صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: راهنمایی برای ارسال مقاله ای ریجکت شده به ژورنال دیگر

پیش فرض پاسخ : راهنمایی برای ارسال مقاله ای ریجکت شده به ژورنال دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط roberto11 نمایش پست ها
    دستتون درد نکنه، اره من بودم خلاصه بعد هشت ماه و نیم جواب داد که متاسفانه ریجکت هم شد
    از نظر مدت زمان طول کشیدن پروسه داوری باید بگم که همین الزویر که فرستاده بودم تو سایتش نوشته بود در کمتر از دوازده هفته! البته مقالاتش رو که دیده بودم توش بازه چهار تا دوازده ماه و بیشتر هم بود. الان این ژورنال تو سایتش یه بازه سه تا شش ماه رو بیان کرده ولی تو خود مقالاتش تاریخی نزده. از نظر رایگان نبودنش همون که شما میگید یعنی واسه اینکه سطحش پایینتر باشه اینو انتخاب کردم . از نظر وقت هم حالا انتظار ندارم که یک ماهه جواب بده ولی لا اقل اگه قرار ریجکت کنه تو سه چهار ماه اول یه چیزی بگه واسه همینم دیگه سراغ پابلیشری مثل الزویر و اشپرینگر نرفتم. البته نمی دونم که حالا این ژورنال هم جواب اولیه سه چهار ماهه بده یا نه!
    این ژورنال سالی‌ حدود ۹۰ تا paper چاپ میکنه. بر اساس تجربه خودم و شناختی‌ که از مجلات دارم فکر می‌کنم پروسه داوری شما برای این مجله زیر ۲ ماه باشد. قبل از سابمیت حتما از چند تا از مقالات این مجله به عنوان رفرنس استفاده کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    این ژورنال سالی‌ حدود ۹۰ تا paper چاپ میکنه. بر اساس تجربه خودم و شناختی‌ که از مجلات دارم فکر می‌کنم پروسه داوری شما برای این مجله زیر ۲ ماه باشد. قبل از سابمیت حتما از چند تا از مقالات این مجله به عنوان رفرنس استفاده کنین.
    همین ژورنال که رومانی هست رو میگین؟ اگه زیر 3 یا 4 ماه باشه که عالیه.
    شما خودتون تو این مجله مقاله چاپ کردین؟
    یه چیز دیگه این مقاله حالا علی رغم پولی بودن معتبر و isi هست دیگه؟ چون درسته که میخوام به یه isi با سطحی پایین تر از الزویر و اسپرینگر و IEEE مقالمو بفرستم اما نمی خوام که دیگه خیلی هم سطحش پایین باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط roberto11 نمایش پست ها
    همین ژورنال که رومانی هست رو میگین؟ اگه زیر 3 یا 4 ماه باشه که عالیه.
    شما خودتون تو این مجله مقاله چاپ کردین؟
    یه چیز دیگه این مقاله حالا علی رغم پولی بودن معتبر و isi هست دیگه؟ چون درسته که میخوام به یه isi با سطحی پایین تر از الزویر و اسپرینگر و IEEE مقالمو بفرستم اما نمی خوام که دیگه خیلی هم سطحش پایین باشه.
    بله منظورم همین مجله رومانی هست. نه من این جا مقاله‌ای چاپ نکردم چون زمینه کاریم عمران و ژئوتکنیک هست اما فکر می‌کنم بعد از چاپ نزدیک به ۱۰۰ مقاله isi اونقدر تجربه دارم که با یه نگاه کلی‌ به مجله روند کارش دستم بیاد. سطح این مجله قابل قیاس با مجلات elsevier نیست اما در حد نسبتا خوبی‌ هست و به نظرم در کلّ کیفیتش قابل قبوله. ایمپکت فاکتور هم مساوی ۰.۷ هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    بله منظورم همین مجله رومانی هست. نه من این جا مقاله‌ای چاپ نکردم چون زمینه کاریم عمران و ژئوتکنیک هست اما فکر می‌کنم بعد از چاپ نزدیک به ۱۰۰ مقاله isi اونقدر تجربه دارم که با یه نگاه کلی‌ به مجله روند کارش دستم بیاد. سطح این مجله قابل قیاس با مجلات elsevier نیست اما در حد نسبتا خوبی‌ هست و به نظرم در کلّ کیفیتش قابل قبوله. ایمپکت فاکتور هم مساوی ۰.۷ هست.
    اها، ماشالله چقدر isi دارین این تازه اولین مقاله ی منه که فرستادم واسه isi
    اره خوب مطمئنا در سطح پابلیشر های معروف نیست ولی خوب پس اونقدم بد نیست البته حالا تازه باید ببینم یه وقت اینم ریجکت نکنه در هر صورت ممنون از راهنماییتون

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power System Engineering

با سلام .
    من رشته ام برق-قدرت واسه phd اپلای میکنم.
    منم چندتا مقاله ژورنال و کنفرانس (25) تا دارم. اما تا حالا جرات نکردم تو الزویر بفرستم زمینه ام هم تولیدات پراکنده و سیستم های توزیع هست بنظر من شما از زورنال های پایین تر شروع کنین البته بالا بودن ایمپکت فاکتور و یا نبودنش و تنها آِ اس آی لیست بودن ملاک نیست اصولا هر ژورنالی که آی اس آی هست اکسپتش دشوار و پروسه زمانی بلندی داره!!!!!!!!!!!!
    شما بهتره ابتدا تو چند ژورنال غیر آی اس آِ مقاله بدین بعد!!!!!!!
    اینم بگم که مثل PSC خودمون اسم کلفت تو مقاله ات نبایشه ریجکتی رکش همینه.
    موفق باشی راستی ژورنال های آفریقاایی راهت اکسپت میدن

نقل قول نوشته اصلی توسط 400969 نمایش پست ها
    با سلام .
    من رشته ام برق-قدرت واسه phd اپلای میکنم.
    منم چندتا مقاله ژورنال و کنفرانس (25) تا دارم. اما تا حالا جرات نکردم تو الزویر بفرستم زمینه ام هم تولیدات پراکنده و سیستم های توزیع هست بنظر من شما از زورنال های پایین تر شروع کنین البته بالا بودن ایمپکت فاکتور و یا نبودنش و تنها آِ اس آی لیست بودن ملاک نیست اصولا هر ژورنالی که آی اس آی هست اکسپتش دشوار و پروسه زمانی بلندی داره!!!!!!!!!!!!
    شما بهتره ابتدا تو چند ژورنال غیر آی اس آِ مقاله بدین بعد!!!!!!!
    اینم بگم که مثل PSC خودمون اسم کلفت تو مقاله ات نبایشه ریجکتی رکش همینه.
    موفق باشی راستی ژورنال های آفریقاایی راهت اکسپت میدن
    من تا حالا فقط چند تا کنفرانس دادم اما ژورنال این اولیمه و در واقع یکی از کنفرانس هامو تکمیل کردم. اره خوب اسم ها که خیلی مهمه

Junior Member

دوستان من مقاله ای برای یه ژورنال سابمیت کردم که ریجکت شد و جواب زیر واسش اومد.
    I regret to inform you that your submission cannot be considered for publication. This paper has no methodological contribution. It applies standard techniques to a real problem. Although it may be an important application case, it is not suitable for IJPRAI, which is focused on basic research. We suggest you submit it to a journal in the particular application field.
    سوالی که داشتم اینه که با توجه به جواب امکانش هست که اگر مقاله رو واسه ژورنال دیگه بفرستم اکسپت شه یا اینکه کلا قید ژرونال رو بزنم و به فکر کنفرانس باشم؟
    این مقاله اولم هست و تجربه کمی دارم.
    با تشکر فراوان از جوابتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط cuntiner نمایش پست ها
    دوستان من مقاله ای برای یه ژورنال سابمیت کردم که ریجکت شد و جواب زیر واسش اومد.
    I regret to inform you that your submission cannot be considered for publication. This paper has no methodological contribution. It applies standard techniques to a real problem. Although it may be an important application case, it is not suitable for IJPRAI, which is focused on basic research. We suggest you submit it to a journal in the particular application field.
    سوالی که داشتم اینه که با توجه به جواب امکانش هست که اگر مقاله رو واسه ژورنال دیگه بفرستم اکسپت شه یا اینکه کلا قید ژرونال رو بزنم و به فکر کنفرانس باشم؟
    این مقاله اولم هست و تجربه کمی دارم.
    با تشکر فراوان از جوابتون.
    آدم اگه مقاله اش ریجکت نشه که مرد نمیشه! خب حتما مقاله ات نیاز به اصلاح داره، اما امیدت رو از دست نده، این نشد یکی دیگه

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

سلام
    رشته من متاسفانه علوم سیاسی هست!!! یک سال و نیم هست که موفق نشدم یه اکسپت ناقابل برای مقاله ام بگیرم!!! مقاله ام هم متاسفانه درمورد خلیج فارس هست!!!تا حالا برای سه تا مجله ای اس ای فرستادم که هر سه ریجکت کردند (آخریش امروز بود!!).
    بعضی از دوستام معتقد هستند که این ریجکت ها به خاطر مسائل سیاسی هست و ربطی به سطح مقاله نداره و توجیهشون هم اینه که کلا توی این سه مرتبه مقاله من به مرحله ریویو نرسیده!! اما مطمئنا مقاله من مشکل فنی زیاد داره...از دو مجله قبلی خواستم که لااقل مشکلاتشو بگن شاید بتونم برطرف کنم که اولی گفت مشکلی نداره فقط مرتبط با مجله ما نیست (ولی به خدا بیشتر ربط رو با اون مجله داشت) دومی هم جواب نداده و سومی رو هم که هیچ
    این متنی هست که امروز گرفتم:
    Your manuscript entitled "The Geopolitical Importance of Persian Gulf in the World Economy" which you submitted to Geopolitics, is returned to you without peer review. The topic is of immense importance to readers of this journal, but it is a case study in its own right and does not tie in, at any point, to the growing literature on Geopoolitics in general, and Energy in Geopolitics in particular. On the pages of this journal alone, there have been numerous papers published over the past 5 years which discuss the Geopolitics of Energy and we would expect that any submission dealing withh this important topic would be acquainted with some of this theoretical literature.

We invite you to resubmit your paper if, and when, it is ancored in the wider arguments and discourses relating to Geopolitics and Energy

اینم متن دومین ریجکت:
    Thank you for submitting your manuscript, "The Geopolitical Importance of Persian Gulf in the World Economy" to the International Journal of Middle East Studies. The journal now receives over 200 articles a year. Due to the large increase in submissions, only a small percentage make it beyond the internal review. After a careful reading of your manuscript, the editors have decided that the article will not be sent out for a full external review. We are sorry that the volume of correspondence to the editorial office prevents us from following up with more extensive comments on the manuscript.

Thank you again for considering IJMES for the publication of your work.
    متاسفانه اولی رو ندارم!!!
    حالا با این اوصاف، به نظرتون باز هم این مقاله کذایی که نمی دونم مشکلش چی هست (البته من کلی از نظر گرامری با نرم افزارهای مختلف چکش کردم و از نظر اورجینال بودن هم با نرم افزار plagiarism Detector چک کردم و 98 درصد اورجینال بوده!!)رو برای مجله های دیگه هم بفرستم یا از خیرش بگذرم و بفرستم برای یه مجله داخلی؟؟؟
    ممنون
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

ApplyAbroad Champion

@pApAr

سلام

در مورد اینکه به جای دیگه بفرستید، بستگی داره چقدر وقت دارید و چقدر به مقاله خودتون اطمینان دارید.

اما اینکه میگن مرتبط با مجله ما نیست، (هر چند مرتبط هم هست) جوابی هست که خیلی ها با آن روبرو میشن و دلیلش را فقط خود ادیتور میدونه. اما یک راه برای اینکه نگن مرتبط نیست، این هست که در رفرنس ها، به مقالات اون مجله ارجاع بدید.

کسانی که قبلا مقاله نداشتن بیشتر با این جواب "مرتبط با ژورنال ما نیست"، مواجه میشن. به طور مثال اولین مقاله خود من پس از 6 بار فرستادن به ژورنال های مختلف پذیرش شد که 4 بار با جواب مرتبط با مجله ما نیست مواجه شدم، در صورتی که تو همون زمینه در آن ژورنال مقالات چاپ شده بود.

در مورد مسائل سیاسی، خیلی ها این را میگن، اما اثبات نشده، و مثال نقض آن هم چاپ شدن مقالات متعدد ایرانی ها در ژورنال های مختلف هست.

شما مقالتون با مقالات چاپ شده مقایسه کنید و ببینید که سطح مقالتون چطور هست یا بدید یک نفر متخصص آن را بخونه و نظرش را بگه و بفرستید یک ژورنال دیگه. به نظر من اگر در یک ژورنال open access که isi هم باشه چاپ کنید خیلی بهتر از مجله داخلی هست. ضمن اینکه من شنیدم پروسه چاپ مقاله در مجله داخلی هم طولانی هست و مسائل غیر علمی در چاپ مقاله موثر است.

موفق باشید
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین