نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: تا چه مدت پس از فارغ التحصيلي امكان بورس شدن هست؟ آيا زمان مطرح هست؟

Junior Member

پیش فرض تا چه مدت پس از فارغ التحصيلي امكان بورس شدن هست؟ آيا زمان مطرح هست؟

سلام دوستان، من دانشجوي كارشناسي ارشد هستم كه احتمالا يا شهريور 91 يا احتمالا آذر يا بهمن 91 فارغ التحصيل ميشم، بستگي داره كه پايان نامم چقدر طول بكشه، دانشگاه ارشدم مشكلي با دادن ريز نمرات نداره و نيازي نيست كه حتما مدرك ارشدم رو بخرم تا بتونم ريز نمراتم رو بگيرم ولي ازاونجايي كه دانشگاه كارشناسيم به هيچ عنوان ريز نمرات رو بدون خريد مدرك نميده!! و من هم نميخوام مدرك كارشناسيم رو بخرم و ميخوام صبر كنم و با همين روش 6 ماه بيكاري آزادش كنم، در سالگرد فارغ التحصيلي از ارشدم ميتونم مدركم رو آزاد كنم و چون اون موقع ديگه از ددلاين هاي دانشگاه ها گذشته !!! بنابراين من براي سال 92 نميتونم اپلاي كنم و ميشه براي سال 93 ( البته فكر كنم اگه بهمن فارغ اتحصيل بشم كه ديگه براي سال 94 ميتونم اپلاي كنم) ،‌خلاصه اينكه من در زودترين زمان ممكن يك و نيم سال بعد از ارشدم تازه ميتونم اپلاي كنم،‌ ولي نگراني من از اين هستش كه از بعضي ها شنيدم كه توي بعضي رشته ها هرچقدر كه از زمان گرفتن مدركت بيشتر بگذره و اپلاي كني، احتمال گرفتن بورس كمتر هستش و به صفر ميرسه چون دليلشون اينه كه توي اين جور رشته ها بايد آپديت باشي و كسي كه دوسال از كارشناسي ارشدش گذشته ديگه آپديت نيست ميخواستم نظر شمارو بدونم كه آيا اينطوره؟ براي اطلاع بگم كه من رشته ام بيوتكنولوژي هستش و توي رشته هاي مشابه ميخوام اپلاي كنمبا تشكر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تا چه مدت پس از فارغ التحصيلي امكان بورس شدن هست؟ آيا زمان مطرح هست؟

یعنی هیچ کس نمیدونه که برای رشته هایی مثل بیولوژی که نیاز به آپدیت بودن داره ، تا چند سال پس از فارغ التحصیلی امکان بورس شدن وجود داره؟

Member disaster آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : تا چه مدت پس از فارغ التحصيلي امكان بورس شدن هست؟ آيا زمان مطرح هست؟

سلام دوست عزیز، من هم شرایطم مثل شماست ،یعنی ریزنمرات رسمی ارشد رو دارم ولی لیسانسو نمیخوام بخرم، فکر نمیکنم مشکل خاصی پیش بیاد من که دارم با همین شرایط اپلای میکنم (ارشد رسمی و لیسانس غیر رسمی) در اکثر موارد دانشگاه ها قبول میکنن این شرایطو (با ایمیل زدن میشه توضیح داد)... مگه اینکه بخواهین دانشگاه های خیلی خفن و گیر اپلای کنین که به هیچ وجه زیر بار نمیرن.
    همیشه آخر هر چیز خوب میشود، اگر نشد بدان که هنوز آخرش نرسیده است

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shroya نمایش پست ها
    یعنی هیچ کس نمیدونه که برای رشته هایی مثل بیولوژی که نیاز به آپدیت بودن داره ، تا چند سال پس از فارغ التحصیلی امکان بورس شدن وجود داره؟
    با درود
    من تا حالا شخصا چیزی در این رابطه نشنیدم که اگر مدت زمانی از فارغ التحصیلی گذشته باشه روی دادن بورس تاثیر بذاره...... مثلا من خودم کارشناسی رو چند سال پیش تموم کردم و الان میخوام برای مستر اقدام کنم، تاحالا هم به سایت دانشگاهای مختلف که سر زدم چیزی در رابطه با این مساله ای که شما گفتی در قسمت requirement هاشون ندیدم البته بعضی دانشگاها محدودیت سنی گذاشتن مثلا نوشتن واسه مستر تا زیر ۳۰ سال پذیرش داریم........
    حالا اگر کسی اطلاعات بیشتری داره اینجا بزاره منم استفاده کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط disaster نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، من هم شرایطم مثل شماست ،یعنی ریزنمرات رسمی ارشد رو دارم ولی لیسانسو نمیخوام بخرم، فکر نمیکنم مشکل خاصی پیش بیاد من که دارم با همین شرایط اپلای میکنم (ارشد رسمی و لیسانس غیر رسمی) در اکثر موارد دانشگاه ها قبول میکنن این شرایطو (با ایمیل زدن میشه توضیح داد)... مگه اینکه بخواهین دانشگاه های خیلی خفن و گیر اپلای کنین که به هیچ وجه زیر بار نمیرن.
    دوست عزيز ممنون از پاسخت
    خوب منم قصدم براي دانشگاه هاي خوب هستش و يك سوال از شما دارم ، مگه ريز نمرات غير رسمي اصلا قابل ترجمه شدن هست ؟ و تازه ترجمه هم كه بشن مگه از نظر دانشگاه مقصد قابل قبول هستن؟ آخه وقتي غير رسمي باشه و مهر وزارت علوم و دانشگاهت رو نداشته باشه كه كسي بهش اعتماد نميكنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    با درود
    من تا حالا شخصا چیزی در این رابطه نشنیدم که اگر مدت زمانی از فارغ التحصیلی گذشته باشه روی دادن بورس تاثیر بذاره...... مثلا من خودم کارشناسی رو چند سال پیش تموم کردم و الان میخوام برای مستر اقدام کنم، تاحالا هم به سایت دانشگاهای مختلف که سر زدم چیزی در رابطه با این مساله ای که شما گفتی در قسمت requirement هاشون ندیدم البته بعضی دانشگاها محدودیت سنی گذاشتن مثلا نوشتن واسه مستر تا زیر ۳۰ سال پذیرش داریم........
    حالا اگر کسی اطلاعات بیشتری داره اینجا بزاره منم استفاده کنم.
    دوست عزيز فكر نميكنم اين موضوع چيزي باشه كه توي سايتاشون بنويسن ، خوب پذيرش رو كه ميدن ولي بورس واسه من مطرحه !!! خوب طبيعتا بورس رو به كساني ميدن كه از نظر علمي درخشان باشن و خيلي خفن باشن به اصطلاح.
    طبيعتا هرچي از زمان فارغ التحصيليت بگذره مثلا 3-4 سال از درس و دانشگاه و مطالب درسي دورتر باشي خوب اونا ترجيح ميدن به جاي بورس كردن همچين آدمي يك نفري رو بورس كنن كه هنوز در گير مطالب علمي و مقاله نوشتن و اينجور چيزا باشه و از علم روز اطلاع داشته باشه تا شمايي كه چند ساله از درس و علم عقب افتادي ( منظورم از شما ، شماي نوعي بود) من اين رو از يكي از آشناهامون شنيدم
    ايشون هم از آمريكا و هم از سوئد بورس گرفته بود ولي به دليل اينكه نتونست ويزا بگيره نتونست بره و حالا بعد از چند سال كه از اون ماجرا ميگذره وقتي بهش ميگن چرا دوباره اقدام نميكني ميگه ديگه احتمالي براي بورس شدن من وجود نداره چون آپديت نيستم و اونا آپديت ها رو بورس مي كنن

حالا منم اين قضيه واسم سواله ا
    اگه كسي ميدونه لطفا مارو هم در جريان بگذاره
    با تشكر

Junior Member

سلام
    من همراه همسرم که فول فاند از یکی از دانشگاههای امریکاست داریم میریم امریکا.
    میخواستم راهنمایم کنید که آیا برای من هم امکاه پذیرش گرفتن و فاند گرفتن وجود داره با توجه به این که من رشته ام فیزیکه و لیسانسم رو از دانشگاه آزاد گرفتم و حدود 2 سال هم میشه که فارغ التحصیل شدم
    ممنون میشم راهنمایی کنین.

Member royalfalcon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ros1987 نمایش پست ها
    سلام
    من همراه همسرم که فول فاند از یکی از دانشگاههای امریکاست داریم میریم امریکا.
    میخواستم راهنمایم کنید که آیا برای من هم امکاه پذیرش گرفتن و فاند گرفتن وجود داره با توجه به این که من رشته ام فیزیکه و لیسانسم رو از دانشگاه آزاد گرفتم و حدود 2 سال هم میشه که فارغ التحصیل شدم
    ممنون میشم راهنمایی کنین.
    بله، مشکلی نداره. شما هم باید مدارکتون رو به همراه امتحانات زبان آماده کنید و درخواست پذیرش کنید.
    "I have a dream"

سلام دوستان، من دانشجوي كارشناسي ارشد هستم كه احتمالا يا شهريور 91 يا احتمالا آذر يا بهمن 91 فارغ التحصيل ميشم، بستگي داره كه پايان نامم چقدر طول بكشه، دانشگاه ارشدم مشكلي با دادن ريز نمرات نداره و نيازي نيست كه حتما مدرك ارشدم رو بخرم تا بتونم ريز نمراتم رو بگيرم ولي ازاونجايي كه دانشگاه كارشناسيم به هيچ عنوان ريز نمرات رو بدون خريد مدرك نميده!! و من هم نميخوام مدرك كارشناسيم رو بخرم و ميخوام صبر كنم و با همين روش 6 ماه بيكاري آزادش كنم، در سالگرد فارغ التحصيلي از ارشدم ميتونم مدركم رو آزاد كنم و چون اون موقع ديگه از ددلاين هاي دانشگاه ها گذشته !!! بنابراين من براي سال 92 نميتونم اپلاي كنم و ميشه براي سال 93 ( البته فكر كنم اگه بهمن فارغ اتحصيل بشم كه ديگه براي سال 94 ميتونم اپلاي كنم) ،‌خلاصه اينكه من در زودترين زمان ممكن يك و نيم سال بعد از ارشدم تازه ميتونم اپلاي كنم،‌ ولي نگراني من از اين هستش كه از بعضي ها شنيدم كه توي بعضي رشته ها هرچقدر كه از زمان گرفتن مدركت بيشتر بگذره و اپلاي كني، احتمال گرفتن بورس كمتر هستش و به صفر ميرسه چون دليلشون اينه كه توي اين جور رشته ها بايد آپديت باشي و كسي كه دوسال از كارشناسي ارشدش گذشته ديگه آپديت نيست ميخواستم نظر شمارو بدونم كه آيا اينطوره؟ براي اطلاع بگم كه من رشته ام بيوتكنولوژي هستش و توي رشته هاي مشابه ميخوام اپلاي كنمبا تشكر
    دوست گرامي با سلام. من شخصا در دانشگاههاي اروپايي و در سايتهايي كه research position ها رو تبليغ ميكنم ديدم كه محدوده سني قرار دادن و اين محدوده سني معمولا از 30 سال شروع ميشه و ممكنه بعضي از جاها هم بگن 35 سال....كلن هم دليل داره چون آدم از 30 سال به اون طرف يكم كمتر شور و هيجان داره و توان يادگيري انسان هم مياد پايين.....ولي باز هم بگم همه اين محدوديت رو براي apply كردن لحاظ نمي كنن...براي به روز موندن يا به قول خودمون update بودن ميتونين مقاله جديد بدين يا توي كنگره ها شركت كنين كه البته حتما گواهي حضور هم بگيرين و مطالعه تون رو هم داشته باشين...مقالات جديد تو رشته خودتون رو حتي اگه به صورت كوتاه هم شده مرور كنين چون اين هم كمك ميكنه به روز بمونين و هم اينكه انگيزتون رو براي ادامه تحصيل زياد تر مي كنه

Junior Member mohammadrezar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biotechnology at University of Tehran

سلام
    من یه ترم تو دوره کارشناسی مرخصی گرفتم
    ایا این برای استاد سوال ایجاد میکنه ؟
    یعنی میپرسه این یه ترم چیکار میکردی ؟
    ایا مرخصی گرفتن بد حساب میشه ؟
    اخه ترم قبلش هم واحد خیلی کم برداشتم (15) اما معدلم خوب بوده 18/5
    بعد یه سوال دیگه لیسانس را نه ترمه تموم کنم ایا پوان منفی حساب میشه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)