صفحه 9 از 63 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 626

موضوع: ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezakarimi نمایش پست ها
    با درود.
    دوستان من مهر ماه امسال به دوبی برای گرفتن ویزای آمریکا سفر کردم و 2000 دلار رو هم گرفتم از بانک.
    حالا میخوام در فروردین 91 با ویزای توریستی به آمریکا سفر کنم و میخواستم بدونم که آیا من مشمول دریافت 1500 دلار ارز مسافرتی میشم و اینکه یک سال از چه تاریخی محاسبه میشه؟آیا باید تا مهر سال آینده صبر کنم یا اینکه از ابتدای سال جدید یک سال مهلتم شروع میشه؟
    با سپاس فراوان.
    در ترتيبات فروش ارز مسافرتي منظور از سال، سال شمسي تقويمي است . بر اين اساس
    مسافراني که در هر مقطع زماني از سال1390 از ارز مسافرتي خود استفاده نموده‌اند از
    ابتداي سال1391 مي‌توانند از ارز مسافرتي جديد خود بهره‌مند شوند.

http://cbi.ir/showitem/9009.aspx

سلام،

اگه یکی مبلغ ارز مسافرتی رو قبل از سفر به بانک واریزکنه و ارزو بخره و بعد به هر دلیلی نتونه سفر کنه و ارزو بگیره همون پولی رو که واریز کردرو پس میدن یا نه؟

سلام
    یکی از دوستانم که آلمان دانشجو هستش امسال عید اومده ایران موقعی که به بانک ملی مراجعه کرده برای ارز مسافرتی میگن چون دانشجو هستی ارز مسافری بهت تعلق نمیگیره آیا همچین چیزی کسی شنیده یا بانک از خودش در اورده میگه دو ماه به ماابلاغ شده
    دشوارترین قدم، همان قدم اول است.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم اساتید و با تجربه ها جواب بدن :

1. ارز دانشجوئی و مسافرتی رو میشه با یه پاسپورت خرید؟

2. نحوه ی خرید ارز مسافرتی چگونه است؟ برای هوائی و زمینه فرق داره؟ باک پول رو میده یا تو فرودگاه میدن؟ بانک ها معمولا میدن یا اونم با مشک هست؟ مدارک مورد نیازش چی ها هستند؟

3. بلیط (هوائی یا زمینی) رو که گرفتیم بخوایم کنسل کنیم...چند درصد میگیرن؟ اصلا پس میگیرن؟

مرسی
    I love you USA

سلام آقا میلاد .. شما که ارز دانشجویی و مسافرتی و با هم گرفتی... عوارض خروج 55000 تومنی هم دادید برای مسافرتی ؟؟ من از یه بانک پرسیدم گفت عوارض خروج می خواد...
    نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    دوست عزیز همانطور که در پست های قبل هم نوشته بود من و خیلی از دوستان دیگه ارز دانشجویی و مسافرتی رو با هم دریافت کردیم و شما هم میتونید بگیرید. فقط با توجه مشکل کمبود ارز بانک ها دارن اذیت میکنن و برای خودشون قانون می سازن! شما بگردید شعبه بانک رو پیدا کنید و ارز هاتون رو دریافت کنید.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط firstlovecity نمایش پست ها
    سلام آقا میلاد .. شما که ارز دانشجویی و مسافرتی و با هم گرفتی... عوارض خروج 55000 تومنی هم دادید برای مسافرتی ؟؟ من از یه بانک پرسیدم گفت عوارض خروج می خواد...
    سلام،
    بله در حالت کلی، عوارض خروج رو باید پرداخت کرده باشید. البته دانشجویان بعد از ثبت نام در دانشگاه میتونن با ارائه اشتغال به تحصیل به وزارت علوم نامه معافیت پرداخت عوارض خروج بگیرن. البته لازمه این معافیت داشتن اشتغال به تحصیله.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

ممنون و سپاسگزار .. یعنی همون نامه که وزارت علوم میده برای گذرنامه که مهر خروج بزنه و ببرم بدم به بانک ؟؟ یا که نامه معافیت عوارض خروج باید مخاطبش بانک باشه ..
    نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    سلام،
    بله در حالت کلی، عوارض خروج رو باید پرداخت کرده باشید. البته دانشجویان بعد از ثبت نام در دانشگاه میتونن با ارائه اشتغال به تحصیل به وزارت علوم نامه معافیت پرداخت عوارض خروج بگیرن. البته لازمه این معافیت داشتن اشتغال به تحصیله.

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    اگه اشتباه نکنم اون مربوط به سیاست های بانک یا شعبه مربوطه میشه. برای اطمینان شاید بد نباشه قبل از مراجعه با بانک مورد نظر تماس بگیری.
    پس ارز مسافرتي رو انور گيت نمي گيريم؟ به من گفته بودن اونور گيت مي گيريم. يعني برم بانك بليط و پاسپورتم رو بدم اونجا ارز رو به من مي دن؟ (براي ايتاليا رفتن)

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط Ozma نمایش پست ها
    پس ارز مسافرتي رو انور گيت نمي گيريم؟ به من گفته بودن اونور گيت مي گيريم. يعني برم بانك بليط و پاسپورتم رو بدم اونجا ارز رو به من مي دن؟ (براي ايتاليا رفتن)
    حواله رو فقط از بانک میتونید بگیرید.
    اینجا رو بخونید

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_pooya نمایش پست ها
    فاصله بین دو سفرتان نباید کمتر از یکسال باشد . دولت زرنگ تر از این جور رودست خوردن هاست دوست من .
    زرنگي؟!!!!!!!!!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)