صفحه 9 از 59 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 584

موضوع: اپلای بورس SINGA برای NUS و یا NUT برای نزدیک ترین ترم یا Deadline

پیش فرض پاسخ : اپلای برای SINGA و NGS برای Aug 2012

نقل قول نوشته اصلی توسط mosini نمایش پست ها
    خب دوستان من
    درایران مسائل بروز تحلیل میشه و نمیشه براساس قانون الان براش تصمیمی گرفت،من از دانشگاه JNTU هندوستان پذیرش گرفته بودم اوایل امسال و اون موقع توی سایت وزارت علوم این دانشگاه Ok بود و برای ارشد مقاله ی accept شده در کنفرانسی لازم نداشت.اد موقعی که رفتم حیدرآباد قانونش عوض شد و گفتن در صورتی مدرکش قبوله که داشنجو حتما مقاله ای بده در ژورنالی معتبر.
    خب من برگشتم البته چون وضع افتضاحه اونجا مخصوصا JNTU.امید وارم گول نخورید و نرید به دانشگاه های هند.تنها دانشگاه هایی از هند درست و حسابی هستند که ته اسمشون Technology داره.که پذیرش تو اونها سخته.البته بگم یکی از این دانشگاه ها که بد هم پذیرش نمیده توی شهر چنای هند هست که اگه اهل خبر و اینا باشید میدونید که این شهر از اون شهر های تروریست پرور هندوستان هست.و بسیار بد آب و هواست.گرم و شرجی هزار برابر بد تر از بندر عباس خودمون.آب خوردن هم نیست.
    بگذریم در هر حال برای اونی که در دکترای پیوسته مقاله ای درست حسابی با Impact Factor بالا و citation بالا ارائه بده.مثلا توی ICSE مقاله بده قطعا براش توی همون سنگاپور کار با حقوق خوب خواهد بود،از یکی که اونچا دانشجو بود شنیدم که گفت(تلفنی 2 سال پیش) که بعد از اتمام درس بهت پیشنهاد کار در دانشگاه میدن با خقوق خوب و عالی(اگه چرت گفته منو در جریان بزارید،لطفا).ولی خوب در ایران داستان متفاوت هست ممکنه موقعی که شما برمیگردید ایران با مدرک دکتراتون و سواد خوبتون(اکیدا به این قسمت توجه کنید-سواد درست و حسابی) بعد از apply کردن برای هر کاری در سطح حرفتون در سازمان های دولتی و خصوصی بجز دانشگاه براتون کار هست و البته برای هیئت علمی شدن دانشگاه های سراسری یا آزاد غیر از تهران هم میتونید پذیرفته بشید ولی تهران یکم سخت هست،چون که پارتی بازی و متقاضی قدر بسیار است جوان(از آمریکا و اروپا بگیر تا سنگاپور و هند و ژاپن و چین و ...).من معتقدم در ایران در محیط دانشگاهی ابتدا پارتی و دوما سواد شما تعیین کننده هیئت علمی شدنتون هست.
    اعتقاد شخصی من هست.
    واقعاً این حرف درسته که ممکنه اون موقع قانونی تو ایران بیاد که قانون الآن رو نقض کنه و کلی از دوستان رو دچار مشکل کنه. به عنوان مثال هم اینکه کسی که می تونست ورودی 89 ارشد شبانه شریف باشه رفته روزانه علم و صنعت چون مدرک ارشد 1 میلیون بوده و شهریه ارشد شبانه کلاً 6 میلیون. ترم 2 ی این بنده خدا تعرفه مدرک ارشد ورودی های 89 به بعد رو عوض می کنن و قیمت مدرک میشه 8 میلیون! حالا طرف 2 میلیون باید بیشتر بپردازه و به دانشگاه پایین تری رفته. می مونه انصراف بده یا به دعا برای مسئولان وزارت علوم بسنده کنه و درسش رو ادامه بده.

ضمناً، واقعاً هند ارزش اپلای کردن داره؟ من شنیدم حتی دهلی هم به شدت از شهرهای ما کثیف تره و فرهنگ مردم بسیار پایینه. از لهجه مردمش هم که بگذریم، فکر نکنم فاند خوب بدن چون اگه می دادن اینقدر فرار مغزها نداشتن. واقعاً حیف نیست آدم خانواده و کشورش رو ول کنه بره اونجا؟

Junior Member

درود بر دوستان،
    فرا جان من 15 سال هندوستان زندگی کردم.از دوران کودکی!اگه بخوام در یک جمله هند و توصیف کنم باید بگم:"ایران نسبت به هند مانند لندن هست نسبت به بدترین نقط آفریقا!".هند خیلی کثیف هست اصلا ما در ایران جای کثیف نداریم.ببین وقتی میخوای توی خیابون راه بری باید مواظب باشی پات روی ان و گوه آدم و حیوان(خصوصا سگ نره).فکر کن صبح از آپارتمانت میای بری کالج میبینی اد جلوی اسکوتر(نوعی موتور!) شما یه ان و گوه تازه که داره ازش بخار بلند میشه سبز شده.(اه...مجبورم عین واقعیت و بگم).بعدش بزارید از فرهنگشون بگم:گوزیدن اصلا چیزی بدی محسوب نمیشه و عملا توی کلاس ها خفه میشی از بوی گوز(از دانشجوهای راست گوی اونجا بپرسید،من اونجا درس خوندم)!بعد تگری یا آروق زدن هم اصلا عیب نیست ،استاد دانشگات داره باهات حرف میزنه یه هویی توی صورتت تگری میزنه(باور کنید عین واقعیته) میدونم نمیتونید باور کنید.بیماری هایی که توی آفریقا می یابید اونجا هم هست نمونش مواظب باشید پول سکه ای که میگیرید آلوده نباشه!
    لهجشون هم افتضاحه مثلا به فایو(5 انگلیسی) میگن پای(pie)،یکی از دوستام اقتصاد میخوند توی پونا تا دو هفته اول همش فکر میکرد استاد میگه Pie و دوستم فکر میکرد این همون عدد پی در ریاضی هست!اگه نسبت به این موضوعات مشکلی ندارید بفرمایید برید هندوستان دره پیت!
    پیروز باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس برق-الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

سلام.
    من چند تا سوال دارم.
    فکر کردم شاید بتوانید جواب بدهید.
    من لیسانس برق الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با معدل 14.34 هستم.
    تحقیق زیاد انجام داده ام و دو تا مدال جهانی تو زمینه اختراع از آلمان و اکراین دارم.
    و 3 تا مدرک جهانی تو زمینه اختراع از آلمان و اکراین و سازمان اختراعات جهانی دارم.
    به نظر شما برای دانشگاه NTU و یا NUS برای PHD Program پذیرش میشوم؟ و آیا بورس می گیرم؟
    من فقط در سایت دانشگاه سنگاپور NTU ثبت نام کرده ام. و در بقیه سایت ها هم که رفتم فرصت ثبت نام تمام شده بود.
    یکی از اساتید NTU هم به من گفت که برای PHD program ثبت نام کن و الان دیگر به من جواب نمی دهد.

با تشکر

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-electronic نمایش پست ها
    جالبه من اخیرا شنیده ام که دیگه افرادی که خارج از کشور درس خونده اند را به عنوان هیئت علمی دانشگاه نمی گیرند. جای تاسف داره اگر این طوری برخورد کنند...
    درود

متاسفانه در ایران دید خوبی نسبت به سنگاپور ندارند و شما حتا در صورت فارغ تحصیلی در سنگپور خیلی شانسی برای هیات علمی شدن در دانشگاه های دولتی خوب یا متوسط ندارید مگر به جایی وصل یا حمایت خوبی داشته باشید یا ... لذا با وجود آنکه رنک دانشگاه های سنگاپور خیلی خوب است و دانشگاه های مطرح دنیا هم آنها را میشناسند و امکانات فوق العاده دارند در ایران تفاوت چندانی بین مالزی و سنگاپور قائل نمیشوند. پس خیلی روی عضو هیات علمی شدن حساب نکنید.
    ضمنا این که از کسانی که خارج درس خوانده اند جذب هیات علمی نمیکنند هم بی پایه و اساس است.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Member
    رشته و دانشگاه

سلام مجدد،

من هنوز منتظر جوابم.
    می شه یک نفر به من جواب بده؟
    آیا معدل پایین و دانشگاه آزاد تاثیری تو قبولی من داره؟
    من خیلی خسته شدم.
    از بلاتکلیفی .

با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sofi نمایش پست ها
    سلام.
    من چند تا سوال دارم.
    فکر کردم شاید بتوانید جواب بدهید.
    من لیسانس برق الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با معدل 14.34 هستم.
    تحقیق زیاد انجام داده ام و دو تا مدال جهانی تو زمینه اختراع از آلمان و اکراین دارم.
    و 3 تا مدرک جهانی تو زمینه اختراع از آلمان و اکراین و سازمان اختراعات جهانی دارم.
    به نظر شما برای دانشگاه NTU و یا NUS برای PHD Program پذیرش میشوم؟ و آیا بورس می گیرم؟
    من فقط در سایت دانشگاه سنگاپور NTU ثبت نام کرده ام. و در بقیه سایت ها هم که رفتم فرصت ثبت نام تمام شده بود.
    یکی از اساتید NTU هم به من گفت که برای PHD program ثبت نام کن و الان دیگر به من جواب نمی دهد.

با تشکر

Junior Member

سلام مجدد،

من هنوز منتظر جوابم.
    می شه یک نفر به من جواب بده؟
    آیا معدل پایین و دانشگاه آزاد تاثیری تو قبولی من داره؟
    من خیلی خسته شدم.
    از بلاتکلیفی .

با تشکر
    sofi جان درود،
    ببین قبلا هم گفتم اینکه شما در کجای دنیا درس خونده باشی آنچنان مهم نیست البته نه همیشه!اینکه CV شما چقدر قوی هست مهمه
    در مورد شما بنده احساس میکنم اگه برای سینگا اقدام کنی شانس خوبی داشته باشی.دانشگاه آزاد بودن براشون مهم نیست مهم اینه که شما چقدر فعال و تحقیقگر یا پژوهشگری در طول مدت تحصیلت داشتی.این چیزی هست که اونا میخوان.البته قبول کن که اون بچه هایی که از دانشگاه هایی مثل تهران،صنعتی شریف و ... فارغ التحصیل هستن و برای سینگا اقدام میکنن قطعا رزومه آکادمیکشون بالاست.یعنی ممکنه مقاله ای در زمان لیسانس هم داده باشه با Impact factor بالا.ولی در کل هیچکس در اینجا نمیتونه صد درصد یا حتی 1 درصد بگه شما ok هستی.
    هر کسی زهنیت خودش و بر اساس دوستانی که قبلا پذیرفته شدن اینها رو بیان میکنه.دختری و میشناسم که نه مقاله داشت و نه شاخ بوده دوره لیسانس .فقط توی دانشگاه تهران درس خونده بود.همین اصلا جایی هم کار نکرده بود ولی پذیرفته شده سال 2008.آدمیو میشناسم از صنعتی شریف فارغ شده و مقاله هم داشته ولی به دلایلی نامعلوم رد شده.
    ولی اقدام کن ضرر نداره.راستی سنگاپور سکویی هست برای فاند گرفتن در آمریکا و اروپا.مطمئن باشید.

sofi جان درود،
    ببین قبلا هم گفتم اینکه شما در کجای دنیا درس خونده باشی آنچنان مهم نیست البته نه همیشه!اینکه CV شما چقدر قوی هست مهمه
    در مورد شما بنده احساس میکنم اگه برای سینگا اقدام کنی شانس خوبی داشته باشی.دانشگاه آزاد بودن براشون مهم نیست مهم اینه که شما چقدر فعال و تحقیقگر یا پژوهشگری در طول مدت تحصیلت داشتی.این چیزی هست که اونا میخوان.البته قبول کن که اون بچه هایی که از دانشگاه هایی مثل تهران،صنعتی شریف و ... فارغ التحصیل هستن و برای سینگا اقدام میکنن قطعا رزومه آکادمیکشون بالاست.یعنی ممکنه مقاله ای در زمان لیسانس هم داده باشه با Impact factor بالا.ولی در کل هیچکس در اینجا نمیتونه صد درصد یا حتی 1 درصد بگه شما ok هستی.
    هر کسی زهنیت خودش و بر اساس دوستانی که قبلا پذیرفته شدن اینها رو بیان میکنه.دختری و میشناسم که نه مقاله داشت و نه شاخ بوده دوره لیسانس .فقط توی دانشگاه تهران درس خونده بود.همین اصلا جایی هم کار نکرده بود ولی پذیرفته شده سال 2008.آدمیو میشناسم از صنعتی شریف فارغ شده و مقاله هم داشته ولی به دلایلی نامعلوم رد شده.
    ولی اقدام کن ضرر نداره.راستی سنگاپور سکویی هست برای فاند گرفتن در آمریکا و اروپا.مطمئن باشید.
    mosini جان،
    من در چند مورد با نظر شما مخالفم.

اول این که سینگا خوب دانشگاه های ما رو می شناسه، حتی دانشگاه های شهرستان و دانشگاه های غیردولتی، چون اونا تا چند سال پیش میومدن ایران واسه مصاحبه با دانشجوها و مسلماً چشم و گوش بسته دانشجو انتخاب نمی کردن.

دوم این که تا چند سال پیش پذیرش از سینگا خیلی راحت بود به طوری که خیلی ها صرفاً با یک معدل متوسط به بالا و حتی بدون مقاله از لیسانس به دکترا پذیرش می گرفتن. این سال ها شرایط فرق کرده چون بچه ها با سنگاپور آشنا شدن و بیشتر اپلای می کنن و رقابت بیشتر شده. به طوری که وقتی پارسال ریجکت شدم خیلی شوکه شدم، اما بعدش که دیدم یکی که ادمیشن گرفته لیسانس و ارشد شریف بوده و چند تا مقاله ISI و معدل بالا داشته، فهمیدم که شرایط یکم فرق کرده.

به نظر من تو پذیرش از سینگا دست استاد باز نیست (برعکس خیلی از دانشگاه های اروپا خصوصاً آلمان که استاد مستقیم تصمیم می گیره). استادی که پارسال باهاش در تماس بودم از ریجکت شدنم تعجب کرد و به درخواست من پرسید که دلایل ریجکت چی بوده و اونا رو بهم ایمیل کرد.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fara_khosravi نمایش پست ها
    mosini جان،
    من در چند مورد با نظر شما مخالفم.

اول این که سینگا خوب دانشگاه های ما رو می شناسه، حتی دانشگاه های شهرستان و دانشگاه های غیردولتی، چون اونا تا چند سال پیش میومدن ایران واسه مصاحبه با دانشجوها و مسلماً چشم و گوش بسته دانشجو انتخاب نمی کردن.

دوم این که تا چند سال پیش پذیرش از سینگا خیلی راحت بود به طوری که خیلی ها صرفاً با یک معدل متوسط به بالا و حتی بدون مقاله از لیسانس به دکترا پذیرش می گرفتن. این سال ها شرایط فرق کرده چون بچه ها با سنگاپور آشنا شدن و بیشتر اپلای می کنن و رقابت بیشتر شده. به طوری که وقتی پارسال ریجکت شدم خیلی شوکه شدم، اما بعدش که دیدم یکی که ادمیشن گرفته لیسانس و ارشد شریف بوده و چند تا مقاله ISI و معدل بالا داشته، فهمیدم که شرایط یکم فرق کرده.

به نظر من تو پذیرش از سینگا دست استاد باز نیست (برعکس خیلی از دانشگاه های اروپا خصوصاً آلمان که استاد مستقیم تصمیم می گیره). استادی که پارسال باهاش در تماس بودم از ریجکت شدنم تعجب کرد و به درخواست من پرسید که دلایل ریجکت چی بوده و اونا رو بهم ایمیل کرد.
    درود بر شما،
    می شه دونم چرا شما ریجکت شدید؟
    اگر بنویسید کمک بزرگی کردید.
    سپاس

Member
    رشته و دانشگاه

درود بر شما،
    با تشکر از نظر شما.

سنگاپور و اروپا بخصوص آلمان رو دوست دارم.
    من دنبال یک جای آروم و تمیز و پیشرفته برای تحصیلم.
    بدور از تنش و درگیری.

امیدواری دادید.
    سپاس

sofi جان درود،
    ویرایش توسط Sofi : January 26th, 2012 در ساعت 11:25 PM

درود بر شما،
    می شه دونم چرا شما ریجکت شدید؟
    اگر بنویسید کمک بزرگی کردید.
    سپاس
    سلام
    من با شرایط زیر برای سینگا (آگوست 2011) اپلای کردم و ریجکت شدم.
    رشته: مهندسی کامپیوتر - سخت افزار
    لیسانس: صنعتی بابل 14.77
    ارشد: صنعتی شریف: 17.35
    مقاله: نداشتم (البته به خاطر این که ترم 3 ارشد بودم و استاد راهنمام خیلی از کنفرانس های بین المللی رو هم قبول نداره)
    نمره زبان: نداشتم

البته الان شرایطم یکم بهتر شده و امیدوارم اگه سیستمشون مثل پارسال باشه و بدتر نشه، پذیرش بگیرم.

علل ریجکت:
    low CAP of 14.77 in bachelors (cut off is 17). He could help himself by writing something useful for us in his personal statement. Unfortunately, his personal statement is not informative at all.

- he listed all the publications - which are all technical reports (not conference publications) - but there is no mentioned on the significant of these publications. From the titles, I do not feel these publications are strong. He should have provided some explanation here. It is not clear what are those names he put with the publications... they seem like course projects reports too.

- There is no TOEFL/GRE result