صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: ايالت Utah

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض ايالت Utah

سفر به شهر هتل و رستوران
    شهر درياچه‌ی نمک (Salt Lake City) در ايالت يوتا (Utah) در مرکز (به سمت غرب) آمريکا قرار دارد و بزرگترين شهر در حدفاصل دنور (Denver) در مرکز آمريکا و شهرهای ايالت کاليفرنياست. حدود ۳۸۰۰ کليومتر از بوستون فاصله دارد (۳۴ ساعت رانندگی= پنج‌ساعت و نيم فاصله‌ی پروازی از بوستون، سه‌ساعت و نيم فاصله‌ی پروازی برگشت به بوستون) و آب‌و هوايی شبيه اطراف تهران و شهر درياچه‌ی نمک ايران! دارد.

شهر درياچه‌ی نمک را مورمن‌ها (Mormons) پايه‌گذاری کرده‌اند. مورمنيزم شاخه‌ای از دين مسيحيت است که علاوه بر کتاب مقدس، به کتاب ديگری که شرح کتاب مقدس است و کتاب مورمن نام دارد نيز اعتقاد دارد. مطابق عقايد مورمن‌ها، اين کتاب بعد از مرگ حواريون عيسی گم شد تا اينکه خدا آن‌را به نخستين پيامبر عهد اخير، جوزف اسميت الهام کرد. جوزف اسميت در سال ۱۸۴۴ کشته شد.

سال ۱۸۴۷ گروهی از مورمن‌ها که از آزار و اذيت پروتستان‌ها در نواحی بين ايلی‌نوی و شمال ايالت نيويورک فعلی به تنگ آمده بودند به رهبری پيامبرشان "بيرگام يانگ" با گاری و با پای پياده به سمت غرب حرکت کردند و در ۲۴ جولای ۱۸۴۷ به شهر درياچه نمک رسيدند. يانگ وقتی به بالای کوه‌های مشرف به شهر رسيد گفته بود: "اين محل مناسب است" (این جمله خیلی مهمه، چون ظاهرا قبلا از طرف خدا به او اينگونه الهام شده بوده)

در حال حاضر شهر دریاچه‌ی نمک یکی از مذهبی‌ترین شهرهای آمریکاست. (اندر تاثيرات اين شهر در خبر است که یکی از اساتید خانم دانشکده‌ی مهندسی مکانیک دانشگاه شریف بعد از مدتی تحصيل در ایالت Utah تصمیم می‌گیرد از حجاب برتر (به قول علما) استفاده کند!). مورمن‌ها اهل دود و دم نیستند (ای بابا!) و بنابراین سیگار و قلیان و وافور و قلقلی و سیخ و سنگ و غیره تعطیل! از همه بدتر کافئین هم مصرف نمی کنند. ولذا چای و قهوه و حتی نوشابه هم تعطیل. (دیگه الکل ملکل که اصلا و ابدا ). بزرگترين دانشگاه شهر اصطلاحا U of U (مخفف University of Utah) است. دانشگاه مهم ديگر اين ايالت دانشگاه بیرگام یانگ است که در شهر Provo به فاصله‌ی حدود یک ساعتی شهر دریاچه‌ی نمک قرار دارد. اين دانشگاه بی‌شک رتبه اول دانشگاه‌های مذهبی آمریکا را در اختیار دارد. برای تحصيل در اين دانشگاه بايد تعهد بدهيد (علاوه بر خيلی‌چيزهای ديگر) در مدت تحصيل چايی و قهوه نخواهيد نوشيد!

وسط شهر معبدی نسبتا بزرگ قرار دارد در محلی به نام میدان معبد (temple square) . شهر چهار خیابان اصلی دارد به نام‌های "شمال معبد" "جنوب معبد" "شرق معبد" و "غرب معبد"! در محوطه‌ی خارج معبد همیشه تعداد زیادی مبلغ مذهبی (Missionary) از سراسر دنیا هستند (بیشتر دانشجو) که به صورت داوطلبانه به تبلیغ دینشان می‌پردازند. دوره‌های تبلیغی هیجده ماهه هستند. یکی از مبلغین می‌گفت برای اینکه بتواند هزینه‌ی زندگی دوران خدمت داوطلبانه‌اش را از پیش آماده کند دوسال به سختی کار کرده است (تبلیغ به این می‌گن‌ها! مقايسه کنيد با سازمان محترم تبلیغات ما). اینکه مبلغ به چه کشوری اعزام شود را پیامبر تعیین می‌کند.

مورمن‌ها همیشه یک پیامبر روی زمین دارند که دستورات را از خدا می‌گیرد و به بندگان می‌رساند. پیامبرشان کت و شلوار می‌پوشد و کراوات می‌زند. در حال حاضر پیامبر "گوردون بی هینکلی" است.

شهر درياچه‌ی نمک از آنجا که مرکز مذهبی مورمن‌هاست، هرساله ميزبان تعداد زيادی زائر است. اين قضيه باعث شده بيشتر ساختمان‌های شهر را هتل‌ها و رستوران‌ها تشکيل دهند. اطراف شهر همه ساله تعداد زيادی توريست و ورزشکار را برای ورزش اسکی جذب می‌کند. مناظر اطراف شهر ترکيبی از پوشش گياهی ملايم و تپه‌ماهورهای نه چندان بلند است و مناظر ايران را به ياد می‌آورد (مخصوصا اگر مدت زيادی در ايالت بی‌اندازه صافی مثل ماساچوست زندگی کرده باشيد!)

نمايی از خيابان اصلی شهر Park City يکی از معروفترين شهرهای ايالت يوتا برای اسکی و ميزبان المپيک زمستانی سال ۲۰۰۲

يکی از جنجال‌برانگيزترين عقايد مورمن‌ها، اعتقاد به چند‌همسری (polygamy) برای مردان است. مورمنيزم چند همسری را "لازمه‌ی" رسيدن به مدارج بالای بهشت می‌داند. هرچند قانون آمريکا چندهمسری را ممنوع کرده، هنوز حدود ۵٪ از مورمن‌های يوتا (حدود شصت‌هزار نفر) چندهمسر دارند. مذهب مورمنيزم در آمريکا مخالفان زيادی دارد. بسياری از آمريکاييان رهبران مورمن‌‌ها را دروغ‌گو و شياد می‌نامند و از وجود چنين مذهبی در کشورشان اظهار تاسف می‌کنند
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : ايالت Utah !!!!!!!!!!!!!!

فکر کنم ایرانی هم زیاد داشته باشه؟
    What Goes Around...Comes Around

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

خدا رو شکر که utah State ردم کرد

Junior Member

جالب بود...
    اما سیمون جان منبعش یادتون رفته بود...
    یک ایرانی در آمریکا...

Junior Member

یکم سیاه نمایی شده بود توی این پست!!! این که اون خانم تصمیم گرفته بوده از حجاب استفاده کنه فکر کنم یه مساله شخصی بوده، چون این جا خبری از حجاب نیست! کلا آدم محجبه نمی بینی. این که دود و نوشابه و الکل رو حرام می دونن مربوط به خودشونه، ولی هر کس دیگه آزاده که هر کار می خواد بکنه، فقط در حین رانندگی نباید مست باشی که اونم قانون کلی آمریکاست.
    when it's your turn, don't doubt, do it.

Banned

استنتاج کارتونی ( لوک خوشانش )

یه کارتونی توی شبکه کلیک ست داشتم می دیدم ! لوک خوشانس با دالتون ها ! دالتون ها از توی یه زندان توی کولورادو فرار کردن و اون که از همه کوتاه تره و اسمش جو هستش بهشون گفت بریم Utah !! بعد اوریل دالتون که از همه اونها احمق تره گفتش چرا اونجا ؟؟ جو دالتونم با دیلم زد توی سرش و گفتش چون که تنها ایالتی که توش دنبال ما نیستند همون یوتا هستش ! راستم می گفت ! خلاصه رسیدند لب مرز و لوک خوشانس گیرشون آورد و تا خواست دستگیرشون کنه جو دالتون قانون اون ایالت رو نشونش داد و دید که آره حق با دالتوناست ! خلاصه اونام رفتمند و اونجا و با یه کلاه بردار آشنا شدند و از چند تا از شهرها کلاهبرداری کردند و بلاخره یه بانکم زدند اما لوک خوشانش نمی تونست اونا رو دستگیر کنه تا اون کلاه برداره همه پول های دزدی دالتون ها رو دزدید و فرار کرد و دوباره رفت به سمت کلورادو و خوب دالتونام دنبالشون رفتند و لوک خوشسانس اونا رو درست لب مرز کلورادو وقتی اومدن اونجا دستگیر کرد و برد زندان !

از همین کارتون باحال می شه متوجه شد که Utah چه جایی هستش !

Junior Member

خدایش هم انقدرا هم بد نیست بیاین این ایالت

Junior Member

رفيق! اين مال كارتونه! اونم مال دوره كابويها. واقعيت اينه كه يوتا يك ايالت مذهبيه اما نه به معناي جمهوري اسلامي يا عربستان. اينجا تنها تفاوتي كه عملا حس ميكني اينه كه تهيه مشروبات الكلي كمي سختتر و گرانتر از جاهاي ديگه است نه اينكه خريدش ممنوع باشه. بلكه يعني هرجايي مشروب نميفروشند. اما كلا شما به عنوان دانشجو وجود مورمونها رو خيلي حس نميكنيد.
    نكته ديگه اينه كه دانشگاه يوتا در مهندسي خيلي جاي باحالي نيست و جاهاي خيلي بهتري هم در امريكا وجود داره. اما در بيولوژي ژنتيك و پزشكي يكي از بهترينهاست و فاند خوبي هم داره. پس رشته هم در انتخاب شما بايد موثر باشه. ضمنا تفريحات يوتا نوع خاصيه مثلا اسكي و كوهنوردي و ... اما قطعا اگر اهل تفريحات شبانه و... هستيد جاهاي خيلي بهتري در امريكا وجود داره.
    اگر متاهل هستيد و احيانا فرزند داريد و تربيت فرزنتون براتون مهمه يوتا بهترين ايالت امريكا براي شماست چون هم محيط سالمتري داره و هم خود مورمونها زود ازدواج ميكنند و كلي بچه ميارند. لذا به بچه شما هم خوش ميگذره هم كمتر نگران انحرافش هستيد. به قول امركاييها يوتا يه ايالت فميلي فرندلي است. اما اگر مجرد هستيد شايد اينجا كمي حوصلتون سر بره چون خيلي خلوت و آرومه و از هياهوي دنيا به دوره.
    يك بدي يوتا و كلا ايالتهاي غربي تقريبا به جز كاليفرنيا اينه كه فواصل خيلي از هم دوره. مثلا نزديكترين شهر بزرگ به سالت ليك سيتي لاس وگاس و دنوره كه هردو حدود هشت ساعت رانندگي ميخواد! اين از نزديكش حالا واي به فاصله دورش! اما در شرق امريكا شما با كمي رانندگي به يك شهر ديگه و يك دانشگاه خيلي خوب ديگه ميرسيد.
    اينها واقعيتهاي عيني يوتاست. پس لطفا سياهنمايي و سفيدنمايي نكنيد.

Senior Member sara123 آواتار ها

اکی!!!!
    با اینکه من این فروم را خیلی دوست دارم ولی باید به همه دوستان بگم که بدونن چطوری ازش استفاده کنن. در کنار تمام آدمهایی که اینجا خالصانه و بدون هیچ چشمداشتی به بقیه دوستان کمک میکنن، یه سری از دوستان هم هستن که بدون داشتن اطلاعات دقیق اظهار نظرهایی میکنن که گویا تنها کارشناس این زمینه هستن.
    مثلا این تاپیک پارسال همین موقع ها منو خیلی نگران کرده بود. من استاد و زمینه مورد علاقه ام را در دانشگاه یوتا پیدا کرده بودم و دنبال اطلاعاتی در مورد شهر میگشتم که با این تاپیک روبرو شدم....
    حالا که تقریبا شش ماهی هست در سالت لیک سیتی زندگی کردم و بر گشتم و این تاپیک را خوندم واقعا خنده ام گرفت .....
    بله درسته یوتا پایتخت و قبله یه فرقه خاص مذهبی هست به اسم مورمونها. اما سالت لیک سیتی == قم؟؟؟؟ !!!!!
    من یه هم خونه ای معتقد مورمون دارم و تقریبا اطلاعاتم در مورد مورمونها تکمیل هست. اونا کافئین و مشروب نمیخورن، هر یکشنبه میرن چرچ و روابط دختر و پسرهاشون قبل ازدواج محدود هست. اما کسی با شما کاری نداره شما هر طور که دوست دارین میتونین توی یوتا زندگی کنین.شما میتونی چای بخوری، کافی بنوشین، مشروب بخورین و .... فقط تنها نکته ای که وجود داره اینه که تعداد بار و کلاب ها در این شهر کمتر از بقیه شهرهاست چون متقاضی کمتره.
    ضمنا مورون ها که حجاب ندارن که کسی تحت تاثیر اونها محجب بشه!!! استغفرلله!!!!!
    اگه از اون دسته از آدمهایی نیستین که برای ... میخایین بیاین امریکا حتی ممکنه خیلی زیاد علاقمند بشین به این شهر، همون طوری که من شدم !
    شهر بسیار تمیز، آروم و با آدمهایی بسیار نایسی هست. من تا حالا دو تا از شهرهای بزرگ امریکا رفتم و تجربه استادم که از یه کشور دیگه س و هم آزمایشگاهیم که از شیکاگو هست اینه که آدمهای اینجا بسیار خوش برخورد، مهربون و تر و تمیز هستن. با اینکه اینجا یاد گرفتم که ناسیونالیست نباشم ولی این را چون حقیقت هست میگم. تعداد سیاهپوست های اینجا بسیار کم هست و امنیت شهر خیلی زیاد. من به عنوان یه دختر اینجا به مقدار زیادی احساس امینت میکنم، چیزی که کمتر توی اون دو تا شهر دیگه داشتم!!
    اهالی یوتا بسیار به خانواده اهمیت میدن و سریعا ازدواج میکنن. بنابراین اگه دنبال یه جایی میگردین که با خانواده تون راحت بتونین اونجا زندگی کنین، یوتا جای مناسبی هست.
    یوتا از محدود ایالتهایی هست که کوه داره! اگه طبیعت دوست هستین اینجا را واقعا دوست حواهید داشت. تابستون میتونین از هایکینگ و زمستون از انواع ورزشهای زمستونی مثل اسکی، اسنو بردینک، ایس اسکیتینک، اسنو شوینگ و ... لذت ببرین! برف سال لیک و کوههاش خیلی واسه اسکی مناسب هست و به همین علت المپیک زمستونی 2004 که در امریکا بود در این شهر برگزار شد.
    شهر ارزوونی هست و تکسش هم پایینه.
    از نظر امکانات هم باید بگم که تقسیم امکانات در امریکا مثل ایران نیست. همه شهرها همه نوع امکاناتی دارن. مثلا فروشگاهها و رستورانها معمولا زنجیره ای هستن و همه جا شعبه دارن.
    این را هم باید اضافه کنم که سالت لیک شهر بسیار آروم و خلوتی هست و نایت لایف نداره. مثلا اگه ساعت 9 شب برین تو خیابون مثل ایران نیست که راه رفتنی به 10 نفر برخورد کنین! تقریبا خالی از مردم!! اما خوب یه مزیتی که داره اینکه اصلا ترافیک نداره و اعصابتون خرد نمیشه!!
    امیدوارم این اطلاعات کمکی بکنه به دوستانی که در حال تضمیم گیری هستن.
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

Junior Member

سلام
    ازونجایی که بحث در این post ها سر ایالت Utah هست می خوام خواهش کنم اگه کسی اطلاعی راجع به University of Utah ، رشته computer science داره لطفا بگه. موقعیت دانشگاه و کیفیت علمی و استاداش چه طورن؟ آیا کسی هست که اونجا برای این رشته پذیرش گرفته باشه؟ ممنون میشم اگه کسی بهم کمک کنه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)