صفحه 62 از 63 نخستنخست ... 12525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 626

موضوع: ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

پیش فرض پاسخ : ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalthebest نمایش پست ها
    درست ولی من شنیدم که اصلا اسکناس 500 یورویی رو تو مغازه ها و سطح شهر کسی قبول نمیکنه و فقط بانک (اونم نه همشون)

تا چه حد درسته؟
    کاملا درسته.
    با اینکه این اسکناس های 500 یورویی کاملا معتبر هستن ولی خیلی جاها از پذیرفتنش معذور هستن.
    در بدو ورود میتونید توی صرافی های فرودگاهی پولتون رو خرد کنید و یا کارت اعتباری پیش پرداخت بگیرید. سعی کنید اندازه 70 - 80 یورو حداقل پول خرد همراهتون باشه برای یکی دو روز اول. بعد از اون میتونید به بانکها یا صرافی ها مراجعه کنید.
    توی کشورهای اروپایی اکثرا داخل پاساژها و شهرها توریستی ، مراکز مالی و اعتباری ( حتی دکه های صرافی ) وجود دارن که میتونن بهتون برای این کار کمک کنن.
    آها ، بعضی از هتل ها داخلشون صرافی هم هست که خییییلی پورسانت میگیرن ولی این آپشن هم اگر روزای اول توی هتل اقامت دارین وجود داره. البته این کارمزد برای تبدیل دلار به یورو و بلعکس وجود داره، برای خرد کردن پول نمیدونم چقدر کارمزد هست ( هرچند ممکنه کارمزدی وجود نداشته باشه برای خرد کردن پول).
    در کل نگران نباشید. پول خرد همراهتون باشه برای یکی دو روز. توی فرودگاه و بانک ها و مراکز مالی و هتل ها و پاساژها و خیلی جاهای دیگه، میتونید اینجور خدماتی رو دریافت کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط laminars نمایش پست ها
    کاملا درسته.
    با اینکه این اسکناس های 500 یورویی کاملا معتبر هستن ولی خیلی جاها از پذیرفتنش معذور هستن.
    در بدو ورود میتونید توی صرافی های فرودگاهی پولتون رو خرد کنید و یا کارت اعتباری پیش پرداخت بگیرید. سعی کنید اندازه 70 - 80 یورو حداقل پول خرد همراهتون باشه برای یکی دو روز اول. بعد از اون میتونید به بانکها یا صرافی ها مراجعه کنید.
    توی کشورهای اروپایی اکثرا داخل پاساژها و شهرها توریستی ، مراکز مالی و اعتباری ( حتی دکه های صرافی ) وجود دارن که میتونن بهتون برای این کار کمک کنن.
    آها ، بعضی از هتل ها داخلشون صرافی هم هست که خییییلی پورسانت میگیرن ولی این آپشن هم اگر روزای اول توی هتل اقامت دارین وجود داره. البته این کارمزد برای تبدیل دلار به یورو و بلعکس وجود داره، برای خرد کردن پول نمیدونم چقدر کارمزد هست ( هرچند ممکنه کارمزدی وجود نداشته باشه برای خرد کردن پول).
    در کل نگران نباشید. پول خرد همراهتون باشه برای یکی دو روز. توی فرودگاه و بانک ها و مراکز مالی و هتل ها و پاساژها و خیلی جاهای دیگه، میتونید اینجور خدماتی رو دریافت کنید.
    ممنون دوست عزیز. کمک کردید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

من نمیدانم کدام کشور اروپایی مد نظر شماست ولی در کشورهای غربی تر ... آلمان/فرانسه/ایتالیا/ .... به تجربه من تا حد خیلی زیادی این گفته درست است. برای خرید و پرداخت با بیشتر از ۲۰ یورویی کم کم مشکل شروع میشود. برای ۵۰ یورویی دستکم یک <اجازه بدهید از مدیرم بپرسم >کاملا محتمل است. من حتی با ۱۰۰ یورویی هم مشکل عمده داشتم و تقریبا مطمن هستم با ۵۰۰ یورویی پرداخت اساسا مساله دار میشود.

یک دلیل اینکه با مسایل امنیتی و پول شویی ارتباط برقرار میکند و کسی مایل نیست درگیر شود نه فروشگاه.. نه هتل. ا

گر کسی حساب بانکی داشته باشد و هر از چند گاهی یک اسکناس یا دو اسکناس به حسابش بگذارد مساله دیگریست.

از دید من انتقال از طریق صرافی ها در شرایط فعلی ایران از همه امن تر است.

امید که سفر بیخطر و به سلامت انجام شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalthebest نمایش پست ها
    درست ولی من شنیدم که اصلا اسکناس 500 یورویی رو تو مغازه ها و سطح شهر کسی قبول نمیکنه و فقط بانک (اونم نه همشون)

تا چه حد درسته؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

دوستان یه سوال
    تو کشوری مثل کانادا یا آلمان ، چیزی شبیه به مثلا کارت هدیه نمیفروشن؟
    مثل همین کارت هدیه هایی که بانک های داخل ایران می فروشن.
    که مثلا ، بری 500 دلار نقدی بدی بهشون ، و یه کارت هدیه معادل 500 دلار بگیری ازشون و بتونی باهاش خرید های روزمزه رو انجام بدی ؟

وقت بخیر
    لطفا یکی به این سوال جواب بده یه مقدار ارژانسی هست

من چون قبلا هدفم برای اپلای از قبل کانادا بود یه مقدار ارز کانادا خریدم. منتها اپلای کردن الانم واقعا سردرگم شده و ممکنه از هرجایی سر در بیارم
    مخصوصا استرالیا
    الان می خوام یه کم ارز دوباره بگیرم
    می خواستم بدونم اگه من ارز کانادا رو بگیرم و پوزیشن از استرالیا بگیرم چی میشه؟
    بنظرتون ارزی که دارم رو نمی تونم تو جریان مسافرت و بعد تو استرالیا هزینه کنم و بایستی بابت تبدیلش به ارز استرالیا هزینه بدم (اگر بله چقدر؟)
    برای یکی مثل من که شرایط اپلای کردنش سردرگم هست، چه ارزی رو برای اینکه با این شرایط نوسان ارز بخواد از قبل بگیره و ذخیره داشته باشه پیشنهاد میکیند. استرالیا یا کانادا؟؟. آمریکا هدف اپلای من نیست خیلی.

نقل قول نوشته اصلی توسط sys_co2 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال
    که مثلا ، بری 500 دلار نقدی بدی بهشون ، و یه کارت هدیه معادل 500 دلار بگیری ازشون و بتونی باهاش خرید های روزمزه رو انجام بدی ؟
    بله، کارت هدیه از هر دو شرکت های ویزا و مستر قابل خرید هستش
    البته مقداری بيشتر باید واسه هزینه فعال سازی پرداخت کرد. مثلا یه کارت هدیه ۵۰ دلاری کانادا رو من 56.72 دلار گرفتم
    بیایم با عنوان پرسش هایمان در عمومی و عدم طرح آن ها در خصوصی، دیگران را از شنیدن نقطه نظرهایمان محروم نسازیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    بله، کارت هدیه از هر دو شرکت های ویزا و مستر قابل خرید هستش
    البته مقداری بيشتر باید واسه هزینه فعال سازی پرداخت کرد. مثلا یه کارت هدیه ۵۰ دلاری کانادا رو من 56.72 دلار گرفتم

ضمن تشکر از شما

یه سوال دیگه ،
    با توجه به اینکه معلوم نیست که کانادا یا المان یا امریکا ، .. اپلای صورت بگیره ،

مثلا وقتی نوشتن که 10.000 دلار برای کانادا لازمه ، منظورشون 10000 دلاره کاناداست یا امریکا ؟ چون تهیه کردن دلار کانادا کمی اسون تره
    Never give Up

Banned

دوستان یه سوال
    چنین چیزی به چه درد میخوره 500 یورو بدی 500 یورو بدن تو کارت؟ خب همون دبیت کارته دیگه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    چنین چیزی به چه درد میخوره 500 یورو بدی 500 یورو بدن تو کارت؟ خب همون دبیت کارته دیگه
    عزیز ، صحبت خرید نقدی مطرحه : )
    مثلا" ، کَش تو دستته و میخوای 500 یورو خرید با اسکناس انجام بدی.

لطفا با دقت بخونید نوشته ام رو. همچنین جریان چند پست اخیر تاپیک رو.
    Never give Up

ApplyAbroad Hero

ضمن تشکر از شما

یه سوال دیگه ،
    با توجه به اینکه معلوم نیست که کانادا یا المان یا امریکا ، .. اپلای صورت بگیره ،

مثلا وقتی نوشتن که 10.000 دلار برای کانادا لازمه ، منظورشون 10000 دلاره کاناداست یا امریکا ؟ چون تهیه کردن دلار کانادا کمی اسون تره
    برای هر کشوری واحد پول همون کشور منظورشونه. مثلا برای کانادا ۱۰ هزار دلار کانادا.
    البته نمیدونم کجا گفتن ۱۰ هزار دلار لازمه. چون برای مهاجرت یک نفر بالای ۱۲ هزار بود و ۱۰ هزار مربوط به سقف پولی که میشه بدون اظهار به کانادا وارد کرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)