صفحه 53 از 63 نخستنخست ... 34344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 626

موضوع: ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer sciences

پیش فرض پاسخ : ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

سلام ببخشید یه سوال داشتم.
    اگه بلیط واسه یه روزی باشه ،همون روز به آدم ارز مسافرتی میدن این شعبه ها؟؟ اگه کسی شعبه ای رو میشناسه که واسه همون روز ارز بده میشه بگه؟
    دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Izabella نمایش پست ها
    سلام ببخشید یه سوال داشتم.
    اگه بلیط واسه یه روزی باشه ،همون روز به آدم ارز مسافرتی میدن این شعبه ها؟؟ اگه کسی شعبه ای رو میشناسه که واسه همون روز ارز بده میشه بگه؟
    ببين اگر همين چند روزه داري ميري خيلي سخته گرفتنش ، بعدا رو نمي دونم چه طور باشه. من پارسال گرفتم خيلي راحت بود ولي امسال كلي اذيت شدم. كاري ندارم كه ارزش داره يا نه و اين حرفا ولي چون چهار روز بد درگيرش بودم به خودم گفتم بايد هر طور شده بگيرمش. فقط اينطور بهت بگم كه من ساعت هشت نشده بود كه رفتم بانك ملت، اسم نوشتم، نفر دهم بودم. تا ٣٠ نفر هم بيشتر ثبت نام نمي كردن و بقيه رو رد كردن رفت. بانك ملي ميگن از اين هم بدتره. در مورد اينكه همون روز بري قبول مي كنند يا نه، آره قبول مي كنند چون من خيلي ها رو ديدم كه ردشون مي كردند چون نوبت بهشون نرسيده بود و طرف مي گفت فردا شب پرواز دارم، مي گفتن عيبي نداره فردا صبح زود بيا. نكته اي كه من در مورد بانك ملت فهميدم، همه ي شعبه ها ارزميدن و احتياجي نداره كه درگير شلوغي شعبه هاي ارزي بشيد. يه شعبه ي خلوت پيدا كن و صبح زود با مدارك كامل برو.
    اين رو هم بگم كه با وجود اون همه علافي بانك ملت كار من من رو راه ننداخت. چون به من گفتن الان يك ماهه بخشنامه اومده كه بدون ويزا براي مالزي ارز نديم!! مسخره ترين حرفي كه شنيدم. مثل اين مي مونه كه شما بخواي بري تركيه بعد بانك ازت ويزا بخواد! چون ايراني ها تا پونزده روز براي سفر به مالزي احتياجي به ويزا ندارند. بانك ملي هم زنگ زدم همينو گفت. تو اون مدتي هم كه توي بانك بودم ديدم كه از هر كسي يه ايرادي مي گرفتن. يكي اومده بود كه هشت روز بعد پرواز داشت و ردش كردن گفتن فردا صبح زود دوباره بيا چون بايد هفت روز مونده باشه به پرواز!! در صورتي كه بايد روزهاي كاري رو درنظر بگيرن، متصدي بانك تعطيلات دوازدهم تا چهاردم فروردين رو هم حساب مي كرد. يا طرف بليطش رو از سايت هواپيمايي آنلاين خريده بود مي گفتن نه نميشه بايد مهر آژانس روش باشه! خلاصه بعييده شما يك روزه كارت راه بيفته. شما مي تونيد همزمان چندجا اسمت رو بدي تا بالاخره يكيش كارت رو سريع تر راه بندازه.
    من آخر سر رفتم بانك سامان، اونجا هم اسم مي نوشتن صبح زود. در صورتي كه قبلا اينطور نبود. يه ساعت تعيين مي كردن برات و مي گفتن اگر تا اون موقع از طرف شعبه مركزي ابلاغ شد كه امروز ارز بديم كه هيچي وگرنه زنگ مي زنيم ميگيم نيايد. ابلاغيه معمولا ساعت ده يا ديرتر مياد.
    تحربه ي من مربوط به همين دو-سه روز گذشته و ايام عيده، شايد بعد از چهارده فروردين شرايط آسون تر يا طور ديگه اي باشه.
    موفق باشيد.

Junior Member

من که گیج شدم!!!
    امروز رفتم یکی از شعبه های بانک ملت و گفتم ویزای دانشجویی دارم و یک هفته مونده به پروازم، آیا بهم ارز مسافرتی میدید؟ گفت آره. مدارکتو بیار و ما برات حوالشو صادر میکنیم و تو فرودگاه دلار تحویل میگیری (عین روند سابق). از طرفی دیدم که بانک ملت مرکزی تو ایام نوروز همونجا به مسافرهایی که ثبت نام اینترنتی کرده بودند دلار پرداخت میکرد (نه تو فرودگاه).

حالا سئوال اول اینکه آیا روندش عوض شده یا اینکه این بانکداری که با من صحبت کرد اطلاعاتش درست نبوده؟

سئوال دوم اینکه اگر فرضا حواله دلار صادر کردند، آیا کار تمومه و 100 درصد دلار رو تو فرودگاه تحویل میدند؟ نمیخوام اینجا حواله رو پرداخت کنم و طرف تو فرودگاه بگه که نه شما دانشجویی و شامل حالت نمیشه و این حرفا. بعدشم هیچی دیگه بشین تا به حسابت برگرده.

نقل قول نوشته اصلی توسط delusional نمایش پست ها

سئوال دوم اینکه اگر فرضا حواله دلار صادر کردند، آیا کار تمومه و 100 درصد دلار رو تو فرودگاه تحویل میدند؟ نمیخوام اینجا حواله رو پرداخت کنم و طرف تو فرودگاه بگه که نه شما دانشجویی و شامل حالت نمیشه و این حرفا. بعدشم هیچی دیگه بشین تا به حسابت برگرده.
    حواله رو بگیری تمومه، حتما تو فرودگاه ارز میدن.
    به بانک سامان هم سر زدی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها
    حواله رو بگیری تمومه، حتما تو فرودگاه ارز میدن.
    به بانک سامان هم سر زدی؟
    ممنون از جواب. نه بانک سامان نرفتم. یعنی اونجا به دانشجوها ارز میدن؟
    ولی جالبه که دیروز رفتم یک شعبه ارزی بانک ملت (غیر از شعبه غیرارزی که خودم توش حساب دارم) و دیدم که بزرگ نوشته که به دانشجوها ارز مسافرتی تعلق نمیگیرد.

حالا نمیدونم این دوستمون تو بانک ملتی که حساب دارم میخواد بهم حال بده و کارم رو انجام بده ویا ممکنه ناخواسته بندازتم تو دردسر. ضمنا در قسمت ثبت نام اینترنتی ارز مسافرتی بانک ملت اصلا گزینه ای برای دانشجوها وجود نداره و این دوستمون هم به من نگفت که ثبت نام کن. مگه ممکنه شعب بانک ملت بدون ثبت نام اینترنتی ارز بدن؟

Junior Member

salam doostan
    برای سفر به ارمنستان میخوام ارز مسافرتی بگیرم. باید برم از سفارت ارمنستان در تهران ویزا بگیرم؟ کسی تجربه ای داشته؟

Junior Member

برای گرفتن ارز مسافرتی حتما باید خوده شخص مسافر حضور داشته باشه یا اینکه شخص دیگه ای با ارائه کارت ملی و پاسپورتِ مسافر و بلیط می تونه ارز رو بگیره؟

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

سلام بچه ها. خوبین؟
    تا حالا کسی از سیستم اینترنتی بانک ملت ارز مسافرتی گرفته؟ میدونین روالش چجوریه؟ قابل اعتماد هست یا نه؟
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arjomandp نمایش پست ها
    برای گرفتن ارز مسافرتی حتما باید خوده شخص مسافر حضور داشته باشه یا اینکه شخص دیگه ای با ارائه کارت ملی و پاسپورتِ مسافر و بلیط می تونه ارز رو بگیره؟
    به من گفتن به فامیل درجه یک فرد هم میدن. که با نشون دادن شناسنامه میشه این رو ثابت کرد. اما حقیقتش من فکر کردم که احتمالا این که به چه کسی میدن و خود فرد باید باشه یا نباشه یه جورایی بهونه بانکه. چون به نظر من یا باید فقط و فقط به خود فرد بدن یا به هر کسی که شناسنامه و کارت ملی من رو میبرد. اینکه فامیل درجه چند باشه خیلی برای من منطقی نیست. منظورم اینه که به نظرم مثل همیشه راه چانه زنی بازه!
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Junior Member

وزارت علوم قبلا واسه دادن ارز دانشجویی اگر که عجله داشتید نامه تسریع میداد ولی الان متاسفانه مدیرشون عوض شده و نامه تسریع نمیدن.از خانوم آتشی وقتی پرسیدم گفت اگر اعتراض ها زیاد باشه توی جلسه مطرح میکنیم و دوباره قانون تسریع رو اجرا میکنیم.اگر که میتونید حتما حضوری برید و اعتراض کنید چون احتمالا همگی قبل از رفتن به ارز دانشجویی نیاز دارید.آدرس:میدان فردوسی، خيابان شهيد موسوی ( فرصت )، جنب هتل اسكان.حتما برید پیش خانوم آتشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)