صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: چطور بفهمم فرق کلمات هم معنی کجاهاست؟

Junior Member

پیش فرض چطور بفهمم فرق کلمات هم معنی کجاهاست؟

می خواستم بدونم من چه طور می تونم کاربرد کلمات مختلف را پیدا کنم. مثلا می خوام بدونم فرق related و relevant که هر دو به معنی مربوط و وابسته است چیه؟ و هر کدوم کجاها استفاده می شوند این یک مثال نوعی بود
    آیا مرجع خاص و خوبی وجود داره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چطور بفهمم فرق کلمات هم معنی کجاهاست؟

به نظر من که بهترین مرجعش مثالهایی هست که توی دیکشنری ها راجع به اون لغت اومده.من هم زمان شروع خوندنم یک سری از این اشکالها داشتم که با استفاده از دیکشنری بهبود پیدا کرد. ولی خوب توی این فروم اساتید زیادی هستن که من در برابرشون عددی نیستم.اونها باز حتما بهتر می دونن...

نقل قول نوشته اصلی توسط ARZ
    می خواستم بدونم من چه طور می تونم کاربرد کلمات مختلف را پیدا کنم. مثلا می خوام بدونم فرق related و relevant که هر دو به معنی مربوط و وابسته است چیه؟ و هر کدوم کجاها استفاده می شوند این یک مثال نوعی بود
    آیا مرجع خاص و خوبی وجود داره؟

از دیکشنری Heritage نسخه unabridged اگه دسترسی دارین استفاده کنین
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    من عکس این سؤال رو دارم چطور باید معانی مختلف یک کلمه رو که میدونیم چند تا معنی داره رو فهمید، باید حدس بزنیم؟
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

ApplyAbroad Veteran

اگه دنبال مرجع می گردی یه مورد من دیدم ان سال پیش دست دبیر زبانمون تو دبیرستان دیدم. یه فرهنگ گنده بود به نام lexicon که لغتها رو مقایسه کرده بود با هم. البته خودم برای gre دنبالش گشتم ولی پیدا نشد.

I've got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I'm a good dog, they sometimes throw me a bone in.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط PINK FLOYD
    درود
    من عکس این سؤال رو دارم چطور باید معانی مختلف یک کلمه رو که میدونیم چند تا معنی داره رو فهمید، باید حدس بزنیم؟
    خب اگه تو context باشه که فبها... اگر هم نباشه که کاریش نمی شه کرد...
    البته اضافه کنم که gre انقدر آزمون مزخرفیه که بهتره زیاد به خودتون فشار نیارین. school مثلا به عقل جن هم نمی رسه که معنی دیگه ای غیر از مدرسه داشته باشه ولی خب داره! از این جور کلمات اونقدر زیاده که حال آدم به هم می خوره از هر چی انگلیسیه!
    I've got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I'm a good dog, they sometimes throw me a bone in.

نقل قول نوشته اصلی توسط PINK FLOYD
    درود

در متن معنی لغت مشخص می شه
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

hi
    Instead of Longman Lexicon , you can take advantage of Longman Activator. Longman Dictionary of Contemporary (2cds) contains an Activator, too.
    Take care
    www.ilce.ir

1- همون طور که Roger گفته اصلی ترین منبعش lexicon هستش که دقیقا مخصوص همین کاره

2- Oxford Advanced Dictionary برای تمام معنی های کلمه جمله داره که در هر لغتی شک کردید میتونید جمله هاش رو با هم مقایسه کنید تا کاملا فرقش رو متوجه بشید

3- برای دیکشنری کامپیوتری بهترین گزینه ای که من دیدم babylon هستش. روی اون Concise Oxford Thesaurus رو نصب کنید همین کار شماره 2 رو به راحتی انجام میده.

از لحاظ سهولت استفاده و ... گزینه 3 از همه بهتره.
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

Junior Member

Lexicon (اسم دقیقش Longman Lexicon Of Contemporary English)یه دیکشنری موضوعی هست و اصالتا برای فهمیدن معانی مختلف یه واژه نیست هرچند که میتونه این نیاز رو هم تا حد زیادی برطرف کنه.ولی ماهیتاLexicon برای اینه که بفهمی تو یه موضوع خاص چه واژه هایی مستعمل هست.مثلا میری تو کلید واژه Punishment و نام انواع مجازات ها رو اونجا میبینی. ولی Longman Activator دقیقا برای همین منظور ایجاد شده.برای اینکه ببیی کدوم واژه رو کجا باید استفاده کنی.من هر دو شو دارم و پیشنهاد میکنم هر دو شونو تهیه کنین چون هر گل یه بویی داره!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)