سلام دوستان، من دانشجوي كارشناسي ارشد هستم كه احتمالا يا شهريور 91 يا احتمالا آذر يا بهمن 91 فارغ التحصيل ميشم، بستگي داره كه پايان نامم چقدر طول بكشه، دانشگاه ارشدم مشكلي با دادن ريز نمرات نداره و نيازي نيست كه حتما مدرك ارشدم رو بخرم تا بتونم ريز نمراتم رو بگيرم ولي ازاونجايي كه دانشگاه كارشناسيم به هيچ عنوان ريز نمرات رو بدون خريد مدرك نميده!! و من هم نميخوام مدرك كارشناسيم رو بخرم و ميخوام صبر كنم و با همين روش 6 ماه بيكاري آزادش كنم، در سالگرد فارغ التحصيلي از ارشدم ميتونم مدركم رو آزاد كنم و چون اون موقع ديگه از ددلاين هاي دانشگاه ها گذشته !!! بنابراين من براي سال 92 نميتونم اپلاي كنم و ميشه براي سال 93 ( البته فكر كنم اگه بهمن فارغ اتحصيل بشم كه ديگه براي سال 94 ميتونم اپلاي كنم) ،‌خلاصه اينكه من در زودترين زمان ممكن يك و نيم سال بعد از ارشدم تازه ميتونم اپلاي كنم،‌ ولي نگراني من از اين هستش كه از بعضي ها شنيدم كه توي بعضي رشته ها هرچقدر كه از زمان گرفتن مدركت بيشتر بگذره و اپلاي كني، احتمال گرفتن بورس كمتر هستش و به صفر ميرسه چون دليلشون اينه كه توي اين جور رشته ها بايد آپديت باشي و كسي كه دوسال از كارشناسي ارشدش گذشته ديگه آپديت نيست ميخواستم نظر شمارو بدونم كه آيا اينطوره؟ براي اطلاع بگم كه من رشته ام بيوتكنولوژي هستش و توي رشته هاي مشابه ميخوام اپلاي كنمبا تشكر