته مهم نیست چون بنظر من عمده موضوع تحقیقاته و پایان نامه و تز.
    حتما" از استاد بپرس که تحت چه شرایطی ممکنه شما به آزمایشگاه ایشون نرید.
    ضمنا" پایان نامه ای که میخواید کار کنید در همون زمینه تحقیقاتی هستش یا فقط شما رو برای کمک به پروژه تحقیقاتی ش میخواد؟
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Senior Member

من می خوام روی Complex Biologic Networks کار کنم که این استاد آدم معروفی تو این زمینه هست. این زمینه interdisciplinary هست. استاده گفته من علاقه زیادی دارم با تو کار کنم و گفته برای pathology اقدام کن و من می گیرمت.

Senior Member

البته به يه نكته هم دقت كنيد. توي آمريكا بيشتر از عنوان رشته، كاري كه مي كنيد مهم هست ولي اگه بخوايد برگرديد ايران و مثلا faculty بشيد در يه رشته اي كه از نظر شما دقيقا مرتبط با فيلد كاريتون هست، ممكنه بقيه اينو درك نكنن و به نظر عجيب بياد كه با phd پاتولوژي مي خوايد استاد اون رشته مورد علاقه تون بشيد. البته اصلا مهم نيست و شما با نشون دادن سوابق كاريتون مي تونيد متقاعد كنيد اونها رو، ولي دائم بايد خودتون رو ثابت كنيد كه منم فلان چيزو بلدم! اينو كه مي گم تجربه دارم در موردش. يكي از دوستام امريكا phd مهندسي پزشكي مي خونه و اگه اطلاع داشته باشيد يك فيلد هايي از biomed eng دقيقا شبيه برق هست و اون هم موضوع تزش همين جوره. از اين قضيه شاكيه كه مثلا وقتي آگهي كار ميدن براي يه موضوعي كه دوستم توش expert هست، ميگن كه رشته برق و كامپيوتر مي خوايم و اين همش بايد توضيح بده كه منم بلدم اين موضوع رو.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

در مورد Pathology هم اینو بهت بگم که همین دیروز نزد یکی از پزشکان معروف شهرمون بودم و حتی وقتی حرف Drug Delivery Sys ها رو با path مقایسه کردم ایشون شدیدا هر دو رو تایید و تاکید کرد و نیاز بشر رو به اینها و حتی پیشنهادش در زمینه های pathology و به نتیجه رسیدن سریع تر و کاربرد اون تو پزشکی بود

Senior Member

من حرفم اینه: چه تضمینی هست من برم رشته پاتولوژی و این استاد به حرفش عمل کنه و من رو به عنوان دانشجوش بگیره؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    من موضوعهایی رو که می خوام برای PhD کار کنم interdisciplinary هستند و ترکیبی از علومی مثل زیست شناسی، ریاضی ، کامپیوتر، پزشکی و .... رو شامل می شه. یکی از اساتید آمریکایی که روی موضوع مورد علاقه من کار می کنه به من گفته برای رشته پاتولوژی apply کن (خودش عضو هیئت علمی گروه پاتولوژی هست و تنها استادی هست که توی این دپارتمان که زمینه تحقیقاتیش به من می خوره) و گفته من به عنوان دانشجوی PhD می گیرمت و می تونی بیای توی آزمایشگاه من. من همش نگرانم به دلایل زیر:

1. من رشته پاتولوژی رو دوست ندارم اما زمینه تحقیقاتی این استاد رو بینهایت دوست دارم. از طرفی این استاد تنها کسی در اون رشته و دپارتمان هست که روی موضوعهای مورد علاقه من کار می کنه. می ترسم برم این رشته بعد اتفاقی بیفته و نتونم برم آزمایشگاه این استاد. اونوقت باید برم با استادهای دیگه ای کار کنم که از فیلد کاریشون خوشم نمی آد و من بمونم و رشته پاتولوژی که دوستش ندارم.

2. این استاد آدم ویژه ای هست که نمی تونم از کار باهاش صرف نظر کنم.

به نظر شما چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟
    وقتی گفته به عنوان دانشجوی دکترا میگیرمت و بیا تو ازمایشگاه من کار کن دیگه چه نگرانی میتونه وجود داشته باشه!

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    من حرفم اینه: چه تضمینی هست من برم رشته پاتولوژی و این استاد به حرفش عمل کنه و من رو به عنوان دانشجوش بگیره؟؟؟؟
    سلام
    وقتي پذيرشتون قطعي شد استادتون در دپارتمان قطعي شده ديگه already ! مگه نميخواد فاند بده؟ اگه بزنه زيرش كه اصلا جور در نمياد با دادن پذيرش!!!

Senior Member

اومدیم من رفتم اونجا بعدا استاده نظرش عوض شد!!!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)