صفحه 6 از 45 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 442

موضوع: تجربیات آزمون 22 اکتبر 2011

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 22 اکتبر 2011

نقل قول نوشته اصلی توسط homb90 نمایش پست ها
    بچه ها بالاخره سخت شده یا آسون؟ بچه هایی که میگن آسون بود امتحان فکر کنم پایه ی زبانشون خیلی خوب بوده ها!
    کلا چی بخونیم برا این مدل امتحان جدید که امیدوار کننده باشه؟ :|
    اونهایی که میگن سخت نبوده احتمالاً مثل من اولین بارشون بوده! آخه من انقدر بد راجع به حوزه امتحان و محتویاتش شنیده بودم که نمی تونم زنده موندن بعد از امتحان رو باور کنم!!!
    به نظر من حوزه خیلی بهتر از کنکورهای دولتی بود! لااقل خبری از صر و صدای دانشجوهایی که نمی خواستن رایتینگ یا وربال رو جواب بدن نبود!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MIT - Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdi نمایش پست ها
    - امتحان واقعا متفاوت بود از اون چیزی که حدس می شد زد، اگه کسی پیشینه ریاضی قوی داره، به نظر من اصلا نباید وقت بذاره براش!! به نظرم قدرت تحلیل خیلی بهش بها داده شده بود، - بعضی سوالات ریاضی یه سری نکته داشت ولی 10 دقیقه وقتش زیاد بود!
    - واقعا نامردی بود وقتی بعد امتحان فهمیدم بعضیااا برگشتن رو وربال! برگزاری امتحان نهایی دبستان هم نظمش از اونجا بهتر بود!
    - من حدودا 300-400 ساعتبرای وربال گذاشته بودم و شاید 80% لغت ها رو بلد بودم ولی واقعا متن هاش وحشتناک بود یه طرف سوالاش خیلی متفاوت از کتابها بود خیلی!! حتی خود ای تی اس! بهتره به جای لغت حفظ کردن سایت هایی مثل اکونومیست بخونین متداوم و با تنوع زیاد! ولی مشکل سوالاش بود!! وقت 35 دقیقه واقعا برا این سطح خیلی کمه! نمیدونم چرا کامپیوتر بیس 90 ثانیه وقت داره برا هر سوال ولی این 84 ثانیه، تازه 5 تا اضافیشم هم 5 تا متن چپندرقیچیه!! آیا نمرات کسی می دونه کاغذی و رایانه ای با هم سنجیده میشن آخر که میخوان نرمال کنن؟
    -در مورد رایتینگ هم فکر می کنم چون اولین آزمون بود اینقدر گلابی بود!
    - و نکته خیلی مهم : فکر می کنم عدم دادن 10 دقیقه استراحت رو کار وربال همه تاثیر گذاشته! من که رسما بعد 8 صفحه قصه بافی برای قسمت نوشتن، خسته بودم! اولش گفت از جاتون پا نمی شید ! نگفت که استراحت نمیدیم!!!! من کلی از سوال بخش اول وربال رو نرسیدم حتی ببینم چی هست و دلیلش به هم ریختن برنامه هام بود!
    من به شخصه دفترچه رو مطالعه کردم و این جزو موارد تخلف حوزه امتحان محسوب میشه!( مثل ماشین حساب ندادن و ...) از دوستان خواهش می کنم مثل من بهای تی اس ایمیل بزنین و این مساله رو منعکس کنین! یادتون باشه که ما علاوه بر وقت و هزینه ای که کردیم، آیندمون تحت تاثیر قرار می گیره!
    بله متاسفانه یکی از دوستای منم یه ربع از وقت ریاضی رو گذاشته بود رو وربال در حالیکه من تو اون مدت داشتم با آرامش خاطر کیکم رو می خوردم! واقعا شرایط امتحان بد بود. حالا اینا رو با اون سوالهای داغون کنار هم بذارین ببینین چقدر ناجور می شه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng

چرا تاثیر نداره؟ من خیلی هارو میشناسم که آزمون تافلشون تکرار شده! چه ربطی به وجهه ایران داره؟ کی گفته که با این مشکل سنتر رو می بندن؟ به دلیل این طرز تفکر شماست که وجهه این جوری میشه! خوبه یاد بگیریم حقمون رو بگیریم!!! همین الانش من واقعا پشیمونم که به قول شما آواره نکردم خودمو! سخت گیری نباشه بهتره که یعنی چی؟ مراقب ما هر لحظه چک می کرد! اما انگاری یه سری نکردن! ( اینم اصلا برا وجهه بد نیستااا)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen12345 نمایش پست ها
    در مجموع writing و quantitative بد نبود. به غیر از چند تا از سوالهای quantitative که واقعا کار می برد باقیه موارد خوب بود. verbal هم که نگو؛ وقت کم آوردم و آخری هاش را شانسی پر کردم. واقعا این انصاف نیست که زمان امتحان اینطوری باشه چونکه لازمه گزینه ها را به دقت بررسی کنیم و با متد حذف کردن پیش بریم. به نظرم غیر از این روش احتمال اشتباه را زیاد می کنه.
    توکل به خدا، انشالله که نتیجه قابل قبول باشه.
    کاملاً با نظراتت موافقم! من تو جاخالی ها به رویکرد داشتم که وقتی گزینه ها رو اکثراً ندونم شانسی بزنم و وقتم رو بزارم واسه ریدینگ ها! اما انقدر که ریدینگ ها ناجور بود وقت کم میاوردم! حتی ریدینگهایی که 1 سوالی بودن حداقل 5 دقیقه از من وقت می گرفتن!

Junior Member

سلام

با توجه به امتحان امروز زدن تست های big book برای قسمت Q کافیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

سوالات ریاضی واقعا ساده بود.نمودار های بسیار ساده و حتی می شه گفت بچگانه.قسمت وربال واقعا سخت بود.من بیشتر وقتم رو روی ریدینگ ها گذاشتم چون می دونستم از اون سوال هایی که ۲ ۳ تا جاخالی داره عمرا همه رو درست بزنم.به نسبت وقتش هم خوب بود البته اگر نظرت رو این نبود که کل سوال هارو جواب بدی قسمت رایتینگ هم که دیگه خیلی باحال بود.دقیقا موضوع issue رو شب قبلش تمرین کرده بودم سر جلسه فقط نوشتم.قسمت argument هم ساده بود.کسی که فقط با مشکلات منطقی متداول توی GRE آشنا بود(مثل خودم) و چندتا sample خونده باشه خیلی راحت می تونست جواب بده.
    امتحان من تو دانشگاه تهران-دانشکده زبان های خارجه بود تنها مشکلش این بود که قبل جلسه حتی راه ندادن بریم تو دانشگاه!!با اینکه هوا سرد بود ولی جایی در نظر نگرفته بودن که 1600 نفری که میان یه جایی بمونن از سرما نلرزن!!
    سر جلسه اصلا سروصدا نبود.حتی کسایی که نمی خواستن جواب بدن هم خیلی آروم نشسته بودن.مشکل سرویس بهداشتی بیداد می کرد همیشه صف داشت.
    کیک و آبمیوه دادن بهمون و گفتن ماشین حساب هارم ببرین مال خودتون )
    در کل راضی بودم از امتحان.ساده تر از چیزی بود که فکرش رو می کردم (وربال رو بذاریم کنار)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

حوزه من دانشکده زبان های خارجی بود... کلا شرایط ایده آل نبود ولی آزار دهنده هم نبود و performance رو پایین نمی اورد... امتحان سر ساعت برگزار نشد و 30 دقیقه تاخیر داشت ... صندلی ها فک کنم به دهه 50 یا قبل تر بر می گشت (صندلی تکی فلزی ) ... از نظر شرایط برگزاری افتضاح ترین قسمت زمان بندی امتحان بود ، برا هر Section پشت بلندگو یه توضیحی داده میشد این تیکش بد نبود بدیش این جا بود که اگه 10 دقیقه حرف میزدن از اون موقع زمان گرفته می شد و چون نقطه شروع زمان بندی رند نبود یا اگه حواست نبود ساعت رو نگاه کنی کنترل زمان رو از دست می دادی ... رایتینگ خوب و قابل انتظار بود ، توصیه من تمرین خیلی زیاده خود نوشتن رایتینگ کار ساده ییه ولی تو شرایط امتحان به نظر من مداد آدم باید خودش بنویسه و فقط باید بهش جهت داد ، من نسبتا دایره لغات خوبی داشتم و برای خودم چن تا Template درس کرده بودم یه سری جملات حرفه ای و قوی که تقریبا همه جا می شه ازش استفاده کرد ولی من امروز سر جلسه لغت تجربه= Experience که بچه دبستانی هم بلده یادم نمیومد D: ... مراقب بالا سر من که مثل جان و مال و ناموسش از ETS پشتیبانی میکرد و ثانیه ای نمی ذاشت تو Section قبلی بمونم حتی نمیخاست بذاره جمله مو هم تموم کنم !!! ... قسمت Verbal هم چشمتون روز بد نبینه افففففففتضاح ... من 1100 و نصف 3500 و تقریبا اکثر کلماتی که تو کتابای کاپلان و بارونز و ets بود رو خونده بودم ولی واقعا این کجا و آن کجا بود ، نمی گم از اون کلمات استفاده نشده بود ولی واقعا یاد گرفتن این همه لغت تو یه بازه زمانی کوتاه اصلا هیچ کمکی نمیکنه باید واقعا لغت هضم شده باشه یا استفاده هر لغت رو تو چن تا متن آکادمیک لمس کرده باشین تازه من سعی کرده بودم لغت ها رو تو جمله یاد بگیرم.... خان اول بلد بودن لغتاس... خان دوم سرعت خوندن passage هاس که تو شرایط ایده آل فرض رو بذاریم که بلدین واقعا مدت زمان 35 دقیقه برا این تعداد کلمات رمان خوندنم کمه چه برسه با این انگلیسی دس پا شیکسته ما متنو بخونی نکتشم بگیری .... بعد حالا فرض می کنیم که لغت ها رو هم بلد بودین مشکل تندخوانی هم نداشتین یه دفه 5تا گزینه میبینین که از هر کدوم رد میشین میگین اینم درسته خب اینم درسته حالا اغراق نکنم دو سه تاشو میشه حذف کرد ... یه نمونه سوال که برا من جدید بود این بود که یه متنی رو داده بود یه سری آمار رو رقم هم داده بود بعد سوال این بود که کدوم گزینه این Statement رو weaken میکنه ... یا یه نمونه سوال بود راجع به تاثیر اقلیم بر معماری یک ناحیه بود من که خودم رشتم معماریه و متن رو هم کاملا فهمیده بودم انقد که اسمای عجیب قریب و زیادی آورده بود (شهر و قوم و قبیله) و بهشون Refer کرده بود چند دفه مجبور شدم متن رو دوباره بخونم ... خلاصه واقع بینانه اینه که تو مدت کوتاه کاری برای verbal نمیشه کرد نمره خوب برای کساییه که واقعا در طول زمان با فضای آکادمیک انگلیسی اونم به صورت جنرال درگیر باشن نه حتی فقط تو رشته خودشون همون طور که ریاضیش واقعا برای من آسون بود چون مهارتی بود که تو چند سال دبیرستان به دست آورده بودم کار یه شب دو شب نبود ... ریاضیش به نظر من خوب بود و اگه اشتبا ه بی دقتی نداشته باشم به جز دو تا که شک دارم فک کنم همه رو درس زده باشم، آسون به معنی گلابی نبود ولی به جز یک یا دو سوال همه نمونه سوالاتی بودن که من نمونشو یه بار دیده بودم یا حل کرده بودم (من فقط این سه تا کتاب revised GRE برا انتشارات ets, barrons و kaplan رو خوندم و توصیه می کنم همشو بخونین تو هر کدوم از یه دیدی بررسی می کنه مثلا قسمت آمار کتاب ets از همه کامل تر بود ... کلا سوالات ریاضی یا به نسبت انتظار وقت گیرتر بودن یا شرایط امتحان تاثیر گذاشته بود چون من همیشه 25 تا سوال رو تو 20 دقیقه میزدم یعنی نصف زمان استاندارد امروز دقیقا لحظه آخر سوال آخرو جواب دادم ... سوالات data interpretetion خیلی از حد نمونه ها راحت تر بود و نمونش به کرات در کتاب ها تکرار شده بود ... من فقط توصیه میکنم تو قسمت آمار standard deviation و percentile رو درک ملموسی ازش داشته باشین چون سوالاتی که ازش میشه واقعا به درک ریاضی فرمولش بستگی نداره به درک عمقی مربوطه ... فک کنم هرچی که به ذهنم رسید گفتم ولی تک تکتون اینو در نظر داشته باشین که هیچ دو آدمی از نظر شرایط و توانایی ها قابل مقایسه نیستن و اینا صرفا نقطه نظر یک نفر از نزدیک 2000 نفر شرکت کننده امروزه... موفق باشین

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdi نمایش پست ها
    چرا تاثیر نداره؟ من خیلی هارو میشناسم که آزمون تافلشون تکرار شده! چه ربطی به وجهه ایران داره؟ کی گفته که با این مشکل سنتر رو می بندن؟ به دلیل این طرز تفکر شماست که وجهه این جوری میشه! خوبه یاد بگیریم حقمون رو بگیریم!!! همین الانش من واقعا پشیمونم که به قول شما آواره نکردم خودمو! سخت گیری نباشه بهتره که یعنی چی؟ مراقب ما هر لحظه چک می کرد! اما انگاری یه سری نکردن! ( اینم اصلا برا وجهه بد نیستااا)
    واسه ما تکرار نشد..!! دوست عزیز وقتی شما ایمیل میزنی به ETS و میگی اینجا مراقب ها فلانن یا امتحان برگزاریش مناسب نبود چه معنی جز این میتونه داشته باشه که این سنتر در ایران صلاحیت برگزاری آزمون GRE را نخواهد داشت..!!!!!! در اینصورت اگه 500 نفر ایمیل بزنن ETS میفهمه که ای بابا اگه سازمان سنجش ایران که بزرگترین برگزار کننده امتحان تو ایرانه اینجوری عمل میکنه وای به حاله بقیه جاها..! من خودم نه طرفدار این قضیه هستم نه هیچی.. تازه اگر هم کسی این کار رو کرده نظم عمومی آزمون رو که بهم نزده.. شما کوچکترین بی نظمی تو آزمون دیدی؟؟؟ یا سر و صدایی که نظاره شما کارتو انجام بدی.. اگرهم کسی این کار رو انجام داده یا وقت یک بخش رو رو بخش دیگه گذاشته به خودش و وجدانش بستگی داره..! تازه اصلا این امتحان رقابتی نیست که کار یکی دیگه کار شما رو خراب کنه..! (متاسفانه از بس کنکور دادیم همه امتحانارو شبیه کنکور میبینیم!) شما اگه پشیمونی که آواره نکردی خودتو میتونستی اصلا بری کشورهای دیگه با نظم و ترتیب CBT امتحان بدی، خیلی هم راحت تر بود.. واسه منی که پول این امتحان رو با کلی بدبختی جمع و جور کردم همین تو ایران امتحان دادن با شرایط فعلی کلی خدامو شکر میکنم..! خلاصه به من ربطی نداره شما مختاری هر طور مایلی رفتار کنی.. جنگ و دعوایی هم با هم نداریم و دیگه هم این بحث رو ادامه نمیدم چون از موضوع تاپیک به دوره.... فقط پیشنهادم اینه که قبل ایمیل زدن به ETS اول با خود سنجش مطرح کنید.. همیشه از قدیم گفتن دعواهای خانوادگی بهتره تو خوده خانواده مطرح شه و حل شه..!!
    ویرایش توسط milad1988 : October 22nd, 2011 در ساعت 10:11 PM

ببخشید اما من نمیدونم چرا آقایون اینقدر سر جلسه مشکل دستشویی رو مطرح می کنن ؟؟آخه مگه سر جلسه امتحان کسی میره دستشویی

Member disaster آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

به نظر من حساسیت نسبت به اینکه بقیه بچه ها سر آزمون از زمانبندی معمول تبعیت نکردن و یا حتی اینکه تقلب کردن، اصلا معنی نداره. علت این حساسیت ها اینه که ما ها به سیستم رقابتی کنکور عادت کردیم و بازم احساس میکنیم یکی دیگه داره حق ما رو ضایع میکنه. چه بخواهیم چه نخواهیم چینی ها و هندی ها که رقبای اصلی ما ها هستن دارن مثل آب خوردن تقلب میکنن و بهترین جا ها هم پذیرش میگیرن!
    همیشه آخر هر چیز خوب میشود، اگر نشد بدان که هنوز آخرش نرسیده است