نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: استاد پیر و با سابقه یا استاد جوان و تازه نفس؟؟

Junior Member

پیش فرض استاد پیر و با سابقه یا استاد جوان و تازه نفس؟؟

سلام دوستان
    رشته من مکانیکه واسه پایانامه ارشد رسیدم به دو راهی
    واسه پایانامه دو استاد انتخاب کردم که فیلد کاریشون به من بخوره یکی پیر و باسابقه که مدرکشو از امریکا گرفته و یکی جوون و مدرکشو از اینجا گرفته، اون استاد اولی بچه ها میگن زیاد کمک نمیکنه ولی اون استاد جوون هم با موضوعات روز بیشتر آشناست هم خیلی به دانشجوش کمک میکنه حالا من موندم پایانامه با استاد پیر که مدرکشو از امریکا گرفته بگیرم که واسه پذیرش به دردم بخوره یا با استاد جوون بگیرم که بتونه کمکم کنه و چندتا ISI با هم بدیم حالا من چه کنم؟ (بنا به دلایلی نمیشه یکی راهنما باشه یکی مشاور)

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

پیش فرض پاسخ : استاد پیر و با سابقه یا استاد جوان و تازه نفس؟؟

بنده، اگر استاد پیر در دانشگاههای مورد نظر من شناخته شده باشه حتما اونو انتخاب می کردم اما اگر فقط ملاک محل تحصیل دکتریشه نه....به نظر من چندان فرقی نمی کنه. مهم بیشترین نتیجه ایه که شما می تونید از انتخاب هر کدوم به دست بیارید

ApplyAbroad Hero

من استاد جوان رو هم واسه ارشد ترجیح دادم کاملا راضی هستم چون هم کمک میکنه هم واسه مقاله دادن خیلی انگیزه داره. اساتید پیر حوصله ندارن یا اصلا براشون مهم نیست. واسه دکترا هم برای Assistant Professor ها اپلای میکنم.

Senior Member

جواب دادن به این سوال بستگی داره تو ایران باشه یا خارج....در مورد ایرانش من نظر میدم...معمولا استادا هیچ کمکی نمیکنن و هیچ ایده ای به آدم نمیدن...چه پیر و شناخته شده چه جوون..جوونا هم اولش یه نمایی از کمک کردن میان ولی معمولا کمک نمیکنن...در چنین حالتی همون بهتره که با یه استاد با سابقه کار کنید و حداقل از اسم و رسمش استفاده کنید...ولی اگه یه استادی واقعا کمک کنه...چه پیر باشه چه جوون...ترجیح میدم با اون کار کنم...من 3 ماه تو پایان نامه ام بیراه رفته بودم..چون کسی نبود مشورت بگیرم و استاد هم کمک نکرده بود

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    من استاد جوان رو هم واسه ارشد ترجیح دادم کاملا راضی هستم چون هم کمک میکنه هم واسه مقاله دادن خیلی انگیزه داره. اساتید پیر حوصله ندارن یا اصلا براشون مهم نیست. واسه دکترا هم برای Assistant Professor ها اپلای میکنم.
    به شدت با محمود موافق هستم و البته اضافه کنم برای لیسانس هم استاد با سابقه بهتره چون بهتر آدمو راهنمایی میکنه و بیشتر بلده و پایه آدمو قوی میکنه//
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

Junior Member

استاد جوون بسته به اینکه چقدر خودش به موضوع علاقه مند باشه پا به پای دانشجو می آد. اکثر اوقات هم وقت و انرژی بیشتری داره در نتیجه می تونید پایان نامه بهتری ارائه بدید که شاید بیشتر از ریکام استاد پیره به دردتون بخوره.

بدون شک دومی