صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: تحصیل در رشته اقتصاد در مركز مطالعات وين

Senior Member

پیش فرض پاسخ : بچه هاي اقتصادي و غير اقتصادي لطف كنن نظر بدن!

من با حرفهایی که دوستان زدن موافقم و به نظرم بهتره بری که هرجای دنیا اقتصاد بخونی از ایران بهتره !
    به خصوص که گذروندن دوره (حتی همون سال اولش) کمک میکنه راحت تر پذیرش بگیری ...
    اما این مرکز "یکی از بهترین جاها" برای اقتصاد خوندن در دنیا نیست! نهایتش شاید بشه گفت جای خوبیه ... اینو میگم که سال بعد اگه پذیرش از یک دانشگاه خوب گرفتی وسوسه نشی وین بمونی مگر اینکه جذابیتهای دیگه وین دلت رو ببره که اونوفت مسئله ای است دیگر ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل

اما این مرکز "یکی از بهترین جاها" برای اقتصاد خوندن در دنیا نیست! نهایتش شاید بشه گفت جای خوبیه ... اینو میگم که سال بعد اگه پذیرش از یک دانشگاه خوب گرفتی وسوسه نشی وین بمونی مگر اینکه جذابیتهای دیگه وین دلت رو ببره که اونوفت مسئله ای است دیگر ...
    تا اونجایی که می دونم حداقل در اروپا یکی از بهترین جاها برای خوندن اقتصاده.
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mangool

تا اونجایی که می دونم حداقل در اروپا یکی از بهترین جاها برای خوندن اقتصاده.
    خب "یکی از بهترین جاها" یه مفهوم نسبیه و میشه دایره اش رو وسیع تر یا محدودتر گرفت ... شما وسیع تر میگیری نسبت به من حتماً ...
    اما به هرحال بهترین مراکز آموزشی جهان در رشته اقتصاد در آمریکا هستن و اروپا در درجه بعده. در اروپا هم دانشگاههای بهتر از این مرکز وجود دارن.
    اما این مرکز هم جای خوبیه، به خصوص برای فردی در موقعیت پگاه ...

من ادعا نکردم از بهترین جاها برای آموزش اقتصاد هست بلکه گفتم از بهترین جاها برای تقویت پایه ریاضی اقتصاد (تو مقطعی مثل فوق لیسانس) هستش !!!
    و جز سه چهار جا تو اروپا مثل http://164.15.69.62/ecare/ds/phd/program_QE_PhD.htm و چند تایی تو آمریکا من جایی بهتر از این موسسه برای تقویت ریاضیات رشته اقتصاد پیدا نکردم .
    حتی می تونید دروس فوق لیسانس دانشگاه هایی مثل شیکاگو و ... رو با این جا مقایسه کنید تا رویکرد ریاضی موسسه دستتون بیاد.دانشگاههای خوبمعمولا این کار رو تو مقطع دکترا انجام میدن (منظور یاد دادن ریاضیه و یا اصلا تحصیل کرده ریاضی برای دکترای اقتصاد می گیرن تا خوشون رو راحت کنن .
    در ضمن جاهای عالی معمولا به دانشجوی اقتصاد ایرانی کم فاند میدن .

Member domesday آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial design

بچه ها سوالم خیلی مربوط به تاپیک نیست اما به نظرم درست نبود یه تاپیک براش بسازم!!
    پس اول از همه عذر میخوام ;D

من رشته ام طراحی صنعتی هست اما میخوام برای فوق مدیریت(صنعتی یا کارآفرینی یا حوزه از مدیریت که به دردم بخوره) اقدام کنم
    ممنون میشم کمکم کنید.چون نمیدونم کدوم دانشگاه ها توی حوزه مدیریت قوی هستند(به خصوص توی هلند و استرالیا)
    این لینک رو هم ببینید خوبه یا نه!
    شرمنده اگه خیلی سوال هام سطح پایینه :P

http://www.european-master.com/

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بچه هاي اقتصادي و غير اقتصادي لطف كنن نظر بدن! -MBA تهران vs شریف

با سلام،
    یکی از دوستای من امسال کنکور MBA شرکت کرده. با رتبه ای که آورده میتونه شبانه شریف یا روزانه تهران قبول شه. اون لیسانس برق شریفه. معدل لیسانسش 15 بود. دوست داره فعلا همین جا بمونه و در کنار درس کار بکنه و 3 ساله دیگه اپلای کنه. الان شک داره بین شریف و تهران.
    1- آیا در MBA دانشگاه تهران راحت تر میشه معدل خوب آورد و راحت تر از شریفه ؟
    2- تفاوت سطح دانشگاه شریف در MBA با دانشگاه تهران چقدره؟
    3- برای ادامه تحصیل در خارج تفاوتی بین نام این دو دانشگاه در MBA از نظر دانشگاه های اونور هست؟
    4- در نهایت برای اپلای کردن به نظر شما شبانه شریف رو انتخاب کنه یا روزانه تهران؟
    ممنون میشم نظرتون رو در مورد هر کدوم از سوالها بیان کنید.
    با تشکر

Junior Member

درس خوندون در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران وقت تلف کردنه. اکثر اساتیدش بی سوادند و دانش بسیار محدودی دارند. با وجودی که با کمی پاچه خواری می شه حتی معدل 20 گرفت و بدون زحمت آنچنانی میشه اونجا پایان نامه سمبل شده ای رو تحویل داد، به هیچ عنوان توصیه نمی کنم که دانشگاه تهران بره. آوای دهل شنیدن از دور خوش است.......

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

پیش فرض پاسخ : بچه هاي اقتصادي و غير اقتصادي لطف كنن نظر بدن! -MBA تهران vs شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ak
    با سلام،
    یکی از دوستای من امسال کنکور MBA شرکت کرده. با رتبه ای که آورده میتونه شبانه شریف یا روزانه تهران قبول شه. اون لیسانس برق شریفه. معدل لیسانسش 15 بود. دوست داره فعلا همین جا بمونه و در کنار درس کار بکنه و 3 ساله دیگه اپلای کنه. الان شک داره بین شریف و تهران.
    1- آیا در MBA دانشگاه تهران راحت تر میشه معدل خوب آورد و راحت تر از شریفه ؟
    2- تفاوت سطح دانشگاه شریف در MBA با دانشگاه تهران چقدره؟
    3- برای ادامه تحصیل در خارج تفاوتی بین نام این دو دانشگاه در MBA از نظر دانشگاه های اونور هست؟
    4- در نهایت برای اپلای کردن به نظر شما شبانه شریف رو انتخاب کنه یا روزانه تهران؟
    ممنون میشم نظرتون رو در مورد هر کدوم از سوالها بیان کنید.
    با تشکر
    دوست عزیز
    اول بابت قبولیت تبریک می گم.
    در یک مقیاس عمومی به لحاظ سطح کیفی و سطح اساتید، MBA دانشگاه شریف با هیچ یک از دانشگاههای ایران قابل قیاس نیست. در طول تحصیل من در شریف، بوده اند بسیاری از بچه های MBA تهران و سایر دانشگاهها که به عنوان مهمان با ما چند کلاس مشترک داشته ایم و متاسفانه حتی اصول پایه و مقدماتی دروس ارائه شده را متوجه نمی شدند و این فقط به تفاوت سطح اساتید و روش تدریس دانشگاههای اونها با شریف بر می گشت. به خصوص ایشان که لیسانس برق دارن و بسیاری از مفاهیم MBA برایشان تازگی خواهد داشت، ممکنه در تهران بتونن معدل بالاتری بدست بیارن اما مسلما برای ادامه تحصیل در دانشگاههای خوب دنیا دچار مشکل می شن. یادتون باشه رشته MBA از یه سری فرمول و مدل تشکیل نشده که مثل رشته های فنی بالاخره با تلاش فردی و خوندن کتاب و مقاله بشه مفاهیم رو بدست آورد. بلکه این رشته نیاز به داشتن دید مدیریتی، تجربه و قدرت تحلیل هست که در سایه تعامل با اساتیدی با تجربه و مجرب به دست می آد. (مگر اینکه در گرایش های کوانتیتیو فعال بشین مثل مالی و ... که البته تا اونجایی که من می دونم همه MBA های ایران با فعلا جنرال هستند)
    بنابر این به طور کلی من شریف رو پیشنهاد میدم. ضمنا اینو بدونین که بین شبانه و روزانه شریف هیچ تفاوتی وجود نداره و فقط شبانه ها باید هزینه تحصیلشونو بدن (که رقمش نسبتا خیلی کمه و اون رو هم وام میدن) بقیه چیزا مثل کلاسها و اساتید و دروس مثل هم هست.
    ضمن اینکه بودن در شریف فرصت های بهتری نصیب شما خواهد کرد.
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

jonobi
    Guest

پیش فرض در جواب اظهار نظر هائی راجع به دانشکده مدیریت تهران

به نظر من یه نکته که شرف باید به دانشجو ها و فارغ التحصیلانش تفهیم کنه اینه که بفهمند اونا مرکز عالم نیستند و به خود شکوفائی(self esteem) اونا جهت مثبت بده. من تعجب میکنم چطور بچه های شریف به خودشون اجازه میدن اینقدر راحت حیثیت علمی یک دانشگاه، دانشکده و دانشجو هاشو زیر سؤال ببرند.
    OCB در یک سازمان تا حدی قابله قبوله که به OCB دیگران خدشه وارد نکنه.
    شما بر اساس چه مدرکی راجع به سواد اساتید یک دانشگاه اظهار نظر میکنی؟؟؟ آیا در تهران درس خوندی و از نزدیک دیدی؟ من که خودم در هر دو دانشگاه درس خونده و میخونم شاید بتونم یه نکته رو گوشزد کنم "همه جا خوب و بد داره..."
    اگر اساتید تهران بدن چطور هر ترم چند تا از اونا مثل دکتر قلی پور و ... به دعوت شریف به دانشکده ی مدیریتش میرن و بچه ها ی همه دانشکده ها ی شریف !!! برای حضور سر کلاسشون سرو دست میشکنن.
    چلوندن و سرویس کردن دانشجو با نمره برای یک دانشگاه آبرو و حیثیت به همراه نمیآره... مهم اینه که به او اجازه فکر کردن بدین و این با جدا کردن تریا و سالن مطالعه ی دخترا از پسرا و و وادار کردن اونا به خرخونی بدست نمی آد.
    رتبه ی جهانی دانشگاهها و مقادیر ISI در هر دو دانشکده مشخصه ... میتونید مقایسه کنید.
    میرجلالی عزیز اینکه شما گیر دو تا دانشجوی نخاله و بیسوادِ تهران افتادین نباید دلیل قضاوت شما در مورد بقیه بشه.
    اون بزرگواری که نوشته ...وقت تلف کردنه نظرشو گفته که برای خودش قابله احترامه. ولی از ایشون به عنوان یک آدم تحصیلکرده انتظار میره که در نظر داشته باشه که این حرفش نه تنها توهین به چند صد دانشجوی دانشکده ی مدیریت تهرانه بلکه به 35000 دانشجو ی دانشگاه تهران هم برمی گرده. بهتر بود فارغ التحصیلان خود دانشگاه راجع به این مسئله تصمیم بگیرن.
    شاید ایشون ویژه گی خاصی دارند که میتونن با پاچه خواری نمره 20 بگیرن ما که نه شریف نه تهرون ازین عرضه ها نداشتیم. یعنی سعی کردیم پا نداد.
    امام علی می فرمایند: گفتار انسان، معرف درک او و رفتارش شاخص انسانیتش است.
    گیرم فرض شما درست....!!! آیا در همون آمریکا که کعبه ی آمال خیلی از شماست فارغ التحصیلان mit یه همچنین اظهار نظر هائی راجع به سایر دانشگاههای مملکتشون میکنند... (در مثل مناقشه نیست)
    علت اینکه اساتید تهران در نظر شما بیسواد جلوه میکنن متأسفانه مشغله ی غیر دانشگاهی زیاد اوناست که باعث میشه نتونن همه انرژی شونو روی دانشجو و متمرکز کنن. امیدوارم مرجلالی عزیز نگه که اساتید مدیریت شریف مجرب تر از تهران هستند چون معلوم میشه که از میزان پروژه های دو دانشکده اصلاً اطلاعات کاملی نداره.
    در مورد فنی نقطه ضعفش یعنی ضعف هیئت علمی برای MBAبیک نقطه قوت تبدیل شده چون درسهای تخصصی مدیریت عملیاتو اساتید گروه مهندسی صنایع میدن. و سایر دروس رو هم با مشورت بچه ها بهترین اساتید رو برای تدریس دعوت میکنن. ضمنن بچه تا مشکلی پیش میاد با هم جلسه تشکیل میدن و گروه رو برای حل مشکلاتشون تحت فشار میذارن تا حل شه. کلاً با هم خیلی متحدن. ورودی های 87 یک گروب تو یاهو به اسمه utmba87 دارند که با اون بین هم اطلاع رسانی میکنن.
    کلاسا همش سه روز پشت سرهم (مثلاً این ترم 1،2 و3 شنبه صبح یا بعد الظهر) در هفته س که بچه تا بحال همیشه اونو اپتیمم ارنج کردن.
    بچه ها دو گروه شدن گروه اول تو فکر کارو و پول و دسته دوم تو فکر مقاله و معدل.
    جمله اول مرجلالی به این معنیه یعنی تا سال 79 درایران اثری مدیریت و اقتصاد نبوده و در این سال با تأسیس gsme در شریف علم مدیریت و اقتصاد درایران متولد شده است. بازم جای شکرش باقیه که ایشون مثلاً این قیاسشونو به کل خاورمیانه یا آسیا تعمیم ندادن.
    در مورد پذیرش خارجم اگه فرصت کنم یه آماری از پذیرشهای MBA فنی و مدیریت تهران بعداً تقدیم میکنم تا مشخص بشه قریب به 80 درصدشون از اروپا تا آمریکا پذیرشهای خوبی داشتن.
    به همون اندازه که تهران در آمریکا مهجوره شریف رو هم در اروپا کسی نمیشناسه. اینو از اساتیده خوده شریفم میتونین بپرسین
    لیست موافقتنامه های تهرانو با دانشگاههای جهان میتونین در صفحه ی اصی دانشگاه مطالعه کنین
    همین مدیریت تهران در حال حاظر دوره های گسترده اعزام دانشجو به گرنوبل فرانسه رو اجرا میکنه.
    مقایسه یک GS که فقط فوق و دکترا میگیره با یک دانشکده که طیف وسیعی از دوره ها رو ارائه میده قیاس مع الفارقه
    همچنین مقایسه یک دانشگاه مادر که رشته هاش حداقل 5 برابر شریفه با این دانشگاه صنعتی صحیح نیست. نمیشه گفت یه کیلو پیاز چند متره...
    نهایتاً اینکه انسان چون نتوانست سازمان را احساسی کند احساس را سازمانی کرد
    اون دوستی هم که میخواد انتخاب رشته بکنه به نظر من همون شریفو انتخاب کنه(که البته اگه دغدغه ی معدل داره باید قیده کارو کلاٌ بزنه) ولی اگه دوست داشت بعدا یه سری به مدیریت یا فنی تهران هم بزنه.
    در نظر داشته باشیم که مطالب نوشته شده توسط ما در فروم ثبت میشه و بعدها بارها و بارها مورد استفاده و قضاوت قرار میگیره. پس لطفاً با دقت نظر بیشتری راجع به همه ی دانشگاهها و دانشکده های کشور اظهار نظر بفرمائید.
    در حال حاضر از 30 نفر MBA دانشکده فنی دانشگاه تهران حداقل 10 نفرشون شریفی اند و جالبه که چندتاشون میتونستن شریف هم برن!!! (البته من جزوشون نبودم)پس لطفاً به انتخاب هم دانشکده ای های خودتون احترام بگذارین.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط taraneh
    درس خوندون در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران وقت تلف کردنه. اکثر اساتیدش بی سوادند و دانش بسیار محدودی دارند. با وجودی که با کمی پاچه خواری می شه حتی معدل 20 گرفت و بدون زحمت آنچنانی میشه اونجا پایان نامه سمبل شده ای رو تحویل داد، به هیچ عنوان توصیه نمی کنم که دانشگاه تهران بره. آوای دهل شنیدن از دور خوش است.......
    MBA شریف هم اونقدر آش دهن سوزی نیست ... همه جا مثل همه ... استاد بد و خوب و عالی و متوسط و نمره بده و درس بده و دو در همه جا هست ...
    من برای انتخاب دانشگاه دنبال این بودم که فاصله ش تا خونه چقدره ؟ ماشین می تونم ببرم توی دانشکده یا نه ! و غیره بودم ..
    اینطوری وسواس نشون بدین بعدآ می گین مرغ همسایه غازه و کاش اونجا زده بودم ...
    البته گرایش به گرایش هم فرق داره .. من مالی می خونم و MBA رو خبر ندارم ... بچه های MBA چندتاییشون می اومدن سر کلاس های ما بچه ها قوی ای بودن ...
    تا شما چقدر خودتون رو بخواین بکشین بالا !

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)