صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 120

موضوع: نوشتن مقاله در دوره ليسانس مهندسي برق و كامپيوتر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نوشتن مقاله در دوره ليسانس مهندسي برق و كامپيوتر

سلام دوستان. من و دوستم می خواهیم بصورت مشترک یه مقاله ارائه بدیم ولی چون اولین بارمون هست و رشتمون هم فرق داره ( من برق هستم و اون کامپیوتر ) نمی دونیم چطوری و از کجا باید شروع کنیم. مثلا اینکه چه موضوعی رو میشه به صورت مشترک برای الکترونیک و کامپیوتر ارائه داد. من کمکی سیگنال پروسسینگ بلدم و بیشتر به میکرو و سیستم کنترل علاقه دارم و دوستم هم میشه گفت غیر از شبکه بقیه اطلاعاتش خوبه. از دوستانی که تجربشو دارن ممنون میشم کمی مارو راهنمایی کنن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalijuju نمایش پست ها
    سلام دوستان. من و دوستم می خواهیم بصورت مشترک یه مقاله ارائه بدیم ولی چون اولین بارمون هست و رشتمون هم فرق داره ( من برق هستم و اون کامپیوتر ) نمی دونیم چطوری و از کجا باید شروع کنیم. مثلا اینکه چه موضوعی رو میشه به صورت مشترک برای الکترونیک و کامپیوتر ارائه داد. من کمکی سیگنال پروسسینگ بلدم و بیشتر به میکرو و سیستم کنترل علاقه دارم و دوستم هم میشه گفت غیر از شبکه بقیه اطلاعاتش خوبه. از دوستانی که تجربشو دارن ممنون میشم کمی مارو راهنمایی کنن
    مقاله رو بر اساس کار پژوهشی میدهند. شما که نمیتونید از پیش خود و بدون کار پژوهشی یکهو شروع کنید مقاله نوشتن! اگر تجربه کار پژوهشی ندارید یک راه سریع اینه که با دانشجوهای کارشناسی ارشد و دکترا که دارند برای تزشون کار میکنند همکاری کنید و اونها رو در پژوهش شون کمک کنید.

Banned

یه چند تا مقاله بخونید می تونید حداقل بفهمید که از چه چیزهایی تشکیل شده. نحوه نگارششمم با توجه به موضوتون می تونید تشخیص بدید. مثلا کار اکسپریمنتال با ریسرچ توی ادبیات فارسی فرق داره.

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

اول از همه که خیلی خوشالم و تبریک میگم که از لیسانس تو فکرمقاله هستید این نشون میده دانشجوی پیگیری هستی ... ولی راستش رو بخوای دوست عزیز با خوندن این پست یاد زمانی میوفتم که خودم نمیدونستم مقاله چیه و فک میکردم باید مقالرو فرستاد برای مجله سروش :دی حالا تو ذوقت نخوره.. شما به نظر من باید برین سراغ چند تا دانشجوی کارشناسی ارشاد تو دانشگاهتون تا یه کم راهنمای شید از نزدیک .. بعد از کمه کم ۹ ماه کار کردن و دوده چراغ خوردن به وضعی میشه فهمید که میشه از کارتون مقاله درآورد یا خیر.. !! اونم تو رشته برق !! البته در دوره لیسانس بچه های که خیلی خیلی خوب کار میکنند به ندرت موفق میشند که journal paper داشته باشن ، به conference قناعت میکنند .. مگر اینکه انقد مهم باشه که ۱ سال درستو بیشتر طول بدی .. من جمعیته آماریم مال رشته برق بود .. موفق و موید باشید .. اگر هدفتون اپلای کردن هست از معدل غافل نشید..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من 2 سال از فارغ التحصیلیم در رشته الکترونیک مقطع لیسانس می گذره و برای پروژه پایانیم پردازش تصویر (حروف چاپی)با مطلب و تشخیص موقعیت حرف با روبات صنعتی اشتابلی رو انتخاب کردم که کد نویسیشو تا 80% و برنامه روباتشو با زبانV+ تا 60% انجام دادم و نمره 19.5 از استادم گرفتم (باید بگم این کار رو توی پژوهشکده سیستم های پیشرفته صنعتی انجام دادم که چند تا روبات داشتن) الان که یک سال است از اونجا اومدم بیرون و به اون امکانات دسترسی ندارم به سرم زده برای اپلای یه مقاله توی کنفرانس پردازش تصویر و ماشین بینایی امسال بدم. با این پیش زمینه چند تا سوال می خواهم بکنم البته با اجازه:
    1- آیا این مقدار برای مقاله دادن کافیه(البته به قول اون دوستمون حسابی عذاب کشیدم تا بفهمم روباتو پردازش تصویر و ... چی هست؟!!!!)
    2- این کنفرانسی که گفتم رو اون طرف قبول دارن یا باید حتما مقاله رو توی کنفرانس های خارجی باید ارائه کرد؟
    3- این کار ارزش مقاله شدن رو داره؟
    4- آیا در مقاله نوشتن حتما باید کلی فرمول های و الگوریتم های پیجیده باشه(من از امکانات خود مطلب کمک گرفتم)
    5- آیا با کار های انجام شده تا به امروز باید مقایسه بشه؟
    ممنون از کمک هاتون

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه

شما این کاری که گفتین خیلی سر بسته هست و آدم آسان متوجه نمیشه که نو آوری بوده توی کار یا نه .. برای دادن مقاله یا conference paper شما باید یه نوآوری توی کارتون وجود داشته باشه که بتونید با استفاده از اون داور هارو قانع کنید که کارتون جالب هست و قابلیت چاپ شدن رو داشته و به درد ۲ نفر میخوره ... حالا این نوآوری میتونه از ۲ نظر باشه...

۱. شما یه مساله کاملا جدید رو باز میکنید که تا بحال اصلآ راجع به اون حرف زده نشده (اصلآ فک نکن که کار خیلی خفنی هستش .. کافیه یک روش طراحی جدید یا یه طرز آنالیز مساله جدید رو معرفی کنی و ماساله رو یه مدلی حل کنی که قبلا حل نشده بوده) ... این مدل مقاله در ایران خیلی خیلی کم نوشته میشه

۲. شما میای یه سری مقاله رو میخونی و نتایجشونو بررسی میکنی بعد میگی آقا جون اینا که همه بوق بودن تا حالا :دی من کارم از همه اینا بهتره من کلی جوابم دقیق تر بوده ... راهه رسیدن به جواب تو روش من خیلی بهتر هست و از اینجور حرفا ... بعد با ۳ ۴ تا مرجع کارتو مقایسه میکنی .. اونام میگن به به راست میگه ما تا الان چه بوقایی بودیما :دی (البته پیرت در میاد تا اینو ثابت کنی )

اینا خلاصه ترین توضیحاتی بود که میشد بدم ..

حالا راجع به اینکه این کنفرانس اصلآ به دردت میخوره یا نه باید بگم که از هیچی بهتره چون نشون میده یه کاری کردی ولی خوب هر چه قدر که کنفرانس رو اون ور بهتر بشناسن بهتره ، حالا ژورنال اینا که جای خود دارد ... سعی کن اگرم international نمیفرستی یه جا تو ایران بفرست که تو رفرنس های خارجی بیاد .. مثلا ما تو رشته برق یه سری کنفرانس تو ایران بر گذار میشد که تو IEEE هم اینا میان یعنی بعدا میرن جزو database IEEE ... حتما هم زبان انگلیش باشد :دی

از یک آدم کار بلد در زمینه نوشتن مقاله کمک بگیرید حتما حتما حتما :دی نصفه ارائه کردن کار علمی همینه که شما خیلی اهل اغراق باشید و این کار از هر کس بر نیاید ... نحوه نوشتنه مقاله خودش یک علم است ...

کلا هم یشنهاد من برای شروع اینه که خیلی خیلی زیاد مقالات و کنفرانس بخونید در زمینه کار خودتون تا ببینید رو کجای کار میتونید مانور بدید ... (حتما هم به فرمول و الگوریتم احتیاج نیست) ...

امیدوارم موافق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasvahedi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من 2 سال از فارغ التحصیلیم در رشته الکترونیک مقطع لیسانس می گذره و برای پروژه پایانیم پردازش تصویر (حروف چاپی)با مطلب و تشخیص موقعیت حرف با روبات صنعتی اشتابلی رو انتخاب کردم که کد نویسیشو تا 80% و برنامه روباتشو با زبانV+ تا 60% انجام دادم و نمره 19.5 از استادم گرفتم (باید بگم این کار رو توی پژوهشکده سیستم های پیشرفته صنعتی انجام دادم که چند تا روبات داشتن) الان که یک سال است از اونجا اومدم بیرون و به اون امکانات دسترسی ندارم به سرم زده برای اپلای یه مقاله توی کنفرانس پردازش تصویر و ماشین بینایی امسال بدم. با این پیش زمینه چند تا سوال می خواهم بکنم البته با اجازه:
    1- آیا این مقدار برای مقاله دادن کافیه(البته به قول اون دوستمون حسابی عذاب کشیدم تا بفهمم روباتو پردازش تصویر و ... چی هست؟!!!!)
    2- این کنفرانسی که گفتم رو اون طرف قبول دارن یا باید حتما مقاله رو توی کنفرانس های خارجی باید ارائه کرد؟
    3- این کار ارزش مقاله شدن رو داره؟
    4- آیا در مقاله نوشتن حتما باید کلی فرمول های و الگوریتم های پیجیده باشه(من از امکانات خود مطلب کمک گرفتم)
    5- آیا با کار های انجام شده تا به امروز باید مقایسه بشه؟
    ممنون از کمک هاتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

دورود و هزاران دورود
    آقای alireza.pاز اینکه راهنمایی فرمودید بینهایت سپاسگزارم!
    نمی دونم این کاری که ما کردیم نو آوری بود یا نه؟!کار به این صورت بود که شما یه کلمه ای رو تو کامپیوتر تایپ می کردی و روبات با استفاده از مهره هایی که اونجا بود اونو براتون دوباره می نوشت، البته به فرموده خود حضرتعالی پیرم دراومد تا بهش بفهمونم که سر و ته مهره کجاست.
    ولی کار جالبی از آّ ب در اومد مخصوصا بخش حروف یابیش با مطلب که خودم کلی ذوق کردم، بگذریم!!!
    متوجه منظورتون که فرمودید نصفه ارائه کردنش همینه که شما اهل اغراق باشید رو نفهمیدم یعنی اینکه اینطوری مدعی میشم کار هرکسی نیست؟
    یه چیز دیگه ای که هست اینه که آیا این نوع کار رو میشه گفت علمی هست یا صنعتی و .... تلقی میشه؟
    ارائه مقاله توی کنفرانسها و همایشهای صنعتی هم تاثیری در اپلای داره یا حتما کنفرانس و همایش و ژورنال بایستی علمی و پژوهشی باشه؟
    یه چیز دیگه من تو نوشته هاتون معنی این کلمه رو نمی فهمم(:دی)؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خواهش میکنم ... ببین بهترین کسی که توی این زمینه که آیا این کار شما نوآوری بوده یا خیرمیتونه کمکت کنه کسی نیست به جز مقالات مشابهه همین کار... بالاخره این کار یه زمانی جدید بوده و یه سری مقالاتی روش بوده یا اگرم نبوده که بسم الله ... پس اولین گام که شما بایستی برداری خوندنه مقالات هستش ... منظورم از اغراق این نیست که شما باید دروغ بگی یا کارتو بزرگ نمی کنی .. کسی که مقاله مینویسه باید چندین بار قبلا این کارو کرده باشه تا بدونه که داوران دنبال چه چیزی هستند.. نقاط مثبته کار رو روشون مانور بده و بزرگشون کنه .. مثلا همین ایده که میگی کلی باهاش حال کرده بودی رو تو مقاله هم باید به داور بخورونی که آقا جون ببین چه چیزه باحالیه حال کن حال کن حال کن ... بعد داورم باورش میشه یواش یواش .. اما برای اپلای کردن خدمتت عرض کنم که هیچ کسی نمیتونه بگه که حتما اگر شما تو همایش صنعتی بدی به دردت نمیخوره اما نظری که میشه داد اینه که حتما اگر تو مقالات یا همایشاته علمی پژوهشی کارت ثبت بشه خیلی خیلی خیلی بیشتر میشه کمکت کرد در صورتی که تو صنعتی ها کارت رو نشون بدی دنباله استادی باید بگردی که خوشش بیاد از کارت و تعداد محدود میشه در صورتی که اگر علمی باشه دایره اساتید هدف وسیع تر میشه ...

کار شما هم به نظر من میشه علمی تلقی بشه . یعنی این به هنر نویسنده مقالست .. بالاخره هر صعنت از علم نشات میگیره .. برید جلو مقالرو بنویسید با کمکه اطرافیان که تجربه بیشتری دارند از استاد راهنما کمی کمک بگیرید البته بعد از اینکه کار شروع شد و به جاهای مناسب رسیدید در غیر این صورت استاد میگه نه این کار به درد مقاله نمیخوره تو ذوقت نخوره .. سنگ (نوشتن مقاله) مفت ، گنجشک (فرستادن برای داوری) مفت تر !!!! با یک داوری همه چیز دستت میاد

اما مساله دوست داشتنی :دی این یک smiley هستش که در زبانه انگلیش به صورت D: نوشته میشه ولی چون در فارسی نداریمش من به این صورت مینویسمش .. شکلکشم همون بچه پرو هست که دندوناش از شدته لبخندش معلومه :دی

دورود و هزاران دورود
    آقای alireza.pاز اینکه راهنمایی فرمودید بینهایت سپاسگزارم!
    نمی دونم این کاری که ما کردیم نو آوری بود یا نه؟!کار به این صورت بود که شما یه کلمه ای رو تو کامپیوتر تایپ می کردی و روبات با استفاده از مهره هایی که اونجا بود اونو براتون دوباره می نوشت، البته به فرموده خود حضرتعالی پیرم دراومد تا بهش بفهمونم که سر و ته مهره کجاست.
    ولی کار جالبی از آّ ب در اومد مخصوصا بخش حروف یابیش با مطلب که خودم کلی ذوق کردم، بگذریم!!!
    متوجه منظورتون که فرمودید نصفه ارائه کردنش همینه که شما اهل اغراق باشید رو نفهمیدم یعنی اینکه اینطوری مدعی میشم کار هرکسی نیست؟
    یه چیز دیگه ای که هست اینه که آیا این نوع کار رو میشه گفت علمی هست یا صنعتی و .... تلقی میشه؟
    ارائه مقاله توی کنفرانسها و همایشهای صنعتی هم تاثیری در اپلای داره یا حتما کنفرانس و همایش و ژورنال بایستی علمی و پژوهشی باشه؟
    یه چیز دیگه من تو نوشته هاتون معنی این کلمه رو نمی فهمم(:دی)؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

بارها و بارها دورود بر شما!
    پوزش می خوام که بحث داره طولانی میشه و از اینکه دوستان خوبی مثل جنابعالی اینجا پیدا کردم بسیار خوشحالم و امیدوارم سرتون رو درد نیارم1
    اینکه حضرتعالی می فرمایید باید مقالات مشابه بخونم تا معلوم بشه کار نو بوده یا خیر ؟ این کار رو تو همون ابتدای پروژه به مدت 3 الی 4 ماه انجام دادم چون اون موقع دید مناسبی نداشتم و بیشتر به دنبال صنعتی سازی قضیه بودم ولی هیچ موردی که کمترین تشابهی به موضوع داشته باشه رو پیدا نکردم فقط یک مورد بود که توی شرکت ABB سوئد روش کار کرده بودن که اون هم تشخیص رنگ بود نه حرف ، حتی در مورد شیوه و الگوریتم کار با وجود اینکه از فازی سردرنمی آوردم به کمک یکی از اساتیدی که تو ی اون پژوهشکده بودن فازی کار کردم که در نهایت به این نتیجه رسیدم که هرچه ساده تر با مسئله برخورد کنم بهتره تا پیچیده اش کنم! استاد راهنما هم که دکتری نیمه هادی داشت و از روند کار راضی بود تو جلسه دفاع تاکید کرد که وقت بذارم و بیشتر روش کار کنم . منظورتون از جاهای مناسب چیه؟ با این حدود کاری که عرض کرده بودم مناسب نیست؟ من دیگه به اون روباتها دسترسی ندارم به نظرتون تو بخش پردازش تصویرش کار کنم؟
    در هر حال از راهنماییتون ممنونم و امیدوارم بعداز موفقیت بتونم ملاقاتتون کنم و به صورت حضوری از برادریتون تشکر کنم.

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خواهش میکنم .. فلسفه وجودی AA همین هست که بچهها به هم کمک کنند ..

خوب دوست عزیز راجع به جاهای مناسب که گفتم تو پست قبلی بگم که منظورم از نظر اصل کار نبود منظور من این بود که تو نوشتن مقاله به مراحل آخر که رسیدی روش کن که اینجوری استاد رو هم در مقابل عمل انجام شده قرار بدی و فقط برای یک غلط گیری و یک سری مساله نهایی ازش کمک بگیری و در ضمن هزینه های مقاله هم بیوفته گردنه شخص شخیص استاد :دی

به نظرم آره اگر به روباته دسترسی نداری رو همون مساله پردازش تصویر کار کنی و یه کم پیشرفته تر کنیش خیلی بهتر بشه .. اما با توجه به توضیحاتی که میدی فکر میکنم کارت قابلیت داشته باشه که به یه کنفرانسه خوب فرستاده بشه .. مرجع رو مقالات IEEE قرار بدید و از انجا بفهمید که کار چه قدر میتونه روش مانور داده بشه .. روش نوشتن مقاله رو هم از همون مقالات IEEE و خوندن چند بارشون میتونی یاد بگیری ..

من واقعا خوشحال میشم که مشکلات خیلی ابتدایی که خود ما داشتیم رو شما نداشته باشید .. از طرفی به عنوان کسی که تازه داره میره امریکا و دانشجو دکترا میشه خودم رو موظف میدونم هر کمکی میتونم به بچهها بکنم .. باشد که کمی از سختیهای بسیار نا عادلانه که بچههای ایرانی نسبت به بچههای دیگر کشور ها چون هند و چین دارن با کمک کردن به یکدیگر حل بشه .. آمین :دی

ما در خدمتیم

پ.خ: (اگر فکر میکنید که واقعا پست های من مفید هستند براتون میتونید به من لطف کنید و امتیاز مثبت بدید که اینجوری بچهها از روی مستطیلهای سبز بفهمند که جواب کدوم بچهها از نظر آماری بیشتر مفید بوده ، سرتو درد نیارم گفتم بگم اینارو :دی )

بارها و بارها دورود بر شما!
    پوزش می خوام که بحث داره طولانی میشه و از اینکه دوستان خوبی مثل جنابعالی اینجا پیدا کردم بسیار خوشحالم و امیدوارم سرتون رو درد نیارم1
    اینکه حضرتعالی می فرمایید باید مقالات مشابه بخونم تا معلوم بشه کار نو بوده یا خیر ؟ این کار رو تو همون ابتدای پروژه به مدت 3 الی 4 ماه انجام دادم چون اون موقع دید مناسبی نداشتم و بیشتر به دنبال صنعتی سازی قضیه بودم ولی هیچ موردی که کمترین تشابهی به موضوع داشته باشه رو پیدا نکردم فقط یک مورد بود که توی شرکت ABB سوئد روش کار کرده بودن که اون هم تشخیص رنگ بود نه حرف ، حتی در مورد شیوه و الگوریتم کار با وجود اینکه از فازی سردرنمی آوردم به کمک یکی از اساتیدی که تو ی اون پژوهشکده بودن فازی کار کردم که در نهایت به این نتیجه رسیدم که هرچه ساده تر با مسئله برخورد کنم بهتره تا پیچیده اش کنم! استاد راهنما هم که دکتری نیمه هادی داشت و از روند کار راضی بود تو جلسه دفاع تاکید کرد که وقت بذارم و بیشتر روش کار کنم . منظورتون از جاهای مناسب چیه؟ با این حدود کاری که عرض کرده بودم مناسب نیست؟ من دیگه به اون روباتها دسترسی ندارم به نظرتون تو بخش پردازش تصویرش کار کنم؟
    در هر حال از راهنماییتون ممنونم و امیدوارم بعداز موفقیت بتونم ملاقاتتون کنم و به صورت حضوری از برادریتون تشکر کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)