صفحه 54 از 63 نخستنخست ... 44445464748495051525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 626

موضوع: ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

پیش فرض پاسخ : ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

سلام من بعد از خوندن پست های قبلی و اینکه خودم امروز ارز مسافرتی گرفتم میخواستم یه جمع بندی در مورد نحوه گرفتم ارز مسافرتی داشته باشم(اگر پستم کامل نیست دوستان دیگه لطف کنن کامل کنن)
    بعد از اینکه ویزا و بلیت ممهور شده را گرفتید میتونید از بانکهای سامان و ملت(یک بانک دیگه هم بود ولی خاطرم نیست) ارز رو دریافت کنید. توصیه بسیار اکید میکنم حتما از سامان برید بگیرید که کارتون رو تو یک ربع راه میاندازد(اصلا قصد تبلیغ ندارم). بلیت اگر ممهور نباشه یکی از دوستان گفته بود که بانک سامان بهش گیر نداده بوده. نیازی به باز کردن حساب توی بانک سامان نیست. حتی اگر ارز مسافرتی نمیخواید بگیرید برید بانک ملی عوارض خروج از کشور را به شماره حساب 2110100250009 به نام عوارض خروج به مبلغ 75000 تومان واریز کنید تا موقع خروج مشکلی براتون پیش نیاد. از بلیت ممهور شده و ویزا و پاسپورت کپی تهیه کنید ببرید بانک سامان اونجا بهتون یک فرم میده میده پر کنید بعدم رییس بانک و معاون امضا میکنن. بعد مسئول پذیرش فرم رو به شما میده تا موقع خروج به شعبه بانک سامان در فرودگاه امام خمینی ببرید و دلارتون رو بگیرید. موقع خروج، سه ساعت قبل از پرواز برید باجه بانک سامان پایین پله برقی اونجا فرمی که بانک بهتون میده رو بدید و 300 دلارتون رو بگیرید.
    چند تا نکته هست:
    1. نیازی نیست حتما بخواید یک هفته یا چند روز قبل از پرواز برید پول رو حواله کنید. برادر خودم سه ساعت قبل پرواز کارش رو انجام داد. خودم فردا پرواز دارم ولی امروز رفتم پول رو حواله کردم. پس اینکه بعضیا میگن 1 هفته یا 3 روز برای حداقل بانک سامان مورد قبول نیست.
    2.کل پولی که بنده دادم 8728125 ریال بود که203657 ریال کارمزد بود. اختلاف با ارز آزاد حدود 110-120 تومان میشه.
    3.اگر بیش از یک یا دونفر هستید سعی کنید چند روز قبل پرواز برید پول رو حواله کنید. هر بانکی یک سهمیه محدودی داره.
    4.بعضی از آژانسیا میگن اگه بابلیت مثلا دبی بری بانک، بهت 200 دلار میدن چون سفرت آسیایی هست. بعد یه مقدار ازت پول میگیرن تا یک بلیت فرمالیته تورکیه براتون جور کنن تا بتونید 300 دلار بگیرید. این حرف درست نیست(به آژانسیا اعتماد نکنید). چه آسیایی چه غیر آسیایی، ارز 300 دلار هست.
    اگر پستم مفید واقع بود لطفا به جای امتیاز دادن برام دعا کنید که ویزام سریع بیاد.
    انشاالله همتون موفق باشید

Junior Member

سلام
    من حواله ارز دولتی را از بانک ملی گرفتم. خودم هم قبلا از صرافی ارز آزاد تهیه کردم. در حواله نوشته که باید تعهد بدهم که ارز را فقط از یک منبع (بانک یا صرافی) تهیه کرده ام. ممکنه در فرودگاه ۳۰۰ دلار را به این دلیل که قبلا ارز آزاد خریدم ندن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط payam45 نمایش پست ها
    سلام
    من حواله ارز دولتی را از بانک ملی گرفتم. خودم هم قبلا از صرافی ارز آزاد تهیه کردم. در حواله نوشته که باید تعهد بدهم که ارز را فقط از یک منبع (بانک یا صرافی) تهیه کرده ام. ممکنه در فرودگاه ۳۰۰ دلار را به این دلیل که قبلا ارز آزاد خریدم ندن؟
    سلام
    اون بند هیچ اهمیتی نداره، هیچکس از شما نمیپرسه باز هم ارز خریدید یا نه. برای گرفتن ارز هم اون متصدی باجه فقط رسید و پاسپورتتون رو نگاه میکنه و خیلی راحت 300 دلار بهتون میده.

من از سایت پگاسوس خودم بلیط گرفتم مهر آژانس نداره خواستم بدونم کسی میدونه کدوم شعبه کدوم بانک به مهر بلیط گیر نمیده؟؟؟ یا اینکه امکان داره ببرم یه آژانس برام مهر بزنن؟ اگر کسی تجربه داشته ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سلام
    بلیط رو ببرید دفتر مرکزی فروش پگاسوس در تهران و مهرش کنید.

با احترام.

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezateimoori86 نمایش پست ها
    من از سایت پگاسوس خودم بلیط گرفتم مهر آژانس نداره خواستم بدونم کسی میدونه کدوم شعبه کدوم بانک به مهر بلیط گیر نمیده؟؟؟ یا اینکه امکان داره ببرم یه آژانس برام مهر بزنن؟ اگر کسی تجربه داشته ممنون میشم راهنمایی کنید.

مرسی از پاسختون. من خودم اقدام به خرید از سایت کردم یعنی دفتر پگاسوس برام مهر میکنه؟ آدرس دفتر کجاست میدونید؟

Junior Member

الان به صرفه است آدم ارز مسافرتی بگیره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ammoj نمایش پست ها
    الان به صرفه است آدم ارز مسافرتی بگیره؟
    ببینید من قبلا هم گفتم. حدودا یک ماه پیش که دلار 3330 تومان بود اختلاف بین ارز آزاد و ارز مسافرتی برای 300 دلار حدود 100 هزار تومان بود ولی چون هیچ دردسری نداره و تو یک ربع انجام میشه به نظرم ارزش داره.

Junior Member

سلام. شما با ویزای دانشجویی تونستین ارز بگیرین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط delusional نمایش پست ها
    من که گیج شدم!!!
    امروز رفتم یکی از شعبه های بانک ملت و گفتم ویزای دانشجویی دارم و یک هفته مونده به پروازم، آیا بهم ارز مسافرتی میدید؟ گفت آره. مدارکتو بیار و ما برات حوالشو صادر میکنیم و تو فرودگاه دلار تحویل میگیری (عین روند سابق). از طرفی دیدم که بانک ملت مرکزی تو ایام نوروز همونجا به مسافرهایی که ثبت نام اینترنتی کرده بودند دلار پرداخت میکرد (نه تو فرودگاه).

حالا سئوال اول اینکه آیا روندش عوض شده یا اینکه این بانکداری که با من صحبت کرد اطلاعاتش درست نبوده؟

سئوال دوم اینکه اگر فرضا حواله دلار صادر کردند، آیا کار تمومه و 100 درصد دلار رو تو فرودگاه تحویل میدند؟ نمیخوام اینجا حواله رو پرداخت کنم و طرف تو فرودگاه بگه که نه شما دانشجویی و شامل حالت نمیشه و این حرفا. بعدشم هیچی دیگه بشین تا به حسابت برگرده.

Junior Member nano572 آواتار ها

سلام دوستان دو تا سوال داشتم: برای سفر به سوئد می شه درخواست داد ارز دولتی رو به کرون سوئد گرفت؟ و اینکه پول به یورو ببرم بهتره یا به کرون؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)