صفحه 3 از 63 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 626

موضوع: ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

Senior Member سپهر آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط bm2008 نمایش پست ها
    مرسی سپهر جان . پس این موضوع که 1 روز قبل زمان پرواز می دن چیه هست همچین چیزی ؟
    اگه اشتباه نکنم اون مربوط به سیاست های بانک یا شعبه مربوطه میشه. برای اطمینان شاید بد نباشه قبل از مراجعه با بانک مورد نظر تماس بگیری.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

مرسی سپهر جان . پس این موضوع که 1 روز قبل زمان پرواز می دن چیه هست همچین چیزی ؟
    رویه شعبه با هم متفاوت است بعضیها به تاریخ بلیط توجه نمی کند و بعضی می گویند3روز مانده به پرواز بیایید برای ارز
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezakarimi نمایش پست ها
    با درود.
    آیا این موضوع حقیقت داره که ارز مسافری که حالا هم شده 1000 دلار فقط برای مقاصد کشورهای اوروپایی داده میشه و به مسافران دوبی یا ترکیه تعلق نمیگیره؟اگر چنین چیزی هست ممنون میشم منبعش رو هم ذکر بفرمایید.
    با سپاس فراوان.

قرار شده مسافران عازم مالزی و ترکیه چون ویزا ندارند بعد از گذشتن از گیت در فرودگاه ارز بگبرند.
    2014

Junior Member

سلام
    من یک سوال و نگرانی دارم در مورد تهیه ارز برای مسافراتم. من می خوام به یک کشور برم که مجموع هزینه های سفر و زندگیم و تفریحاتی که برآورد کردم در حدود 2000 دلار میشه! که برای تهیه اون اگر بخوام از طریق بانک اقدام کنم 1000 تا بیشتر بهم نمی دن تازه اگر موفق بشم که بگیرم. من می خوام بدونم این عزیزان مسئول چه فکری کردن که سقف دلاری که برای مسافران پیش بینی کردن اینقدره مگر ما می خوایم بریم مسافرت فقط گیر 1000 تا هستیم ما کلی خرج داریم اونجا...
    دوستان راه حلشون چیه هست؟؟ شایدم من بد برداشت کردم.

ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها

قرار شده مسافران عازم مالزی و ترکیه چون ویزا ندارند بعد از گذشتن از گیت در فرودگاه ارز بگبرند.
    خب یعنی من کی می خوام برم قبرس چه جوره نرم دیگه بانک ؟ یا برم پولش رو بدم چه جوریه ؟

خب یعنی من کی می خوام برم قبرس چه جوره نرم دیگه بانک ؟ یا برم پولش رو بدم چه جوریه ؟
    والله از صحبتهای معاون بانک مرکزی دیروز برداشت شد بعد ازین به همه مسافران باید در فرودگاه ارز داد حالا با چه امکاناتی خدا می داند بزودی همه چیز در هفته پیش رو مشخص خواهد شد.
    2014

Junior Member

دوستان برای کسانی که کارت اقامت خارج از کشور (مثلاً green card) دارند اوضاع چطور هست؟ ارز مسافرتی به اونا تعلق میگیره؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

سلام
    سالی یکبار برای گرفتن ارز رو چجوری محاسبه میکنن؟
    مثلا من امسال بهمن ارز مسافرتی بگیرم تا سال بعد بهمن دیگه نمیتونم ارز بگیرم؟ یا اینکه بر اساس سال شمسی حساب میکنن؟ یعنی من بهمن 89 بگیرم میتونم فروردین 90 هم دوباره ارز بگیرم؟

Senior Member سپهر آواتار ها

با صدور اطلاعیه‌ای اعلام شد
    تمهیدات 4گانه بانک مرکزی برای یکسان سازی نرخ ارز

خبرگزاری فارس: بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای تهمیدات جدیدی را برای یکسان‌سازی نرخ ارز اعلام و ابلاغ کرد.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این بانک با توجه به سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز ترتیبات خرید و فروش ارز را به شرح ذیل جهت اجرا به کلیه شعب ارزی بانک‌ها ابلاغ نمود:

1- از تاریخ شنبه 8/11/1390سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز اعمال می‌شود. در این راستا فروش ارز به بانک‌ها صرفاً به نرخ رسمی ( مرجع ) بانک مرکزی خواهد بود، لذا نرخ بازار فرعی از مکانیزم فروش ارز حذف خواهد شد.

بدیهی است کلیه مصارف ارزی که طبق مقررات به نرخ بازار فرعی تعیین می‌گردید با نرخ رسمی اعلامی از سوی بانک مرکزی تامین خواهد شد‌.

2- نرخ رسمی (مرجع) بانک مرکزی برای هر دلار آمریکا از روز شنبه 8/11/1390 در سطح 12260 ریال تعیین و کلیه نیازهای ارزی بانک‌ها در چارچوب مقررات و بخشنامه‌های این بانک صرفاً با نرخ رسمی ( مرجع ) تامین خواهد شد.

3- ارز مسافرتی براساس بخشنامه شماره 1031/60 مورخ 5/11/1390 بانک مرکزی در فرودگاه حضرت امام خمینی ( ره ) به مسافر تحویل داده می‌شود.

در مورد فرودگاه‌های بین المللی اصفهان، شیراز ، تبریز ، مشهد ، بندرعباس و همچنین سایر مبادی خروجی کشور حداکثر تا آخر هفته آینده هماهنگی‌های لازم جهت اقدام مشابه بعمل خواهد آمد.

متقاضیان خرید ارز مسافرتی با مراجعه به شعب ارزی بانکهای ملی و ملت در سطح کشور، طبق مقررات به واریز ریالی ارز مسافرتی اقدام نموده و بانک مربوطه نسبت به صدور سند حسابداری / رسید حاوی : اطلاعات کامل از قبیل نام ،‌نام خانوادگی ، کد ملی ، شماره گذرنامه ، آدرس و سایر مشخصات مسافر اقدام و یک نسخه از سند صادره را تحویل مسافر می‌نمایند.

شعبه / باجه بانک‌های مذکور مستقر در مبادی خروجی فرودگاه جهت پرداخت ارز در فرودگاه ( پس از گیت خروجی و کنترل گذرنامه ) در مقابل دریافت سند صادره پس از تطبیق مشخصات گذرنامه متقاضی ، اقدام می‌نمایند.

تاکید می‌شود نرخ فروش ارز مسافرتی، نرخ مرجع بانک مرکزی بوده و میزان ارز مسافرتی براساس بخشنامه‌های قبلی بانک مرکزی خواهد بود.

ضمناً برای برخی کشورها با توجه به بعد مسافت امکان افزایش ارز مسافرتی تا سقف 1500 دلار برنامه ریزی شده و طی بخشنامه جداگانه ای ابلاغ خواهد شد.

4- براساس مقررات ارزی این بانک ، خرید ارز از مسافرین خارج از کشور ( اعم از ایرانی و خارجی ) در بانکهای مستقر در فرودگاههای بین المللی نیز علاوه بر شعب ارزی بانکها در سراسر کشور صورت می گیرد.

بدیهی است در این خصوص نرخ مندرج در تابلوی بانکهای فوق که براساس نرخ مرجع بانک مرکزی تعیین شده است ، ملاک عمل خرید و فروش ارز قرار می گیرد.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

یعنی ارز زمینی برداشته شده؟ ضمنا این بخشنامه جدید کجاست؟ رو سایت بانک مرکزی نبود.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)